Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pénzügyi remény! fórum

Pénzügyi remény! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pénzügyi remény!

1 2 3
84. hamyka (válaszként erre: 81. - Dolorex)
2013. márc. 8. 06:45
jajj micsoda kavar, csoda nem letetek bolondok :D xd
83. hamyka (válaszként erre: 81. - Dolorex)
2013. márc. 8. 06:44

fogyasztóvédelmet is meg eheted nem érnek semmit,


kicsit off :


Majd nem sokára teszek fel 1 cikket ami a villany-gázosokról fog szólni, meg fogtok lepödni!! ddig is is üdv

2013. márc. 7. 10:52
Ügyesek vagytok! Gratulálok! Most már jöhetnek a megtakarítások!:)
81. Dolorex (válaszként erre: 70. - Pirosbegre)
2013. márc. 7. 09:23

Én annak a híve voltam hogy inkább egy hitelt letörlesztek teljesen és utána állok a következőnek mint havonta pl 15-45ezer menne csak a hitelkártyákra stb. Nálam a priorítás ez alapján történt:

1. hitelkártya I. 150ezer hitel (15ezer/hó díja volt)

2. hitelkártya II. ugyanez

3. hitelkártya III. ugyanez

4. személyi kölcsön 380 ezer (havi 4-5 ezer volt)

5. személyi kölcsön 800 ezer (havi 33ezer volt)

6. lakáshitel


A rezsink nekünk mindig 125ezer + 85 ezer (lakáshitel) forint volt.

Logikailag néztem hogy 150 ezerért arányaiban többet fizetünk mint a 800ezres hitelért.

Ezért: ahogy megjött a fizetés azonnal kivettük az egészet a bankból és bár így nem tudták levonni a lakáshitelt és nem fizettük be a rezsit akkor is letudtuk a kártyahitelt.

Következő hónapban ezt nem lehetett eljátszani mert a lakásnál automatikusan levonták a kimaradt részletet így a maradékból sakkoztam a számlákkal.

2 hónap múlva hitelkártya II.-től szabadultunk meg és ez így ment amíg le nem törlesztettük a hitelkártyákat.

Utána megtudtuk (3 havi elmaradásunk lett a 800ezres hitelnél), hogy vagy kifizetünk 500ezret és letörlesszük egybe vagy 2017-ig kitolják a szerződést havi 40 ezer forintjával...

Ekkor ment az idegbaj, mert bár a bank ajánlotta fel ezt a lehetőséget, olyan szerződéstervezeteket adtak hogy írja alá a férjem hogy az az 500 ezer nem 500ezer hanem 623 meg ilyenek. 2 hónap szórakozásuk után, sírva hisztérikusan hívtam fel őket, hogy vagy másnapra mehet a férjem aláírni vagy megyünk fogyasztóvédelemhez és a médiához fordulok (kikészültünk idegileg), érdekes módon másnap ebédszünetben a férjem már mehetett aláírni és kifizetni az eredeti 500ezer forintos összeget. Mivel a munkavállaló egy évbe egyszer veheti fel ezt a munkavállalói 360ezer forintos hitelt ezért ahogy lejárt a 60 ezer forintos törlesztés már 2013 lett és így fel tudta venni a pénzt az utolsó 380-ezer forintos személyi hitelre.

Utána írtam ezt a cikket:)

80. Dolorex (válaszként erre: 72. - Hamyka)
2013. márc. 7. 08:59
800ezer forintos hitelt úgy fizettük vissza, hogy kaptunk 300ezer forintos állami támogatást és felvettünk azt hiszem 360ezer forint munkavállalói hitelt (munkaadó adhatja bárkinek a minimálbér 5szörös összegéig, és kamatmentesen szépen levonja 6 hónapon keresztül). A lényeg, hogy csak ADHATJA... 140ezer forintot meg úgy gyüjtöttük össze, hogy azt a havi rezsit nem fizettük be... Ennyire egyszerű, de ha nem tettük volna a letörlesztést, 2017 -ig kellett volna havi 40ezret fizetnünk!!!
79. bubinana (válaszként erre: 77. - Kovaevakiss)
2013. márc. 4. 10:12

Pont ez a nagy baj a magyar emberekkel! Mig nincsenek hasonló helyzetben...addig el sem hiszik..:(

Pedig csak kicsit kellene nyitott szemmel járni.

78. forrest2010 (válaszként erre: 76. - Cickány64)
2013. márc. 4. 08:20
Jézusom !!!! Ez hány % -os uzsorakamat ?!!!!!!!!!Iszonyat !!!!
77. kovaevakiss (válaszként erre: 76. - Cickány64)
2013. márc. 3. 16:59
Ahogy olvasom ezeket a történeteket, egyszerűen hihetetlennek tartom! De muszáj elhinnem, mert ez a sok ember nem talál ki ilyet, ez a mai valóság! Milyen világ az ilyen, ahol emberek, családok tönkre tevése megengedett, hiszen itt már régen nem a tisztes haszonról van szó, ez még az uzsora kamaton is túl tesz, de alaposan!
2013. márc. 3. 13:58
Még annyit hozzátennék,hogy 18,5 milliót kell visszafizetnünk,mire letelik a házrészlet./ami most kb ér 4 millát/
2013. márc. 3. 13:48
érdekes a cikk!gratula!viszont a 13. hsz-esnek mondanám,hogy megint csak az ítélkezést hallom ki a soraiból.mikor mi felvettük a "svájcifrankost"3.9 milliót,/amiből kikaptunk 3.2-őt, a többi valami biztosítás volt/24700 volt a törlesztő részlet.akkor azt mondtam,hogy ez még akkor is vállalható,ha egyikünk elveszti a munkáját.tavaly áprilisban felment 83-ezerre,berögzítettük,így most 52 ezer.úgyhogy ezt a vállalhatóságot inkább hagyjuk....és persze már csak a férjem dolgozik,mert nekem már nincs munkám,sőt semilyen jövedelmem,mert még az önkormányzati segélyre sem vagyok jogosult,mert házasok vagyunk.e mellett még van 2 személyi hitelünk meg a havi rezsi,miről beszélünk????
74. michelle.r (válaszként erre: 72. - Hamyka)
2013. márc. 1. 19:02
A kákán is csomót keresés helyett néha figyelhetnél is ;). Leírta, 800.000 forintot kellett befizetnie, ehhez kapott 300.000 forint támogatást, a maradék 500 ezret pedig megtakarította és munkahelyi kölcsönből.
73. geranna7 (válaszként erre: 72. - Hamyka)
2013. febr. 27. 06:49
Jó kérdés..:)
72. hamyka (válaszként erre: 69. - Dolorex)
2013. febr. 27. 03:47

1 kérdés :


honnan vettél elő 800 ezer ft-ot ? hu ez a pénz nekem is jól jönne a házra :D devaló színű hogy rám fog dőlni ez van ez Magyarország...

2013. febr. 26. 18:29
Ötven éve mentem férjhez, azóta vezetem a családi könyvelést. Ezáltal lehet, hogy több pénzünk nem lett, de azt mindíg tudtam követni, hogy hova ment el a keresetünk hónapról-hónapra, tudtam tervezni előre, hogy mikor mire muszáj, hogy legyen pénz. Amikor előveszem a régi füzeteket és sorolom belőle, hogy anno mi mibe került, és mennyiből éltünk egy hónapban, az unokáim csak néznek! Egyébként a gyerekeink is hasonlóan intézik a pénzügyeiket, mint mi annak idején és még ma is.
70. pirosbegre (válaszként erre: 69. - Dolorex)
2013. febr. 26. 15:57
Így értem, de a cikk alapján úgy tűnt hogy 1 év alatt tudtad le az összes hitelt. Egyébként ugyanebben a cipőben jártam, nekem is volt hitelkártyám. Ugyanugy elment a pénzem nekem is, de ma már írom mit mire, stb
2013. febr. 26. 00:01

Sziasztok!

Örülök, hogy ennyien írtak és reagáltak az írásomra, illetve köszönet érte Hoxának, hogy ilyen hamar leadta. Az, hogy pár infóm nem volt pontos, miszerint miért vettünk fel 3*150000Ft-ot hitelkártyán, 800000Ft-ot felújítási hitelként és 380000Ft-ot személyi kölcsönként arra is mind megvolt az ok (amikor vettük a lakást, akkor annyi közüzemi tartozás volt rajta és olyan állapotban volt a lakás, hogy életveszélyesnek volt mondható-mint utóbb kiderült), kénytelenek voltunk valamit tenni és ez így szépen sorjában gyűlt és gyűlt.

Én is negatívan álltam a dolgokhoz és évekig tartott mire a cikkem szerinti módszerrel kievickéltünk a bajból, de sokat segített az, hogy utánajártam a dolgoknak, pl a 800000Ft-os hitelt egyösszegű befizetésként az állam megtámogatta 300ezer forinttal vagyis csak 500ezret kellett visszafizetni ami egy munkavállalói hitellel megvalósulhatott (+félretevéssel), természetesen ezt a bank nem reklámozta, hanem "véletlenül" tudtuk meg ezt mint egy lehetőséget, ezért írtam, hogy nagyon sok információt kell gyüjteni.

Lehet rossz szájízzel is felfogni a dolgokat, hogy na persze 290000ezerből könnyű, de amikor 351000Ft-od van és abból 3300000Ft hitel + rezsi az kb annyi mintha 90000-et keresnél és csak 21000Ft-od lenne ételre, ruhára. Igen elszúrtuk az elején, fiatalok voltunk és bohók, nem tudtuk felmutatni hová ment a pénz egyszerűen elfogyott, bár sose volt sok, szórakozni nem jártunk, és nem vehettük meg azt amit akarunk, de nem figyeltünk oda mennyi élelmiszert veszünk,hová sakkozzuk a számlákat, nem érdekelt semmi stb.

Az egész cikknek az lett volna az értelme, hogy megmutassam, igenis lehet felállni, van akit ez csak rosszmájúságra késztet, de őszintén szólva ez nem lep meg.

A célt amiért írtam, elértem, hacsak 1-2 ember megjegyzett 1-2 dolgot belőle és hasznosítani tudta, már megérte megírni:)

2013. febr. 22. 10:59
Én csak azt látom,hogy ugyanolyan végzettségem és munkaköröm van, mint anyukámnak volt. (közalkalmazott) Anyukám megözvegyült, ott maradt két kamasz gyerekkel. Mégis, mindkettőnknek diplomát adott a kezébe, tudott segíteni bútor, lakás, autó vásárlásban, pedig nem kapott örökséget, plusz pénzeket sehonnan, csak ami törvényesen járt. Én mindezeket nemhogy a gyerekeimnek, magamnak se tudnám biztosítani a fizetésemből. Tiszta szégyen, ami ebben az országban folyik. Visszakanyarodtunk a '30-as évek urambátyám világába. Ki kinek a kegyeltje, rokona, cimbije, komája...akinek nincs se pénzügyi, se kapcsolati tőkéje, az kussoljon, húzza meg magát.
67. geranna7 (válaszként erre: 62. - Annie1130)
2013. febr. 22. 06:56

Te itt élsz?

"én is így élek, meg éltem ígyebbül is, csak rohadtul nem éreztem igazságosnak..."

Ugyanez...:(

66. hamyka (válaszként erre: 65. - 7a23ed9179)
2013. febr. 22. 00:30
szarrá verik a népet, láttad mit akarnak Pesten bevezetni? érdekelne ugyan honan van az a sok millió.........
65. 7a23ed9179 (válaszként erre: 63. - Hamyka)
2013. febr. 21. 23:56
én is így élek, meg éltem ígyebbül is, csak rohadtul nem éreztem igazságosnak...
64. 7a23ed9179 (válaszként erre: 62. - Annie1130)
2013. febr. 21. 23:55
Gondolkozz el... sok minden...és erre nem válasz az egyén szabadságáról, a választások lehetőségéről, meg hasonlókról szóló duma...
63. hamyka (válaszként erre: 61. - 7a23ed9179)
2013. febr. 21. 19:59

én igy élek idézlek :


,, Lehet, persze, élni szerényen, tisztességesen, elviselve a szűk korlátokat és lehet erre büszkének lenni ,,


én igy élek ez van

62. Annie1130 (válaszként erre: 61. - 7a23ed9179)
2013. febr. 21. 19:42
Ki vagy mi korlátozza az embert?
2013. febr. 21. 18:43
Majd én megmondom, mi a tuti. Senkit nem fog a sz.arból kihúzni egy konyhakert. Senki nem fog előbbre jutni, ha csak átrendezi az adósságait, legfeljebb kap egy kis levegőt az újabb alámerülés előtt. Aki berendezkedik egy tartós szintre, abból, amije van, elevickélhet valahogy, de nem jut többre. Aki ma több pénzt akar, az vagy elmegy külföldre, vagy lenyúlja a nyugdíjas szüleit, vagy nekiáll seftelni, genyóskodni, átverni másokat... A mai Magyarországon munkából lassan megélni sem lehet, nemhogy gyarapodni. Már lassan középvezetői szinten sem. Aki nem vezető, vagy támogatott, agyonmutyizott vállalkozó, annak reszeltek. Lehet, persze, élni szerényen, tisztességesen, elviselve a szűk korlátokat és lehet erre büszkének lenni. Lehet javarészt saját erőből szerezni hat diplomát, aztán hátha leesik valami pozíció az államszférában vagy meg lehet venni valami üzletet. Lehetőség van, csak nem annyi, amennyi kellene.
60. hamyka (válaszként erre: 59. - Trini35)
2013. febr. 21. 18:21

én csak azért nem termesztek pl krumplit mert nem éri meg, ugyanugy kéne permetezni stb ha kell nem vagyok nagy kertész


és lehet ki csufolsz de : nem sokára ha minden igaz megyek konzerveket venni és csak melegíteni kell még főzni sem kell :D ehhez mit szólsz ?

59. Trini35 (válaszként erre: 46. - Jozsi.38)
2013. febr. 20. 20:05

Mi kertes házban élünk, van is kertünk, igaz nagyon kicsi. Az udvar nagy része mégis inkább füves terület. Nekünk az sokkal többet ér, mint a veteményes. Három kicsi gyereknek egy kánaán, hintákkal, homokozóval, kosárpalánkkal, kerti kisházzal, a nagy fűzfára felkötött kötelekkel, amin mászkálnak, nekünk kerti kiülőkével, bográcsoló, grillezőhellyel. Nem beszélve nekem a szárítósarokról :) ahol szárítókötelek vannak kihúzva.

A gyerekek tavasztól késő őszig ott töltik a legtöbb időt, mi is, ha csak lehet.


A picurka veteményes csak azért van, hogy lássák a zöldségek nem a piacon teremnek. Tudják, hogyan kell elvetni, figyelni, ahogy nő a növény, kiszedni a gazt, várni, hogy beérjen a termés. A borsót pl. nem kell szüretelni nálunk, mert azt ott leeszik, ahogy érik, egy levesrevaló sem marad soha.


Úgyhogy hidd el sokaknál nem lustaságból van fűvel beszórva az udvar.

58. hamyka
2013. febr. 20. 19:46
nekem meg semilyen hitelt nem adnak, részben jó részben nem :)
57. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 52. - 731e5b9ffb)
2013. febr. 20. 18:45
Az nagyon jó THM, sajnos azonban fix kamatozású hitel nemigen van (kivéve LTP) , ezért ott a kockázat nálad is, hogy a referenciahozam emelkedése okozhat törtesztőrészlet emelkedést is. Húsz év alatt bekövetkezik majd néhányszor, de most ez akkor is jó.
56. michelle.r (válaszként erre: 52. - 731e5b9ffb)
2013. febr. 20. 17:19
Egy 22 éves, első munkahelyes lányról beszélek, ő ilyen kondíciókkal kapott forinthitelt az AXA-tól.
55. Annie1130 (válaszként erre: 54. - 9d7907a17a)
2013. febr. 20. 15:08
Na, igen...A régi rendszer előnyei...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook