Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCO szindróma fórum

PCO szindróma (beszélgetős fórum)


1 2 3
23. eruska83 (válaszként erre: 22. - Viki77_2)
2012. nov. 16. 14:48

Abszolút így gondolom én is!

Szerintem is igen sokan összekeverik az inzulinrezisztenciát a pco-val.

Nekem pco-m van, inzulinom elméletileg nincs, bár gyógyszert kapok rá.

Én is az örökös túlsúllyal küzdök, képtelen vagyok fogyni a több napig tartó koplalás után sem.

De nem is érdekelne, hogy kövér vagyok, szimplán a meddőségi oka zavar, amiért is lombikra kényszerültünk. Teljesen kiakadok attól, hogy sok helyen olvastam már, hogy kigyógyulnak pco-ból, gyereket szülnek, stb...

Nekem azt mondta a doki, hogy soha nem fogok kigyógyulni.

Lehet igaza van, mert már 9-10 évesen is annyi tesztoszteron volt a véremben, mint egy felnőtt férfinak.

2012. nov. 16. 11:44

Sziasztok,

átjöttem ide, mert a PCO fórum látom nagyon régi és jó sok a hozzászólás, nekem úgy tűnt de nagyon, mintha úgy kéne kiválogatni az infókat, mivel, nagyon úgy tűnt hogy policisztásságot kevernek a PCO SZINDRÓMA-val.

Nem vagyok egészségügyes, de 35 évesen, '99-ben már diagnosztizált, és totális tanácstalanságot tükröző orvosi magatartások és beavatkozások után, most újra egy éve folyamatos információgyűjtés után úgy tűnik, hogy még mindig nem tiszta sok dolog, és magam részéről átmentem pitbullba, mert már annyira elegem van. Így csak azt az információt tartom meg mérvadónak, és csak olyan orvossal szeretnék bezsélni (a sok tanácstalan és bénázós-kísérletezgetős után) aki ténlyeg tudja mia gond, és tud is segíteni.

A PCO szindrómáról is össze-vissza írnak a neten is, a kemény pénzeket elkérő ún. egészségcentrumok is.

Én ahol élek, megyekszékhely, és ha leírnám az egész történetem csak akkor derülne ki, hogy mennyire túlvagyok már mindenen, gyógyzserek, műtét kilátásba helyezése, stb.-n. (Ha bárkit érdekel leírom szívesen)

Viszont eddig, a tonnányi weboldal, infó és fórumok után, összesen 2 db (!!!) olyan infromációforrást találtam, ami rendesen és sztem lényegbe vágóan írta le a PCO szindróma mechanizmusát.

Kérlek titeket is, ha van itt valaki hozzáértő, mondja már meg, hogy a PCO szindrómát most tényleg, nem az LH túltermelődése okozza alapvetően, ami aztán egy ördögi és öngerjesztő kört indít be? Idegbajt kapok a sokadik oldal olvasatától, amin azt írják hogy az alapja az inzulinrezisztencia, mert sztem ez nem az alapja, hanem ha jól értem egy tünete és velejárója.

Mivel, az inzulin szintje is azért nő, mert ez is egy részfolyamata a körnek. (A teljesen pontos "folyamatábra" még mindig nincs a fejemben, bár próbálom értelmezni és megjegyezni)

Kiakadok csak tőle, hogy mindenki azzal jött 13 éven át hogy fogyjak le, és hogy hormonzavarom van, és hogy törődjek bele, és hasonlók, amikor már nagyon agresszíven koplaltam nagyon de nagyon sokat, nagyon kevés eredménnyel.

Esetleg tud valaki bármi infót arról akárhonnan, hogy van e bármi új eredmény erről az egész ALAP okról? (vagyis az LH túőltermelődésről és az LH/FSH arány felborulásáról)

Bocsi, senkit nem akarok összezavarni, csak már sok mindenen túlvagyok :)

Köszi ha segítetek, remélem én is tudok, tényleg végigmentem az egész történeten akkor régen, és most egy éve újrakezdtem.

21. eruska83 (válaszként erre: 20. - Bettina0307)
2012. nov. 15. 18:54

Hogy vagy tünetmentes? Van peteérésed?

Hogy sikerült? Nekem azt mondta a doki, hogy soha nem fogok kigyógyulni belőle. Neked hogy sikerült?

20. bettina0307 (válaszként erre: 1. - Sekina)
2012. nov. 11. 17:17
Szia sorstárs. Sajnos engem is ezzel diagnosztizáltak. Most szerencsére 1 éve tünetmentes vagyok. Mit szeretnél tudni?
19. eruska83 (válaszként erre: 16. - Sekina)
2012. nov. 11. 17:09

Én anno 3 doboz clostit használtam el, sajnos eredménytelenül.

Én csak olyat hallottam, hogy petefészek cisztát okozhat. De az azért ritka, és egy pár perces műtéttel le lehet szívni a cisztát. Én a helyedben biztos beszedném. Még mindig sokkal jobb a closti, mint a rengeteg lombikos szuri. Na azok tudnak feszkót csinálni! Ne add fel! :D

18. pmaryann (válaszként erre: 16. - Sekina)
2012. nov. 10. 21:24

Szia!


Én összesen 1 doboz clostilbegytet használtam el, szerencsére többre nem volt szükségem, mert ezek szerint annyira felturbózott, hogy kismanónk rögtön összejött.(a maradék 2 dobozt továbbadtam hasonló sorstársnak) Amúgy meg nem olvastam a mellékhatásairól, de a doki sem mondta, bár szerintem ez akkor engem nem is érdekelt. Nálam a méhnyálkahártyáról nem is volt diagnózis, nem emlékszem, hogy bármelyik doki is mondta volna, hogy vékony.

Pécsen a Dr. Vizer Miklós Gábor volt az orvosom.

17. Sekina (válaszként erre: 11. - Eruska83)
2012. nov. 10. 19:13
Gratulálok hozzá!!!! :)
16. Sekina (válaszként erre: 8. - Pmaryann)
2012. nov. 10. 19:12

Szia

Köszönöm szépen! :) hülyén hangzik de jó olvasni azt, hogy nem csak én vagyok sajnos egyedül ezen a bolygón a bajommal. :(

Merckformintól várok én is csodát, meg mellette életmódot váltottam, és még kiirt a doki clostybegytet, de nem tudom merjem-e szedni. azt olvastam hogy hosszabb szedés után kimeriti a petefészket, és véknyítja a méhnyálkahártyát, ami amúgy is iszonyat vékony nekem, ezért nincs menzeszem. azt megkérdezhetem melyik dokinál voltál itt Pécsett? Üdv.

15. 5236d12e25 (válaszként erre: 13. - Eruska83)
2012. nov. 9. 19:52

Na akkor tessék vuduzni neked is :)

Bár én még csak decemberben megyek elöször inzulin terhelésre, mert a pco fix az inzulin rezisztenicia még nem, mivel éhgyomorra jó a cukrom, bár doki szerint tuti kiakad a mérő terhelésnél. Amúgy még csak most hagytam abba a f.gátlót pár napja, úgy gondoljuk párommal legyen minden egyszerre kezelve, nincs értelme csak egybe belefogni. De mihamarabb szeretnénk pocaklakót.

14. pmaryann (válaszként erre: 11. - Eruska83)
2012. nov. 9. 18:30
Gratulálok!
13. eruska83 (válaszként erre: 12. - 5236d12e25)
2012. nov. 9. 16:45

Ok, küldöm :D

(nekem is másik terhes lombikos küldött megvuduzott hcg tesztet)

12. 5236d12e25 (válaszként erre: 11. - Eruska83)
2012. nov. 9. 16:34
Gratulálok :) küld erre is majd a gólyát
2012. nov. 9. 16:29
Ma hajnalban teszteltem két pozitívat :DDD
10. pmaryann (válaszként erre: 9. - 5236d12e25)
2012. nov. 7. 09:03
Januárban indult a bébiprojekt, júliusban mentem el a dokihoz. Augusztusban adott duphastont, de semmi, majd szeptemberben még egyszer, de ekkor már adott mellé clostilbegytet is és erre már összejött a dolog.
9. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - Pmaryann)
2012. nov. 6. 12:03
Ez igazán biztató. Mennyit prólálkoztatok a babával? Én decemberben megyek cukorterhelésre, mert IR gyanús is vagyok.
8. pmaryann (válaszként erre: 1. - Sekina)
2012. nov. 6. 11:48

Kedves Sekina!

Nekem is PCOS-om van, ezt már a nődokim sok évvel ezelőtt megmondta és hozzátette, ha gyereket akarok előtte műtét. Nekem soha nem volt rendben a mensim, olyan hol volt hol nem volt alapon működött. Sok cisztám is van, de szerencsére magas vérnyomásom, súlygondjaim, cukrom nem lett, viszont a fokozott szőrösödést, mint kedves tünetet megkaptam, amivel küzdök rendesen. Sok évig fogamzásgátlót szedtem, ami elfedte a gondokat, így hát amikor babát szerettünk volna nem jött meg megint a mensi, csak folyton barnás váladék jelent meg. Én is sokat olvastam a neten a bajról, aztán úgy gondoltam, hogy én ugyan nem megyek kórházba, helyette merckformint akarok szedni! Már korábban találtam egy dokit Pécsen, aki felírja a gyógyszert, így elmentem hozzá. Vittem neki véreredményt, s mondta, hogy van inzulin rezisztenciám. Amúgy én is Kaposvárról írok. Jelenleg nevelgetem 4 hónapos kisfiamat! Ez a doki azt mondta, hogy a PCOS legjobb gyógyszere egy baba. Úgyhogy most várom, hogy majd rendbe jönnek-e a dolgok.

Sok kitartást, remélem a merckformin segíteni fog!

7. Sekina (válaszként erre: 6. - 5236d12e25)
2012. nov. 2. 20:24

A "betegség" kezdetén vagy? Szedsz valami gyógyszert?

Nekem cukorterhelés nélkül írt fel gyógyszert.

6. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Sekina)
2012. nov. 2. 20:18
Én pécsváradi vagyok, szintén Pco-s és nagy valószinüséggel Ir-s. Decemberben kell mennem cukor terhelésre.
5. Sekina (válaszként erre: 3. - A9f0f122db)
2012. nov. 2. 20:03

Szerintem nekem is erre van szükségem. A fogyásra. Három éve leadtam egy tél alatt 30 kg.-t, életemben nem voltam annyira boldog. És tavaly februártól mindennek vége lett. Március óta diétázom, és mozgok, és kemény 4 kg-t sikerült leadni. A doki kiírta most a Merckformint, remélem segít valamit.

A cisztákról annyit tudok, hogy a menzesz által tisztulnak, ki.

4. Sekina (válaszként erre: 2. - Eruska83)
2012. nov. 2. 20:00

Nagyon szorítok, hogy összejöjjön!!!

Hála Istennek, nekem mindig volt menzeszem peteérésem is, és terhes is voltam, csak...nem lett jó vége, és nem az egészség szólt közbe :(((

Egy éve van ez a bajom, és tudom, hogy a súlyom is beleszól.

Szeretnék együtt élni ezzel, és legalább egy babát szülni.

2012. nov. 2. 19:46
nálam májusban diagnosztizálták, a hormonjaim össze-vissza voltak, folyton rosszul voltam és késett a menstruációm, fogytam 9 kilót és minden renbe jött, a hormonjaim teljesen normális szinten vannak és napra pontosan megjön, azt sajnos még nem tudom, hogy a cisztákkal mi a helyzet, állítólag kell nekik idő és akkor felszívódnak
2012. nov. 2. 19:39

Én is pcos vagyok, igaz kaposvári. De az nem távolság.

Nekem azt mondta a dokim, hogy nincs két egyforma pcos nő. Én is sokat olvastam utána, meghogy pcosok spontán teherbe estek, mondtam én is ki akrok gyógyulni, mert azt mondták lehet, erre azt mondta felejtsem el, sosem fogok. Még az életben nem volt spontán pé-m, sőt gyógyszerrel is csak kétszer 11 év alatt. Most első lombik ET+3. nap vagyok, 3 kisbabával a pocakomban! (remélem egy legalább megkapaszkodik odabent)

2012. nov. 2. 19:35

Sziasztok! Diagnosztizálták nálam a PCO syndromát. Nagyon sokat olvastam utána, gyógyszert is elkezdtem szedni, viszont keresek hasonló cipőben lévő sorstársakat itt Pécsett.

Kérlek segítsetek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook