Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS esetén milyen orvost keresnél fel? fórum

PCOS esetén milyen orvost keresnél fel? (beszélgetős fórum)


2009. dec. 27. 20:59

Sziasztok!

Örülök, hogy végre másoknak is javasolták a gyógyszer mellett a mozgást és a diétát. Nagyon sokan ezekről nem is tudnak, sőt gyógyszert sem kapnak, csak diagnosztizálják őket.

Dianella, írtad, hogy ismered Tűű dokit, Ő most már csak a MM-ben rendel, de Szent Imre endokrinológiája jó. Ott már jártál?

s700, megkérdezhetem, hogy milyen fogyókúrát javasoltak?

Én is pcos vagyok(meg pajzsmirigy alulműködésem is van) és a kislányommal úgy estem spontán teherbe, hogy nem is tudtam még a betegségeimről, a kisfiammal pedig fél év Meforal és egy struma műtét után. A két gyerekem között volt egy spontán teherbeesés és vetélés. :-( Akkor vizsgáltattam ki magam...

2009. júl. 8. 16:12

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni. Tud valaki nekem egy jó endokrinológust ajánlani? Nem tudok tízezreket fizetni, szóval magándoki szóba sem jöhet. :( Tűű dokit ismerem. Budapesten lakom, de akár más városba is elmennék, ha valakit ajánlana egy jó orvost, aki ért a PCOS-hez. Ti kihez jártok? Mindenki a MensMentisbe?

12. Evien
2008. nov. 18. 12:00
Sziasztok! Nálam most derült ki hogy PCOS vagyok.Én Pesten voltam orvosnál, bár a várakozási idő volt vagy 2hónap mire kaptam időpontot, utána megcsináltattam a vérképet illetve a terheléses vércukormérést. Felvettek várólistára és rá 2hétre mehettem is vissza. Azóta megkaptam a gyógyszert amit szedenm kell+ diéta+sport. Segítőkészek és rendesek voltak. Ha valakit érdekel a doki neve és címe szívesen megadom.Üdv.
2008. okt. 30. 16:04

Hello!


Érdeklődnék, hogy járt már valaki a Baross utcai női klinikán PCOS kivizsgálása miatt? Nekem oda van beutalóm, az endokrinológia osztályra és akárhányszor hívom őket délelőtt amikor elvileg rendelnek sohasem veszik fel a telefont vagy pedig foglalt. Már több mint 2 hete próbálok velük kapcsolatba kerülni, de eddig nem jött össze. Pedig a telefonszám az jó!

Előre is köszönöm, annak aki tud segíteni.

10. s700 (válaszként erre: 8. - Akác56)
2008. szept. 10. 19:12

Hello!

Megjöttem a kórházból.

Hát, kicsit többre számítottam.

Leginkább vérvétellel töltöttem az időt 3 nap alatt.

Viszont aláírták, hogy gond van a cukrommal és felírták a Meforal nevezetű gyógyszert. Meg fogyási tanácsokkal láttak el, olyanokat mondtak, amit én magamtól is tudtam eddig is...

De hiszem, hogy ez most így segít: Meforal, fogyókúra és mozgás. Van itthon egy elliptikus gépünk, meg egyébként is felírt a doki napi 10 ezer lépést. Még nem tudom ez mennyi, de őrült soknak tűnik....

9. s700
2008. szept. 3. 10:11

Köszi!

Ezt én is nagyon remélem!

8. akác56 (válaszként erre: 7. - S700)
2008. szept. 2. 21:51
Akkor már sinen vagy! Kivánom, hogy nagyon lelkiismeretes endokrinológust fogjál ki!
7. s700 (válaszként erre: 5. - Akác56)
2008. szept. 2. 16:13

8-án megyek az endokrinológiára kivizsgálásra kórházban...

Remélem akkor okosabb leszek majd.

2008. szept. 2. 15:42
nőgyógyász-endokrinológust lenne a legszerencsésebb felkeresni
2008. szept. 2. 15:38
Szerintem legelőször endokrinológust kellene felkeresni!( lehet, hogy ezen már túl vagy) Ő majd útbaigazit a továbbiakban!
4. s700
2008. szept. 2. 11:33

Puma! Köszi a tippeket! Utána fogok nézni.

Zsó001: Egyébként a hoxán szinte mindent elolvasok, ami a PCOS-ről szól...

2008. júl. 30. 13:51

Van egy ismerős lány, akinek ilyen problémája van. Az ő betegsége kapcsán olvasgattam a témáról. Több helyen utaltak arra, pl. a Természetgyógyász Magazinban is, hogy a PCO (én így ismerem, de PCOS-nek is szokták írni a cikkekben) oka a szervezet elsavasodása (sav-bázis egyensúly felborulása). Olvashatsz erről a témáról a Savtalanítás c. könyvben (Kurt Tepperwein). Mióta olvastam, én magam is lúgosítok, bár én már nem a gyerekvállalás céljából. Rengeteg lehetőség van rá, én találtam is hozzá megfelelő árú, egyszerűen használható terméket.

Járj utána a témának, olvass róla, mindenképp hasznodra lesz!

2008. júl. 29. 17:34

Nézd, ennyi helyen olvashatsz utána csak itt a Hoxán:



PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (Teherbeesés, Terméketlenségről)


PCOS és hátrahajló méh esetén tényleg csak a lombik program segítségével lehetek terhes? (Teherbeesés)


PCOS esetén milyen orvost keresnél fel? (Teherbeesés)


PCOS kezelése gyógyszerrel (merckformin, metformin) (Teherbeesés)


PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? (Teherbeesés)

1. s700
2008. júl. 29. 17:30
Arra lennék kíváncsi, hogy kit miyen orvos kezel és milyen módon? Mi babát szeretnénk, de nem jön össze sajnos. Most kezdtem a 3. kúrát a Clostilbegyttel...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook