Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Péntek 13 fórum

Péntek 13 (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
22. walaky
2006. dec. 13. 01:04
Nekem semmi bajom a péntek 13-al! A mezszámom is 13-as volt!
2006. dec. 12. 21:33

A péntek 13 nekem is ugyanolyan nap mint a többi.

Csak örülni tudok neki, hogy már végre péntek van, és 2 napot a családdal lehet az ember.

2006. dec. 12. 21:29

PÉNTEK 13.

Avagy; miért szerencsétlen ez a nap?


A történet Kr.u. 1112 körül kezdődik... A francia Hugues de Payens márki és 8 másik francia lovag megalapítja Krisztus Szegény Lovagjainak rendjét. És hogy miért szegények, ha egyszer nemesek? A rend minden tagja köteles teljes vagyonát a rend és a keresztény egyház számára felajánlani, és a korábbi világi élvezetekről lemondani.


Kr.u. 1118-ban a lovagok az immár keresztény kézen lévő Jeruzsálembe érkeznek, és engedélyt kérnek Jeruzsálem püspökétől, hogy a rend a zarándokutak védelmét biztosítsa az arabok ellenében. A püspök természetesen hozzájárul a rend működéséhez és táborhelyet biztosít a lovagoknak a Templom-hegyen, Salamon templomának egykori helyén, ahol abban az időben arab istállók álltak. Ezek után a rend új nevet vesz fel: Krisztus Szegény Lovagjainak és Salamon Templomának Rendje, vagy ahogy mindenki hívja őket: a Templomosok.


A kezdeti 9 lovagból hamarosan hatalmas rend lett, mely jelentős gazdasági és katonai hatalomra tett szert. A Templomos lovagrendnek nagy kiterjedésű birtokai voltak, amelyeket 8 langues-ra (nyelvterület) és 10 olyan tartományra osztottak, melyek határait az országhatárok figyelembevétele nélkül húztak meg. Rendházaik, kastélyaik, hatalmas birtokaik csaknem egész Európát behálózták, Skóciától egészen az akkori Palesztináig. Ezenfelül kereskedelmi flottájuk, hajókészítő és -javító műhelyeik és kikötőik is voltak, köztük La Rochelle, ahol a flottájuk állomásozott. Más katonai lovagrendekkel ellentétben a Templomosok pénzkölcsönzéssel is foglalkoztak, sőt idővel a keresztény világ bankáraivá lettek, és adósaikká vált több európai uralkodó is.


Végül óriási gazdasági befolyásuk és a rend körül keringő misztikus mende-mondák miatt V. Kelemen pápa és a vagyonukra féltékeny IV. (Szép) Fülöp francia király titokban összefogva cselekvésre szánta el magát. 1307 szeptemberében a pápa lepecsételt leveleket küldött szét Európa minden szegletébe azzal az utasítással, hogy minden levelet egyazon napon felbontva, a tartományi vezetők mindenhol egyszerre cselekedjenek. Ez a nap pedig 1307. október 13-a, péntek volt.


Péntek 13-án aztán Európa szerte feltörték a pecséteket, és elolvasták a levelek tartalmát. A levelek döbbenetes "tényeket" állítottak! Kelemen pápa azt állította, hogy isteni látomása volt, amely arra figyelmeztette, hogy a templomos lovagok a sátánimádás, a homoszexualitás, a kereszt megszentségtelenítése, a bálványimádás és más eretnek cselekedetek bűnében vétkesek. Továbbá azt állította, hogy Isten azzal bízta meg, hogy tisztítsa meg a Földet a bűnös Templomosoktól, és addig kínvalassák őket, amíg be nem ismerik Isten ellen való vétkeiket.


A pápa terve jól működött. Azon a napon sok ezer lovagot fogtak el, - köztük Jacques de Molay-t, a Templomos rend Nagy Mesterét - akiket kegyetlenül megkínoztak, majd máglyára küldték őket. A rendet feloszlatták, a birtokaikat elvették, az életben maradott kisebb rangú templomosokat beolvasztották az Ispotályos rendbe.


Ez a tragikus nap, melyen több ezer keresztény lovagot kínoztak és öltek meg, mindmáig megmaradt a mai modern kultúrában is, mint "szerencsétlen nap", bár az igazi jelentését már csak kevesen ismerik.

2006. dec. 12. 21:06
Pentek 13. a kedvenc napom!Mig mas retteg e-naptol,nekem ez hoz altalaban szerencset!
18. eee466847e (válaszként erre: 17. - Bettibaba)
2006. dec. 12. 16:37
Igen, kivéve az én szülinapomat.
17. Bettibaba (válaszként erre: 12. - Eee466847e)
2006. dec. 12. 09:54

A családban öten születtünk 13.-án.Egyikünknek sem sikerült pénteken.

Szerintem ha péntekre esik 13.-a,az is olyan nap,mint a többi.;)

2006. dec. 12. 09:46
Nekem életem legrosszabb emléke fűződik ehez a naphoz. Péntek 13-án halt meg a koraszülött kisfiam. Egy napot élt szegény , tudtuk hogy megfog halni de mégis ez a dátum szomorúvá tesz.
2006. dec. 11. 18:23
Köszi, aranyos vagy Rian:))))
14. eee466847e (válaszként erre: 13. - KNM1947)
2006. dec. 11. 18:22
Köszi aranyos vagy Rian.
13. KNM1947 (válaszként erre: 12. - Eee466847e)
2006. dec. 11. 15:28
Én is pénteken születtem,de nem 13-án! A születés napja,különben is szerencsés mindenkinek,neked pedig különlegesen.Puszó Rian
2006. dec. 11. 15:19
Péntek 13.-án születtem. Eddig nekem is és a szeretteimnek is "szerencsét hozott":)))))
11. 575e11e2d1 (válaszként erre: 6. - Ekka)
2006. dec. 11. 14:52

Ha gondolod felrobbanthatom!

Végzettségemből adódóan van rálátásom a témára :)


(ezek után az isten sem mossa le rólam, ha tényleg felrobban jövőre...)

2006. dec. 11. 14:44

Hát én sem vok valami babonás...

De mindig valami rosz sül ki belöle....aznap...

Mondjuk egyszer jó is történt aznap.

Szóbeli angol vizsgám volt aznap (meg más is) attól féltem a legjobban, közepes lett (3), nagyon örültem neki. :)

9. KNM1947 (válaszként erre: 7. - Cskata)
2006. dec. 11. 14:36
Vigyázz jegyeket se hagyd otthon...
2006. dec. 11. 14:35

Nekem mindig szerencsés napom volt!A teljesen fekete macskákat kimondottan kedvelem! Sose hoztak

rám balszerencsét.15 éves koromban szugeráltam be magamnak eme pozitívumot és azóta működik!Pl:középiskolában ezen a napon csak én jelentkeztem felelésre! Volt,hogy 4 ötöst is vittem aznap haza.Na így kezdődött,azóta is tart...Rian

7. cskata (válaszként erre: 5. - 575e11e2d1)
2006. dec. 11. 14:23

viszek, de azt egyébként is vinnék..:))

nem tudom mi történhet még az esőn kívül.. a Dóm csak nem dől össze ha már eddig bírta a strapát..:))))

6. Ekka
2006. dec. 11. 14:21
Szerintem péntek 13-án azért történik annyi "rossz", mert az emberek saját maguknak idézik elő.. ("..ma biztos valami rossz történik velem, hiszen péntek 13. van)-hát így fog is!!!!
2006. dec. 11. 14:19
Vigyél esőkabátot!
2006. dec. 11. 14:13

2007. július 13., péntekre van jegyem a Szegedi Szabadtérire.. :)

kíváncsi vagyok, lesz-e péntek13-feeling..:)))

egyébként én nem hiszek benne!

2006. dec. 11. 13:49

nov.13-án ázott be a lakásunk felülről.

A fekete macskára babonás vagyok, de nagyon.

2006. dec. 11. 12:48

Őszintén nekem annyi szerencsétlen napom van hogy péntek 13 ide vagy oda.....

Amugy nem vagyok babonás:-)

2006. dec. 11. 12:46
Sziasztok! Kíváncsi lennék ,nektek szerencsés illetve szerencsétlen ez a nap?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook