Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Cipralexet? fórum

Szed valaki Cipralexet? (beszélgetős fórum)


16. grizus (válaszként erre: 9. - Zorina000)
2013. dec. 29. 04:49
Egész nap a betegségekről olvasgatsz?! Ne már, ne csináld! Beteg akarsz lenni, bevonzani? Vagy hipochonder? Tök hülyeség, hagyd ezt abba.
15. Maroussia (válaszként erre: 13. - Zorina000)
2013. dec. 27. 13:35

Az aggodalmaskodásomra értettem, hogy jó-e erre:-)

Megyek MR vizsgálatra, remélem, kiderül, hogy csak pszichés a fejfájás.

Köszönöm a válaszokat.

2013. dec. 27. 11:54

Én egy év különbséggel veszítettem el az édesapámat és a nevelőapámat.Egy év műlva jött ki a pánikbetegségem. Késői gyászreakció , mondták.

Azután állandó munkahelyi problémák is, állandó görcsös nyak és hátfájás. A reumatológusok szerint gerinc és nyakai problémáim vannak, nem is kicsik, de érdkes módon a hátgörcseim mgeszüntek a munkehelyem elhagyása után, azzal együtt, hogy a csigolyáim nincsenek a helyükön. Ha szorongok, ma is a nyakam, hátam fáj először. Nem szégyellem én legalább négy éve szedem a rivotrilt, és egy éve hagytam abba fokozatosan a cipralexet.

A lelki nyavalyák a test gyenge pontjait "támadják", kinek a gyomra, másnak a szive, feje, háta, stb. betegedik meg. Ezek a pszihoszomatikus betegségek, amik enyhülnek, ha az ember nem dilis. (magamból indulok ki)

2013. dec. 27. 11:49
Nem erre nem jó :((((( Én tudom hogy ez csak akkor hoz gyógyulást ha magunk legyőzzük vagy ha jó alaposan kivizsgálnak :( Ami talán megnyugtat. Mondjuk én még nekik sem hiszek.....szomorú de így van.....
2013. dec. 27. 11:41
Olvasgatlak Titeket...és ma újra bevettem a Cipralexet. Nekem a fejem fáj folyamatosan, ezzel mentem orvoshoz. A neurológus ránézésre megállapította a generált szorongást és a pánikbetegséget. Utánaolvastam, ezek valóban én vagyok.9 éve nevelem egyedül a gyerekeim, még erős egy év, s talán önálló életet kezdenek. Most attól rettegek, hogy nem élem meg ezt az egy évet. Pedig annyi tervem van még. Aneurizma gyanúja merült fel nálam, de én az agydaganatot is diagnosztizáltam magamon.:-) Nos...erre jó vajon a Ciprelex?:-) Frontint is kaptam mellé, esténként 1-et, de azt is abbahagytam. Mondtok véleményt? :-)
2013. dec. 27. 11:27
Igen pánikkal voltam Ekg...vérvételek...stb rutin vizsgálat minden negatív volt. Szedek rivotrilt mellé. Éjszakáim borzalmasak. Ha nem fájna így a hátam az izmaim tudom megnyugodnék. De így azt érzem itt a vég. A gyerekeim ellátása gondot okoz. Utálom magam. Mikor anyu meghallt baromi erős voltam. A gyerekek miatt. Magam miatt. Soha nem gondoltam hogy én ezt így csinálom végig. Alig sírtam Nem tudtam. Fél év telt el s bárcsak megölelne megsímogatna csak egy percre. MindIg kérem de nem érzem......bizti azt hiszitek megbolondultam. Tudjátok mindig velünk élt.......A 38 évem minden napjában ott volt....
10. n.diamond (válaszként erre: 9. - Zorina000)
2013. dec. 27. 11:15
Gondolom pánikrohammal voltál a sürgősségin, vagy van valami betegséged ? Nyilván édesanyád halála váltotta ki benned ezt a bajt. A betegségektől való félelem hála istennek eddig elkerült, de a többit ismerem. Nem vagyok orvos, de a pánikra, és ilyen komoly szorongásra más is kellene a cipralex mellett, vagy valami más , ha nem javulsz. Tudom sokan gyógyszer-ellenesek, de néha kell, ha nem akarunk szenvedni. Orvos !!!!
2013. dec. 27. 11:06
Miért szedem? Mély depresszio betegségektől való félelem a legszörnyűbb. Egész nap a gép előtt olvasgatom a betegségeket. Borzasztó. Nagyon fáj a hátam....az izmok...eszembe jut daganat izomsorvadás ilyenek. Nincs kedvem semmihez nehezemre esik minden. 4 szer voltam sűrgősségin egy hét alatt. Senkinek nem kívánom. Rettegek szorongok. Mi lesz a gyerekeimmel ha nem tudok dolgozni mert meghalok vagy komoly bajom van. Édesanyám hiányzik májusban halt meg........bárcsak mellettem lehetne.
2013. dec. 27. 09:28

A második mondat:"...miért kell szedned. Ha konkrét ok nélküli depresszióra kaptad...".

Már nem vagyok dilis csak a gépem ugrott néhány karaktert önállóan :)

2013. dec. 27. 09:24

Kell egy kis idő, hogy hasson. És persze attól is függ,mmilrt kell szedned. Ha konkrét ok nélküli deprey valami esemésszióra kaptad, szerintem, előbb rendbe jössz. Ha a körülméyneid váltották ki, amíg azokban változás nincs, addig csodát ne várj. A gyógyzer csak segítség, de önmagában nem megoldás. Én rivotrillal együtt szedtem, mert szorongásom és depim együtt volt. Amikor rendeződött a helyzetem, akkor éreztem igazán, hogy jobban vagyok, de a doki akkor sem engedte rögtön abbahagyni. Türelem kell, vagy másik gyógyszer, ha semmiképpen nem hat, kicsit sem érzed jobban magad. Erről őszintén a pszichiátereddel kell beszélni. Így a legjobb szándékkal is csak a saját tapasztalatunkat tudjuk leírni. És mindenki más....

Mielőbbi jobbulást !!!

2013. dec. 27. 07:16
Én szedem, de nem a megadott mennyiséget, mert nekem az drága. Havi egy ezres nekem sok erre. Régebben Citapramot szedtem, és az szerintem jobb, lehet, hogy majd visszaállok.
2013. dec. 26. 22:08
Én két hétig szedtem, 4 napja hagytam abba, de nem éreztem semmi változást.
2013. dec. 26. 20:54
Néhány éve szedtem,nekem nem ért semmit.Igaz,adtam neki közel fél év esélyt,mire váltottam.
2013. dec. 26. 20:26
Miért? Orvos írta s így is szarul vagyok :(
2. sorhas (válaszként erre: 1. - Zorina000)
2013. dec. 26. 20:12
Szia Ha lehet akkor inkább ne szedd!
2013. dec. 26. 19:18
Ha valaki szedi annak mennyi idő után hatott?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook