Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolati kríziseink III. fórum

Párkapcsolati kríziseink III. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Párkapcsolati kríziseink III.

1 2 3
2010. aug. 10. 07:54
szerintem TÉNYLEG ne csinálj otthon semmit egy pár napig, és érzékelni fogja a különbséget. egyébként én olyankor mindig kinyitom a szám és jól leugatom, ha nem értékeli a munkám hanem természetesnek veszi, és sztrájkolok. csak hogy érezze a különbséget milyen az ha nem csinálok otthon semmit :)
46. Tündér69 (válaszként erre: 43. - Tony.mahero)
2010. aug. 10. 07:48
Ne hagyd, hogy cselédnek nézzenek! Ebben a történetben hol vagy Te? A Te vágyaid, a Te kreativitásod? Az ember életébe nagyon fontos, hogy megvalósítsa önmagát. A Te életed pedig csak a férjed és a háztartás körűl forog. Ráadásul meg sem köszönik amit teszel. Állj a sarkadra és légy NŐ, akit tisztelni kell. Meg van köztetek a tisztelet? Mert én úgy érzem, valami nagyon hiányzik.
45. a284cbe523 (válaszként erre: 43. - Tony.mahero)
2010. aug. 10. 06:24

Ez érdekes!


Boldog vagy? Úgy is kérdezhetném, hogy a pár jóért, az anyagi biztonságért megalkudtál, vagy jó...? Szerelem? Szeretet? Megszokás? Biztonság? Nekem picit úgy hangzott, hogy nem jó, de azért kiszedted a pozitívumokat. De lehet, hogy csak az a baj, hogy passzív vagy, nem? Van egy tippem... de nézd meg, keress rá a -lélekben otthon önészlelési kérdőív- . Egy kis érdekesség. Bárki kitöltheti. De ott végül is megláthatod, hogy passzív vagy-e. Mert lehet, hogy csak ez a baj. Úgy tűnik nem sok respekted van, erről pedig te tehetsz, de ezen lehet változtatni.

44. tündér74 (válaszként erre: 43. - Tony.mahero)
2010. aug. 9. 23:54

Az életedről egy film jutott az eszembe: "Egy ágyban az ellenséggel". Igaz a filmben nem voltak gyerekek és nem agresszív a férjed /gondolom/, de nagy a hasonlóság.

Egyáltalán szeretitek még egymást? Nekem nem úgy tűnik, bár mindenkinek mást jelent a szerelem.

2010. aug. 9. 22:08

Hogy jó-e nekem?

Jó, mert van családom. Jó, mert egészségesek a gyerekeim, akik szép környezetben nőnek fel és nem kell nélkülözniük semmit. Jó, mert a férjem el tud tartani minket akkor is, ha csak a Gyes-t "hozom haza". Jó, mert évente kétszer nyaralhatunk. Jó, mert meg van mindenem. Két kezem, két lábam, nem fázom, nem éhezem.

Rossz, mert a dolgaimban előbb meglátja a hibát, mint a jót. Számonkéri, ha nem tud beállni este az autóval, mert nem szereltem meg a kaput, ami megint elállítódott (mert ő anno szarul csinálta meg)Rossz, amikor elvárja, amikor természetes számára amit itthon kap. Rossz, mikor megkérdezi, hogy mit csináltam ma, mert minden úgy van mint amikor reggel elment. (igaz a szekrénybe nem néz be, hogy arra ment rá a napom, hogy azt kipakoltam, szortíroztam, rendet raktam a ruhák között)

Rossz, amikor hétvégén nekiáll wc-t súrolni, mondván,hogy tiszta mocsok van. Láttam, hogy ráférne a súrolás, de egy nap egy dolgot tudok csak megcsinálni a két gyerek mellett. Ma kipucoltam az akváriumot, felporszívóztam, felmostam, rendet raktam úgy álltalában. De ő csak azt látja, hogy a wc még mindig piszkos.

Ilyenkor rossz! És fáj! És sajnálom magam.

De holnap már könnyebb!

42. tündér74 (válaszként erre: 38. - Tony.mahero)
2010. aug. 9. 20:09
Ez így jó neked? Gondolom igen, különben már változtattál volna a dolgokon.
41. 97d765b0d9 (válaszként erre: 38. - Tony.mahero)
2010. aug. 9. 18:27
Hát nem akármilyen az életed. Gratulálok hozzá, hogy még mindíg ép ésszel bírod. Kitartást kívánok.
40. Pahet a vadász (válaszként erre: 38. - Tony.mahero)
2010. aug. 9. 18:23
nem semmi...
39. 94786a70d9 (válaszként erre: 38. - Tony.mahero)
2010. aug. 9. 16:30
Ha nagyobb kedved van füvet nyírni,mint a gyerekeket hajkurászni, játszátok azt, hogy a füvön fűnyíróval kergeted őket. Hasznos is. :))))) Csak vicc volt.
2010. aug. 9. 16:15

Nő vagyok. Van két diplomám. Van férjem, van két gyerekem. Gyesen vagyok. Ellátom a háztartást, a családomat + szerelek, javítok (kaput, gyerekjátékokat, háztartási eszközöket, konyhaszekrényt, erkélyajtót). Egyedül medencét állítok (244x95) szöget verek be. Begyújtok a kandallóba is ha kell. Kitakarítom az autómat, le is mosom.

Van férjem. DOLGOZIK = ügyfelekkel kávézik, problémákat old meg.

STRESSZES, FESZÜLT, FÁRADT állandóan!

Szex? Van, ha ő akarja. Ha én akarom túl fáradt éppen.

A füvet ő nyírja. Bár nagyobb kedvem lenne sokszor füvet nyírni, mint a gyerekeket hajkurászi. De mivel én nem tudnám úgy csinálni, hogy az neki jó legyen, azt nem teszem.

NŐ VAGYOK. ANYA ÉS FELESÉG.

De mi lesz, ha még munkahelyem is lesz?????

2010. aug. 9. 15:22
Én azért vagyok ebben a témában egy kicsit inkább nőpárti, mert lentebbi hsz.-ban megírtam, hogy a páromat anyukája kissé elkényeztette és anyáinkba még elég rendesen bele van diktálva,hogy kinek mi a dolga. Szóval a kapcsolatunk kikeletjén, összeköltözésünk hajnalán egyértelmű volt számomra,hogy mi a dolgom,amellett, hogy dolgozok. Én akkor főzni nem hogy nem tudtam, de egyenesen utáltam, inkább rendelek egy pizzát, vagy amit megkívánok, de nem csináltam meg. Ő szakács és szeret főzni, így megbeszéltük, hogy ő főz, én takarítok, mosogatok, terigetek...és pénzt is elmegyek keresni. Egy idő után már nem volt elég ez neki, okos haverja van, külföldi és abban az országban keményen kuss a neve a nőnek és takarodj meló után a konyhába van. Szóval okos haver és még okosabb anyuka ,akiktől kapta az osztás, hogy én milyen vagyok, hogy 20 évesen nem főzök, meg a T.-nek kell főzni, úúú borzasztó.Igen, csak anyuka ráért, hisz gyes után elment kb 3 évet dolgozni,majd lenyugdíjazták alkoholizmusa miatt és ráért a háztartásra , hisz más dolga nem volt.Ráadásul jó helyről nyugdíjazták, így anyagilag sem volt gond. Tehát kaptam az ívet, nem volt elég a heti 1x-i takarítás,ami normális nagytakarításnak megfelelt, persze a rendre vigyázva nem lett.Senki nem nézte, hogy mennyit dolgozok.Tehát ki voltak akadva, hogy én milyen lusta vagyok, majd felvilágosítottam mindenkit arról, hogy nem vagyok nyugdíjas,hanem dolgozok és nem érek rá egész nap por rongyal rohangálni, de ha ez kell,akkor el lehet tartani, mert a férfiaknak is van kötelességük a családban.Meg akkor el lehet venni feleségül.Ők ebben éltek 20 évig, elfelejtették mi a normális kerékvágás, mivel nem szóltak rá semmit, így elkönyveltem magamba, hogy nekem lett igazam.Ha meg nem tetszik mehet anyukával együtt élni.Mellesleg most már főzök és nagyon szeretek főzni és sütni is meg fogok tanulni, de csak is kizárólag a lányaim miatt. Egy nő előbb utóbb gondoskodóvá válik, de előtte nekünk is kell élni egy kicsit, és semmit nem lehet erőltetni.A takarítást magam és a lányok miatt űzöm kegyetlenül, a őzést szintén a lányok miatt, de azért nagyon jó érzés,amikor apuka is megdícsér. Valamikor nekem is van leszaromarumlit napom és lesz is.
36. a284cbe523 (válaszként erre: 35. - 94786a70d9)
2010. aug. 9. 14:51

:)Számomra ez a fajta gondolkodás teljesen idegen. Házimunka, párral megbeszél, működik. Az ilyen mérgelődésre semmi szükség. Nem kell egy házban minden áldott nap nagytakarítani, de tudom, hogy van olyan, akinek ez a perverziója. Ezzel az ember azonnal korlátok közé zárja magát és nem tud szabadon élni, de tud róla beszélni, meg sírdogálni. De a zsák a foltját. Az olyan nő, aki ezt csinálja olyan pasit fog ki, aki ezt jól ki is használja. Most komolyan, minek takarítson, ha te úgy is megcsinálod? Nem neki van igaza. Csakhogy az ilyen feleség az unalmas lesz egy idő után, mindent megcsinál, mindent benyel, abszolút stabil pont, de nem azért, mert szerelem....áhhh, hanem mert jól bezárja magát a maga építette börtönbe.


Majd jön a megcsalós rész és az a szemét pasas. Jól megírt forgatókönyv....


Kapcsolat, rendes kapcsolat csak 50-50 alapn működik. Ehhez két egyenlő fél kell, aki nem fél....

35. 94786a70d9 (válaszként erre: 30. - A284cbe523)
2010. aug. 9. 14:39
Lakva ismeri meg egymást az ember és amíg csak együtt járás van addig jó. Viszont nagyon sok férfival kellene együtt lakni ahhoz,hogy megtalálja sok nő azt a pasit,aki hajlik arra, hogy munkamegosztás.Senki nem szereti a rumlit a koszt, se nő se férfi, de ha már a nő is anyagilag tesz az asztalra, akkor a férfi is tegyen a tisztaságért,már ha nem igénytelen. Ha ő nem lenne, vagyis a nő? Ha én nem lennék, akkor lenne más nő aki megcsinálná,mert szerintem sokan nagyon szeretünk tiszta rendes lakásban lenni és jól esik, ha nem szarnak bele a munkánkba, ha már nem segítenek.Szerintem ha ettől függene egy kapcsolat, hogy a pasi nem segít a háztartásban sokan elváltak lennének.Ennyi erővel, most sokan odébb állnánk, mert ennyire nem tisztelik őket. És akkor jön egy újabb herceg akinek anyu otthon a vécét a feneke alá tolta. Igen, mi nők vagyunk a hülyék,kezdve anyósékkal meg azzal a teoriával amit ma is hánytorgatnak, hogy a nő dolga a háztartás , de azt senki nem hánytorgatja, mi hülye nők, hogy tartsál akkor el, mert az a férfi dolga. Egyet értek veled és ha van barátnőd akkor most dobj össze valami finomat vacsira , közbe gyors porszívóz ki, bár a nagytakarítás jobb lenne+ rendrakás, vásárolj egy üveg fini bort ( én is meg szoktam lepni az én szemét disznómat ), meglásd este egy jó kis szexet kapsz majd cserébe. Ja és nagyon sok pasi ilyen, hogy nem segít, tehát ha emiatt sűrűn cserélnénk mi nők a partnereket, akkor meg egy nagy k...vák lennénk.
2010. aug. 9. 14:31

Kedves hozzászólók:-)

Örülök, hogy a cikkem ilyen heves reagálásokat váltott ki, hiszen ez volt a célja:-).

Csak néhány megjegyzés: én úgy érzem, ha egy kapcsolatban ilyen indulatoka képes kiváltani egy porszívózás vagy egy főzés, ott elég nagy a baj. Ha két ember összeköti az életét, az életüknek nem a házimunka körűl kellene forognia.Tudom, hogy mindenki túlterhelt, de meg lehet beszélni a dolgokat. Példának okáért amikor én napi 10 órát dolgoztam bizony aznap nem volt főtt kaja, és ezt a párommal is közöltem, hogy egész napos munka után fáradtan nem fogok nekiállni főzni. Nem is várta el, evett hideget. Ha pedig úgy érzed aznap nem bírsz többet csinálni, ne csinálj semmit. Senki nem kényszerít semmire, Te kényszeríted saját magad. Nem fog jobban szeretni a férjed attól, ha halálra dolgozod magad, és a kapcsolatod sem azon fog múlni, mennyire tiszta a lakás, és van e a kosárba mosatlan.

33. Ildo82
2010. aug. 9. 14:25
Az én férjem mióta terhes lettem az első babánkal, ő takarítja a fürdőd és a wc-ét. Mert nem akarta,hogy terhesen szívjam a vegyszereket. Ennek már majdnem 5 éve, persze a többi munka rám marad.Néha kiakadok,hogy mást nem csinálok mint főzők,mosok takarítok és a 3 fiúnkall foglalkozok.Akkor persze segít pakolni,de ez nem tart túl sokáig.Igazán más dolga nincs mint ha hazaér 6-kor játszon egy kicsit a fiúkkal, vacsi és fürdetés. Ez az ő dolga,na párszor ezt is megkapom,hogy néha megfürdethetném én is őket. Ritkán elő is fordul,de ez az ő feladata,ilyenkor legalább együtt tudnak lenni.Ja persze én sem csücsülök a babérjaimon,ilyenkor még teszek-veszek.Sokszor nem csak anyának, hanem nőnek is szeretném érezni magam.
32. a284cbe523 (válaszként erre: 31. - Tony.mahero)
2010. aug. 9. 14:19
Azt nem tudom, de a múltkor már valaki fát akart vágni! :)
2010. aug. 9. 14:13

Kellett nekünk feminizmus!!!

Melyik volt az a hülye nő, aki traktort akart vezetni? ütném agyon!

30. a284cbe523 (válaszként erre: 25. - 94786a70d9)
2010. aug. 9. 14:03
Kedves beky. Nem szólnám meg. Mi értelme lenne. Ha valaki ennyire nem tisztelne, az nem érdemelne meg. Így odébb állnék. Hiszen van tartásom. Senki ne hagyja, hogy megalázzák. De az a baj, hogy a legtöbben ezt élvezik. Úgy hívják, hogy "ha ő nem lenne" játszma. A nők játszák általában. Sírnak egymásra, hogy a szeretett férj micsoda szemét, rendetlen, emiatt nincs idő, mert takarítani, mosni kell, ha lenne idő, akkor ezt, azt meg amazt csinálnék. Aztán haza jön az ember a munkából és minden nap ugyanazok a beszélgetések zajlanak le, majd másnap megint lehet sírni a barátnőknek. Szerintem (és nem csak szerintem) az ilyen nők ebben kelégülést lelnek és nem tudnának mit kezdeni egy normálisan működő kapcsolattal, mert akkor a saját félelmeikkel szembesülnének. De így semmi szükség rá, mert ott a galád férj, az a szemét, aki, ha nem lenne.... És a férj pedig, jó igen, de... ő meg ezt játsza, mert a férj is nyakig benne van a buliban, mert jó neki, ha otthon van az asszony és marha elfoglalt, különben be lenne tojva, hogy az asszony becsapja őt. Így mind a két fél jól jár, az itt így síró nők tipikus példája ez. És mint a lemezjátszó, minden nap elkezdődik ugyan az a műsor elölről és végeredményben ez mind a két félnek jó. Csak, aki ezt játsza, annak majd el kezd elsorvadni a szexuális élete, míg a végén már a nullához fog konvergálni. Zsák a foltját mindig megtalálja.
29. Pahet a vadász (válaszként erre: 27. - 94786a70d9)
2010. aug. 9. 12:59

:D

ez nem is rossz :D

tetszik :D

28. fehérleander (válaszként erre: 27. - 94786a70d9)
2010. aug. 9. 12:45
:-)
27. 94786a70d9 (válaszként erre: 26. - Fehérleander)
2010. aug. 9. 12:39
Szegény,mennyit dolgozik! Képzeld el, én is kaptam már ezt a fejemhez, hogy T. menyit dolgozik,meg hajnalba kell és fáradt. Hozzá teszem amikor még nem ismertük egymást meló után este 10-ig simán elvolt a haverokkal. Csak akkor volt szegény amikor hülye én terhes létemre segítséget kértem, ja meg azt is mondták, hogy a terhesség nem betegség. Ez igaz, de egy más állapot, éppen csak a tested egy embert próbál létre hozni, esetembe kettőt. Amúgy igaz az,hogy mi nők rontjuk el a pasikat, egyszerűen nem kell a seggét kinyalni, se anyának se a feleségnek, vagy ha ez nem megy akkor elvárás is kell. Valamit valamiért.Én most jelenleg nem panaszkodok, kímélem a párom,megcsinálok mindent és hála Istennek meghálálja ezt. Sikerült "átnevelnem",mert anyósom egy kicsit elcseszte, de remélem,hogy ha vissza megyek dolgozni akkor is fog segíteni, már az nagy segítség,ha egy kis időre elmegy a lányokkal, én meg addig takarítok. Vagy a vacsit elvállalja... Szóval megszólja és a szüleid előtt? Az én munkám sem fizikai, ülnöm kell egész nap, de kb. 200 emberrel kell beszélni naponta,akik elküldenek anyámba,nekem lelkileg rossz és nehéz.Na, már azt is elvárnák a nőktől, hogy téglát pakoljanak, mert ha nem téglát pakolunk,akkor az már nem is nehéz munka.Istenem. Én sztrájkoltam egyszer úgy, hogy egy erről szóló vita után bemutattam neki mi az amikor nem csinálok semmit tényleg.Hát elég nagy rumli volt, és akkor mondtam neki: Hogy ez az a tarthatatlan gané,amikor nem csinálok semmit,nem az amiért megszóltál.Ne adjál neki enni, mert hát nagyon nem csinálsz semmit, vadásszon, az olyan férfias úgyis.Vagy horgászik pihenés képen, menjen el most is és süsse meg a szabadba és akkor eszik majd.
26. fehérleander (válaszként erre: 21. - 94786a70d9)
2010. aug. 9. 12:19

Megszól, de inkább anyámék előtt, és ők is neki adnak igazat, merthogy mennyit dolgozik és az én munkám sokkal könnyebb,mint az övé.

Nálunk most a legégetőbb probléma a cigaretta. Több, mint egy hónapja elhatároztuk, hogy leszokunk. És Isten látja lelkem, egy slukkot se szívtam azóta! Azt tudtam, hogy nagy ritkán rágyújt, de most megtudtam, hogy folyamatosan elszív pár szálat. Nomármost, ha kapja a cigit, akkor szánalmas, hogy kuncsorog. Ha veszi, akkor meg a családtól veszi a pénzt. De mindkét esetben átver! A szemembe hazudik! egy éve már volt ugyanezzel gondunk, és akkor szüleinél is aludt egy éjszakát, utána elmondta, hogy e kell így fogadnom, mert nem képes letenni a cigit. Akkor még nem dolgoztam. most igen és anyagilag nem állunk valami fényesen! Elhatároztuk és tartom magam hozzá, de ő nem! És mellé kell a kocsit felújítani, hiszen azzal jár dolgozni, kell a pecázás, mert a munka fáradalmait ki kell pihenni. Én meg május óta mondom a gyerekeknek, hogy most nincs pénz állatkertre, majd a jövő hónapban! Higgyétek el, nagyon szeretem, de lehet, hogy hosszú távon könnyebb lenne nélküle! Oké, most elmondtam, miért vagyok olyan bazi mérges! :-)

25. 94786a70d9 (válaszként erre: 22. - A284cbe523)
2010. aug. 9. 12:18
Amíg te hobbi szinten csinálod, addig a nőkbe ezt kötelességnek nevelték. Tegyük fel, ha a barátnőd soha de soha nem csinálná meg a háztartási munkát, csak hobbi szinten,csak haza menne, ledobná a ruháit és kibontana e gy sört, majd elaludna a tévé előtt,másnap meg elmenne a dolgára, mondjuk barátnőzni.És ez így menne mindig, szerintem megszólnád, minthogy mi nők is megszólnánk azt a pasit,aki nem dolgozik és nem keres munkát, hogy milyen család fentartó.
24. 0716d92a9e (válaszként erre: 21. - 94786a70d9)
2010. aug. 9. 12:15

Nagyon tetszik ez a hozzáállás..:))

Így kell ezt csinálni!!:DD

2010. aug. 9. 12:12

Nagyon tudnám nektek ajánlani: A férfiak a Marsról, a nők a Vénuszról jöttek című könyvet.. Lényege, hogy mást nem tudsz megváltoztatni, a magad viselkedését azonban tudod kontrollálni..

A férfi és női alapviselkedést véve alapul, kifejti, hogy milyen helyzetet hogyan érdemes a magunk, illetve a kapcsolatunk javítására fordítani.. Pl: Ha nem azt a választ kapja a férj egy megszokott vitakezdési mondat után, mint amire számít, akkor arra nem is tud úgy reagálni, ahogyan szokott.. Szerintem nagy igazság van benne, csak elég nehéz betartani..:)

Nekem nagyon tetszett például, mikor azt elemezte ki, hogy egy férj hazajön a munkából idegesen, mert a főnöke felidegesítette.. Az érdeklődésedre, hogy mi a baj, csak annyit válaszol, hogy ezt te úgysem értheted.. Ilyenkor általában egy nő két dolgot csinál.. Vagy felháborodik a feltételezésen, hogy ne lehetne neki elmagyarázni, vagy elkezd faggatózni, míg a férfinak már totál elege lesz az egészből, és lefoglalja magát valamivel, hogy ne tudjatok tovább beszélgetni.. A férfiak szeretik saját maguk megoldani a problémájukat, és ha te ezt bejelented neki, hogy tudod, és hagysz időt neki a regenerálódásra, utána pedig megbeszélitek, teljesen másképp zajlik le az estétek..

Ő jólérzi magát, hogy nem támadtad le akár faggatva, akár mérgesen, és tud törődni egy kicsit a problémájával, te pedig megkapod a várt beszélgetéseteket, csak egy kicsit várnod kell vele..

2010. aug. 9. 12:08
Igen, kitakarítok, ha úgy adódik és ki tudom vasalni az ingeket is, a mosó gép magától mos....ha úgy adódik. És igen, főzni is tudok, méghozzá nem is rosszul, de ezt csak hobbi szinten űzöm. De ennek semmi köze a témához. Nem acsarkodni, megbeszélni. És igen, az nagyon fontos, hogy az anya szerep mellett is nő maradjon a nő és ne hanyagolja el magát. Természetesen ez a férfira is igaz. Ha baj van, meg kell beszélni.
21. 94786a70d9 (válaszként erre: 19. - Fehérleander)
2010. aug. 9. 12:05
Ha nem csinálod meg,akkor megszól érte? Vagy nem érdekli, hogy mekkora kupi van, ha esetleg betelt a pohár és egyszer nem érdekel mekkora kupi van?Mert sajnos vannak olyanok, akiket nem érdekli a kupi és nem segítenek, az én párom eleinte megszólta, de "átneveltem".Elmondtam neki, hogy én is dolgozok és adok a kasszába, és az 7 napból 5x8 óra munka után + a takarítás és mindennapos pakolás , mosogatás után nekem is jár ami a többi fiatalnak.Vele az volt a baj, hogy fullra elvárta, én meg bejelentettem neki,hogy el lehet akkor tartani és itthon maradok vikszolni, viszont vannak igényeim.Így belátta, hogy igazam van. Szivasd meg , hogy felmondasz a munkahelyeden, hogy több időd legyen a család igényeit kielégíteni,mert így nem bírod, és a akkor az anyagi oldalát te állod drágám.
2010. aug. 9. 11:58
Figyelj már Bubu99, te lehetsz minden nő vágya. Valószínűleg Te biztos kitakarítasz,ha párodnak éppen nincs kedve és fáradt,mert sokat dolgozott,ja és ki is vasalsz+vacsit csinálsz,habár te is elég fáradt vagy, mert dolgoztál.Sőt ezt nap mint nap megteszed.Igazad van és kimondtad a kulcsszót,munkamegosztás,csak ezt nem minden pasi gondolja így. Itthon vagyok én is jelenleg a gyerekekkel és mindent megcsinálok,mert hát enni kell,mosni, takarítani kell,a ruha úgy szép ha vasalt. Én vagyok itthon,én csinálom meg,közben a lányokkal is játszok ha kész vagyok mindennel. De,amikor majd vissza megyek dolgozni jövő ősszel mindezt nem tudom bevállalni,mert az túl sok lenne és képtelenség, viszont ganéba senki nem akar élni. Ha fiaim lennének akkor is el várom tőlük majd, hogy a játékokat ha már nem játszanak,akkor pakolják össze, mert nem lesz esti mese.Ha a párom nem fog segíteni meg fogom érte szólni az tuti, mert nem vagyok állat és senki sem az és nem arra születtem, hogy életem végéig valakit körbe ugráljak.Senki sem született arra, tehát valaki vagy segít, vagy nem, de én rumliba nem fogok élni,mert nem szeretem.A legrosszabb, hogy egyes férfiaktól hiába kérsz segítséget csak ígérgetnek. Veszélyeztetett terhességem volt, de takarításba senki nem segített még híresen pedáns anyósom se aki nyakunkon volt állandóan.Szóval ugyanúgy kinyaltam a lakást,mint addig, de a porszívózás már nem ment így megkértem a kedvesemet, hogy legyen oly kedves. 1 hétig nem történt semmi,pedig megint eljött a takarítás ideje, megint megkértem, de nem vártam, szépen végignézte.Anyósom meg furának tartotta a munkamegosztást,amit Te is jónak találsz, meg sokan mások. Ő furcsálta, mindent megcsinált a munkája mellett (akkor még dolgozott) mégis megcsalták és elhagyták.Az lenne a legjobb,ha mindenki így gondolná helyesnek,mert végül is akkor ennyi erővel minden nő gyerekáldás után otthon marad és akkor tartsa el őt is a férfi, mert a férfinak meg az a dolga,hogy eltartsa a családot. tehát fodrász, szoli, kozmetikus ,pedikűr, ruci,romantikus vacsi havonta,mert hát nézzél is ki jól,mert akkor nem vagy kívánatos.Nehogy már csak a nők felé legyen az elvárás természetes.
19. fehérleander (válaszként erre: 18. - A284cbe523)
2010. aug. 9. 11:57
Igen, meg kellene beszélni. De ha nincs kivel! Elmondom, néz rám és vagy bevágja a hisztit (szó szerint), vagy igazat ad! Na azzal van tele a pad! Mert hiába ad igazat hiába ígér, változni nem tud/akar! És jó a házasságunk, amikor bedugom a fejem a homokba, de ha nagy ritkán kihúzom, akkor megdöbbenek, hogy ezt az életet élem!
18. a284cbe523 (válaszként erre: 16. - Fehérleander)
2010. aug. 9. 11:51
Nem, nincsen fogalmam. De felnőtt embert nem kell nevelni, azzal lehet beszélni. Hiszen felnőttek vagytok, miért nem tudjátok megbeszélni? Ez azért nem a világ vége. Sokaknál működik. Mérges vagy. De kire? Mire? Sajna olyan világban élünk éppen, hogy az átlagos keresetű embereknek dolgoznia kell. Ettől még megoszthatja a munkát a házaspár és kihúzhatja ennek a méregnek a méregfogát. Azt elismerem, hogy a nők több terhet cipelnek, eleve ők szülnek. De ha az ember otthon is csak zsörtölődik, meg nevelni akarja a párját, akkor nem elég a napi munka, utána még ott a bosszúság, a másik viselkedéséért. Hová vezet ez? Minden képen meg kell beszélni. Nem akartalak megsérteni. Persze nincsen hozzá közöm, de leírtad.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook