Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért penészedik a föld teteje a lakásban a virágok cserepében? Mit lehet tenni ellene? fórum

Miért penészedik a föld teteje a lakásban a virágok cserepében? Mit lehet tenni ellene? (tudásbázis kérdés)


8. 95897bc429 (válaszként erre: 6. - D@nu)
2008. nov. 19. 11:25
Igen a homok nem is jó, mivel az semi perc alatt átengedia vízet az alatta lévő földre.
2008. nov. 19. 11:23

Több mint vcalón túl vannak locsolva a virágok. Ezért inkább a cseráp alatti tálba öntsd a vizet, és ne a virágföldre.

Ha angyon penészedik a a föld, akkor érdemes átültetni a virágot is másik fölbe, negogy a gyökere is elkezdjen rohadni.

Én így jártam, mert a lányom mindig a virágokat locsolta a szobájába, és így kirohasztotta szegénykéimet!

6. d@nu (válaszként erre: 5. - Triniti1020)
2008. nov. 19. 10:24
Nem kell, hogy vízben álljanak, ha sűrűn locsolod a növényt, az éppen elég. Próbáld kicsit "kiszárítani" a földet, én homokot nem tennék rá, mert nem minden növény szereti - sőt...
5. triniti1020 (válaszként erre: 3. - 7934d1ac97)
2008. nov. 19. 10:05
köszi, én is ilyesmire gondoltam. Meg vmi olyasmit is javasoltak, hogy tegyek a föld tetejére homokot. De amúgy nem is állnak vízben a virágok, apró szemű kavics van a tálkában és azon a cserép...
2008. nov. 19. 09:47

ha csak fehér réteg rakodik a föld tetejére, akkor az nem penész, hanem mész-kicsapódás. a vizet, amivel locsolod őket, előzőleg fel kell forralni, és inkább alulról öntözni.

én lecseréltem a cserepekben a felső réteg kevert földet tiszta humuszra 2 ujjnyira, és a fentieket alkalmazva azóta nem jelentkezett a mész.

2008. nov. 19. 09:45
Sokat locsolod nem? Nedves a földje nagyon, azért lehet.Talán.
2008. nov. 19. 09:44

Én is ezt tapasztalom:((

Azt mondják át kell ültetni a virágokat.

2008. nov. 19. 09:42
Miért penészedik a föld teteje a lakásban a virágok cserepében? Mit lehet tenni ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook