Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzlekötésre mit ajánlanátok? fórum

Pénzlekötésre mit ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
17. timycat (válaszként erre: 16. - Sanyinak)
2023. febr. 3. 22:13
Különben hogy lenne nyereség?
16. sanyinak (válaszként erre: 15. - Timycat)
2023. febr. 3. 22:08
És realizáltad is ezt a nyereséget?
15. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 22:05

Én most hogy "kedvezőek lettek a feltételek újra valutával játszok, tavaly 10 hónap alatt 75 forintot nyertem eurónként. Figyelni kell, olvasni és nem árt ha van némi tapasztalat, hogy mikor mi merre mozdítja. Ja és a kp-t nyilván nem bankban váltom, a számla pénzt sem "klasszikus" banki számlán.

Amíg nem stabil az árfolyam és elkapod a fonalat ezzel lehet a legegyszerűbben, leggyorsabban, legnagyobbat fogni. Persze mellé is lehet lőni.

14. sanyinak (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2023. febr. 3. 22:04

Azért olvass egy picit jobban ennek utána!

Állampapírokat napi árfolyamon vásárolják vissza. Maximum 1%-ot veszítesz az addig felgyülemlett összegből. Ha pl évi 12 %-os a hozam, akkor max 1 havi hozamot veszítesz idő előtti eladás esetén.

13. timycat (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2023. febr. 3. 21:56
Az OTP-sre van applikáció, a postaira e-mail értesítőt kértem.
12. timycat (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2023. febr. 3. 21:56

OTP-nél 4,5 millám van benne, 10 de leginkább 20ezres betétkönyvek formájában, régről, nagyon régről, amikor még nem kellett számlát is nyitni hozzá. Még nem nyertem. Mikor az OTP bevezette, hogy számlát kell nyitni hozzá akkor vettem a Postán 1 millióért, ott is van plusz van egyéb tárgynyeremény is, de azzal sem nyertem még.


Úgy tekintek erre az összegre mint a vész esetére való kp-ra, ezért nem zavar, hogy pusztul benne.

11. Amaunet (válaszként erre: 10. - Csicsi25)
2023. febr. 3. 21:46

A rövid lekötések sem fizetnek sem az állampapírok, ha azt lejárat előtt eladod. Tk. a számodra vesztett kamat befektetés a szerencsébe.


És nézitek minden hónapban a nyerők listáját?

10. Csicsi25 (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2023. febr. 3. 21:37
Akkor már jobb, ha a párnahuzatban tartod azt a pénzt. Nekünk vagy 10 éve van gk.nyeremény betétünk és még egyszer sem nyertünk. Nem kamatozik semmit, csak áll benne a pénzed.
2023. febr. 3. 21:34
A Kincstárnál érdeklődj vagy nézz körül, ahogy Secret is ajánlotta. Pont ma mondta a férjem, hogy tök jó állampapírok vannak, de én nem értek hozzá, ő intézi ezeket az ügyeket nálunk.
8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 20:44
Mostanában OTP Gépkocsinyeremény-betéttel szemezek.
2023. febr. 3. 19:56

Látra szóló kamata van a folyószámláknak, ez ugye lekötés nélküli, ezért alacsonyabb, mint amit x időre lekötünk.


Mindegy hol kötöd le, kb. annyi lesz mindenhol a kamat.

Azt nézd meg, hogy melyik futamidő felel meg neked.


Ha nem tudod, hogy meddig nem kell a pénzed, mert akár szükséged lehet rá bármikor, akkor rövid futamidőt válassz.

Létezik olyan lekötési lehetőség, hogy 3 havonta lejár, jóváírják a kamatot, majd újra lekötődik.


Persze, a rövid futamidőre kevesebb a kamat, mint a hosszúra.

2023. febr. 3. 19:29
Köszönöm szépen a válaszokat.
5. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 19:12

Látra szólót sose köss, az végképp nem biztonságos.

A Prémium állampapírok között nézz szét, ha már úgyis afelé indultál. Most újabbak jöttek ki, állítólag megéri. (Olvastam csak róla, nekem nincs ilyenem.)

4. sanyinak (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 19:10

A látra szóló takarékszámla és a lekötés egymással ellentétes fogalmak.

Ha biztonságot akarsz, akkor valóban maradj az állampapírnál. Ott is vannak rövid lekötési idők, a hozamhoz képest nem kerül sokba a lejárat előtti értékesítés sem. Pl DKJ 14%-ot fizet és hónapokra szól.

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 18:47
Nem nagyon merném a mai állapotok mellett bankban befektetni, talán még a befektetési arany ami szóba jöhetne. De biztos vannak nálamnál okosabbak ezen a téren.
2023. febr. 3. 18:39
2023. febr. 3. 18:31
Sziasztok! Szeretném lekötni a pénzemet, de nem tudom pontosan mennyi időre. Talán 1-2 évre, de lehet, hogy hosszabb időre. Olyan lekötés lenne jó, ami biztonságos, van rá állami garancia, minél magasabb a kamat és ha mégis hozzá kell nyúlnom nem veszítek sokat. Az állampapírokat nézegettem és a Cetelemnél találtam látra szóló lekötést 9 % kamattal. Nem értek hozzá, tudnátok segíteni? Köszönöm szépen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook