Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikzavar! Cipralex! Vélemények fórum

Pánikzavar! Cipralex! Vélemények (beszélgetős fórum)


1 2 3
84. Laumau (válaszként erre: 83. - Pachson)
2021. márc. 19. 17:01
Szia! Nem hinném, hogy aktuális, de én pár hónapja kezdtem el szedni a cipralexet, és nekem is ugyanígy az álmok azok, amik megmaradnak. Soha életemben nem emlékeztem az álmaimra, de amióta szedem, minden nap emlékszem. Én is felületesebben alszom, és nagyon leizzadok éjszakánként, pedig nem vagyok egy izzadós típus...
2020. márc. 2. 15:22
Sziasztok, látom, hogy már régóta senki sem írt ebben a témában... de gondoltam egy próbát megér :) tavaly novemberben kezdtem el a cipralexet szedni /10 mg/ generalizált szorongásra, eleinte voltak mellékhatások /álmosság, ásitás, gyomorfájdalmak, elalvási nehézségek este/ ... viszont ezek idővel elmúltak. Egyetlen egy dolog viszont sajnos még 4 hónap után is jelen van, nagyon nehezen tudok elaludni, vagy nagyon gyorsan de akkor biztos hogy többször is felébredek, de ami nagyon zavar azok az álmok, amióta szedem minden éjjel álmodok, és nagyon felületesen tudok csak aludni, ezért sokszor már fáradtan ébredek, fejemben teli a sok álomképpel... volt már valakinek hasonló tapasztalata?
2016. aug. 25. 21:43
Sziasztok! Fogalmam sincs, hogy jó helyre írok-e.de azeretném megkérdezni (ha valaki tud segiteni), hogy a Ciprlex 10mg-os tablettán milyen kettő betű található a két oldalán, az elválasztás mellett? Köszönöm előre is a segítségeteket!
81. berper
2016. márc. 31. 14:14

Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni. Lassan 7 éve vagyok pánikbeteg. 6 évig a paroxetin nevü gyogyszert szedtem.Tavaly karacsonykor elkezdtem erezni hogy nem vagyok jol. Allandoan fajt a fejem szedültem, egett a szemem, az egesz testem, szurt a szivem es erössen doboott a szivem. Elmentem az orvoshoz aki közölte, hogy mar nem segit a panikgyogyszerem. Igy kaptam egy uj gyogyszert .

Escitalopram (CIPRALEX)

iSMERI VALAKI VAGY SZEDI VALAKI?

4 napig pörögtem töle mindt egy robot. Az egesz lakast kitakaritottam extraba, föztem, sütöttem egesz husvet alatt, nem tudtam mi az faradsag. Most 3 napja azt erzem, hogy ahogy beveszem a gyogyszert kicsit belsö remegésem van, es egy oran belül azt erzem, hogy le kell feküdnöm es aludni minimum egy orat. Enyhe szedüles, kicsi gyengeseg, es testi égés az amit erzek, es neha megszedülök mindtha liftben utaznék.

Erzett valaki ilyet tüneteket es tudja valaki nagyjabbol, hogy miröl beszelek?????

Nagyon elkeseretitö. Tudom, hogy a panikgyogyszerek ugy müködnek, hogy az elsö par napban jol vagy es utana levisz egy kicsit es szarabbul vagy mindt az elejen es csak utana áll be és segit a gyogyszer.

Ha van valaki közöttetek aki tud segiteni nekem, es esetleg ugyanebbe a cipöbe jar vagy tapasztalt ilyet irjoon nekem es segitsen.

Nagyon köszönöm nektek. Mindenkinek kivanom aki ezzel vagy ilyennel kuzdd az gyogyuljon meg mielöbb velem együtt.

Köszönöm nektek, hogy meghallgattatok.

Varom a valaszokat.

ûdv

Betty

80. Dawe86
2015. nov. 4. 08:55
Én tegnap kezdtem el szedni a cipralexet, szorongásos depresszióra! De az 1 egészet kicsit soknak érzem éjszaka voltak kellemetlen perceim :/ Úgyhogy ma felet veszek be 4 naoig aztán kipróbálom újra az egészet, de szedni fogom és nem adom fel szembe szállok ezzel a mocsokkal és én fogok győzni tudom! :) Szerintetek 1 nap után érezhetem a hatását? 29/F
2015. aug. 31. 12:08
Nekem a gyógyszerek nem használtak ,csak elnyomják pár órára a rosszullétet,Én megakartam gyógyulni ,nem elnyomni csak.Ezért nagyon sok mindent kipróbáltam.Ami bevállt : futás ,társaság,sok sok vitamin és a Sedogelat ( természetes gyógynövényből készült akármi)
2014. okt. 11. 12:26

Én 6 hónapig szedtem és most hagyom el a Cipralexet, remélem, végleg. A dokim mondta, hogy vigyázzak a súlyomra ( ne egyek többet, mint eddig), mert meghízhatok a gyógyszertől. Én se nem fogytam, se nem híztam. A libidóm szinte nulla volt ezalatt a 6 hónap alatt. Tegnap fura , kicsit szédelgős érzésem volt, ahogy a városban mászkáltam, remélem, ez is elmúlik hamarosan.Azoknak, akik kételkednek a gyógyszerszedés szükségességében, üzenem, hogy abban az állapotban, amiben fél éve voltam, szinte minden megváltásnak tűnt, ezért nem is értettem igazán, hogy miért mondták félve az orvosok és a nővérek is, hogy minden leletem tökéletes, tehát más bajom nem lehet, csak a pánik. Szinte elnézést kértek, hogy ilyen pszichés diagnózist kellett felállítaniuk. Én nem tartottam ettől kevesebbnek magamat, ez is egy betegség. A pszichiáterem jó fej volt, megnyugtatott, hogy a jó híre az, hogy meg fogok gyógyulni, míg, ha szívinfarktust vagy rákot, esetleg agyvérzést stb. kaptam volna a stressztől, nem lennének ilyen jó esélyeim.Úgyhogy majdnem vidáman kezdtem el szedni a gyógyszert.

Most pedig a lelkemre kötötte, hogy a napi-kétnapi rendszeres tornáról ne feledkezzek el, mert ez majd átsegít a leszokás időszakán és a továbbiakban is óv a pánik kiújulásától. Szóval egy kis fizikai megterhelés nagyon jót tesz minden pánik betegnek.

77. grizus
2014. jún. 11. 03:55

Azt mondjuk elfelejtettem mondani, hogy az elmúlt másfél évben 30 kilót híztam, a pszichés gyógyszerek, antidepresszenánsok pedig bizonyítottan hízlalnak. Szedtem egy másik gyógyszert is, de ma már azt is alig. A menzeszem is kimaradt évekre, plusz a hízás, biztos vagyok benne, hogy ezekben a gyógyszer is ludas.

A veszekedésetekről azt gondolom, hogy megint középen van az igazság. Antea, hidd el, a pánik vagy a pszichés probléma nem nyafi! A legnormálisabbnak tűnő családi élet, munka stb. mellett is kialakulhat. Inkább ne akard megtudni, milyen, mert pokoli sz.r lehet. Az igaz, hogy pusztán a gyógyszertől nem lehet várni a megváltást, ezt minden normális pszichiáter is elismeri. Fejlődni kell, szembesülni, az okokig eljutni, jövőkép és sok örömteli dolog az életben az, ami javulást hoz, sőt gyógyulást, de főleg a kezdeti időkben, ha erősek a tünetek, nem az ördögtől való a gyógyszerszedés. Én alapvetően gyógyszerellenes vagyok, mégis ezt mondom. Mivelhogy ebben se vagyok fanatikus.

76. grizus
2014. jún. 11. 03:47
Én úgy kaptam a dokinőmtől, hogy rámbízta a szedését. Az elmúlt pár évben megint kerülgetett a pánik, ezért írta fel. Semmi mellékhatást nem tapasztaltam. Én felkelés után szedem, de ma már csak akkor, ha elmegyek itthonról, és akkor is gyakran elfelejtem. Nem tudom, hány mg-os, de a felét szedem. Semmi gond nincs a leállással, nyugodtan elhagyhatod, nem lesz elvonási tüneted. Hogy a pánikkal mi lesz, azt persze nem tudom...
2014. jún. 10. 23:29
Igen.én is elhagytam..nem okozott panaszokat,bár fokozatosan hagytam el..
74. megi04 (válaszként erre: 73. - Sóska88)
2014. jún. 10. 21:08
Igen.Van.:)
2014. jún. 9. 20:35

Sziasztok!


Köztetek volt, aki szedte és leszokott? Voltak-e tünetek a fokozatos elhagyás után? Én több mint 2 éve szedem a 10 mg-osat és szeretném idén nyáron letenni végleg.

72. megi04 (válaszként erre: 71. - B486c9cf7d)
2012. nov. 21. 13:51
Köszönöm.
71. b486c9cf7d (válaszként erre: 68. - Megi04)
2012. nov. 21. 13:14

Sajnalom! :(

Oszinten kivanom, hogy oldodjanak meg a problemaid!

A tobbire mar nem reagalok, az mar nem vinne elobbre egyikunket se.

70. c1e9612cd3 (válaszként erre: 63. - B486c9cf7d)
2012. nov. 21. 12:46

ja, nyilván soha életedben nem hallottál még a neuro transzmitterekről, és azok szerepéről...... jah, de bocs, valóban az agyban dől el, hisz pont az ottani anyagok mennyiségi felborulása okozza a gázt.....

hmmm.... és a személyiség típusok???? Azok ismerősek????? Ha igen, lehet nem ártana elgondolkodnod rajta, h egyik ember miért ilyen, a másik, miért oylan, és melyik hogyan vészel át dolgokat.....

Okoskodásból, félrevezetésből egy pánikos (depis, stb.) nem fog meggyógyulni, és jobban lenni sem.....

A skizóknak is azt mondod, h ne szedjék az antipszichotikumukat, mert elég agyban eldönteni a dolgokat?????

69. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 66. - B486c9cf7d)
2012. nov. 21. 12:43
Csernusról inkább nem mondok semmit,ide nem írhatom le, amit valakinek okozott a nyers stílusával, ezért nem is lehet így látatlanban mondanunk semmit, hiszen nem tudhatjuk, mikor taszítunk valakin egyet a szakadékba, mert úgy gondolja értéktelen.
68. megi04
2012. nov. 21. 12:42

Igen...ameddig csak 2 kisgyerekem volt,addig én is így vélekedtem,mint te @ntea...A problémák jóval ezután kezdődtek,és olyanok,amiken nem segít egy"megrázom magam". Ha elég volna,akkor ugyan ki lenne olyan hülye,hogy inkább bogyókat kapkodna??

Én biztosan nem.

67. c1e9612cd3 (válaszként erre: 56. - B486c9cf7d)
2012. nov. 21. 12:41

pffff...... te mindenhol csak így tudsz okoskodni???? :))))

Lehet többet konyítunk mi ehhez a dologhoz, mint te valaha is fogsz (még ha érintett is leszel....)

66. b486c9cf7d (válaszként erre: 65. - 9b10f3d7ff)
2012. nov. 21. 12:32

Enissa!

Nekem a csaladom, eletem mellett nem nagyon van energiam, idom ennyire belemelyedni masok eletebe egy ilyen feluleten.

Itt arrol volt szo, hogy lehetnek-e egy gyogyszernek mellekhatasai es leirtam a tapasztalataim es mint aki mar tul van az eletben nehany dolgon (hadd ne reszletezzem, vegulis mindegy), tettem egy megallaptast az elottem szolonak is.

Akinek nem inge, az amugy se veszi magara (en se teszem).

Sajnos annyira semmi se hatekony, mint amikor az ember megrazza magat es a sajat kezebe veszi az eletet, aka. nem csak probalja, hanem tenyleg osszeszedi magat. Nalam ez mukodik, van ket kisgyerekem, melettuk hagyjam el magam es tomjem magam gyogyszerekkel? Az elet nem konnyu, sokan ulhetnenek le es temetkezhetnenek a problemaikba, felelmeikbe, de meg kell oldani, azert vannak a problemak.

Amibe valaki belelep, abbol maga ki is tud maszni, azt hiszem Csernus mondta es igaza is van.

Legyen szep napotok!

65. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 63. - B486c9cf7d)
2012. nov. 21. 11:51

Ante@!


Látszik nem a szakterületed, de még érintett sem vagy a témában.

Szerencsém van Megit ismerni,igen boldoggá teszi a családja,de aki nem ismeri nem tudhatja mi okoz problémát nála.

Nagyon sok ember dolgozik 18 órákat,szerető családdal a hátuk mögött és mégis pánikbetegek lesznek. Tehát ne ítélj, és egyben ne bánts meg embereket ismeretlenül. Ha valaki tudná erre a tutit, akkor már Nobel-díjas lehetne, mert annyi embert érint, kit kevésbé, kit súlyosan. A gyógyszer még mindig jobb, mint a félelemtől való rettegés, és ettől menekülés esetleg egy öngyilkosságba.

64. megi04 (válaszként erre: 63. - B486c9cf7d)
2012. nov. 21. 11:40
Igen car érzés.De feldobja a napomat,ha olyan emberrel találkozom,mint te.:)Úgy nevezik a bajodat:Antiszociális személyiség zavar.Gyógyszer nem kell hozzá.Tény.:)Az én bajom más.Ahhoz kell.:)
63. b486c9cf7d (válaszként erre: 61. - Megi04)
2012. nov. 21. 10:32

Te szegeny, car erzes lehet az ilyeneknek, hogy mas pszichotikum nelkul is jol tudja magat erezni a boreben, eleteben, de hatha egyszer nalad is eljon ez.

Talan ha egyszer ugy dontesz, hogy osszeszeded magad es raebredsz, hogy csak a te fejedben dolhet ez el, vagy annyi munkat vallalsz, hogy nem lesz idod nyafizni es a bajaiddal torodni. Vagy boldogga tesz a csaladod.

Hajra:)

62. megi04 (válaszként erre: 59. - 6dff6a352f)
2012. nov. 21. 09:28
A májat,meg a vesét a napi élelmiszer is károsítja,ami tele van méreganyaggal.Sokan dohányoznak,alkoholizálnak.Valamiben pedig el kell patkolni egyszer.De addig had érezzem már jobban magam:)
61. megi04 (válaszként erre: 56. - B486c9cf7d)
2012. nov. 21. 09:26
Személy szerint köszönöm a jókívánságaidat. Igen,ameddig úgy érzem,szedni fogom.Ha életem végéig szednem kell,akkor így jártam,de legalább valamivel jobban érzem magam.Idióta pszicho duma? Hát..ahogy észreveszem,te sem vagy 100as,csak önmagadnak sem mered bevallani.Ez is egy megoldás!:)
60. reniceee (válaszként erre: 55. - C1e9612cd3)
2012. nov. 21. 08:14

Sziasztok Köszönöm télleg hogy mindenki segiteni akart....

Egyetemre járok levelezőin...s most már arra koncentrálodik a roham... mult héten is fenn voltam egy hetet...s nem voltak rohamaim... de mondom este szedek 2db yarocent már 3 hónapja...

Vissza mentem a pszichológushoz....aki erre nagyon megörült s mondta hogy nem lesz gyógyzser csere...marad a yarocen...

Erre én erősködtem hogy de legyen a cipralex...hogy véletlenül se legyen rohamom...

Szóval tulajdonképp én akartam .... mert halodtam hogy jó!

59. 6dff6a352f (válaszként erre: 56. - B486c9cf7d)
2012. nov. 21. 02:31
Inkább drogozzanak! :) kevésbé károsítja a májat a gyomrot a vesét... :)))
58. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 41. - Megi04)
2012. nov. 21. 01:14

Tudod akiket le lehet beszélni valószínű, még nem érezték a poklok poklát, nem "haltak meg naponta".

Majd ha megélik, akkor talán úgy lesznek vele, kell a gyógyszer, aki azt mondja ne szedje, ő sem élte még át, valami tünete lehetett talán, de fogalmuk sincs, milyen az amikor a mentő infarktus gyanúval száguld a kórházba vele.Nem tudja milyen levegőért kapkodni, miközben úgy érzi most és azonnal meghal.

Lehet egyik gyógyszer nem jó, a második, harmadik sem, de majd egy másik jó lesz, ez hosszú folyamat. Mindenkinek más a szervezete, nem reagál egyformán, és aki azt mondja nem lehet leszokni egy gyógyszerről az nem ismeri, hogy hány beteg hagyta már el. Ez olyan, mint a cigaretta vagy van akarat ereje valakinek, vagy nincs, És a pakliban az is benne van, hogy élete végéig szedi valaki, hogy minőségi életet tudjon élni, és ne a lakásában éljen, mint egy zombi.

57. mell
2012. nov. 20. 22:49
Sziasztok Citopamot szedek 2 és fél éve, 10 mg ot.Soha nem volt lázam, inkább csak az van, hogy most nem tudom, hogy mitől enyhébb a nemi vágyam úgy általában.Attól, hogy szültem, vagy attól, hogy szedem a Citopramot( aki nem tudja, a kettő ugyanaz, citopram, Cipralex)? Szülés után fél évig szoptattam és csak azután kezdtem el szedni a Citopramot.
56. b486c9cf7d (válaszként erre: 51. - C1e9612cd3)
2012. nov. 20. 22:39

A pokolba vezeto ut is joindulattal van kikovezve.

Ilyen idiota pszicho-duma, hogy van akin lehet, van akin nem meg tiszta lelkiismeret... gratulalok! :)

Akkor nektek jo gyogyszerszedest, illetve a szeretteiteknek! :)

55. c1e9612cd3 (válaszként erre: 53. - Megi04)
2012. nov. 20. 22:03

a csoda, én azt hiszem, önmagunkban van. Csak ezt is fel kell fedezni. És ez is idő. Legalább annyi, mint amennyi önismeretre kell......

És igne, ezért xarok a fórumok, a net.... pont h inkább összekavarják az embert.... ráadásul, a hsz-ók jó része nem saját tapasztalatból beszél, hanem a szomszédasszony sógoránk a szomszédjának a vkijével történtet adják elő saját sztoriként......ami persze urbán legenda, mert az a vki is hallotta csupán, de azért magáénak vallja a sztorit.....

Az a helyzet, h páromnál is volt már oylan szakasz, amikor megint majdnem vissza kellett vinnem a dokihoz.... De akkor elég rendesen rárivalltam, és döntés elé állítottam... vagy ő maga, saját erőből, vagy visszamegy a dokihoz..... Kijött magától... megtalálta az utat.... na ez az, amit meg kell tnulni...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook