Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pár hölggyel arra gondoltunk, benyújtanánk egy petíciót, miszerint legyen legális a béranyaság ill. a dajkaanyaság. Te támogatnád? fórum

Pár hölggyel arra gondoltunk, benyújtanánk egy petíciót, miszerint legyen legális a béranyaság ill. a dajkaanyaság. Te támogatnád? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. jan. 12. 18:21
A béranyaságot én sem támogatom szívesen, de az örökbefogadás rugalmassá tételéhez adom a nevem!
2009. jan. 12. 18:14
Lehet,hogy támogatnám.De nem biztos,hogy szülés után oda bírnám adni.
2009. jan. 12. 17:58
Én míg fiatal voltam szültem volna így. Volt is egy család akinek bevállaltam volna.... De mamár nem szeretnék szűlni. De támogatnám!
24. vénboszi (válaszként erre: 21. - Fiatal nő)
2009. jan. 12. 17:50
De nem is arról van szó hogy te képes lennél e rá,hanem hogy támogatod e.
2009. jan. 12. 17:49
ha lesz ilyen papir szóljatok .ALÁIROM!!!
2009. jan. 12. 17:48
nekem is van egy meddő házaspár ismerősöm.Ha tehetném segítenék nekik,de sajna nem lehet,pedig a nő már életveszélybe is került a 4. beültetés után.Bizonyos esetekben engedném a béranyaságot akkor is ha nem családtagról van szó!
2009. jan. 12. 17:44
Hát ha én megszülök egy gyereket, azt tuti nem adom senkinek... Ha valaki erre képes, és kihordja valakik gyermekét és le tud mondani róla, az nagyon 'nagylelkű'. Én nem lennék rá képes.
2009. jan. 12. 17:39
Ahoz hogy ezt meg tudjuk érteni,mindenképpen egy olyan asszony helyébe kell képzelni magunkat,aki évtizedek óta vágyik egy saját babára.Hangsúlyozom_ saját gyerekre.Ennek a dolognak az árvaházakhoz semmi köze.Elsőnek legyünk tisztában a béranyaság fogalmával.Ha valaki vállalja,az tisztában van vele hogy az nem az ő csemetéje,csak a méhét adja ki albérletbe"hogy helyet adjon egy idegen nő megtermékenyített petesejtjének és azt kilenc hónapig kihordja,nem kis összegért cserébe.Szerintem nem rossz dolog,én támogatom,az már más kérdés hogy tenném e. Sokszor mentett ez már meg életeket és házasságokat.Szóval,szerintem nagyon jó hogy léteznek ilyen nők is akik ezt bevállalják.Persze a normál határokon belűl,mert az üzlet szerü működést nem tartanám fair-nek.
2009. jan. 12. 17:38

Mosz, ne haragudj, de minden gyerek kipróbálja, hogy ellop egy-egy dolgot, ha alkalma nyílik rá. Ez nyílt rasszizmus, hogy basszus, roma gyerek, és lop!

Engem se úgy neveltek, mégis "hozzáragadt" néha ez-az a kezemhez...

A párom meg félig roma, most szabaduljak meg tőle, mert "kijöhet a vére???" Ez, bocsáss meg, de nem egy okos vélemény.

Szeretni kell azt a gyereket, nevelni rendesen, nem sajnálkozni rajta, hogy "ez jutott." Örüljön neki, hogy egyáltalán "jutott" neki, nem úgy mint sok más nőnek, aki még ennek a roma kisfiúnak is örült volna...

Bocs.

18. fbab8271ce (válaszként erre: 17. - Db27d3dcb9)
2009. jan. 12. 17:34
Valamilyen szinten befolyásolható, alakítható a jellem, de az alapokat magában hordozza az ember a génekben...fogantatáskor eldől, hogy valaki milyen vérmérsékletű...
2009. jan. 12. 17:28

Egy házaspár elment nem írom, le, hogy milyen intézetbe. A férjnek nem lehetett gyereke. Spermát vettek. Ott azt mondták, hogy a férjre hasonlítson, hogy a rokonok ne jöjjenek rá, hogy nem az övé. Mi lett belőle, egy roma kisfiú. Ezért nem kellett volna spermabankba menni, az mindenhol található. Azóta el vannak keseredve. A gyerek most 5 éves, de a genetika máris jelentkezik náluk hiába nem úgy nevelik, lop.

Sajnálom őket, de ők választották.

2009. jan. 12. 17:25

Én is az örökbefogadást támogatom. Bár még mindég reménykedem, hogy lesz kisbabám, mert csinálom a diétát, és szedem is a gyógyszert a PCOS-ra. De sajnos elvesztegettem 10 évet a meddőségi intézetekben, akik ahelyett, hogy a betegségem valódi okával foglalkoztak volna, a lombikot erőltették.

Már beadtuk a papirokat az örökbefogadásra is. Azt kellen könnyebbé tenni.

15. fbab8271ce (válaszként erre: 14. - Mothertiger)
2009. jan. 12. 17:24

katalógusból kiválasztható béranya? anya-lízingelő cégek...?szolgáltatás lenne belőle...

rémisztő, frusztráló scifi képek

2009. jan. 12. 17:16

Ennek is meglenne a hátulütője... Lehet, hogy páran erre specializálódnának, aztán "lehúznák" a béranyákat a kapott összegből. Vagy akármi más, ki tudja? Gondolatnak szép volt, de átgondolva butaság.

Igazat adok Zsu-nak, az örökbefogadást kellene könnyebbé tenni.

13. db27d3dcb9 (válaszként erre: 1. - Egynő)
2009. jan. 12. 17:14

Már rég voltam itt a fórumon. De én is ellenzem ezt.

Arra kellene ösztönözni az orvosokat, hogy megkeressék a meddőség valódi okát. Foglalkozznaka a PCOS-al, és más meddőséget okozó betegségekkel. Ne futószallagon kezeljenek minket.

A lombikot mint egyetlen megoldást ismerik a meddőség kezelésére.

Akinek ez nem válik be, mert ne adj Isten nincs petesetje, mert mondjuk PCOS-ja van mint nekem, arra gyorsan kimondják, hogy kérjünk valakitől mintha csak arról szólna ez az egész, hogy adjuk vesszük a gyerekeket. Érzelmek semmi.

Én is meddő vagyok. 10 éve akarunk gyereket, de én nem vagyok annyira önző, hogy ilyen "szolgáltatást" igénybe vegyek. Te jó ég, emberek vagyunk vagy nem???? Hol van itt már az ember tisztelete?

2009. jan. 12. 17:08
Bocs megryan nem neked akartam címezni, hanem annak aki ezt elindította egynőnek!!!!!!!!!Még egyszer bocs.
11. c0048dfb7e (válaszként erre: 5. - Megryan)
2009. jan. 12. 17:06
Ha neked a gyermekvállalás csak a pénzről szól, már meg ne haragudj, de akkor miért kell neked gyerek????
2009. jan. 12. 17:06
Úgy tudom ahol a béranyaság legális ott INGYENES. Ha egyszer bármelyik lányomnak így tudnék segíteni szó nélkül megtenném.
2009. jan. 12. 17:05
Én semmi szín alatt nem támogatnám. Sőt felvonulnék tiltakozni ellen. 7 és fél éve akarunk babát. Veszítettem is sajnos, de így is ellenzem a béranyaságot!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. jan. 12. 17:02
én ellenzem.
7. fbab8271ce (válaszként erre: 6. - Dancingqueen)
2009. jan. 12. 17:02

DQ! igazad van!

Nem a béranyaságot kellene szorgalmazni, hanem az örökbefogadás hosszú, bonyolult és körülményes mivoltát kellene megváltoztatni. Rengeteg gyerkőc várja, hogy szerető családba kerüljön!Picik is, nem csak nagyok!

Szerintem ettől nem fog csökkenni az abortuszok száma, mert nagyon sokan azért mennek, hogy pl a terhesség ki se derüljön...:(

ÉS hogy ezért pénzt adni...uhhhh....Olvastam róla, hogy egy nő 7-8 gyerek után is azt mondta, hogy még szeretne béranya lenni, mert szeret terhes lenni, és szívesen lemond a babáról, hogy másnak legyen!persze, én meg ezt el is hiszem...:S


-----persze ez csak az én véleményem.

2009. jan. 12. 16:43
igy is tele vannak az árvaházak!
2009. jan. 12. 16:41

Talán csökkenne az abortuszok száma, ha lehetne béranyaság.

Hiszen nyilván nem kevés pénzt jelentene az anyának, és ha amúgy elvetetné, talán a pénz miatt megtartja.

Persze veszélye, hogy van pár ember, aki 5-6-7 béranyaságot is vállalna a pénzért, ezzel veszélynek kitéve a babát.

Egyébként én sem tudnám odaadni, ha már egyszer megszültem...

2009. jan. 12. 16:37
ha már megszülném, én sem tudnám odaadni.Attól tartok nagyon kevés aláírást fogtok tudni összegyűjteni.
2009. jan. 12. 16:33
Sk sikert hozzá én nemtudnék lemondani a gyermekemről
2009. jan. 12. 16:30
109 évesen béranya???? :DDD
2009. jan. 12. 16:29
A kérdésem a következő! Pár hölgyel arra gondoltunk, benyújtanánk egy petíciót, miszerint legyen legális a béranyaság ill. a dajkaanyaság. Az aláírásotokkal segítenétek az aláírásgyűjtést
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook