Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ülőgarnitúrát szeretnék kitakarítani, de nincs tisztítógépem....ötleteket szeretnék)) fórum

Ülőgarnitúrát szeretnék kitakarítani, de nincs tisztítógépem....ötleteket szeretnék)) (beszélgetős fórum)


2009. aug. 25. 12:43
Bared, mi minden évben kölcsönözzük a kárpittisztítót . Szőnyegeket, ágyakat, kanapét, fotelt, gyerekágyat szépen újjávarázsolja. Most nem emlékszem , hogy 3 vagy ötezer egy napra, de azon felül kaució tízezer, amit akkor adsz oda amikor elviszed a gépet, és ha visszavitted kapod meg. Adnak hozzá tisztítószert is, amiből a fogyott mennyiséegt fizeted ki.
16. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 15. - Bared)
2009. júl. 19. 22:59
Akkor ne szőnyegtisztító gépet kölcsönözz, van kárpittisztító is.:)
15. bared (válaszként erre: 14. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 19. 09:25
oks, a foltokra kipróbálom, de én az egészet szagtalanítani és tisztítani szeretném(( csak az lesz a vége, hogy kölcsön kell kuncsorognom egy gépet(
14. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 13. - Rexona)
2009. júl. 19. 08:35

Van a Vanihnek egy folttisztítója (direkt ez a neve)spray változatban. Mindenre használható, én a két gyerek mellett elég sokat fogyasztok belőle.

Az egyik szőnyegem elég "kényes", azt sem tudom akármivel tisztítani, de ez jó és csak ott sprayzem, ahol foltos, utána tiszta vízzel mosom át.

13. rexona
2009. júl. 18. 18:59

Nagyon vigyázzatok az ülőgarnitúra tisztításával, ugyanis foltos maradhat száradás után!!

Tapasztalatból mondom!

Nekem egy nagyon jó minőségű anyagból készült kanapém van.

Novalife az anyag neve. Azt ígérték vízzel tisztítható bármilyen kosz esetén.

Úgy néz ki igazuk lesz, ugyanis tegnap kutyák mászkáltak fent az ágyon (sajna meg lett engedve), és néhány helyen folt maradt utánuk. Nekiálltam vanish kézitisztítóval este, és reggel majd hanyatt dobtam magam, amikor foltosra száradt a drága kanapé!!

Azóta vízzel átdörgöltem, és úgy néz ki sikerült megmenti.

Szóval, ha valakinek novalife anyaga van, akkor tényleg csak vízzel tisztítson.

12. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 10. - Bared)
2009. júl. 18. 18:50

Nekem egész jól tisztít.:)

Nálad nem vitte ki a foltokat, vagy nem lett szép a garnitúra?

Anyósom a sima szőnyegtisztítóra esküszik. Fehér flakon, zöld betűs, samponszerű lötyi van benne.:)

11. Tidike
2009. júl. 17. 11:07
Akkor Venish-t nem veszek, pedig ezt akartam én is.
10. bared (válaszként erre: 9. - Tidike)
2009. júl. 17. 10:25
a vanish nem vált be sajnos(( van valakinek konkrét márkája amit kipróbált?
2009. júl. 17. 09:38
Köszönöm az ötletet! A hétvégén meg is csinálom.
8. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 6. - Tidike)
2009. júl. 17. 09:14
A szőnyegeket alapul véve, szerintem nem is jó a tisztítógép az ülőgarnitúrának...nekem tegnap a gép után vizesek maradtak legalább fél napig a szőnyegek, nem tudta rendesen kiszívni a vizet, pedig többször is átporszívóztam vele. Az ülőgarni még jobban beszívná...és nehezebben is szárad ki.
2009. júl. 17. 09:09
Vegyél egy flakon szőnyegtisztítót, olyat ami kézi tisztításhoz van. Nem a habot javaslom, inkább a folyékonyat. Egy lavór vízben szivaccsal nyomkodva kemény habot lehet belőle csinálni és így sokkal kiadósabb és egyenletesebben tudod felvinni a felületre. Az ülőgarnitúrát a tisztítás előtt és majd a száradás után is jól ki kell porszívózni. A habbal jó alaposan dörgöld át a felületet. Ha kényes az anyag, akkor szivaccsal, de ha erős anyagból van, akkor mehet neki egy közepesen erős szőrű kefe is. (Lehet kapni) Hagyd megszáradni és újra porszívózd ki. Ha esetleg foltos marad, akkor nem egyenletesen kefélted, ilyenkor ismételd meg majd még tiszta vízzel is. Egyébként kézzel sokkal jobban ki lehet tisztítani mint géppel, ez tapasztalat. Csak hát sokkal fárasztóbb is, de nem kell nagyon gyakran csinálni.
2009. júl. 17. 08:48
Nekem van egy krém színű, rajta kék virágmintákkal űlőgarnitúrám. A világos rész már koszolódik. Én is kiszeretném tisztítani, de nincs ötletem, hogy mivel lehetne. Én is kíváncsian várom a már jól bevált ötleteket. Nincs tisztítógépem.
5. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 3. - Bared)
2009. júl. 16. 20:49
Tényleg! 35 ezerért már komoly gépet lehet venni.
2009. júl. 16. 20:48
A Vanishnek van folttisztítója (ha folt van rajta) és kézi szőnyegtisztítója is. Az ülőgarnitúrát én is az utóbbival tisztítom, bár most kaptam kölcsön egy tisztítógépet, mégis kézzel csináltam.:) Sokkal jobb lett!:)
3. bared (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2009. júl. 16. 20:32
igen, épp ezen gondolkodtam...az előbb felhívtam egy kölcsönzőt, egy napra 10 a gép...akkor már jobban megérné venni egyet(((
2. ritamoto (válaszként erre: 1. - Bared)
2009. júl. 16. 20:19
Miért nem kölcsönzöl ki egy gépet?
2009. júl. 16. 19:41
Vn egy bordó zsenília ülőgarnitúrám..nagyon ki kellene takarítani már, hogy a színét visszakapja, és jó illata legyen....minden tapasztalatnak, ötletnek, tanácsnak örülök!))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook