Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Penész a lakásban és virágokon. Mit lehet ellene tenni? fórum

Penész a lakásban és virágokon. Mit lehet ellene tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
27. 9c8432d068 (válaszként erre: 26. - Mmanoka)
2008. nov. 18. 14:58
Még csak annyit kérdeznék,hogy az ecet jobban használ,mint a hypós lemosás? Hol hallottál az ecetes "kezelésről"?
2008. nov. 18. 14:56
A szobánk falát.
25. 9c8432d068 (válaszként erre: 24. - Mmanoka)
2008. nov. 18. 14:52
A falat,vagy a csempét mostad ecettel?
2008. nov. 18. 09:05
Kipróbáltam este egy kis helyen az ecetes lemosást. Ragyogó lett a fal és nem is volt olyan borzasztó ecetszag sem.
23. mmanoka (válaszként erre: 8. - 0bc15d9cef)
2008. nov. 17. 11:52
Nekünk régi építésű házunk van és a fal penészesedik leginkább. A sót már hallottam régóta .Vettem egy szép nagy kaspót műanyag és öntöttem bele 13kg ! sót, hogy az majd milyen jól magába szívja a vizet (akarom írni párát). Van 2 db páramentesítő készülékünk is olyan sótablettás de sajnos 1 honap alatt elkopik!!! ja és a szobánk kb 16 m2 nem is nagy ekkora légtérnél kb 3 hónapig kéne bírnia. Szóval évek óta küzdünk mi is a penész ellen. A páratartalom a szobánkban 80% ami rengeteg, de nem tudok vele mit csinálni.A hypos lemosás csak azért jó mert átmenetelig nem látszik hogy ott van . Ha minden jól megy februárban legkésőbb költözni fogunk egy tiszta száraz lakásba és remélem nem fogom a régi bútoraimmal megfertőzni az új házat.
2008. nov. 17. 10:55

A már említettekhez még hozzátenném, hogy sokat segíthet , hogy a ruhákat nem bennt a lakásban teregeted ki, hanem veszel szárítógépet.


Virágra:menj be kertészeti üzletbe és kérdezz rá, milyen megoldást javasolnak,mert minden virágnak más gondozás kell.

21. 9c8432d068 (válaszként erre: 20. - Tkgabi)
2008. nov. 17. 10:28

Sajnos,mi is küzdünk immár 8 éve a penész ellen.Szintén új házban lakunk,8 éve építettük.

Gázfűtésünk volt 2 évvel ezelőttig,akkor építettünk egy kandallót,és 90 %-ban azzal fűtünk.

Azóta minimálisra csökkent a penészesedés a falakon (még a mennyezeten is volt),inkább csak a csempe fugán van időnként,és a hálóban az éjjeliszekrény hátulján.

Ezt hypós lemosással kezelem.

Jó megoldás az is,hogy fürdéskor a fürdő ajtaját és a szobák ajtaját zárva tartjuk,hogy a fürdőszobából ne tudjon a pára a hűvösebb helyiségekbe bemenni,mert akkor lecsapódás és penészesedés jön létre.

Lényeg az,hogy a kandalló használata szárítja ill. elvonja a párát a helyiség légteréből.

Valójában a 100 %-os megoldást még én sem találtam meg,de a korábbihoz képest ez nagy eredmény.

20. tkgabi
2008. nov. 16. 21:36
Nem akarlak elkeseríteni,de mi 3éve küzdünk a penész ellen,szintén új építésű házban lakunk,mint ti.A szomszédaink is panaszkodnak,elég sok praktikát kipróbáltunk...agyonszellőztetjük a lakást,a páramentesítő sem oldotta meg a problémát,a hipós lemosások,a penész elleni falfesték,és az ablakokba utólag beépített szellőző sem....ahogy közeledik a tél,kezdődik minden elölről.Szerintem a falak agyonszigetelése lehet az ok,vagy nem tudom.De engem is érdekelnek a vélemények,ötletek.
2008. nov. 15. 11:11

Nálunk egész nap, még éjjel is nyitva van ( a hálóban ) az ablak. Szóval a szellőztetéssel nem is lenne gond. De tegnap is hazaértem és totál megcsapott a meleg. Jön a hideg idő, nálunk mégis fűtés nélkül ezer fok meleg van. Aztán bementem a hálóba és ott meg megcsapott a penész szag, megnéztem és a párkány tele volt penésszel.



Egyébként azt vettem észre hogy a sólámpám alatt és körül vizes minden :)

Ez már jó jel :)

18. MelisUK (válaszként erre: 17. - D9d8721118)
2008. nov. 12. 17:35

A virágaid ültesd új földbe és a tetejére szórj homokot. Ezután mindig alulról öntözd és ritkábban.

A hálószobában ne legyen virág.


Ha csak az ablakpárkányon van, akkor ott használj fehérítőt vagy penész eltávolító spray-t. Lehet, hogy a hypo is eltávolítja, nem tudom, itt, ahol én élek nem lehet kapni. (Dörzsöld jól meg pl. körömkefével, le kell jönnije. Lehet, hogy ezután 1-2 hetente vagy havonta le kell fehérítőznöd az ablakot, az elöli a bacikat, nem fog újra kijönni így a penész.


Reggelre gondolom szépen megül a víz az ablakotokon, ezt mindig töröld le. Este jól szellőztess ki lefekvés előtt és fürdés után is.


Lehet, hogy túl sok növényed van, ezeket öntözve jó párás lehet ám a levegő a lakásotokban. Tudom, hogy nehéz tőlük megválni, de így akkor lehet, hogy meg kell ritkítanod az állományod.

17. d9d8721118 (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2008. nov. 11. 17:48

Köszönöm!

Ha nem lehet aludni penészes helységben aludni akkor hol aludjunk? Mert az egész lakásban van. A szellőztetéssel nincs gond, az folyamatosan megy.

Igazából csak az ablaknál a párkányon van, úgyhogy annyira nem vészes, ott le lehet törölni. A virágaim jobban aggasztanak.

Nem lehet kiírtani semmivel?

2008. nov. 9. 16:00

Penész megelőzése: megfelelő szellőztetés. Minimum reggel, miután felkelsz és este lefekvés előtt, plusz tusolás/fürdés után és amikor sütsz vagy főzöl, plusz a virágokat ritkábban kell öntözni.

Ültesd át a virágokat új földbe és a tetejére szórj homokot kb fél cm vastagon, úgy hallottam, hogy így nem penészedik a föld. Plusz a növényeket soha ne fentről öntözd, hanem lentről.

A falon lévő penészt penész eltávolító spray-vel el lehet tűntetni, utána jöhet a festés vagy újra tapétázás.

Nagyon fontos, hogy tilos olyan helységben aludni, ahol penész van.

Az ablakon levő penészt le lehet mosni, plusz erre is fújni kell a penész eltávolító spray-ből, de sokszor elég a fehérítő is (ha még nem extrán fekete a penésztől). A fürdőszobát is érdemes fehérítővel hetente kitakarítani, akkor garantáltan nem lesz penészes. Ha van valahol penész a fürdőben vagy az ablakokon vagy a hűtőn (hűtőn az ajtón levő gumis záron alul jön ki először a penész), akkor használd a fehérítőt vagy a penész eltávolítót, vegyél föl egy gumikesztyűt és súrold le jó alaposan pl egy körömkefével. Előtte persze hagyd rajta állni jó ideig.

Az is fontos, hogy hálószobába tilos virágot rakni, mert ott akkor is elkezd bepenészedni, ha nem öntözöd túl gyakran a növényeid.

15. csókica (válaszként erre: 13. - D9d8721118)
2008. nov. 9. 12:03
oks.))
14. d9d8721118 (válaszként erre: 12. - 0bc15d9cef)
2008. nov. 9. 12:02
Köszönöm.
13. d9d8721118 (válaszként erre: 11. - Csókica)
2008. nov. 9. 12:02
Fél éve költöztünk egy új építésű lakásba, tehát nem régiek a nyílászárók.
12. 0bc15d9cef (válaszként erre: 10. - D9d8721118)
2008. nov. 9. 08:59
Akármilyet. Vizesen is főzhetsz vele aztán. Kb. harmad vagy fél kiló. Maradjon hely a tálban a felgyűlő víznek.
2008. nov. 9. 02:02
Mióta lecseréltem a hagyományos ablakot műanyagra,nincs penész
10. d9d8721118 (válaszként erre: 8. - 0bc15d9cef)
2008. nov. 8. 20:50
És, milyen sót? Mennyit?
9. d9d8721118 (válaszként erre: 7. - Pircsi24)
2008. nov. 8. 20:49
Nem mutatkoztak be, nem tudom milyen penész. A párkányon zöld színe van, a növényen meg fehér.
2008. nov. 8. 17:56

Nem kell sokat nyitva tartani az ablakot, de gyakrabban szellőztetni.

A már bent lévőpenészt ki kell ölni, magától nem múlik el.

A só jól magába szívja a párát. Tegyél egy tányérba sót és tedd az ablakba. Ha egy-két nap múlva tocsog a víztől, akkor érdemes páramentesítőt venni. Létezik elektromos, de én inkább a szintén sóval működőt ajánlom, egy nagy sótablettát lehet bele tenni. Nem reklámozhatom, de drogériákban általában lehet kapni.

2008. nov. 8. 17:14

Penészesek a növények?

de milyen penész?


korompenész?

lisztharmat?

szürkepenész?

2008. nov. 8. 16:49
ja, és öntözd őket ritkábban!
5. gallinaccia73 (válaszként erre: 4. - D9d8721118)
2008. nov. 8. 16:37
megoldás lehet még,a páramentesítő.
2008. nov. 8. 16:35

Szia!

Köszi a választ!

Erről én is hallottam, viszont nálunk elég sűrűn nyitva van az ablak, mégis jön a penész meg pára.

Nem lenne szívem kidobni a virágaimat sem, mert ez miatt simán tönkremennek.

2008. nov. 8. 16:18
épp nemrég olvastam róla,hogy a penész oka a nem megfelelő szellőzés a lakásban. Amikor kint hideg van, az összes pára az ablakoknál csapódik le, nálam is volt ilyen gond.Megoldás: sokkal többször kell szellőztetni.
2008. nov. 8. 16:08
Az lenne a kérdésem hogy mit lehet tenni ha ablakpárkán belül és az összes virágom bent a lakásban penészes?
2008. nov. 8. 16:07
Penész a lakásban és virágokon. Mit lehet ellene tenni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook