Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosógép! Hogyan lehetne szépen kitakarítani a felültöltős mosógép tartályát? fórum

Mosógép! Hogyan lehetne szépen kitakarítani a felültöltős mosógép tartályát? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 3. 15:59

Tapasztalataom.

A mosószer adagoló belsejét, tehátr aszíntelen műanyagbóül készült részt 1 éjszakára beáztattam domestos-os, ecetes forró vízbe.

Hát vmit javult, d enem siokat.Ezt követően ndítottam egy 90fokos, 1 l-ecetes mosást.Hát vmivel jobb, mondjuk az öblítős rész kivételével okés.Lehet még egy 90fokos ecetes mosás segítene rajta..

Na és ha minden mosás után szétszedném, kicsapatnám a zuhannyal, de kinek van erre ideje, energiája..

17. sztolyka (válaszként erre: 13. - Ritamoto)
2010. márc. 2. 16:07
Nem sok ennyi ecet?
2010. márc. 2. 15:49

Nekem a kacskaringós, fogkefével is megközelíthetetlen részekkel van próoblémám..

De lehet a 90fokos, ecetes mosást kipróbálom én is...

2010. márc. 2. 14:57
Én le szoktam szedni, egy éjszakára beáztatom a kádban, majd reggel szépen körömkefével le lehet súrolni róla minden mosószer és öblítőmaradványt.
14. Yulcsy
2010. márc. 2. 13:16
Anyukámnál felültöltős gép van.Elég nehéz tisztítani.Ki fogom ezeket a módszereket próbálni!
2010. márc. 2. 13:06

Egyik módszerem: kb 3l ecettel egy 90 fokos programot végigmosni ruha nélkül.Az ecetet a tartályokba és a dobba is öntöm.Penész és vízkő ellen nagyon jó.

A másik :egy lavor jó tömény domestosos vízbe áztatom éjszakára a levehető tartályt, és másnap egy üvegmosó kefével, vagy ami belefér kitisztogatom, és rázogatom-elég macerás hozzáférni.

2010. márc. 2. 11:55
Nekem sem volt soha gondom a tartályal de pár alkalommal a párom mosott és az öblítő lerakódott ecet+durva só és tiszta is volt. És soha nem zárom le csak akkor mikor a tartály kiszáradt.
11. MelisUK (válaszként erre: 8. - 2934fa17dd)
2010. márc. 2. 11:18

Szívesen.


Nagyon értek a mosógépek tisztításához és tisztán tartásához, mert 7 albiban éltem az utolsó 3 és fél év alatt - most már végre a saját lakásban élek.

Mindig más mosógépem volt, ja, és szinte kivétel nélkül mindig extra koszos és penészes gépek voltak, de rájöttem a kitisztítás és tisztán tartás módjára.


Fehérítőt lehet a Tesco-ban is venni, egyáltalán nem drága, az van ráírva, hogy Bleach.


Ha a mosógép gumis részei is feketednek, akkor oda is önts fehérítőt, hagyd állni 1-2 óráig, majd fogkefével dörzsizd át mindenhol és olyan lesz, mint újkorában.

10. MelisUK (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2010. márc. 2. 11:15

A makacs részekre pedig hígítatlanul tedd a fehérítőt és úgy kefézd meg.


Amúgy ha jól kitakarítod, akkor utána hasznos tanács a további tisztán tartásához, hogy minden második mosás után önts a mosópor és az öblító adagolóba vízforralóval forralt vizet, majd persze engedd le a mosógépből a vizet.


1-2 hetente szedd le ezt az egész műanyagot, amiben az adagolók vannak és áztasd be forró fehérítős vízbe, így utána nem lesz megint olyan szutykos és penészes.


4-6 hetente a mosógépet is át kell mosni fehérítős mosóporral 60-90 fokon ruhák nélkül (én még egy kis extra folyadék fehérítőt is teszek hozzá), így a mosógép belül is tökéletesen tiszta, szagmentes lesz, a kimosott ruháink se lesznek így mocsár szagúak.

2010. márc. 2. 11:12

Meg is van:


[link]


Ide nézzetek be.

8. 2934fa17dd (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2010. márc. 2. 11:11
Ez tök jó ötlet!!Köszi rendes vagy!!
2010. márc. 2. 11:10

A tartály leszerelhető, tedd be egy lavór fehérítős vízbe, hagyd benne ázni, majd gumikesztyűs kézzel és valami kefével (kisebb zugokhoz fogkefével) jól ki tudod takarítani.

A fehérítő meg fogja ölni a bacikat és penészgombákat, azok a feketék meg rózsaszínek mind-mind penész..

Ja, persze használj minél melegebb vizet, lehetőleg forrót a beáztatáshoz, meg valamivel súlyozd le, mert különben csak libegni fog az a könnyű műanyag.

6. 2934fa17dd (válaszként erre: 4. - 94c02c5bb5)
2010. márc. 2. 11:09
Na már megint nem néztem körbe!!Köszi!!
2010. márc. 2. 11:09
És hol, mert ez engem is érdekelne..
2010. márc. 2. 11:08
Van rá egy fórum, ott volt sok jó hozzászólás.
2010. márc. 2. 11:07
Mármint ahova a mosópor őblitőt öntjük!Hiába sikálom nem tudom szépen kiganézni!Ötletek ,tippeket várok!!
2010. márc. 2. 11:07
Erre én is kiváncsi vagyok!
2010. márc. 2. 11:06
Mosógép!! Hogyan lehetne szépen kitakaritani a felültöltős mosógép tartáját!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook