Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Időseknek készült mobilt, mit ajánlanátok? fórum

Időseknek készült mobilt, mit ajánlanátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
91. Mezei Virág (válaszként erre: 90. - Amaunet)
2019. jún. 4. 12:13

Ez szerintem is teljesen jó kis telefon!

Nekem Nokia volt, és nagyon szerettem. Telefonálásra éppen jók ezek a telefonok.

Remélem beválik!

2019. jún. 4. 12:11

Végül ezt a Blaupunkt BS02 készüléket vettem, miután sok jót olvastam róla.


[link]

89. Mezei Virág (válaszként erre: 88. - Guruljka)
2019. máj. 31. 15:51
Nekem az a szerencsém, hogy a piac kb. 5 percnyire van, úgyhogy csak annyi pénzt viszek, amennyit el szeretnék költeni. Na jó, van egy kis dugim is, ha többet költenék :DDD
88. Guruljka (válaszként erre: 87. - Mezei Virág)
2019. máj. 31. 15:45

Én, ha több pénz van nálam valami miatt, azt is elosztom.

A kétes helyeken csak az esetleg szükséges pénz van a tárcában, amit előveszek.

87. Mezei Virág (válaszként erre: 86. - Guruljka)
2019. máj. 31. 15:37

Nem használom, mert nincs ekkora forgalom nálam. :)

Nekem is külön van minden, mert a piacon csak a pénztárcát veszem elő. És ott vannak tolvajok. :(((

86. Guruljka (válaszként erre: 84. - Mezei Virág)
2019. máj. 31. 14:10

Hívástartás és -várakoztatás


Beszélgetés közben másik hívást fogadhatszÚj hívást indíthatsz telefonálás közben


A korszerűbb készülékek alkalmasak arra, hogy használójuk beszélgetés közben egy másik bejövő hívást is átvegyen (Hívástartás), illetve egy újabb beszélgetést kezdeményezzen (Hívásvárakoztatás).

A hívó fél a kicsöngetés közben sípoló hangot hall, ha a hívott fél éppen beszél. Ennek alapján eldöntheti, vár-e arra, hogy a hívott fél átvegye, vagy inkább később újra hívja. A Hívástartás szolgáltatás aktív állapotában a hívott fél Hangpostája ilyenkor nem kapcsol be.

Hívástartás, illetve -várakoztatás esetén a tartásba, illetve várakozásba tett fél addig nem hall semmit, amíg a hívását vissza nem veszik.

Díjazás:


havidíjmentes


(Ezt a szolgáltatóm oldaláról másoltam.)


A hívásátirányítás is csak néha hasznos. Annak idején, amikor Anyu elutazott egy hónapra, a mi telefonunkra irányíttattam a hívásait, így ha a barátai keresték, meg tudtam mondani, hogy köszöni, jól van, ekkor és ekkor lesz megint itthon.

85. Guruljka (válaszként erre: 84. - Mezei Virág)
2019. máj. 31. 14:05

A fiam se bankol az okosán.

Az övén is csak az itthoni net van, meg a Wifi mindenütt, és nincs gondja.

Én sem szeretnék telefonnal bankolni, jó nekem a bankkártya is. Kisebb helyen elfér, és még a véletlen mosást is kibírja.

Sőt teljesen külön tartom a pénztárcától, telefontól.

84. Mezei Virág (válaszként erre: 83. - Guruljka)
2019. máj. 31. 13:34

Tényleg, azt sosem használtam. Nem vagyok én olyan fontos nőszemély, hogy szükségem legyen erre a funkcióra! :DDD


Én is szerettem a régi kis nyomógombos telefonjaimat.

Sorra tönkre mentek, és azért is kaptam egy okosat. Leginkább a fényképezője, internet lehetősége érdekelt. Na meg a Skype.

Ja, de csak itthon van net, mert skót vagyok, és nem fizetek elő rá.

Ha szükség lenne rá, wifi mindenhol van. Nem bankolok vele.

83. Guruljka (válaszként erre: 82. - Mezei Virág)
2019. máj. 31. 12:58

Tényleg teljesen nem érdekel.

Használtad már valaha pl. a hívásvárakoztatót? Még a régi mobilokon is van, de talán még vezetékes készülékeken is.


De ez a saját döntésem, éppen ezért bosszant, ha rá akarnak beszélni.

82. Mezei Virág (válaszként erre: 80. - Guruljka)
2019. máj. 31. 11:31

Jajjj teee!

Amikor otthon vagytok, egymás mellett!

Így a legegyszerűbb! de már akkor úgyis mindegy.

Én minden új készülékemmel leülök, és próbálgatom a kínálatát. Amit nem tudok, megkérdezem, mert szeretném használni, és érdekel is. Ha téged meg nem, jók a régi kis telefonok.

81. Mezei Virág (válaszként erre: 79. - Guruljka)
2019. máj. 31. 11:28
:) Akkor használd azt!
80. Guruljka (válaszként erre: 78. - Mezei Virág)
2019. máj. 31. 02:38

A fiamtól nem kívánom el, hogy felhívjon, ideszaladjon megint megmutatni, és közben viselje is el, ahogy szidom a kedves régi telóját.

Nem kötelező azt nekem kezelni tudni.

79. Guruljka (válaszként erre: 78. - Mezei Virág)
2019. máj. 31. 02:36

Köszi!

Azt a megoldást választottam, hogy a másik butafon kártyatartóját nagyon finoman kitágítottam, és belefért a SIM-kártya.

Most azt használom. Ezt felveszem, leteszem ahogy akarom, és gyakorolni sem kell.


Ezek az okosok nyilván érzékelik rajtam az ellenérzést, és azért sem működnek.

78. Mezei Virág (válaszként erre: 77. - Guruljka)
2019. máj. 24. 15:03

Szólj a fiadnak, hogy hívjon fel, amikor otthon van! Nem kell felvenned, utasítsd vissza, de ott megtanulhatod, hogyan kell felvenni, letenni.

Én is így tanultam meg! ;)

A hívást is ugyanígy lehet kipróbálni.

Sok szerencsét és sikert is hozzá! :)

2019. máj. 24. 13:35

Na képzeljétek, fontos hívás érkezett, és nem tudtam felvenni.

De legalább addig szerencsétlenkedtem, míg véletlenül sikerült visszahívnom, így megkaphattam a próbamunkát az új megbízótól.

2019. máj. 23. 20:37

És ismét visszatérve az eredeti kérdéshez, nem a típus a lényeg, hanem a "célszemély" gusztusa, itt nincs értelme a meglepetésnek. Hadd válasszon ő maga.

Meglepinek maga a szándék is elég. Gere nagyi, megvesszük az új telefonod!

75. Guruljka (válaszként erre: 73. - Mezei Virág)
2019. máj. 23. 20:35

A hosszabbítókat meg lehet szervezni hozzá.

Az asztal vázának belső felén vagy egy sín, abba lehet beleigazítani az elosztót, amiről ennek-annak az áramellátása megy. Ki van ez találva, ahogy mondani szokás.

Amikor beteg voltam, az ágy mellé gurítottam, dolgozni akkor is kellett...

74. Guruljka (válaszként erre: 69. - Mezei Virág)
2019. máj. 23. 20:33

Az enyém a kis fotótudásomhoz illően kicsi, de elég sokat tud. Nekem való - én magam választottam magamnak.

Kényelmesebben elfér egy táskában, és kevésbé érzékeny, mint egy okostelefon.

73. Mezei Virág (válaszként erre: 72. - Guruljka)
2019. máj. 23. 20:31
Ez teljesen jó!
72. Guruljka (válaszként erre: 71. - Mezei Virág)
2019. máj. 23. 20:26

Annak idején kaptam ajándékba egy használt Ikeás számítógépasztalt. Ha nem is íróasztal, de azért mégis munkaasztal, ha úgy vesszük. Még görgethető is, sőt a kis könnyű nyomtatóm is elfér rajta. Szeretem, kényelmes.

Volt már, hogy meleg nyárban az ablak elé gurítottam, úgy dolgoztam.

71. Mezei Virág (válaszként erre: 68. - Guruljka)
2019. máj. 23. 20:24

Amúgy szerintem is ki kell pihenni a netet!

Meg voltam elégedve a régi kis telefonommal, de már öreg volt, és az aksija már dögledezett. Azt annyi kedvezménnyel adta a Voda, hogy majdnem ingyen volt.

Az asztali gép kényelmes!

70. Guruljka (válaszként erre: 67. - Piroska52)
2019. máj. 23. 20:24

Kéretlenül rálőcsölni eleve semmit nem szabad senkire, hacsak jó lélekkel nem tudjuk tudomásul venni, ha nem használja. Árban viszont egy okostelefon nem ez a kategória, és még a megajándékozot is kellemetlen helyzetbe kerül.


Talán az a legjobb, ha úgy kap egy okostelefont, hogy nincs rajta lelki teher, és ha megmondjátok, hogy nyugodtan szóljon, ha nem szereti, lesz más gazdája.


Nekem nagyon rossz volt, mert a húgom csak nekem szánta annak idején, és még azért is mellé kellett beszélnem egy darabig, hogy a fiamnak adtam.

És nem tudom, mire fel szánta nekem, csak a tiszta jóakarat vezérelhette, nyilván nem tételezte fel rólam, hogy nem örülök neki. De én kiválóan megvoltam akkor is a csak telefonálásra való gombossal.

69. Mezei Virág (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2019. máj. 23. 20:20
Nekem is van, nem is akármilyen. Szeretem is, de jó súlya is van, nem viszem mindig magammal.
68. Guruljka (válaszként erre: 66. - Mezei Virág)
2019. máj. 23. 20:19

A munkám miatt mindenképpen kell asztali gép.

Ha meg valamerre megyek, akkor kipihenem a netet.

67. Piroska52 (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2019. máj. 23. 20:19
igazad van,
66. Mezei Virág (válaszként erre: 64. - Guruljka)
2019. máj. 23. 20:19
Nekem is csak itthon van, mert wifi-s a router.
65. Guruljka (válaszként erre: 56. - Mezei Virág)
2019. máj. 23. 20:17
Fotógépem, amit szeretek, köszönöm van, és videózni eszembe sincs.
64. Guruljka (válaszként erre: 56. - Mezei Virág)
2019. máj. 23. 20:16
De én nem akarok telefonon netezni.
63. Guruljka (válaszként erre: 57. - Bözsi néni)
2019. máj. 23. 20:15
Jelenleg azt teszem. :D
62. Guruljka (válaszként erre: 60. - Piroska52)
2019. máj. 23. 20:15
Igen - szóval visszatérve az indító kérdésre, érdemes megkérdezni a nagyszülőt, érdekli-e egyáltalán a téma, vagy nem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook