Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) fórum

Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1386. Honey30
2015. febr. 13. 13:15
Köszönöm szépen!NEkem is megvannak az edzéstervek.Cserélgetni is fogom őket.Ezen a héten 2xZóna1-ről és 2xZóna2-ről csináltam a cardio intervallt.De tegnap azt éreztem,hogy a z2 nekem sokkal jobban izzaszt,ezért a Z1-et hanyagolom,jövő héten a max cardioval próbálkozok.Holnap,hogy legyen erősítés is a Fittarénás 2014-es 40 perceset fogom megcsinálni.Tudom,hogy ez kalóriabevitel kevés és ha ezek után többet ennék akkor hízás lenne,de ezen már változtatni azért nem tudok,mert nem is kívánok több kaját.Délután van az,hogy éhesebb vagyok,de akkor meg már nem fogok szénhidrátot enni,mindig egy natur joghurttal vagy valami fehérjével kezelem a helyzetet,hál Istenek sikeresen,pedig akkor úgy megennék egy jó ropogós kiflit.:)Szóval az 1000-1200 nem annyira tudatos,csak ennyire jön ki.De ennyi kalória és ch kell.Egy hét volt olyan ,hogy ch csökkentett cuccokat ettem,de elég elviselhetetlenné kezdtem válni.:)A szívfájdalom az egészben az,hogy 58 kilósan én is megettem amit megkívántam,nem érdekelt mi az a ch meg fehérje,de nekem a fogamzásgátló tablettával kezdődtek a kilók.Persze már lassan 5 éve,hogy nem szedem,de azóta bajlódok a kilókkal.Voltam vérvételen is,ott is minden rendben.
1385. jajjj (válaszként erre: 1384. - Honey30)
2015. febr. 13. 12:20

2013-ban én is csináltam ezt az 1000-1200 kcalt, akkor esküdtem rá, hogy ez a jó módszer, és le is fogytam vele 7kg-t, 65-ról 58-ra. Most újra 65 körül vagyok. Az a baj vele, hogy a szervezeted rááll a nagyon kevés kalóriára, mint éhezésre, és egy idő után normális lesz neki, nem fogy, foggal-körömmel kapaszkodik a tartalékaihoz - én így képzelem el. És aztán nagy nehezen mégis eléred mondjuk az álomsúlyt, megörülnél, hogy most már azért lehet élni, de abban a pillanatban, hogy kicsit többet kezdesz enni, vagy kicsit is lazítasz a sok mozgáson, alattomosan elkezdenek visszakúszni a kilók. Márpedig mindenkinek lehetnek nehezebb időszakai, amikor mondjuk nehézséget okoz ellenállni az ételnek, vagy a tornát naponta megcsinálni... szóval egy dolog, ha eléred, amit szeretnél, de gondold végig, hogy mitől várod, hogy az majd úgyis marad? (Én nem tudom a választ :( )


Amúgy szerintem annál, hogy minden nap megcsinálod a Z2 kardiót mondjuk, sokkal hatásosabb, ha cserélgeted, és néha erősítőket is csinálsz. Próbáld ki valamelyik edzéstervet, ha nincs meg, küldök linket.

1384. Honey30 (válaszként erre: 1383. - Jajjj)
2015. febr. 13. 09:50
Tudom,hogy nincs garancia semmire.Csak reménykedik az ember.Naponta éppen ha mageszem az 1000-1200 kalóriát.Ez alá már nem fogok menni,mert az már nem élet...Az egyik edző is azt mondta ,hogy kevés,és a szervezetem ezt megszokta,ezért az edzésen kell változtatni,hogy kibillenjen a megszokott kerékvágásból.Enikő elég nagy kihívás,és leizzadok rendesen a zóna2 cardio intervall után.Sokkal jobban mint akármelyik 60 perces aerobic vagy erősítő óra után.Ha már nem lesz az akkor lépek a zóna maxra.Most érzek magamba annyi erőt,hogy 6 hónap után még mindig kitartó vagyok,csak nem szeretem ,ha kérdezek valamit és valaki ilyen stílusban osztja az észt,amikor tényleg nem vagyunk egyformák,és ha 10-ből 9 ember ennyitől már vígan lefogyott volna 10 kilót,én még mindig itt lehetek tanácstalanul.Számomra is nagy meglepetés ,hogy kb 10 évvel ezelőtt az akkori 60 kilómból,4 hónap alatt 55-re fogytam pusztán heti 2-3 alaklom callanetics órától,pedig az étrendemen akkor nem változtattam,minden reggel péksütivel kezdtem,és kenyérrel zártam a napot.ÉS a callanetics óráról minden elmondható,csak az nem hogy zsírégető,de mégis lement az az 5 kiló,most meg ha heti 5-ször megfeszülök és nagyon megválogatom mit eszek akkor sem történik semmi.Köszönöm a normális hozzáállásod és válaszod!
1383. jajjj (válaszként erre: 1382. - Honey30)
2015. febr. 13. 05:15

Sajnos nincs ilyen, hogy elkezded csinálni, és elkezdesz ettől fogyni, ez sem csodaeszköz. Fogyni a kalória deficittől fogsz, de még akkor is rengeteg dolgon múlik, hogy mennyit, és mennyire könnyen. Ill. nagyon könnyű elrontani, és mindent visszahízni.

Ha elkezdesz intervalozni, ÉS ez akkora új ingert jelent neked, hogy patakokban folyik rólad a víz, és kapkodod a levegőt, és nem érted, hogy bírsz talpon maradni, de próbálkozol vele, szóval még akkor sem garantált, hogy ettől neked x időn belül beindul a fogyásod. De ha mosolyogva végigcsinálod, és már most nem okoz neked semmilyen kihívást, akkor meg biztos, hogy nem hatásos. Ezt esetleg érdemes elolvasni:

[link]

Nem tudományos, de segíthet...

1382. Honey30
2015. febr. 12. 17:51
Ui:Volt,hogy egy héten 5x elvileg zsírégető step aerobic tornát csináltam a FitVideo.hu -ról ,de nem történt változás akkor sem.Ezek a tornák nem 40 percesek voltak hanem 60 percesek.ÉS ha 20 perc intervall felér egy óra kocogással,akkor miért fárasszam magam feleslegesen.Légyszi Bombácska ha tudsz válaszolj!
1381. Honey30 (válaszként erre: 1379. - Judo74)
2015. febr. 12. 17:39

Drága Judo74!

Valószínű nem jól értelmezted a mondataimat.Eddig erősítő edzéseket csináltam,erre magam is rájöttem.Most ezen változtatok és elkezdtem intervall edzéseket csinálni.Ha te 40 percet tudsz intervallozni,Gratulálok!Erre még Péntek Enikő is azt mondaná,feledleges mert max 20 percig tudod helyesen intenzíven kivitelezni a gyakorlatokat,és a szervezetednek is igen megterhelő volna.Örülök,hogy okos vagy de nem lehet mindenkire egy sémát húzni.Edzőkkel nézettem át az étrendemet is.Nem zabálok és nem zabáltam soha.Terhességem alatt is csak 6,5 kilót híztam,de szülés óta nem mennek a kilók lefele.Szóval köszönöm,hogy felvilágosítottál olyan dolgokról amivel már magam is régen tisztába vagyok,de a kérdésem arra irányult,hogy ha elkezdek intervall edzéseket végezni,mennyi idő alatt indulnak el a kilók.De ez sem garancia senkinek.Csak érdeklődtem,ha szabad .....

1380. jajjj (válaszként erre: 1379. - Judo74)
2015. febr. 12. 06:13

1.) Szerintem lehet valakinek nagyon rendben az étkezése, ha egész nap ül, akkor lesz rajta felesleg.


2.) Egy darabig valóban erősítenek... aztán az ember (nagyon hamar) hozzáerősödik, nem jelent kihívást többé, és onnantól kardió lesz, vagy még az sem. Szerintem itt inkább ez lehet a gond. De szerintem kell is az erősítő blokk nagyon.


3.) 20 perc az sokkal, de sokkal több mint a semmi!


4.) Egy darabig, amíg az adott mozgás forma kihívást jelent.


5.) Nem bántott senkit, nem csinált semmi rosszat, csak kérdezett. Ezért tényleg belé kell rúgni?

1379. Judo74 (válaszként erre: 1378. - Honey30)
2015. febr. 11. 16:55

Jajjj!

1. Ha az étkezésed rendben (és nincs szervi bajod), akkor nincs rajtad felesleg.

2. Nem csinálok erősítő edzést???? Béres A. és RR tornái kifejezetten alakformáló-erősítő tornák, egy hajszálnyi kardió nincs bennük. Szóval az elmúlt fél évben kizárólag erősítettél.

3. 20 perc az még kezdőként is kevés. Inkább legyen minen másnap, de 40 perc.

4. A zónázással fogysz. (Minden plusz mozgással fogysz, ha nem változtatsz az étkezési szokásaidon - mivel kalóriát igényelnek a korábbi nem mozgáshoz képest.

5. Komolyan: nincs elég ilyen témájú fórum, hogy legalább a Hoxások tisztában legyenek az alapokkal?

1378. Honey30
2015. febr. 11. 16:06

Szia Bombácska!

Mennyi idő után indult a fogyásod az intervall kezdése után?Én kb 6 hónapja tornázok Béres Alexandrára,meg RR-re ,meg már az Isten tudja hány fajta edzésmódot kipróbáltam.Semmi,nem történt.Most 3 napja ráálltam az intervallra,már csak ebben bízom.Minden nap lenyomok 20 percet.Kajám renben,tudatosan táplálkozok.Erősítő edzéseket nem csinálom,mert ahogy Enikő mondja,hogy fontos,hogy izmos legyél meg esztétikusabb.....stb.Én fogyni szeretnék kilóból,majd ha már lefogytam akkor zónázok,hogy formás legyek.

1377. 9ba1034c54 (válaszként erre: 1373. - Ibolya1014)
2015. febr. 6. 22:39

ahogy Enikő is mondja a dvd-n : " hétről-hétre meglátod egyre többet bírsz majd " :) és milyen igaza van! A zóna 1 intervallum nagyon szuper,sokat segít,hogy tele van ugrókötelezéssel,ami amolyan pihiféle.. Én napi kétszer csinálok intervallt,h minél hamarabb és jobban olvadjon a zsír,mert Enci azt mondta,hogy intervall nélkül nem lesz fogyás.. és igaza is lett.. amint elkezdtem intervallozni,beindult a fogyás és a centik csökkenése is :) ne add fel!

Én azt hiszem annak idején úgy csináltam,hogy a lightot egy idő után totál egybe megcsináltam (azt a 70 percet) kb egy hétig így toltam,aztán váltottam dvd-t,és akkor ment minden simán :)

1376. verebtunde (válaszként erre: 1373. - Ibolya1014)
2015. febr. 6. 20:39
Én ezeken úgy lendülök át, hogy a nehéz részeket először könnyítve csinálom. Pl. ugrálós lábemelés ugrálás nélkül, vagy guggolásos ugrálás helyett rakosgatom a lábam... aztán 1-et próbálok meg 100%-osan csinálni, következőleg 2-t, egy idő után pedig az egész gyakorlatsor menni fog :)
2015. febr. 6. 19:20
sziasztok,szeretném eladni hibátlan minőségű Zóna max dvd-met,mert letöltöttem a brutál zóna csomagot,és abban is megvan a Max. Így a dvd feleslegessé vált. 2500ért adná,ha lehet akkor budapesten személyesen,postázni nem szeretném :)
1374. jajjj (válaszként erre: 1373. - Ibolya1014)
2015. febr. 4. 16:00

A z1 dvd-n 3 kardió blokk van:

- kardio intervallum

- 12 perces szuper intenzív

- kardio erősítő.


Az utolsó 2 inkább erősítő, mint kardió szerintem, és nehezek. Az elsőben minden második gyakorlat ugráló kötelezés, szerintem ezzel érdemes kezdened, akár úgyis, hogy ezt csinálod akkor is, amikor a másik kettőt írja.


Ha már könnyű a light, akkor igazad van, csak akkor fejlődsz, ha nehezebbre váltasz, és az nem baj, sőt jó, ha az új dolgot nem tudod elsőre maradéktalanul megcsinálni, hisz csak így tudsz fejlődni tőle. Ezeknél a kardió tornáknál rengeteg lehetőség van arra, hogy saját magadhoz igazítsd:

- könnyített gyakorlatok (nem kardió, de pl. fekvőtámasznál van a rendes fekvő, ha nem megy, akkor helyette női fekvő, ha az sem megy, akkor csak négykézláb a karodat hajlítgatod)

- lassabban csinálod a gyakorlatot, mint Enikő, ne nézd a képernyőt, szépen a saját tempódban

- nem csinálod végig a 20s intenzív szakaszt, hanem csak ameddig bírod, esetleg számold h. adott gyakorlatból hányat bírtál megcsinálni, és ha ma csak 2-t, próbálj legközelebb 3-at, míg egyszer csak azon veszed majd észre magad, hogy a teljes 20s megy.

2015. febr. 4. 14:55
Sziasztok! Látom itt sokan vagytok tapasztalt zónázók, ezért is fordulok hozzátok! Jómagam csak kb. egy hónapja vagyok lelkes zónázó, ezalatt az idő alatt a light DVDről már át tudtam térni a zóna edzés DVDre, ami a kardió edzések kivételével jól is megy. Sajnos ezek a karidó blokkok egyáltalán nem sikerülnek (a light kardió már nem okozott nehézséget, mondhatni könnyű volt), és kissé elkeseredtem. Örülök ha 5 percet bírok, de eddig a 10 perc a max amit sikerült összehoznom, de az is kínszenvedés árán, egyáltalán nem élveztem, csupán kudarcélményem volt utána. Ti hogyan lendültetek át ezen az időszakon? Vagy csak nekem nem akar ez a dolog "besimulni"? Kérlek segítsetek! Köszönöm :)
1372. jajjj
2015. jan. 26. 15:21

[link]


Itt elérheted a most januári edzéstervet. Ott van az elején az ingyenes edzésterv linkekkel. A kezdőknek a második táblázatot kell nézni. Szerintem próbáld ki 1-2 hétig ezt, hogy azt a hatást váltja-e ki nálad, amire neked szükséged van, és az alapján el tudod majd dönteni, megveszed-e a DVD-ket, vagy sem.

A DVD annyival lesz több ezeknél a kisvideóknál, hogy

- nem kell jegyzetelned

- Enikő folyamatosan beszél közben

- van amelyiknek nagyon jó hangulata, zenéje van.

1371. jajjj
2015. jan. 26. 15:13
Bocsánat. Fogyni csak akkor fogsz, ha nagyon odafigyelsz a kajára mellette. Valahol megfordult a kérdés a fejemben.
1370. jajjj (válaszként erre: 1369. - Szeszil74)
2015. jan. 26. 15:12
Fogsz formálódni, még akkor is ha nem figyelsz a kajára, legfeljebb máshogy... és ha rendesen csinálod, akkor hamarabb mint gondolnád.
1369. szeszil74
2015. jan. 26. 13:36
Ha mégis megveszem a DVD-ket, és elkezdem a 12 hetes edzéstervet (ligt-tól max-ig), azzal "csak" formálódni fogok, vagy fogyni is?? Természetesen a kajára is odafigyelek.
1368. jajjj (válaszként erre: 1365. - Szeszil74)
2015. jan. 21. 16:33
Nem muszáj megvenni a dvd-ket, a többi tornája is ugyanúgy megizzaszt. A fittarénás teljes hosszú videókon túl van fent csomó kis videója, amiben csak bemutatja a gyakorlatot, és elmondja, miből hányat kell csinálni, ill. feliratkozhatsz a havonta ingyenesen küldött edzéstervére, és akkor ezekhez az ingyenes kisvideókhoz, meg a fittarénás teljes hosszú videókhoz küld neked edzéstervet egy hónapra előre.
1367. jajjj (válaszként erre: 1365. - Szeszil74)
2015. jan. 21. 16:33
Nem muszáj megvenni a dvd-ket, a többi tornája is ugyanúgy megizzaszt. A fittarénás teljes hosszú videókon túl van fent csomó kis videója, amiben csak bemutatja a gyakorlatot, és elmondja, miből hányat kell csinálni, ill. feliratkozhatsz a havonta ingyenesen küldött edzéstervére, és akkor ezekhez az ingyenes kisvideókhoz, meg a fittarénás teljes hosszú videókhoz küld neked edzéstervet egy hónapra előre.
1366. szeszil74
2015. jan. 21. 11:01
cukrot, nagyjából kicsit elírtam
1365. szeszil74
2015. jan. 21. 11:00

Sziasztok!


Új vagyok még nálatok, próbálom végigolvasni az összes fórumhozzászólást, remélem sikerül.

Szóval eddig én is nagyrészt Rékáztam, de - mint ahogy többen is mondták - kezdenek a gyakorlatsorok unalmassá válni számomra. Már nem tudom, honnan akadtam rá Enikőre, de így elsőre nagyon szimpinek tűnik. 165 cm magas (alacsony?) vagyok, és jelenleg 65 kg. Második leányzóm születése után már sikerült 15 kg-tól megszabadulnom, akkor 60 kg voltam, de sajna idővel visszacuppant néhány. Szeretnék fogyni legalább 5, de inkább 8 kg-ot. Ebben kérném a segítségeteket. Egyenlőre Enikő DVD-ivel még nem rendelkezem, viszont a Youtube-on vannak fenn Fittarénás és egyéb 40 perc körüli felvételek, kezdésnek azok is jók a fogyásra (és persze formálásra) is, vagy jobb, ha beszerzem a DVD-ket?? A futás gondolatával is barátkozom, már megbeszéltük a nagylányommal, ha kicsit jobb idő lesz, megyünk futni. A kajával nincs gond, évek óta nem használok sem finomlisztet, sem cukor, nagyjábból próbálom betartani az egészséges étkezés szabályait (kisebb kihágásokkal néha). Előre is köszönöm a segítségeteket, üdv: Szilvi

1364. esztii12
2015. jan. 17. 11:49

Sziasztok!


Tudna valaki segíteni, hogy Enikő DVD-it le lehet-e valahonnan tölteni (pl.ncore) vagy csak az ő oldaláról?


Köszi előre is.

1363. 300c83c7b2 (válaszként erre: 1362. - Ancsika72)
2015. jan. 4. 08:09
Hát igen,az időzóna is kemény!Nekem szerintem azért nehéz a Max2,mert sok benne a támasz gyakorlat.A fekvőtámasszal bajaim vannak!
1362. ancsika72 (válaszként erre: 1361. - 300c83c7b2)
2015. jan. 4. 07:08
Biztosan :D a rendes időzóna dvd-re gondoltam,elírtam
1361. 300c83c7b2 (válaszként erre: 1360. - Ancsika72)
2015. jan. 3. 15:36
Remélem én is hozzáerősödöm!
1360. ancsika72 (válaszként erre: 1358. - 300c83c7b2)
2015. jan. 3. 11:13
én szeretem,és nem nehéz már,az időzóna fárasztóbb de a mix2-re gondolok
1359. ancsika72 (válaszként erre: 1357. - Jajjj)
2015. jan. 3. 11:11

még nem :D ez lesz majd

[link]

2015. jan. 3. 08:11
Aki már csinálja a Mix2-őt!Nektek is nagyon nehéz,vagy csak én vagyok gyengus hozzá?
1357. jajjj (válaszként erre: 1356. - 300c83c7b2)
2014. okt. 6. 17:25
Már megjelentek. Ha minden igaz élő videók.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook