Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Akik cipralexet szednek fórum

Akik cipralexet szednek (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. jún. 12. 20:45

Sziasztok!

Néhány napja kezdtem el szedni a Ciprát depresszióra és szorongásra. Fél tablettát szedek esténként. Lekopogom, de szervezetem elég jól viseli a gyógyszert. Orvosom mondta, hogy emeljem majd napi egy egészre, bár lehet, hogy megmaradok a félnél, ha így is érzem hatását. Nem zsibbaszt le, nem vagyok fáradékony tőle. Remélem, hogy néhány hét múlva érezni fogom a változást pozitív irányban.

2013. ápr. 24. 10:11

Sziasztok!

Október óta szedem a Cipralexet, 0,5-os Rivotrillal kiegészítve szigorú pszichiáteri kezelés keretein belül.

Semmi javulás. Megemelték két hete a cipralex dózisom, és egyre több Rivot kivánok.Alkoholt nem fogyasztok, néha egy korty bor maximum. Nem szegem meg a szabályokat, de nén semmilyen pozitív változást nem tapasztaltam. Azóta kétszer vágtam fel az ereimet és egyszer adagoltam túl magam Rivotrillal,csodával hatásos módon még élek,azaz a Fentieknek úgylátszik terveik vannak velem. Mondjatok valami értelmeset, hogy miért? Miért váltam a Rivo függőjévé? Tudom hogy ennyi hónap után már egy sikeres eredményt kellene produkálnom de hihetetlen számomra is hogy nem megy. ps.: párom, akivel nagyon jó a párkapocsolatom, 3 műszakban dolgozik. Borzalmas megélnem emiatt dolgokat. Hogy totál más idősíkban élünk, pedig nagyon szeretjük egymást. Ez oka lehet a folyamatos visszaesésemnek? Minden kritikát szivesen fogadok. Köszi

29. n.diamond (válaszként erre: 20. - Evitaevi)
2012. dec. 5. 11:34
Eltüntél, jobban vagy ?
2012. nov. 20. 21:01
Örülök, hogy alakulsz, én a cipralex előtt Rivotrilt 2mg-ost szedtem, és abbahagytam, amikor a c-t elkezdtem,szarulvoltam, két nap múlva felhívtam a dokit, aki visszaállított a Rivotrilra is, szerinte a tünetek a R. hirtlen abbahagyása miatt volt. Én nem éreztem mellékhatást az álmosságon, fáradtságon kívül, csak nem lettem rögtön happy. Türelem, kitartás. Nem könnyű, de a gyógyszer segít, hogy magad is ráerősíts egykicsit a javuláshoz.
27. b55767facc (válaszként erre: 26. - N.diamond)
2012. nov. 20. 14:03

Szia diamond!

Megszoktam igen, bár az első 3 hét pokol volt.Nagyon felerősödtek a tünteteim:nappal és éjszaka is.

Nem is bizonyult eléggé erősnek ,ezért a következő kontrollnál a dokimtól kaptam Rivotril 0,5 mg-os gyógyszert is. Reggel egész Cipralex. este egész Rivtoril-t kell szednem. Új részlegre helyeztek és hál isten a kollektíva is szuper:-) Szóval alakulok és azóta egy korty alkoholt sem fogyasztok:)

26. n.diamond (válaszként erre: 25. - B55767facc)
2012. nov. 5. 21:26
Megszoktad a bogyót ? Jobban vagy? Van még munkahelyed ?
25. b55767facc (válaszként erre: 24. - N.diamond)
2012. okt. 25. 10:41
Nem nem szedek semmit se. Nyílván kellett volna hogy legyen annyi eszem hogy nem iszom ilyen típusú gyógyszerre :)) Egyébként azóta mióta írtam konkrétan leesik a fejem a billenytűzetre az álmosságtól,ha ez a mellékhatás még hetekig eltart akkor kirúgnak a munkahelyemról,mert így tuti asztal alá bukok az álmosságtól.
24. n.diamond (válaszként erre: 23. - B55767facc)
2012. okt. 25. 09:50
Más gyógyszert nem szedsz ? Nekem az orvos azt mondta a cipralexre lehet alkoholt inni. Csodálkoztam is. Nem érint,egyébként sem iszom alkoholt , és a mellé felírt nyugtatóra nem is lehet. Ezért kérdezem, hogy mást szedsz-e.
2012. okt. 25. 09:44
Sziasztok!Én csupán két napja kezdtem el szedni a Cipralexet. Nekem is jelentkeztek az alábbi tünetek: aluszékonyság, fáradság, étvágytalanság. Az lenne a kérdésem, hogy aki már régóta szedi, ő mennyi idő után tapasztalta a mellékhatások enyhülését? A gyógyszerben bízom, abbahagyni sem szeretném csupán érdekelne hogy meddig kell kibírni a kezdeti nehéz napokat? Jah és ne igyatok rá, én tegnap legurítottam két sört, hát mondanom sem kell hogy ennyire jó érzésem még sosem volt: mindenen nevettem és mindenkit kiröhögtem, hallucináltam és semmire nem emlékszem én, aki azért eléggé jól bírja az alkoholt :D
22. n.diamond (válaszként erre: 20. - Evitaevi)
2012. okt. 21. 14:37
Mi van Veled ? Jobban vagy???
2012. szept. 25. 07:20
Depresszió kezelésésre szedem . Az első három nap nagyonrosszul éreztem magam, de ez az addig használt Rivotril hirtelen abbahagyása miatt jelentkző elvonási tünet volt, folytattam a Rivotril + Cipralex + Elontril(kedélyjavító) szedését. Most próbálom fokozatosan abbahagyni, mert relative jólvagyok :(, ellenben a mellékhatás+14kg !!!!, anélkül, hogy többet ettem volna. Szerencsére nagyon sovány voltam.
20. Evitaevi (válaszként erre: 18. - Horváth Láma)
2012. szept. 20. 13:25
BÁR CSAK ÉN IS JOBBAN LENNÉK MÁR :((
19. Evitaevi (válaszként erre: 1. - Torontohun)
2012. szept. 20. 13:23
SZÉP NAPOT!! MOST KEZDTEM EL SZEDNI A CIPRALEXET!! KÍVÁNCSI VAGYOK MI LESZ AZ EREDMÉNY!!! FRONTINT IS SZEDEK, CSAK NEM BUKOK MÁR FEL :))
18. Horváth Láma (válaszként erre: 8. - Niky0806)
2011. dec. 20. 23:56

Szia, kezdetben én is így szedtem a Cipralexet, Frontinnal együtt kombinálva.


Miután a Cipralex hatni kezdett - ez 12 nap után történt -, a Frontint illetve az altatót (Imovane) fokozatosan sikerült lecsökkentenem, majd teljesen elhagynom. A Cipralextől egyre jobban lettem, laza voltam, vidámabb stb., fokozódott picit az étvágyam, néha az ízületeim fájtak, de kb. ennyi volt csak a mellékhatása.

17. Horváth Láma (válaszként erre: 1. - Torontohun)
2011. dec. 20. 23:55

A kérdés eldöntésében fontos, hogy a jelentkező mellékhatások és a kezelt probléma közül melyik jelenti napközben és / vagy elalvás és alvás minősége szempontjából a nagyobb problémát.


Nekem fülzúgás miatti kezdeti stressz, szorongás, plusz alvásmegvonás miatt írta fel a doktornőm. Két hét után kezdett hatni, az enyhe mellékhatások is akkor kezdtek jelentkezni. Mellékhatásaként kicsit fokozott étvágy és enyhe ízületi fájdalom jelentkezett. Napközben viszont vidám voltam és a több heti kialvatlanság után rendesen tudtam aludni altatók nélkül és visszakaptam a régi énemet, életemet.

Szóval mindenki a kezelt probléma / nyert eredmény / mellékhatások mérlege szerint döntsön egyénien. Minden ember szervezetére másként hat, ezért más idegen emberek tapasztalatából nemigazán lehet megfelelő következtetést levonni.

16. 33a92cb8e7 (válaszként erre: 8. - Niky0806)
2011. ápr. 9. 22:38

Én szó szerint sz.....rul éreztem magam tőle:(

Ki voltam mindenre élezve nem tudtam saját önmagam lenni arról nem is beszélve hogy olyan szorongást okozott amilyent még életemben nem éreztem.

15. 33a92cb8e7 (válaszként erre: 1. - Torontohun)
2011. ápr. 9. 22:31

Sziasztok Mindenkinek:)

Volt közöm hozzá de röpke 2hét után abbahagytam szedését mert totál rossz dolgokat hozott ki belőlem és inkább elmentem terápiára ahol gyógyszer nélkül meggyógyultam.Szóval jót nem tudnék mondani.

2011. ápr. 9. 21:41
ne félj tőle, pár napig enyhe szédülés, és émelygés van, de az elmúlik. nekem ugyan migrént okozott hónapokon keresztül, azért hagytam abba.
2011. ápr. 9. 21:33

Nekem viszont a mellékhatások felsorolása nagyon tetszik!

Mint minden gyógyszer, így a Cipralex is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Ezek a mellékhatások általában néhány hetes kezelést követően megszűnnek. Tudnia kell, hogy az alább felsorolt panaszok közül több betegségének tünete is lehet, amelyek állapotának javulásával ugyancsak enyhülnek.

Forduljon kezelőorvosához, amennyiben az alábbi tüneteket észleli a kezelés során:

Nem gyakori mellékhatások (1000 betegből 1-10-et érint):

- Rendellenes vérzések, beleértve az emésztőrendszeri vérzéseket.

Ritka mellékhatások (10000 betegből 1-10-et érint):

- ha bőr-, nyelv-, ajak- vagy arcduzzanatot észlel, illetve légzési vagy nyelési nehézsége van (allergiás reakció), azonnal forduljon kezelőorvosához vagy menjen kórházba.

- a magas láz, nyugtalanság, zavartság, remegés és hirtelen izomrángások a ritkán előforduló, úgynevezett szerotonin szindróma jelei lehetnek. E tünetek jelentkezése esetén forduljon kezelőorvosához.

Amennyiben a következő mellékhatásokat észleli, azonnal forduljon kezelőorvosához vagy menjen kórházba:

- vizelési nehézség

- görcsrohamok (lásd szintén "A Cipralex fokozott elővigyázatossággal alkalmazható" pontot)

- a bőr és a szemfehérje sárgás elszíneződése májműködési zavarra/májgyulladásra (hepatitis) utalhat.

A fentiek mellett az alábbi mellékhatásokat jelentették még:

Nagyon gyakori mellékhatások (10 betegből több mint 1-et érint):

- Émelygés

Gyakori mellékhatások (100 betegből 1-10-et érint):

- orrdugulás vagy orrfolyás (arcüreggyulladás)

- csökkent vagy fokozott étvágy

- szorongás, nyugtalanság, zavart álmok, elalvási nehézség, álmosság érzése, szédülés, ásítozás, remegés, bőrbizsergés

- hasmenés, székrekedés, hányás, szájszárazság

- fokozott verejtékezés

- izom- és ízületi fájdalom

- szexuális zavarok (késleltetett ejakuláció, erekciós problémák, csökkent szexuális érdeklődés, nőknél orgazmuszavar fordulhat elő)

- fáradtság, láz

- testtömeg-növekedés

Nem gyakori mellékhatások (1000 betegből 1-10-et érint):

- csalánkiütés, bőrkiütés, bőrviszketés

- fogcsikorgatás, izgatottság, idegesség, pánikroham, zavart állapot

- zavart álmok, ízérzékelési zavar, ájulás

- pupillatágulat, látászavarok, fülcsengés

- hajhullás

- hüvelyi vérzés

- testtömeg-csökkenés

- gyors szívverés

- kar- és lábduzzanat

- orrvérzés.

Ritka mellékhatások (10000 betegből 1-10-et érint):

- agresszió, elszemélytelenedés, hallucináció

- lassú szívverés

Néhány beteg beszámolt az alábbiakról (a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg)

- önkárosító vagy öngyilkos gondolatok, lásd szintén a "A Cipralex fokozott elővigyázatossággal alkalmazható" pontot.

- a nátriumszint csökkenése a vérben (ennek tünete a hányinger és a rossz közérzet, amelyet izomgyengeség, illetve zavartság kísér)

- felállásnál az alacsony vérnyomás következtében jelentkező szédülés (ortosztatikus hipotenzió)

- kóros májfunkciós teszt (a májenzimek szintjének megemelkedése a vérben)

- rendellenes mozgások (akaratlan izommozgások)

- a hímvessző fájdalmas merevedése

- vérzési rendellenességek, beleértve a bőr- és nyálkahártyavérzést és az alacsony vérlemezkeszámot

- hirtelen kialakuló bőr- vagy nyálkahártya-duzzzanat (angioödéma)

- megnövekedett vizeletmennyiség (túlzott ADH kiválasztás)

- tejcsorgás nem szoptató nőknél

- mánia.

- csonttörés fokozott kockázatát figyelték meg azoknál a betegeknél, akiket ezzel a típusú gyógyszerrel kezelnek.

Ezen kívül ismert, hogy az eszcitaloprámhoz (a Cipralex hatóanyagához) hasonló módon ható gyógyszerek alkalmazásakor egyéb mellékhatások is jelentkezhetnek. Ezek a következők:

- akaratlan izommozgások

- kóros étvágytalanság.


"Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét."


HA MÉG NEM LETT ÖNGYILKOS, VAGY NEM PUSZTULT EL VALAMELYIK EGYÉB MELLÉKHATÁS MIAT...

2011. ápr. 2. 14:39

Én úgy hallottam erős érzelmi kitöréseket okoz.

Azaz tudom...

11. Zoli011 (válaszként erre: 8. - Niky0806)
2011. márc. 31. 12:28

Szia Niky08064!

Jómagam is a gyógyszered rokonvegyületét szedem(citalopram), és én 38 napig semmi javulást nem éreztem(kényszerbetegség,depreszió, szorongás)az antidepresszánstól, majd ezt követően egyre jobban lettem, és fokozatosan a nyugtatót (Frontin)befejeztem.

Mire szeded?

2011. márc. 30. 18:00
szia.én azt szedek,két hét kell amire elkezd hatni,de 4-5 napig lehetnek kellemetlen tünetek az elején.Ne hagyd abba-hidd el jó lesz!!
9. judo64 (válaszként erre: 7. - Torontohun)
2011. márc. 30. 15:43

Szia!

Ne hagyd abba,ez a vacak érzés vele jár.1-2 hét múlva elmúlik.Én Citadolepet szedek szerintem ugyanaz.Én is abba akartam hagyni mert szédültem,elöntött a melegség meg stb.Egész szemmel kezdted?Nem szabad.Fél 1 hétig,3/4 1 hétig majd úgy az egész.

2011. márc. 26. 15:37

Sajnos , mar latom regota senki nem latogatta ezt az oldalt..:(

Lenne egy kerdesem, ha megis valaki ratalal.

Mar kb . 1 honapja szedem a cipralexet a frontinnal egyutt .

Ha valaki szedi ezt a nevu gyogyszert , szeretnem , ha megosztana velem az eszreveteleit..

Koszonom

2009. dec. 24. 13:35
elkezdtem 3 napja de gyorsan abba is hagytam mert nagyon vacakul voltam tolle a kovetkezo napon.Nem hiszem hogy kepes vagyok at menni meg egy hetig sem hogy erosebb legyen a szorongasom.
2009. dec. 22. 13:36
Nekem,bár nem ez a gyógyi,hanem a Paroxát 1 jó hétig fokozta az erősebb szorongást.Te mióta szeded?
2009. dec. 22. 13:29
meddig tart az a hulye erzes amikor elkezded szedni a gyogyit? Tud valaki valamit mondani ra??
4. torontohun (válaszként erre: 3. - 3889c2242e)
2009. dec. 8. 12:12

Szia, igen .REgota szedi?Volt valami mellekhatasa amikor elkezdte szedni?

Koszi

2009. dec. 7. 23:51
igen, a férjem. neked most írták fel?
2009. dec. 7. 22:58
VAn valaki aki cipralexet szed??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook