Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCO szindróma fórum

PCO szindróma (beszélgetős fórum)


1 2 3
53. Sekina (válaszként erre: 46. - Devonshire)
2013. márc. 13. 08:33

Szia,

Én indítottam ezt a fórumot.

Lassan második éve szenvedek a PCO miatt.

SE hormonális eltérés, se IR-em nincsen. Életemben nem szedtem fogamzás gátlót, és három éve terhes voltam gond nélkül.

A DIANE vagy más fogamzásgátló NEM segít, a diétát tartom keményen, másfél évig csak mozgás és diéta volt az eredménye NUUULLLLAAA. ősszel bevállaltam a Merckformin szedését napi 1x 500 mg-ból. Következő hónapban (azóta is) spontán havi vérzésem van, ami normális, előtte két évig nem volt menzeszem! És a PCO miatti hízás megállt, és helyette már több mint 6 kg-t sikerült leadni.

Azzal egyetértek, hogy az étkezésnek sok köze van hozzá, viszont akkor miért nem beteg mindenki?

Az én orvosom, aki endokrinológus is egyben azt mondta, hogy ez genetikai probléma, és pl. én ezt örököltem az édesanyámtól.


Tudom Neked is ajánlani az AVIVA tornát, sok sorstársunknak segített már, minden hormonális tabletta bevétele nélkül.


Azoknak akik a Metformin/Merckformin ellen szólnak, egy élő példa:

Barátnőm PCOS volt, nem volt menzesze, de babát nagyon akart. A doki figyelte folyamatosan a hormon értékeit és Clostybegyt tablettával az agyalapi mirigyet stimulálták, hogy peteérése legyen. Sikerült teherbe esnie, de nem lett kezelve az alap betegség a PCOS. A terhesség 5-ik hónapjától szépen kialakult a terhességi toxémia, és 7. hónapban császárral megszületett a babájuk. Utólag derült ki, hogy elhalt a méhlepény, emiatt alakult ki a toxémia.

52. Viki77_2 (válaszként erre: 51. - Devonshire)
2013. márc. 11. 19:54

Igen, csak gyógyszeres, és 98% -ot ír sikerességi foknak, sőt, a fődoki aki az egyik kidolgozója, azt mondja hogy a vetélések is ilyen 1-2 %-ra csökkennek mellette, sőt asszem annál is kevesebb, és még a kromoszomális bajokat is megelőzi, a doki elmondása szerint.

Azt mondja ha tényleg PCO szindrómája van valakinek, akkor hatásos.

51. devonshire (válaszként erre: 49. - Viki77_2)
2013. márc. 11. 19:09
Elég sikeresnek írják le, jó tudni, hogy van egy ilyen lehetőség. Észben tartom. nem műtét, ez mindenképpen jó :)
2013. márc. 11. 18:53
úgy értem elmúlik
49. Viki77_2 (válaszként erre: 48. - Devonshire)
2013. márc. 11. 18:52

Hú, állítólag nem bonyi :)

Igen, hát, nekem nem magas a prolaktinom, nekem töktipikus PCO szindrómásak a hormonjaim.

De hajrá igen, jó úton vagy, biztosan helyreáll az adenóma :)

48. devonshire (válaszként erre: 47. - Viki77_2)
2013. márc. 11. 18:46

Köszi, megkeresem, remélem sikerrel járt és elmúlt az adenómája. Reménykedem, hogyha lecsökken a prolaktinom, akkor sikerülni fog, mert már 3 hónapja nyomom a met+diéta+sport kombót, persze nem mondom hogy 100%-osan, de szerintem nem is lehet. Néha kísértésbe esem, de egyre kevesebbszer.

Nem hallottam még erről az ékrezekcióról, de utánanézek. Borzasztó ijesztő neve van :)

47. Viki77_2 (válaszként erre: 46. - Devonshire)
2013. márc. 11. 18:39

Persze, értelek :) Hát, volt már nekem is egy s más, Diane35-öt nagyon rövid ideig szedtem csak, jelenleg én is diéta+met+mozgás kombót csinálom, mert hát láttam papíron is az iszonyú magas inzulinjaim :)

Plusz, tájékozódom a hormonális háttérről állandóan, most per pill a hormonális ékrezekciót nézegetem, de persze arról is csak azt írják hogy alkalmi terápia, és hát ezért csak akkor csinálják ha gyereket akar az ember, és akkor hatásos ha valóban PCO szindrómás vagy.

De egyszer azért kipróbálnám :) Mivel ezeken kívül semmilyen más gyógymódról nem hallottam még PCO szindróma esetén :(((((

Remélem majd nemsokára, maga idejében a babókád képét is láthatom itt feltöltve, biztos vagyok benne hogy sikerrel jársz :) Nyilván nem haragszik meg érte, ha ide kiírom, BioCicus-nak volt még adenómája, ő biztos mondana neked szuper dolgokat.

46. devonshire (válaszként erre: 45. - Viki77_2)
2013. márc. 11. 17:24

Köszönöm a jókívánságokat, én is csak hasonlót tudok kívánni.


A kivétel az irományom alól, amikor valakinek ir nélküli pco-ja van. De nekem erre azt mondta az orvosom, és én nagyon bízom benne, sok sintér után, hogy a policiszták a megfelelő diéta hatására eltünedeznek. Illetve azt olvastam, hogy diane fogamzásgátlót írnak esetleg pár hónapra, az elpusztítja a cisztákat, aztán abbahagyni a gyógyszert és azonnal próbálkozni, mielőtt visszajönnek. Nem tudom túl vagy-e már ezen, sajna nem tudom az egész fórumot visszaolvasni. A dühödet és az elkeseredettségedet megértem, de ne add fel, győzni fogunk. Indítottam egy fórumtopicot, HARC a fogantatásért, győzni fogunk címmel, hogy aki odajön, az elejétől tudjuk végigkísérni a történetét.

45. Viki77_2 (válaszként erre: 44. - Devonshire)
2013. márc. 11. 16:23

Figyi, én 36 éves vagyok, soha nem voltam terhes. Szted mennyire vagyok dühös, meg elkeseredett, stb? :)

De nekem nincs adenómám. Egyáltalán. És PCO szindrómás vagyok. És totál biztos vagyok benne hogy nem összeszedtem magamnak :)

Én nagyon szurkolok neked, őszintén, hogy elmúljon az adenóma, és legyen gyereked :) Komolyan, ez az őszinte kívánságom, és remélem minél hamarabb meglesz, és majd írd meg mindig az újabb eredményeket.

2013. márc. 11. 15:56

Elmondanám azt is, hogy az én orvosom mit mondott a PCO-inzulinrezisztencia-agyalapi mirigy adenomája- betegségegyüttes okáról.


Nem magyarázott semmi orvosi hablatyot, amit soha sem értettem volna meg. Egysuerűen felvázolta, hogyan éltem 25 éven keresztül (illetve mondjuk 12 éven keresztül) sorolta...későn fekvés, nagyon későn kelés, nem reggelizés, cukor és fehérliszt imádat, mozgáshiány. Ez párosulhat családban lévő cukorbetegséggel, vagy már diagnosztizált PCO-sal, IR-essel, plusz pár százalék szerencsétlenség, plusz, hogy 20-21.században növök fel, más immunitás, más adalékanyagok...ennyi. Én szedtem össze, én tehetem helyre, ő gyógyszerrel elősegíti ezt. Normális életmód, mert nem diétának kellene ezt nevezni, ez a normál életmód, heti 3*40 perc sport minimum, de túlzásba sem szabad esni. Fontos a reggeli 8 előtti elfogyasztása, a lassú és gyors szénhidrátok elosztása, megfelelően, és a türelem. Hiszen jó sok év alatt szedtem össze, egyik pillanatról a másikra nem tűnik el. Én észhez kaptam, és igyekszem változtatni. Azt mondja, ha ezeket betartom simán lehet gyerekem.

2013. márc. 11. 15:42

Sziasztok!

Új vagyok a hoxán, de most már szükségem volt "betegtársakra" , hogy könnyebb legyen.

Én is leírom a tapasztalataimat, hátha segítek. A történetemet a naplómban olvashatjátok, hosszú és küzdelmes. De ahogy ott is írom: AZ ELSŐ GYERMEKEMÉRT HARCOLOK, ÉS GYŐZNI FOGOK!


PCO-ra szigorú diéta, mozgás, és merckformin 2*750-es.

A Bromot majdnem két hete szedem. 620-as prolaktinra, microadenomára kaptam. Babát szeretnénk, nagyon.


Amúgy Elliana, én nem hallottam még olyanról, hogy ne kellene diétázni, rossz inzulinértékekkel. Mindenkinek alacsony a vércukorszintje, akinek felszökik az inzulinja. A diéta lényege hogy egyenletesen tartsa az inzulinszintet, és így a cukorszint is jó lesz. A Merckformin hatását gyengíti, és rosszul is lehetsz ha össze vissza eszel mellette.


Érdekelnének tapasztalatok babásodás szempontjából, esetleg olyan tapasztalatok, ahol magas prolaktin-PCO-inzulinrezisztencia van jelen.

köszike, bárkit szívesen "meghallgatok"!

42. Sekina (válaszként erre: 36. - Viki77_2)
2013. márc. 10. 16:15
A kedvenc Balaton parti helyünk Alsóörsön készült úgy 300 évvel ezelőtt :)
2013. márc. 7. 14:55

Kopp-kopp, van szindrómás sorstárs még errefelé? :)

Van valakinek fejlődés esetleg?

40. 5236d12e25 (válaszként erre: 39. - Viki77_2)
2012. dec. 10. 18:14

Bőven van túlsúllyom, de nem vagyok 100kg felett szerencsére. Nekem annyit mondott az endokrinológusom hogy az már jó ha lecserélem a fehér kenyeret teljeskiörlésü barnára amit már megtettem, és persze nem kenyérrel eszem a tésztát :D (amit eddig sem tettem). Egyenlőre csak 500mg Merckformint kell szednem napi 2x 1 szem, majd késöbbiekben emel rajta.

Mindenesetre természetesen úgy gondolom hogy jobban oda figyelek mit mikor mennyit eszek.

39. Viki77_2 (válaszként erre: 38. - 5236d12e25)
2012. dec. 10. 14:08

Na, akkor te is úgy vagy mint én...

Bocsi, de hogy vagy a túlsúllyal?

Én nem merek nem diétázni, bár a 160-at kevésnek érzem, de a tapasztalatom egyértelműen az, hogy nagyon nem mindegy mit eszem, mert nagyon könnyen hízom.

Neked az endós mondta hogy ne diétázz szigorúan?

2012. dec. 8. 13:00
NA meg van a cukor terhelés eredményem- Vércukor jó, terhelésnél se leng annyira vészesenki, viszont az inzulinom baromi magas, sőt nagyon nagyon magas. Kaptam gyógyszert, nekem elméletben nem kell szgorú diétát tartanom, pont azért hogy nehogy leessen hamar a vércukrom gyógyszer mellett.
2012. dec. 8. 10:41
Azért mindent nem kell összekutyulni!
36. Viki77_2 (válaszként erre: 35. - Sekina)
2012. dec. 7. 20:32

Szuper, csak hallottam párszor hogy cisztások nem ihatnak cickafark teát, ez nem gond akkor? (Annyi mindent olvas az ember tudod)

Ja apropó, a képed csak nem az almádi mólón készült ? :)))

35. Sekina (válaszként erre: 34. - Viki77_2)
2012. dec. 7. 19:56

Így van, és hozzá cickafarkfű, én teában azt iszom naponta, de most tértem át a tablettára.

A cickafark segíti a peteérést! A palástfű pedig erősíti a méhet.

34. Viki77_2 (válaszként erre: 32. - Sekina)
2012. dec. 7. 19:54

Köszi szépen! :)

Igen, láttam a progi krémek mind 9ezernél kezdődnek... Egy helyen találtam csak fele annyiért, de külföld, szal.. Na majd.

Természetes progeszteron pótló meg a palástfű tea úgy tudom.

33. Viki77_2 (válaszként erre: 31. - Sekina)
2012. dec. 7. 19:53
Nekünk meg egyetlen cukorbeteg se volt a családban sose, és nagyanyáimnak 8 ill. 9 gyerekük volt...
32. Sekina (válaszként erre: 30. - Viki77_2)
2012. dec. 7. 19:52
Ezt nekem se mondta senki, de megkérdezhetem pótanyámtól holnap. és leírom Neked.
31. Sekina (válaszként erre: 29. - Viki77_2)
2012. dec. 7. 19:50

Sosem mondta rám senki, hogy hipoglikémiám van, mert ha ennék naponta 5x, akkor nem lenne amúgy sem. Anyám apám cukorbeteg és mindkettő örökölte. Én hála istennek nem, mindkettőnek már tinédzser korában kijött, az obesitas rendelésen azt mondták már kijött volna.

A kortizol csak a kórházban volt magasabb a felső tartománynál. Azt is úgy nézték, hogy este nyolcor már aludni kell, hogy nyugalmi állapotban azaz éjfélkor vett vérből nézik meg, persze tudom hogy azért volt magas, mert pont este hívott apukám, hogy a nagypapám meghalt, a vérnyomásom az egekben volt és egész éjjel nem aludtam. De mivel megtudtam, hogy mitől magas a kortizol, és mik lehetnek a háttérben utána jártam.

Illetve egy reggel 7 órás labor után megnézték, elvileg reggel mindenkinek a legmagasabb és nap folyamán csokken az érték, nekem akkor az alsó tartományt súrolta. A progeszteron krémet apám feleségétől kaptam, fogalmam sincs mi a neve, mert patikás fehér csomagolásban volt. Patikában utána kérdeztem, 9000 Ft-nál kezdődik. Ez azért húzós...:S Próbáltam tegnap találni egy alternatív megoldást. és rábukkantam a méhpempőre. Jó lenne egy progeszteron és ösztrogén ágyú, tuti elé állnék :)

2012. dec. 7. 19:46

Ja még egy kérdés: figyi, ha tudod esetleg, én már vagy hatféle dolgot hallottam hogyan is számolnak IR-t, szóval, láttam egy ilyet, hogy éhomi vércukor x éhomi inzulin / 22, 5, és ha 5,4 -nél több, akkor IR? Tudom hogy egyénfüggő (kor, nem, súly), de van valami hogy hogyan számolják?

Az orvosom nem mondott semmit csak felírta a metet és 2x 1000 mg-ot.

29. Viki77_2 (válaszként erre: 28. - Sekina)
2012. dec. 7. 19:41

Igen, tudod, ne is mondd, a frász jön rám... Nagyon magas az inzulinom, és nem tudtam én se soha fogyni csak baromira nehezen.

Az éhomi cukrom is jó meg a terhelt is, igaz nem 1-1,5-tel nagyobb az utóbbi az előbbinél, csak 0,2-vel. Nem akarok cukorbeteg lenni és szúrni magam. Egyre szigorúbban tartom a diétát.

Akkor neked hipoglikémiád van? És tudják miért? Tök érdekes... Mondjuk én soha nem hipóztam, soha. Nem volt se édességfalós rohamom, se nem izzadtam-remegtem, semmi ilyen.

Igen, hallottam a progeszt krémről, a kortizolom nekem is magas, mindig is magas volt, mit kapsz rá vagy csináltak valamit vele?

A progeszteronom meg ugye alacsony a 23. napon, hát ezért gondoltam rá. Melyiket ajánlod?

28. Sekina (válaszként erre: 27. - Viki77_2)
2012. dec. 7. 19:26

Ott kezdődött, hogy tavaly augusztusban már nem jött meg, addig minden oké volt. (annyit tudni kell előtte, hogy egy évvel korábban 30 kg-t adtam le fél év alatt.) ELmentem nőgyógyászhoz, hátha lát valakit ott bent. Erre látott, de inkább valamiket. Egyből rávágta hogy PCO-s. Mondta, hogy diétázzak és rendbe jön minden. PErsze három hónap után sem volt semmi, de azért a 3. hónapban megjött. Decemberben elmentem a háziorvoshoz és ajánlott egy belgy. endokrinológust, és elmentem hozzá, mondta. A doki azt mondta, feküdjek be két napra a belgyógyászatra és kivizsgálnak. Ez meg is történt, kaptam diétás és mozgás tanácsadást, mellette mondta, hogy picit magas a kortizol szintem (ezt ajánlom azért NEked, ha nem nézték még meg, hogy ajánlatos), de amúgy makk egészséges vagyok, és azt ajánlotta, hogy menjek el egy nőgyógyász endokrinológushoz. (ez alatt a pár hónap alatt a szenvedéssel leadott kilók visszajöttek se perc). Januárban már a fogyás előtti súlyom nyomtam. Elmentem a nőgyógyászhoz akit ajánlottak, az is azt mondta, hogy adjam le a felszedett kilókat és rendbe jövök. Vártam én hülye megint pár hónapot aztán annak ellenére, hogy diétáztam még rámjött 6 kg. Elmentem egy másik nőgyógyász endokrinológushoz, aki elküldött hormon vizsgálatra, terheléses cukor vizsgálatra, és egy rakat hüvelyi UH-ra, az UH-on kívül minden eredményem jó volt. Annyi derült ki, hogy gyerek korom óta alacsony a vércukor szintem, és napközben sokszor leesik, úgy hogy már izzadok és remegek. Ekkor kiírt 500 mg Merckformint napi 1 szemet, többet nem mert, mert nincs IR-em. Most kezdtem bele a második 30 szemes kúrába, és nincs napközbeni rosszullét, és este sem vagyok már éhes. Ha ebben a hónapban megjön a menzeszem, akkor biztos vagyok benne, hogy ha a Merckformin. Annyit mondott még az orvos, hogy ilyen kúra mellett eszembe ne jusson fogyókúrázni, de figyeljek oda mit-mivel eszek. Januárban kiderül igaza volt-e.


Nálad csodálkozom, hogy még nem lettél cukorbeteg! Egy idő után a hasnyálmirigy beadja a kulcsot és nem termel több inzulint akkor üt be a menykü. Édesapám felesége orvos, tőle sok sok infót kapok. Én még tudnám tanácsolni, hogy vegyél progeszteron krémet, eszméletlen sokat segít, én is most kezdtem el használni.

27. Viki77_2 (válaszként erre: 26. - Sekina)
2012. dec. 7. 19:10

Na én inkább befogtam, mert gondoltam hátha riasztó volt a kirohanás, meg nem akartam senkire se semmilyen formában negatív hatással lenni.

Nekem magas az inzulinszintem, nagyon. De pl., és sajnos nem tudom ide linkelni, de szó szerint idézem, amit a metforminról egy helyen olvastam: a PCOS-es nők 70 %-ának 4-6 hónapnyi szedés után rendezte a ciklusukat. És utána azt írja: nem tudni mi merüljön fel a nem IR-es PCOS-es nőknél.

Ezek szerint Te is az vagy, Sekina (irigyellek ezerrel :))

Szuper hogy hatott neked is a met, nagyon örülök neki. Én 3 hete szedem de változást még nem észlelek.

Én tudom hogy ugye nem vagyok orvos (bölcsész vagyok) nem látok bele a biológiai háttérbe, csak az amit olvasok. De egyszerűen, 13 éve is mást mondtak (már akkor kimondták nekem a PCOS-t, azt se tudtam mi az, életemben nem hallottam senkit még akkor akinek ez lett volna), és most is mást mondanak.

Ha az MM, vagy bárki azt mondja hogy az IR az oka a PCOS-nek, ki vagyok én hogy vitatkozzak bárki orvossal, nyilván. De nem hagy nyugodni ez az egész.

Természetesen szedem a metet, diétázom is, és mindenkit csak erre tudok buzdítani is, ha egyszer ott a leletén az emelkedett inzulin, vagy ne adj isten már cukor érték, vagy több is ezekből. Én is teszem.

Csak nem tudom hogy mi lehet esetleg mindezek mögött :((

Sekina, nagyon szuper hogy így helyrehozott téged a met, leírod hogy hogy volt pontosan? Egyszerűen csak elkezdted szedni és jobbak lettek a dolgok? Pajzsmirigyed is rendben volt?

26. Sekina
2012. dec. 7. 18:50

Sziasztok.

Viki77 véleményével teljesen egyetértek. Nekem pl. minden hormonom, laboreredményem, inzulinszintem, cukorszintem normál tartományban van. Megnézték még a kortizol szintet is, de az is jó. Még is PCO-s vagyok. Egy hónapja nem voltam fent. Októberben Norculottal meghozták a menzeszem, beszedtem utána a Clostyt és nem volt semmi novemberben, h UH-on megnézték 2 mm vastag a méhnyálkahártyám, és nincs domináns tüszőm, még menzesz sem jött meg. Vissza mentem a dokihoz, pont ciklus felénél járok most, csinált még egy hüvelyi UH-ot, és csodák csodája megvastagodott a méhnyálkahártyám 7mm és van egy 11 mm-es tüszőm, és úgy értem el, hogy nem szedtem semmit csak a Merckformint.

ÉN is jelentős túlsúllyal küzdök, és mióta elértem a 3 számjegyű súlyt azóta van bajom, 30000% hogy a súlynak van köze hozzá, legalábbis nálam. A merckformintól még nem fogytam semmit, de még is érzem hogy segít.

25. eruska83 (válaszként erre: 24. - Viki77_2)
2012. nov. 16. 16:32
Köszi a linket. Szorítok én is neked, hogy jobban légy, és teljesüljenek az álmaid!
24. Viki77_2 (válaszként erre: 23. - Eruska83)
2012. nov. 16. 16:25

Hát akkor egy nagy ölelés neked. Sajnálom hogy nem esel teherbe :((( De nagyon szurkolok :))

Hú, igen, a tesztoszteronom nekem normális. De egyszerűen...

Gonodlom nagyon sok mindenen túlvagy már, hát igen, én a SZINDRÓMA (és nem !!! a policisztásság, meg egyebek) esetén azt olvastam ugye hogy a férfi nemi hormonok sajnos megemelkednek (gondolom te is tájékozódsz, és ez már tiszta)

Én képzeld, csak most a napokban találtam végre egy normális leírást. Láttam lombikozol is már és régóta, igen, én is 35 vagyok és már a beletörődési fázison túl, dehát majd meglátjuk, méga met most indult. De priviben megküldöm azt a linket, ahol rendesen leírják az egészet (ami jelzem, úgy vettem észre nagyon ritka).

Én szurkolok neked és asszem nagyon hasonló helyzetben vagyunk :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook