Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Időseknek készült mobilt, mit ajánlanátok? fórum

Időseknek készült mobilt, mit ajánlanátok? (beszélgetős fórum)

1 2 3
78. Mezei Virág (válaszként erre: 77. - Guruljka)
ma 15:03

Szólj a fiadnak, hogy hívjon fel, amikor otthon van! Nem kell felvenned, utasítsd vissza, de ott megtanulhatod, hogyan kell felvenni, letenni.

Én is így tanultam meg! ;)

A hívást is ugyanígy lehet kipróbálni.

Sok szerencsét és sikert is hozzá! :)

ma 13:35

Na képzeljétek, fontos hívás érkezett, és nem tudtam felvenni.

De legalább addig szerencsétlenkedtem, míg véletlenül sikerült visszahívnom, így megkaphattam a próbamunkát az új megbízótól.

tegnap 20:37

És ismét visszatérve az eredeti kérdéshez, nem a típus a lényeg, hanem a "célszemély" gusztusa, itt nincs értelme a meglepetésnek. Hadd válasszon ő maga.

Meglepinek maga a szándék is elég. Gere nagyi, megvesszük az új telefonod!

75. Guruljka (válaszként erre: 73. - Mezei Virág)
tegnap 20:35

A hosszabbítókat meg lehet szervezni hozzá.

Az asztal vázának belső felén vagy egy sín, abba lehet beleigazítani az elosztót, amiről ennek-annak az áramellátása megy. Ki van ez találva, ahogy mondani szokás.

Amikor beteg voltam, az ágy mellé gurítottam, dolgozni akkor is kellett...

74. Guruljka (válaszként erre: 69. - Mezei Virág)
tegnap 20:33

Az enyém a kis fotótudásomhoz illően kicsi, de elég sokat tud. Nekem való - én magam választottam magamnak.

Kényelmesebben elfér egy táskában, és kevésbé érzékeny, mint egy okostelefon.

73. Mezei Virág (válaszként erre: 72. - Guruljka)
tegnap 20:31
Ez teljesen jó!
72. Guruljka (válaszként erre: 71. - Mezei Virág)
tegnap 20:26

Annak idején kaptam ajándékba egy használt Ikeás számítógépasztalt. Ha nem is íróasztal, de azért mégis munkaasztal, ha úgy vesszük. Még görgethető is, sőt a kis könnyű nyomtatóm is elfér rajta. Szeretem, kényelmes.

Volt már, hogy meleg nyárban az ablak elé gurítottam, úgy dolgoztam.

71. Mezei Virág (válaszként erre: 68. - Guruljka)
tegnap 20:24

Amúgy szerintem is ki kell pihenni a netet!

Meg voltam elégedve a régi kis telefonommal, de már öreg volt, és az aksija már dögledezett. Azt annyi kedvezménnyel adta a Voda, hogy majdnem ingyen volt.

Az asztali gép kényelmes!

70. Guruljka (válaszként erre: 67. - Piroska52)
tegnap 20:24

Kéretlenül rálőcsölni eleve semmit nem szabad senkire, hacsak jó lélekkel nem tudjuk tudomásul venni, ha nem használja. Árban viszont egy okostelefon nem ez a kategória, és még a megajándékozot is kellemetlen helyzetbe kerül.

Talán az a legjobb, ha úgy kap egy okostelefont, hogy nincs rajta lelki teher, és ha megmondjátok, hogy nyugodtan szóljon, ha nem szereti, lesz más gazdája.

Nekem nagyon rossz volt, mert a húgom csak nekem szánta annak idején, és még azért is mellé kellett beszélnem egy darabig, hogy a fiamnak adtam.

És nem tudom, mire fel szánta nekem, csak a tiszta jóakarat vezérelhette, nyilván nem tételezte fel rólam, hogy nem örülök neki. De én kiválóan megvoltam akkor is a csak telefonálásra való gombossal.

69. Mezei Virág (válaszként erre: 65. - Guruljka)
tegnap 20:20
Nekem is van, nem is akármilyen. Szeretem is, de jó súlya is van, nem viszem mindig magammal.
68. Guruljka (válaszként erre: 66. - Mezei Virág)
tegnap 20:19

A munkám miatt mindenképpen kell asztali gép.

Ha meg valamerre megyek, akkor kipihenem a netet.

67. Piroska52 (válaszként erre: 62. - Guruljka)
igazad van,
66. Mezei Virág (válaszként erre: 64. - Guruljka)
Nekem is csak itthon van, mert wifi-s a router.
65. Guruljka (válaszként erre: 56. - Mezei Virág)
tegnap 20:17
Fotógépem, amit szeretek, köszönöm van, és videózni eszembe sincs.
64. Guruljka (válaszként erre: 56. - Mezei Virág)
tegnap 20:16
De én nem akarok telefonon netezni.
63. Guruljka (válaszként erre: 57. - Bözsi néni)
tegnap 20:15
Jelenleg azt teszem. :D
62. Guruljka (válaszként erre: 60. - Piroska52)
tegnap 20:15
Igen - szóval visszatérve az indító kérdésre, érdemes megkérdezni a nagyszülőt, érdekli-e egyáltalán a téma, vagy nem.
61. Mezei Virág (válaszként erre: 59. - Piroska52)
tegnap 20:14

:D

Itt is vannak idősebbek, és legtöbbnek van okoskája. Haladjunk a korral... :DDD

Én skót vagyok, és ezért nem vettem volna. :)

60. Piroska52 (válaszként erre: 58. - Bözsi néni)
tegnap 20:10
elvégre ha egy 3-éves is tudja,,,,,,,,,,,,,
59. Piroska52 (válaszként erre: 56. - Mezei Virág)
tegnap 20:09
én meg még nálatok is több,mégis van okostelóm,örököltem és imádom,
58. Bözsi néni (válaszként erre: 54. - Piroska52)
tegnap 20:04
Hát én is ezt mondom:-)
57. Bözsi néni (válaszként erre: 55. - Guruljka)
tegnap 20:03
Azt kell használni, ami van. Ha nem telik késre, akkor használd a kombájnt:-)
56. Mezei Virág (válaszként erre: 51. - Guruljka)
tegnap 20:02

Nekem eddig nyomógombos telefonom volt. Januárban kaptam egy okoskát, és nagyon szeretem! Meg kellett tanulni kezelni az igaz, de reggelenként azon netezek. Biztosan van olyan is, amit még nem ismerek rajta, de maaaajd megismerem, ha kell.Fotózni, videózni már tudok.:)

Szóval, mindent meg lehet tanulni, ha akarjuk.

Ja, és 2 évvel több vagyok mint te! :DDD

55. Guruljka (válaszként erre: 53. - Bözsi néni)
tegnap 19:57

Jelenleg nem telik másikra, azért morgok.

Még az is lehet, hogy belejövök, de tényleg feleslegesnek tartom.

Én is hallottam néniről, aki előkapja és minden unokáját "végiglátogatja", de én nem ilyen vagyok.

Majd vagy sikerül belerakatnom a SIM-kártyát a másik gombosba, vagy veszek idővel kis piros gombosat. Lehet, hogy megtanulnám kezelni ezt is, de zavar az a kis hang a fejemben, ami azt sugdossa, hogy tök felesleges kombájnt venni, ha egy kés is elég lenne.

tegnap 19:54
jesszusom ne csináljátok már,annyira öregek nem vagyunk,hogy egy telefon kifogjon rajtunk,
53. Bözsi néni (válaszként erre: 51. - Guruljka)
tegnap 19:33
Ha nem boldogulsz vele, szerezz egy hagyományost, feleslegesen ne morgolódj.
52. Bözsi néni (válaszként erre: 51. - Guruljka)
tegnap 19:31

Neked nem egyszerű. Másnak meg az.

Nem minden idősebb ember hülye az okostelefonhoz, ismerek 82 évest is, aki kiválóan használja.

tegnap 19:08

Én azt hiszem, mi idősebbek egyszerűen megteltünk.

Életünk folyamán megéltük mindenféle elektromos eszköz használatát, és az egyre apróbb telefonok kezelését.

Én a nyomógombos telefont simán kezeltem, lehetett választani a funkciók között, vagy igen, vagy nem választás alapján lehetett nyomni a gombjait.

Most ezeket akkor is simogatni kell, ha ütni lenne kedvem.

Minden egyes alkalommal bekapcsolni, megsimítani, majd kiválasztani a telefont, mert az nem alapfunkció. Aztán onnan már lehet a számot beütni, vagy kisimogatni a készülékből a megfelelő nevet. Ha mázlim van, eltalálom az ujjam hegyével eltalálom a kis zöld telefon-ikont, és ha semmi mást nem érintetem meg véletlenül, akkor tudok beszélni.

Ha le akarom tenni, egy kijelzőt betöltő lakatot kell hosszan nyomnom, aztán eltalálhatom a letevős ikont. Hát ha valakinek ez egyszerűbb, akkor az illető téved. Még a nyomógombosat is egyértelműbb volt kezelni. Annak ugyanis még a fő funkciója a telefonálás volt.

tegnap 18:34

Szép estét nektek.

Nekem is olyan telefon kellene, ami tényleg nekem való.

Persze, van nekem is kettő is! A kettő sem okosabb mint én egyedül.

Letett telefonok. Persze működnek csak én nem értek hozzájuk.

De valójában nem is nagyon érdekelnek a telefonok.

Volt telefonom még az az első kiadás biztos emlékeztek rá arra a nagy telefonokra aminek antenna volt a tetején. a zsebbe nem fért bele. Külön ridikült kelet használni hozzá. Azon nem lehetett sms.t küldeni. Azon csak telefonálni lehetett.

Azt se nagyon tudtam használni de vittem akkor keveseknek volt. Na lányok én azt hiszem ott le ragadtam. Mert még a mai napig sem küldök sms_seket Igaz néha egy egy fényképet csinálok.

Van laptop! van számító gép, van okos telefon, Van a régi letett picike telefon. Na de nem akarom, hogy ez a sok kütyü okosabb legyen mint én.

tegnap 18:00
Hajítom is kifele, mert nem fogom még én kitalálni, mit akar éppen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook