Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Papírokat meddig kell megőrizni? fórum

Papírokat meddig kell megőrizni? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 20. 09:33
Szerintem jó megtartani nem csak a sárga csekket a többi részét is mivel azon van az ügyfélazonositó legalább egyet abol meg kell tartani bár én mindent elteszek a páromnak egyszer 4 ével régebbi adója nem volt jó és visszakellett keresni hát jó hogy eltettem .Én évente kiválogatom és egy dobozba teszem el a régieket ha kell megtudjam nézni visszamenőleg is .Amugy az apeh-nél 5 évre visszamenőleg ellenőrizhetnek vissza azt mindenképp el kell tenni .
14. csillag0103 (válaszként erre: 3. - D6b9aea69c)
2011. szept. 20. 07:33
A csekket hozzá tűzöm a számlához(ez is jó ha megvan) külön genotermet nyitok(víz, gáz stb.) és lefűzöm gyűrűs mappába.Ugyan így teszek a munkahelyi papírokkal(adóbevallás, bérpapír stb.)és az orvosi papírokkal is.
13. globus (válaszként erre: 2. - D6b9aea69c)
2011. szept. 19. 22:54
A számlákat miért? Én csak a sárga csekkek feladóvevényét tartom meg. Sőt, magát a számlát áttanulmányozás után általában még aznap kidobom :)
2011. szept. 19. 22:44
5 évig a számlákat.
2011. szept. 19. 16:51
En kb.10 evig tartom a szamlakat,a multor kaptam egy felszolitast a telefontol hogy nem volt fizetve egy osszeg ket evvel vissza menoleg,na nagyon felhaborodtam ugyanis a kovetkezo honapban megkell jelenjen nem hogy ra ketevre ,megkertem legyenek szivesek a konyvelojuket vizsgaztassak le,ne ilyen baromsagokat irjanak.Maskulonben ugyan ez van az apehnel,vizmuveknel,upc-nel stb.
2010. jan. 29. 12:08
van egy nagy gumis mappám, és külön fakkban vannak az Elmű, Gáz, stb. számlák. kb. évente, másfél évente meg kiveszem őket, és a szekrény "kalaptartó" részébe teszem őket egy zacsiban.
2010. jan. 23. 13:20

Csatlakozom!!!

Ne,dobáljatok ki semmit!

2010. jan. 22. 21:31
A hivatalos őrzési idő 5 év,de pl a nyugdíjszámításhoz ennél sokkal hosszabb.Legalább annyit kell,hogy ha esetleg nem találja a hivatal akkor tudd igazolni a bér papírjaidat.Mi mappába őrizzük ,de 5 évig az utóbbit pedig majd nyugdíjig.Az egész pedig egy dobozba sorba egymáson,minden év külön.Itt csak a számlák és a befizetések.
2010. jan. 16. 13:46
Öt évig a szolgáltató megkereshet, hogy nem fizettél be valamit, vagy rosszul számoltak. Addig neked érdemes megőrizned, hogy tudd igazolni.
6. d6b9aea69c (válaszként erre: 4. - C33bd8536b)
2010. jan. 16. 13:43
az egy év szerintem kevés, nekem is volt már olyan esetem, hogy több évre visszamenőleg kellett bizonyítanom egy csekkel, hogy befizettem... még jó hogy megvolt. :-)
2010. jan. 16. 13:40
Amiben kapom a számlákat, januártól decemberig megjelölöm, és a havi számlákat beleteszem. Amikor vége egy évnek, összekötöm és elteszem. Volt már, hogy több évvel ezelőtti csekket kellett előkeresnem... ha nem lett volna meg, újra ki kellett volna fizetnem!
2010. jan. 16. 13:31
Egy évre visszamenő számlákat őrizgetek. A régebbieket nagyon lelkesen kidobom.
2010. jan. 16. 13:28
És ha már itt tartunk, ti hogyan, miben tároljátok ezeket? REngeteg papííír! :-O
2010. jan. 16. 13:28

Sziasztok!


Azt tudom, hogy számlákat célszerű 5 évig legalább őrizgetni, csekkekkel együtt.


De pl. folyószámlakivonatokat?

2010. jan. 16. 13:27
Papírokat meddig kell megőrizni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook