Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelenkakiütés?! fórum

Pelenkakiütés?! (beszélgetős fórum)


30. a106211d56 (válaszként erre: 3. - Turci78)
2009. jún. 30. 22:58

Igen..valóban a legjobb természetes választás!Viszont hűtés nélkül is eláll-

Kiegészíteném még:szintén FOREVER LIVING PRODUCTS:

Propoliszos krémmel!

Árak:ha az ára mellé figyelmet fordítasz és mennyiség-minőség elvet követed,máris kiderül,néha az olcsóbb a több!/nekem 1évig is elegendő!/

29. Cyntia (válaszként erre: 28. - Tundicicca)
2008. szept. 22. 13:53

Hátha a régitől semmi baja nem volt, akkor álljatok rá vissza.

De a textilpellustól bizti nem lesz semmi baja.

Örülök, hogy segíthettem :-)!

2008. szept. 22. 09:05

Akkor inkább erre a fajtára!Eddig ilyet használtunk,de most váltottunk márkát!Nem akarom kiírni a márkaneveket,ne legyen reklám...Akkor vissza kellene állni a régebbire,ugye?!

Csak a dereka olyan,ahol a papírcsík van,tiszta pötty szegény gyerek ott! :(

27. Cyntia (válaszként erre: 15. - Tundicicca)
2008. szept. 21. 19:29
Csak a dereka? Akkor ez egyértelmű!! Allergiás az eldobhatós pellusra..
26. Cyntia
2008. szept. 21. 19:28

Na csak mert abban van ugye nedszívó granulátum, és némely pici erre allergiás, és a piros foltokat sokszor tévesen pelenkakiütésnek vélik a szülök..

A pelenkakiütés csak a végbélnyílás környékén jelenik meg, míg az allergiás kiütések elborítják a pelenka által fedett test egész területét.

Ajánlanám inkább a textilpelenkát..

25. tundicicca (válaszként erre: 24. - Cyntia)
2008. szept. 21. 19:22
Én eldobhatós pelust használok,alias papírt...
24. Cyntia
2008. szept. 21. 16:04
Lányok papír vagy textilpellust használtok?
2008. szept. 21. 16:02
Nem tudom pontosan!A baj annyi volt,hogy csak tegnap este vettük észre,és igy már nem tudtam orvoshoz vinni,de akkor majd holnap kiviszem inkább....
22. SF (válaszként erre: 21. - Tundicicca)
2008. szept. 21. 15:58

Az a helyzet, hogy mi sem tudjuk, mitől jött ki annak idején. Nálunk nyáron jelentkezett, akkor egyszer, és nem mostanában volt...

Nem lehet, hogy összeszedett valami enyhe felfázást? És még ezeken kívül is annyi minden okozhat kiütést!

2008. szept. 21. 15:47

Értem!A nyári befülledés ilyenkor jönne ki?!Tegnap este bekentem neki ugyebár popsikenőccsel,ma reggelre szépen visszahúzódott neki,de most délután megint kezd neki pirosodni! :(

Már arra is gondoltam,hogy leveszem róla a pelust,de akkor mindenhova oda fog csinálni...:D

20. SF (válaszként erre: 19. - Tundicicca)
2008. szept. 21. 14:14

Elképzelhető, habár nem tudni biztosan. Lehet, hogy csak a nyári befülledést nem bírja a bőre, és az is lehet, hogy enyhén allergiás valamire.

Annak érdemes lenne utánajárni, hogy nálatok mennyi a víz nitráttartalma, mert ha sok, az bizonyítottan okozhat bőrkiütést.

19. tundicicca (válaszként erre: 18. - SF)
2008. szept. 21. 10:10
Én a teát a kislánynak csapvízből csinálom,lehet ez a probléma akkor?!
18. SF
2008. szept. 20. 21:50

Az én fiamnak 15 hónaposan lett hólyagos a popsija. Nyár volt, így szabadon hagytam, csak egy kis bugyi volt rajta. Nem múlt el.

A körzeti gyerekorvos felírt valami kenőcsöt, de az se használt. Szegényke közben vakarni kezdte, ettől elég rendesen kisebesedett.

A bőrgyógyászhoz csak hosszas rimánkodás után jutottunk el. Csak ránézett a gyerekre, és közölte, hogy azért ilyen, mert nem cserélem rendesen a pelenkáját. Na persze... A gyerek azonnal visított, ha belement valami, a bőre alig érintkezett a kedves pelenkával, mert azonnal cseréltük.

Átálltunk papírpelenkára, hátha a mosószer okozza. Az se használt.

Végül anyukám hozott körömvirágkenőcsöt, attól kezdett helyrejönni, de még így is hónapokig kenegettük.

Aztán egyik napról a másikra, ahogy jött, elmúlt. Később derült ki, hogy a környéken rengeteg babának volt hasonló panasza, állítólag az ivóvízben volt valami szennyeződés, az okozta.

Ennek 19 éve, ma már csak nevetünk rajta, de emlékszem, mennyire bosszantott akkoriban.

2008. szept. 20. 21:35
Próbáld ki a krétafehér krémet, én nyáron kezdtem el használni mert a melegtől a popsi, meg a pelenka szélénél a comb nagyon piros volt, általában egy éjjel rendbehozta, hasonló állagú mint a sudokrém (bocs nem tudom hogy kell írni)
16. maya80
2008. szept. 20. 21:25
Én gyógyszertárit használok, és soha nem volt még semmi gond a kislányom popsijával, aki most lesz egyéves.
2008. szept. 20. 21:09

Aha!Hu,nagyon szépen köszönöm a válaszokat!A Sudocremről én is hallottam már,hogy jó...de nem gondoltam volna,hogy ilyenekre! :S

Neki hála istennek a kicsi feneke az nem olyan,csak a dereka!Most éppen popsikenőccsel kentük be neki!

14. wanda8
2008. szept. 20. 21:01
Sudocremet használunk mi is,és tényleg jó.
2008. szept. 20. 20:48
Nekem azt mondta, érzékeny a bőre, allergiás reakció. Lehet,nektek arra, ami a pelenkából kioldódik a meleg hatására.
2008. szept. 20. 20:47
Szió! Nekem doktornő írt fel gyógyszertári elocom-os kenőcsöt. Nekünk ilyen pöttyös nyáron is a kisfiam nyaka a melegtől. Ha más tusfürdőt, folyékony szappant használ akkor is előjön, mindig van a hűtőben, egy-kétszer bekenem és elmúlik.
2008. szept. 20. 20:37
Mi csak a Sudocrem nevű popsikrémet használjuk és azóta nincs probléma. Igaz sajnos nem a legolcsóbb kategória, de igy nem kell mellé más. Előtte neki is volt.
2008. szept. 20. 20:30
Szia, nekünk a popsin volt ilyen hólyagszerű mikor zöldet kakilt egymás után 3 napig, és mi körömvirágos krémmel meg olajjal hoztuk rendbe kb egy hét alatt(ez ugye nem reklám mert ezer fajta van)
2008. szept. 20. 20:29

Szia!


Nálunk is volt ehhez hasonló,én Bepanthen-t használtam.

2008. szept. 20. 20:25
15 hós kislányomnak a hátán,a pelenka gumirészénél piros a bőre,és fürdés közben vakarja!Apró,kicsi pöttyök vannak rajta?!Mi lehet ez,és mivel kellene kezelni?
7. ALLICS (válaszként erre: 1. - Gabcsyka)
2008. jún. 9. 09:26
Nagyon drága.Én Neogranormont használok.
2008. ápr. 30. 21:28
Nekem pedig a jó öreg Neogranormon vált be. Nagyon szeretem, mert olyan jó baba illata van tőle. A Sudocrem is nagyon jó, de túl drága.
2008. márc. 13. 21:00
Állítólag lehet kapni gyógyszertárban ,gyógynövényboltban is.Bár én még ott soha nem vettem,mert ott elég drága kb.:5500.-Én magánszemélytől veszem olyantól aki ezzel foglalkozik és így csak 4500.- .Drága de megéri.Hűtőbe téve nagyon sokáig eláll.Égésre,sebekre,bőrpír,popsipirosodásra,sőt a barátnőm orvosa a torkára mondta,hogy ezt vegye.Őneki is használt.
4. LoLiNa (válaszként erre: 3. - Turci78)
2008. márc. 12. 06:58
ez gyógyszertárban szerezhető be?
2008. márc. 11. 21:23
Szia!!Nagyon jó ez a krém.Ajánlanám még a Forever Living Products Aloe First termékét minden esetre ha más nem használna,csak be kell vele fújni az érintett területet.Épp egy másik fórumon is ajánlottam.Nekünk bevált,csak drága ,de megéri.Sokáig elég.
2008. márc. 8. 22:32
a legjobb popsikrém a világon! nálunk semmi más nem vált be
2008. márc. 8. 21:34

Használt-e már valaki Sudocremet--remélem jól írtam--ha igen mik voltak a tapasztalataitok?

Köszi a válaszokat.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook