Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Barátnőm el szeretné vinni a gyermekemet 2 hétre Németországba nyaralni, mert ők ott élnek.Milyen papírokat kell ehhez beszereznem? fórum

Barátnőm el szeretné vinni a gyermekemet 2 hétre Németországba nyaralni, mert ők ott élnek.Milyen papírokat kell ehhez beszereznem? (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. szept. 3. 07:29
Kedves hozzászólok ,köszönöm mindenkinek a hasznos információkat ,gyermekem szerencsésen hazaért augusztus 30-án Németországból.A szülői engedélyt el sem kérték tölük sehol.Szerencsére nem volt beteg így az EU-s kártyát sem kelett használniuk.Most élményekkel gazdagabban kezdte Edina a 6. osztályt. köszönöm szépen!
44. boszorkánylepke (válaszként erre: 43. - Hreskoannamaria)
2013. júl. 2. 13:54
Neked jó egészséget, a Gyerekeidnek kellemes nyaralást kívánok!
2013. júl. 2. 13:53

Azért inditottam ezt a forumot érdekelt volna az itteni vélemény is.

A külügyminisztérium honlapján az áll ,hogy mindkét szülő nyilatkozata.Namost a gyermekem édesapja meghalt ,és így csak úgy mehetne ki a gyerek ha a gyámhívatal engedi,de mível én tartós beteg vagyok és most is kórházból jöttem haza,szóval a gyámhatóság engedélye szükséges állítólag ,de erről nem olvastam itt.

Az viszont hasznos info volt ,hogy EU kártyát csináljak ,mert nem voltam biztos benne ,hogy baleset biztosítást,vagy utasbiztositás elég e.

Szóval KÖSZÖNÖM minden hozzászólónak.

2013. júl. 2. 13:38
Bocsánatot kérek azoktól akiknek nem köszöntem meg a z értékes információt ,de ritkán vagyok fent a gépnél és nem mindig olvasom el mit írnak.Köszönöm szépen az információkat.
41. andi6020 (válaszként erre: 40. - Boszorkánylepke)
2013. máj. 13. 20:09

Mostanában baromira nem szokás semmit megköszönni.

Egy másik fórum kapcsán írtam ki erről pont szavazást.

Az indító csak követelődzik, de oda nem pötyögne egy köszönöm-öt.

2013. máj. 13. 19:48
....és talán egyszer meg is köszöni,hogy válaszultunk a kérdésére.
2013. máj. 10. 17:13
Reméljük a fórumindító elég hasznos infókat kapott tőlünk.
38. szafaripók (válaszként erre: 34. - Boszorkánylepke)
2013. máj. 10. 17:13
Ezért írtam, hogy ZÁRÓJELBEN....
37. boszorkánylepke (válaszként erre: 36. - Andi6020)
2013. máj. 10. 17:11
Nem vettem észre, de én egy kicsivel többet másoltam be. :)
36. andi6020 (válaszként erre: 32. - Boszorkánylepke)
2013. máj. 10. 17:07
Ezt én már bemásoltam egyszer
2013. máj. 10. 17:04

Eléggé lazán kezeljük, hogy a gépkocsinkat kölcsönadjuk családtagjainknak és nem írunk hozzá engedélyt. :(

Őszinte legyek, én is.

34. boszorkánylepke (válaszként erre: 33. - Szafaripók)
2013. máj. 10. 17:01
Rendben van, de a fórumban most külföldről van szó és én példaképpen említettem a gépkocsit, hogy arról is kell igazolás, akkor gyerekekről miért ne kellene.
33. szafaripók (válaszként erre: 31. - Boszorkánylepke)
2013. máj. 10. 16:55
Abszolút zárójelben jegyzem meg, hogy ha valaki nem a saját nevére bejegyzett autót vezeti, nemcsak külföldön kell ám papír róla, hogy hogy került hozzá...
2013. máj. 10. 16:48

" Amennyiben a 18 éven aluli magyar állampolgár szülői kíséret nélkül utazik külföldre, úgy a Külügyminisztérium tájékoztatása szerint a problémák elkerülése érdekében javasolt, hogy a kiskorú vagy a vele utazó személy vigye magával a szülők (ha csak az egyik szülővel utazik, akkor a másik szülő) magyarul és a meglátogatni szándékozott - illetve a tranzit - ország nyelvén készült, vagy fordítással ellátott hozzájáruló nyilatkozatát a gyermek külföldre utazásához, ottani tartózkodásához.


Amennyiben a hozzájárulási nyilatkozat lefordítása a meglátogatni szándékozott ország nyelvén nehézségekbe ütközik, úgy az angol vagy német fordítás is elegendő lehet. Hivatalos fordítás nem szükséges.


A szülői hozzájárulási nyilatkozat kiállításához nincs egységes uniós formanyomtatvány.


A nyilatkozatban az alábbi adatokat érdemes feltüntetni:

a kiskorú, a kísérő és a szülő(k) adatai (születési adatok);

a kiskorú utazásra jogosító okmányának száma;

a külföldi tartózkodás célja, helye (cím, telefon;

a meglátogatni kívánt személy vagy intézmény (iskola, tanfolyamszervező) adatai, elérhetősége."


idéztem az euvonal.hu-ról

2013. máj. 10. 16:28

Én azt gondolom nem árt, ha van olyan papír, ami esetleges rendőri ellenőrzéskor igazolja, hogy a gyerekek legálisan, a szülők engedélyével tartózkodnak Németországban.

Ha nem saját tulajdonú gépkocsival utazik valaki külföldre, akkor is kell egy nyilatkozat a gépkocsi tulajdonosától, hogy az ő engedélyével vitte külföldre a gépkocsit, az akinek kölcsönadta.

Gondolom a gyerekek biztonsága még fontosabb, mint egy gépkocsié.

30. andi6020 (válaszként erre: 29. - Bobesbobek)
2013. máj. 10. 13:09

:DD


vicces

29. Bobesbobek (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2013. máj. 10. 12:44

Mivan? Kibeszélt arról hogy a gyereknél van utlevel??

Olvas már vissza és értelmezz!

Se füle se farka a mondandonak,hagyjuk

28. andi6020 (válaszként erre: 27. - Bobesbobek)
2013. máj. 10. 12:41

Ne haragudj, de miről beszélsz?

Nem túl életszerű, hogy fogja az idegen a gyerekemet az útlevelével együtt, és kiviszi az országból.

Á, mindegy, hagyjuk. Nem ez volt az eredeti kérdés.

(Mondjuk az első mondatodat sem értem, de ez is lényegtelen)


A fórumindító megkapta a választ, nem mintha nagyon figyelemmel kísérné a fórumot.


További szép napot!

27. Bobesbobek (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2013. máj. 10. 10:50

Nyilván az én felelőségem,de mikor nincs vele?

1hete 2 gyerek kisétált az oviból,az egyik haza a másik a boltba ment ez a szülő hibája.

Nem értem egyáltalán miért kötekszel velem,én meg a te próblémád nem értem mit zavar ,hogy emgem zavar.Mi közöd hozzá akkor ha nem érted

Leírtam hogy engem megnyugtatna a tudat hogy ha ellenőriznék,hogy a saját gyerekévek0l flangál e valaki vagy nem,és szerintem meg igen furcsa a gondolkodasod ha téged nem zavar hogy egy idegen kiviheti a gyereked az országból és senki meg sem kérdi miért!

Nem kell kioktatni tudom hogy lehet de szerintem minden 50.szülő csináltat

26. andi6020 (válaszként erre: 24. - Bobesbobek)
2013. máj. 10. 10:38

Újszülöttnek is lehet személyi igazolványa, de ezt most hagyjuk.


Gondolom viszonylag ritka, hogy a kiskorú gyermek útlevéllel a zsebében flangál, és egy beteg (vagy akárki) elviszi.


A gyereked biztonsága a te felelősséged, függetlenül attól, hogy van-e irata, és, hogy ellenőrzi-e azt valahol valaki.


Nem igazán értem a problémádat.

2013. máj. 10. 10:28
Bezzeg a regi szep idokben milyen jokat dekkoltunk a hataron! Mondjuk akkor sem foglalkoztak jobban a rokoni szalakkal, max. rakerdeztek, es lehetett tovabb menni. Amilyen "piaci erteke" van egy gyereknek, amellett az okirat hamisitas apro.
24. Bobesbobek (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2013. máj. 10. 10:08
Ezt most nem értem.Igen nyilván eszreveszem ,de mondjuk mivel nincs személyi mert kiskoru,utlevél ellenőrzés nincs ha valami beteg elviszi mondjuk akkor simán kiviszi az országbol mert sehol nem ellenőrzik,erre gondoltam.tudjuk milyen gyorsan találnak meg eltünteket
2013. máj. 10. 08:43

Arról nem is beszélve, hogyha a váló szülők marakodásánál komolyabb ügyről van szó, akkor egy nyilatkozatot hamisítani a legkevesebb.

Ha bechipeznének mindenkit, és rögzítenék, hogy ki kinek a kije, az segítene :P

22. andi6020 (válaszként erre: 14. - Bobesbobek)
2013. máj. 10. 08:35
Gondolom észreveszed, ha hiányzik a gyereked (főleg, ha útlevéllel vagy személyivel együtt), és jelented a hivatalos szerveknél, akik kiadják a körözést.
21. bd55e3f068 (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2013. máj. 10. 00:51
Ha a biológiai apja vagy nevelőapja viszi a gyereket, és nem egyezik a nevük, még Magyarországon sem tudja a rendőr leellenőrizni, hogy igazat mondanak-e. Külföldön meg főleg nem tudják leellenőrizni egy közúti ellenőrzésnél, hogy vajon tényleg egy magyar közjegyző hitelesítette-e azt a papírt.
20. andi6020 (válaszként erre: 19. - Szafaripók)
2013. máj. 9. 23:00

Nyilván nem árt ha van, még akkor is, ha felesleges, csak olyan biztosan írtad, hogy hivatalosan kell ilyen nyilatkozat, hogy azt gondoltam, tudsz biztosabbat, illetve mást is, mint amit a Külügyminisztérium közzétett.


Mindenesetre jegyzőhöz vagy közjegyzőhöz tök felesleges rohangálni, pont elég, ha a szülők megírják a papírt.


"A szülői hozzájárulási nyilatkozat kiállításához nincs egységes uniós formanyomtatvány.


A nyilatkozatban az alábbi adatokat érdemes feltüntetni:


* a kiskorú, a kísérő és a szülő(k) adatai (születési adatok);

* a kiskorú utazásra jogosító okmányának száma;

* a külföldi tartózkodás célja, helye (cím, telefon);

* a meglátogatni kívánt személy vagy intézmény (iskola, tanfolyamszervező) adatai, elérhetősége."

19. szafaripók (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2013. máj. 9. 22:51

Nem tudom pontosan, nem vagyok jogász.

Amikor ilyen helyen dolgoztam, én mindenkinek azt tanácsoltam, hogy inkább irassa meg, és ne kérje a kutya se, minthogy nem irat, aztán a követségen pingpongozhat, mert kellett volna.

Ez kb. olyan, mint az utasbiztosítás...

Meg én alapból olyan vagyok, hogy ha van biztosításom, semmi nem történik, de ha csak egy olyan nap van az évben, amikor nincs, akkor tuti aznap csap belém a villám, üt el a villamos és vágom le a fél kezemet baltával...:)

18. andi6020 (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2013. máj. 9. 22:48

Oké, ezen a határőr kérdésen nem vitatkozok, legyen.


Viszont bemásoltam a Külügyminisztérium tájékoztatását, miszerint javasolják a nyilatkozat megírását.

Hol van az, hogy hivatalosan kell ilyen papír?

17. emagdi (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2013. máj. 9. 22:36
nem kötözködésnek szántam egyáltalán, és értettem is hogy mire gondolsz, csak mégis nagyon viccesnek találtam magát a kijelentést hogy nincs országhatár :) (tudom, hogy tudod hogy van, és csak lerövidítetted a gondolataid, csak hát ebből ilyen vicces dolog jött ki:))
16. szafaripók (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2013. máj. 9. 22:20

Van határ - országhatár. Ha megállít a határőr, meg kell állnod. Ha megkérdezi, milyen jogcímen van nálad a gyerek, aki a papírok szerint nem a gyereked (anyja neve alapján elég könnyű kilogikázni), valamit mondani kell.

Amúgy nem csak határon állíthatnak meg. Simán igazoltathat egy rendőr is az autópályán, bármelyik országban. Pláne, ha mondjuk van érvényben körözés, és véletlenül még rátok is illik. Ez a dolguk.

Tény, hogy ez a ritka, de hivatalosan kell ilyen papír. Más kérdéskör, hogy ki futott már bele ilyen ellenőrzésbe.

Nekem egy közeli ismerősöm vált el nem épp szépen a férjétől, ezért még ha csak vele is mennek akár EU-n belül is a gyerekei, a férjétől mindig kér beleegyező nyilatkozatot, mert így a pasi nem tud belekötni, hogy kimentek, elhagyták az országot, stb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook