Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Parlagfű allergiám van. Mivel enyhíthető? Meddig virágzik? fórum

Parlagfű allergiám van. Mivel enyhíthető? Meddig virágzik? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
522. zefex
2013. júl. 1. 18:34
Én már készülök rá: pár hete eszegetem a parlagfüvet. A tavaly bevállt, az egész "szezonban" csak egy hétig szedtem az allergiámra gyógyszert. Kicsit féltem tőle, de aztán nem lett baj :)) Itt írtam az 512-ben.
521. Hamil
2013. júl. 1. 16:52

Sziasztok már elöre félek,lassan indul a parlagfü szezon.

Nálam kb 5 éve alakult ki,és egyre rosszab.

Igaz tavaly nem szedtem rá semmit,mert amikett elötte kiprobáltam semmit nem ért.

Van valakinek valami "tuti" receptje,jó bevált módszere?

Elöre is köszi

520. Klauka_ (válaszként erre: 519. - Zefex)
2013. jan. 19. 19:43

Köszönöm :)


Amikor a fiammal voltam várandós, kb. félidős voltam, amikor tombolt az allergia-szezon. Akkor semmit sem szedtem, homeobogyót sem, csak Calcium meg tengervizes orrspray. Egy rémálom volt. Következő évben, szoptatás alatt megint csak nem lehetett gyógyszert szedni, akkor gondoltam, hogy megpróbálom a bogyókat, vesztenem nincs mit.. de szerencsére bevált.

519. zefex (válaszként erre: 518. - Zefex)
2013. jan. 19. 17:02
Bocsi, kétszeresen boldog anyuka!
518. zefex (válaszként erre: 517. - Klauka_)
2013. jan. 19. 17:01

Augusztus végén már boldog anyuka leszel! :-D

Gratulálok!

Szerintem azért majd beszélj meg mindent az orvossal! Hátha csapadékosabb nyár lesz, és nem lesz annyi pollen.

517. Klauka_
2013. jan. 19. 14:09
Második babámat várom augusztus 21-re... szerintetek, mi lesz velem? Mondjuk én bizakodom, hogy a homeopátia idén is segít majd :) áprilisban kezdem.
2012. okt. 12. 17:27
A mai nap hallottam, hogy vége a parlagfű szezonnak. :) A továbbiakban már adnak róla tájékoztatást.
2012. okt. 12. 09:29
talán most mát tényleg vége,majd jövőre folytatódik,,,,,
514. zefex (válaszként erre: 513. - 325b42d966)
2012. okt. 8. 21:21
Fel a fejjel, vége a szezonnak!
513. 325b42d966 (válaszként erre: 512. - Zefex)
2012. okt. 8. 12:53
de jó neked,irigyellek.
512. zefex
2012. okt. 8. 12:47
Nem. 7 szem Aeriussal és Nasonex alkalomszerű (max. 15x a két hónap alatt) használatával megúsztam az idei szezont. Igaz, kiegészítettem parlagfű fogyasztással.
511. Klauka_ (válaszként erre: 510. - 325b42d966)
2012. okt. 8. 10:25
óhh, nagyon sajnálom.. :( nekem már hetek óta semmi bajom.
2012. okt. 8. 09:51
de igen még tart a szezon bár most már egyre könyebb,és az eső is segített.
509. Klauka_
2012. okt. 8. 08:42
Ugye már senki sem allergiás?
2012. szept. 14. 13:07
Tisztában vagyok vele, de azzal is, hogy nincs se alkalmam, se kedvem, se pénzem idén többet kísérletezni. Meg azt is tudom, hogy a munkám kárára megy, ha nem használ végre valami. Ennyi.
507. zefex
2012. szept. 14. 12:37

Anikónak a Nasivin betegtájékoztatót idézem:

Orvosi előírás nélkül legfeljebb 5-7 napig alkalmazható, egyszeri adagja naponta legfeljebb

3 alkalommal ismételhető. Állandó- vagy túlzottan tartós használata idült orrduguláshoz vezethet, az orrnyálkahártya pörkképződéssel, varasodással járó gyulladása, a nyálkahártya felszínének maradandó károsodása-, orrnyálkahártya-sorvadás alakulhat ki.

2012. szept. 14. 11:09
Nekem nem használt a Claritin, sem a homeopátiás Coryzalia, sem a Calcium Pharmavit pezsgőtabletta, az Alergodil orrspraytől pedig még rosszabb lett a helyzet. Így visszatértem a Nasivin orrsprayhez, egyet reggel, egyet este és egész nap semmi gond.
505. Klauka_
2012. szept. 13. 20:54
Nálam még mindig mérföldekkel jobb a helyzet, mint korábbi években, de azért vannak tüneteim: az orrom belseje hátul már jó pár napja fáj, 1x kicsit vérzett is, meg néha bedugulok egy negyed órára. A tegnapi eső sokat segített, ma szinte semmi bajom, talán 5db PZS.
2012. szept. 13. 15:54
nálunk hol rosszabb hol jobb de az eső jókor jött minden allergiásnak.
2012. szept. 13. 14:39
...kicsit elkiabáltam..mert két este is köhögtem ,de napközben nem és a szemem kicsit könnyezik néha ,kicsit viszket ,de nem vészes!!ahhoz képest amilyen szokott lennei ,most szuper!eddig!
502. zefex
2012. szept. 12. 22:45
Hogy vagytok?
2012. szept. 9. 10:31

:)egész jól vagyok ,el ne kiabáljam:)!Kicsit érzem a szemem ,kicsit a nátha és ennyi!

Kecsketej ,és kétféle homeopatiás bogyó:)!És calcium sandoz.

500. Agens89
2012. szept. 1. 09:17

Sziasztok! Nem hirdetni akarom, amit én használtam, csak ajánlani, hogy nézzetek utána nyugodtan, mert nekem elmúlt az allergiám.

[link]

Ezek a cseppek úgy néznek ki, hogy mielőtt kiadnák, elvégeznek egy ún. állapotfelmérést, amely alapján meghatározza az orvos, hogy neked melyik a jó. Én januárban kezdtem el használni, 3 alkalommal mentem vissza, és minden alkalommal 4 féle cseppet kaptam, amiket 1 hónapig kellett használni. Nem kifejejezetten allergiára jók, ezt ha megnézitek a ghonlapot is látjátok. De én az elmúlt 3 évben annyira szenvedtem az allergiától, hogy folyton be is fulladtam ééjszakánként reggelenként. A szemem hatalmasra dagadt, napjába 100-200 zsepit elhasználtam. Ez évben az allergiám nem jött elő, volt olyan nap hogy kicsit viszket az orrom, de észre sem vettem szinte. Én ezt tudom nektek ajánlani, mert nekem ez bevált. Tudok adni ezzel foglalkozó elérhetőséget és árakat is, írjatok nyugodtan privátban.

2012. aug. 31. 09:06

Valaki kérdezte, hogy a "sztárokon", hogyhogy nem látszik, ha allergiások. Ma olvastam egy cikket erről:

[link]

498. zefex (válaszként erre: 496. - Évica3)
2012. aug. 30. 22:49
Köszönöm az információt, utána nézek.
497. zefex (válaszként erre: 495. - Anikó0915)
2012. aug. 30. 22:49
Az allergia ellenes orrspryk vénykötelesek, és hosszú távra valók. A megfázásra, náthára másfajta kell, amit 3-4 napig, max. két hétig lehet használni.
496. Évica3
2012. aug. 30. 18:28

Kb. 21 éve vagyok parlagfűre allergiás. Az allergiateszt sokféle légúti allergénre adott pozitív reakciót, de tüneteim augusztus elejétől kezdődtek, a nagyon durva időszak augusztus vége-szeptember eleje, és szeptember vége felé lecsengett.


Kezdetben a szájon át szedhető antihisztamin, az orrspray, szemcsepp teljes mértékben használt, aztán nem. Eléggé elviselhetetlen volt számomra a parlagfű szezon (tüsszögés, orrfolyás, torokkaparás, fülviszketés, éjszakai orrdugulás, a pollencsúcsban hajnali 2 óra tájban szűnni nem akaró köhögési rohamok), úgy hogy lehetőségeim szerint mindent megtettem, többek között: naponta hajmosás, pollenháló, pollenszűrős légkondícionáló …stb.

A homeopátiás golyócskák nálam egyáltalán nem segítettek, pedig egy vagy két szezont megpróbáltam velük.


Már nagyon régen olvastam a hiposzenzibilizációról, mint egyetlen oki (és nem tüneti) gyógymódról, de úgy tudtam, hogy a helyi tüdőgondozóban ezzel nem foglalkoznak, csak a tüneti készítményeket írták fel. (Tegnap derült ki, hogy tévedtem, még is volt/van a helyi tüdőgondozóban egy doki, aki foglalkozik ezzel a specifikus immunterápiával.)


Aztán megelégeltem a helyzetet, és tavaly rátaláltam egy allergológus doktornőre, aki foglalkozik ezzel.


Tavaly május elejétől a következő készítményt kezdtem el szedni:

STALORAL Pollenek kezdő 300 IR/ml szájnyálkahártyán alkalmazott oldat (3x10 ml, parlagfű)


Aztán ezzel folytattam a parlagfűszezon végéig:

STALORAL Pollenek fenntartó 300 IR/ml szájnyálkahártyán alkalmazott oldat (3x10 ml, parlagfű)


A kezelés már az első szezonban hatásos volt, antihisztamin és egyéb gyógyszerek nélkül is a tünetek teljesen elviselhetőek voltak.


Idén újra kezdtem május elejétől. Eddig teljesen tünetmentes vagyok. Na jó, van egy-egy hapci, de ez bagatell ahhoz képest, ami volt.


A dolog szépséghibája, hogy a gyógyszer elég drága, és az OEP nem támogatja. Viszont amennyiben 3 szezon kezelés elég lesz nekem ahhoz, hogy teljesen kigyógyuljak, és életem hátralevő részében nem kell más tüneti szerre költeni, akkor szerintem megéri. És ha belegondolok, hogy ha ezt tudtam volna, és előbb rászánom magam erre a lépésre, akkor mennyi antihisztaminra és egyéb tüneti szerre kidobott pénzt megtakaríthattam volnameg! Ja, és azt se tudhatom, hogy a korábbi beszedett szerek mennyi kárt okozhattak a szervezetemben.


Szóval, aki rászánja magát, az spóroljon, és tegyen félre egy kis pénzt a télen, aztán márciusban fel lehet keresni egy ezzel foglalkozó szakorvost, és májustól el lehet kezdeni szedni.

2012. aug. 30. 12:45

Sziasztok!

Nekem 4. éve van parlagfű allergiám (orvosnál ugyan nem voltam, de pontosan akkor szokott kijönni amíg a parlagfű virágzik). Én elképzelhetőnek tartom, hogy lelki okok miatt alakult ki, mert akkoriban súlyos családi gondjaink voltak, állandó stresszben éltünk és a hugomnak is ekkor jött ki. Eddig minden évben a gyógyszeres orrsprayket használtam, amik egy ideig ugyan hatottak, de a végén már kb. 2 óránként fújtam vele, és azt hiszem ennek köszönhetően (is) annyira megduzzadt az orrnyálkahártyám, hogy egyáltalán nem kaptam levegőt az orromon. Viszont idén nem használom ezeket, hanem reggelente csalánteát iszom és sós orröblítést végzek, ha szükségét érzem. Eddig viszonylag jól bírom. Bár most kipróbálom a már néhányótok által említett Coryzaliát (homeopátiás), hátha a maradék tünet is elmúlik (kis orrdugulás meg reggelente orrfolyás, néha tüsszentés). És veszek egy doboz Calcium pezsgőtablettát, aztán remélem, hogy idén tényleg nem lesz szükség az orrspraykre. Olvastam róluk, hogy a túl sok használat tönkreteheti a nyálkahártyát.

Remélem valakinek hasznosak lesznek a tanácsaim.:) Kitartás!

494. Klauka_ (válaszként erre: 493. - Tücsimücsi)
2012. aug. 28. 08:29
Mik voltak a mellékhatásaid? Mondjuk eszem ágában sincs beadatni, csak kíváncsi vagyok, tudom, hogy minden, ami szteroid tartalmú, azzal nagyon óvatosan kell bánni, de miért? mire ártalmas?
493. tücsimücsi (válaszként erre: 491. - Aed525becb)
2012. aug. 28. 07:36

Én már kétszer próbáltam..soha többet!


Ja az allergia tünetei tényleg megszűntek tőle., de a mellékhatása brutál!

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook