Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
19750. 1Anikó (válaszként erre: 19737. - Balázs Krisztina)
2018. dec. 9. 19:00
A műtét utáni naptól én is sokat mászkáltam, és beszéltem. Csak utána pl a 2.napon olyan fuldoklás jött rám, hogy majdnem felszakadt a varrás, rohant a nővér, mert bugyogott a vérem a varrásnál.. azt mondták megerőltettem magam nagyon, ne mászkáljak annyit. De a lényeg, hogy örülök, hogy neked könnyebben ment minden. Igaz szerencsére nem is teljesen ugyanolyan műtét volt, mint az enyém, de jó tudni, hogy alapjáraton talán nem ilyen lett volna nekem sem. Kapcsok 1 napig, nekem varrás 6 napig, cső 1 napig, nekem 4, simán eszel, én napokig nem tudtam se enni, se aludni, előbb vagy jobban, és hamar hazamehetsz, úgy érzem, ezért is nem annyira jó, hogy én is próbáltam leírni, hogy nekem hogyan volt, mert csak előre megijeszthettelek vele. :( Mielőbbi gyógyulást kívánok.
19749. kajcsoka
2018. dec. 9. 14:51
Szia Kriszti,hogy vagy?Milyen volt a műtét napja? Már beszélhettél is,örülök,hogy holnap már mehetsz haza,vigyázz magadra!
19748. Böce (válaszként erre: 19747. - Balázs Krisztina)
2018. dec. 9. 14:17
Hat héttel a műtét után kellett vérvételre mennem és az eredménnyel az endokrinológushoz. De addigra már izomfájdalmaim meg görcseim voltak, a TSH 34,6 lett, úgyhogy amint megvolt az eredmlny felhívtak, hogy menjek be a dokihoz.
19747. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19741. - Böce)
2018. dec. 9. 10:41

Kedves Böce!!

Remélem én nem járók így 😊😊😊bár szerintem minden rendben lesz.a nagylsbort a dokim kérte.k8vancsi leszek.neked mikor kellett hormont pótolni?

19746. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19742. - Kajcsoka)
2018. dec. 9. 10:39

Kedves Kancsója!

Igen teljes eltávolítás volt.

19745. Nyamitörp (válaszként erre: 19739. - Balázs Krisztina)
2018. dec. 8. 22:32

Szia! Akkor minden ok. Majd lassan visszaáll az étkezés is. Kálcium szint az ilyenkor mindenkinek leesik, azt hiszem. Remélhetőleg figyelemmel kísérik, mert van akinek pótlásra szorul.

A cigizés nem irritálta a torkod? Én is dohányzom, próbálok leszokni, de én fokozatosan csökkentgetem és 4 szálnál lejjebb egyelőre nem tudok menni. Pont azért akartam leszokni, mert nekem is nem sokára meg kell válnom a pajzsmirigyemtől és, hogy ha esetleg nem tudnék rágyújtani, akkor ne akkor szenvedjek. Bár nálam sem a fájdalom a fő para, inkább az, hogy engem nem műteni akarnak és ott előfordulhat, hogy izolálni kell. Akkor meg szerintem nem lehet rágyújtani egyáltalán.

19744. Nyamitörp (válaszként erre: 19734. - 1Anikó)
2018. dec. 8. 22:15
Engem sem zavarna a hangom változása. Nagyon fura se lenne, mert amikor megfázok nekem mindig nagyon elmélyül a hangom. Igaz telefonban zavaró, hogy férfinak gondolnak, de tényleg nagyobb baja ne legyen senkinek az életben. :-)
19743. Nyamitörp (válaszként erre: 19735. - Mando1)
2018. dec. 8. 22:14
A nyakam nekem is szokott fájni. Olyan, mintha oldalt feszülne, néha pattan is. Remélem ezek a cseppek segítenek majd.
19742. kajcsoka
2018. dec. 8. 15:27
Szia Kriszti,örülök,hogy jobban vagy,teljes eltávolítás volt e ?Gyógyulást kívánok neked!
19741. Böce (válaszként erre: 19737. - Balázs Krisztina)
2018. dec. 8. 14:09

Na, a szövettani eredménnyel nekem gond volt, nem volt meg, és állandóan elhajtottak. Októberben műtöttek, és képzeld, csak januárban kaptam meg a szövettani eredményt, amin rossz a szül. dátumom, meg még van más furcsaság is.


Úgyhogy én abban sem vagyok biztos, hogy az tényleg az enyém, vagy csak adtak egyet, ha már olyan kitartóan kértem.


Ja, és nekem nagylabor sem volt utána.

19740. Böce (válaszként erre: 19737. - Balázs Krisztina)
2018. dec. 8. 14:05

Szia!

Mondtam, hogy szuper orvos. Hát tényleg nem egy vigyori fickó, pedig szép mosolya van, egyszer már láttam:-)

19739. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19731. - Nyamitörp)
2018. dec. 8. 13:56
Szia ...a fekvésnél kell mocorogni hogy minden jó legyen beilleszkedni egy kicsit de az évesből bármi...csak jól meg kell rágni és savasat nem ajánlott mert akkor jobban fáj a nyeles.En a savanyú uborkát ettem tegnap De fájt is utána sajnos jobban.szoval azt kihagyom .A vernyomasom nem akar 150 alá menni sajnos meg a calciumom szintem alacsony egy kicsit ..de minden más okes
19738. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19733. - 1Anikó)
2018. dec. 8. 13:53
Nagyon köszönöm
19737. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19727. - Böce)
2018. dec. 8. 13:53
Szia Böce!Nallam pont fordítva van Azt mondták többet kell pihenni 🤣🤣Én jövök megyek sőt sutyiba cigizek is ...vannak kicsit nehezebbek pullanatok de sokkal rosdzabbra szamitottam.Virag doki meg egy isten nekem meg ha mosoly nincs is az arcán soha...az összes kapcsot kiszedtek már csak a belső varrat van.3 hét múlva kell jönnöm a szövettani eredményért és egy nagy laborrá
19736. kajcsoka (válaszként erre: 19728. - Böce)
2018. dec. 8. 04:35
Köszi a biztatást,örülök ,hogy Kriszti túl van rajta!
19735. mando1
2018. dec. 8. 04:08

Kriszti! Szuper, örülök neki, hogy jól vagy :-)


Nyamitörp!

Nem fáj semmim, csak a nyakam. De az a citológia óta. Fogalmam sincs mi lehet ez?! Azt mondta a doki, ha nem hat a metotyrin, akkor egy kis lúgok cseppel rásegítenek. Jó lenne túlesni már rajta, mert lassan teljesen elfogyok.

19734. 1Anikó (válaszként erre: 19730. - Nyamitörp)
2018. dec. 8. 00:52
Azóta a hangom sokat javult, már egyáltalán nem olyan mély. De úgy vagyok vele, hogy ennél nagyobb problémám ne legyen. Műtét előtt nem akartam volna elolvasni a beleegyező nyilatkozatot, mert így is eléggé paráztam, de az orvos a jelenlétemben diktálta le.
19733. 1Anikó (válaszként erre: 19726. - Balázs Krisztina)
2018. dec. 8. 00:47
De jó, örülök, hogy túl vagy rajta, és hamar írtál.:) Mielőbbi gyógyulást kívánok.
19732. Nyamitörp (válaszként erre: 19724. - Mando1)
2018. dec. 7. 22:54

Szia!

Laborban néznek mást is vagy csak pajzsmirigy értékeket?

Nem ártana tudni, hogy miért nem használ a methotyrin, mert így meg mondhatni feleslegesen szeded.

Az egyik túlműködéses fórumban írta egy lány, hogy ő neki a metothyrin levitte a fehérvérsejtszámát, így nem szedhette és őt megműtötték túlműködően.

19731. Nyamitörp (válaszként erre: 19726. - Balázs Krisztina)
2018. dec. 7. 22:50

Szia! :-))

De ügyes vagy, hogy már ilyen hamar válaszolsz nekünk. Meg, hogy járkálsz, beszélsz.

Enni, inni tudsz rendesen? Fekvésnél megtaláltad a kényelmes pozíciót?

Kitartás, gyorsan eljön a hétfő. A hétvégék nyugisabbak, annyiból, hogy nem rohangálnak egész nap fel-alá az orvosok, nővérek. De több látogató szokott lenni, így azért mégiscsak van élet az ember körül.

Egyedül vagy most is a szobában vagy kaptál társat?

Pihenjél sokat, jó éjszakát!

19730. Nyamitörp (válaszként erre: 19723. - 1Anikó)
2018. dec. 7. 22:44

Itt is olvastam pár lánytól/hölgytől, hogy mélyebb lett a műtét után a hangjuk vagy legalábbis rekedtes. Ez legyen a legnagyobb baj.

Mostanában szokása az orvosoknak, hogy túlságosan becsületesen tájékoztatják a betegeket, már, ami a negatívumokat illeti. Ma már megmondják a rákos betegeknek, hogy hány éve van hátra, az utolsó pár hónapot is közlik vele és szerintem ez nem feltétlenül jó. Ahogy az sem, ha műtét előtt folyamatosan a kockázatokat emlegeti. A nyilatkozatot úgyis aláírja az ember, az felmenti a dokit.

19729. Böce (válaszként erre: 19724. - Mando1)
2018. dec. 7. 22:22
Szia, tarts ki. Szerintem attól nem lehet hőemelkedésed. Nem nyaltál be valami bacit?
19728. Böce (válaszként erre: 19725. - Kajcsoka)
2018. dec. 7. 22:20
Látod, nem kell megijedni😃 Minden rendben😃 Ne félj, neked is minden rendben lesz.
19727. Böce (válaszként erre: 19726. - Balázs Krisztina)
2018. dec. 7. 22:18

Szia!

Örülök, hogy jelentkezték, és hogy jól vagy.

Mondtam, hogy másnap már mászkálsz😃 és a csőtől sem kell félni.😃


Kapcsok vannak? Holnap kiszedi a doki azt is. Szamba doki volt már viziten?

Ő az, aki mindenkit kiparancsol az ágyból, mozogni, járkálni. Azt szokta mondani: "Szamba asszonyok, szamba, nem heverészés!"😃

Ezért Szamba doki😃

2018. dec. 7. 21:02
Sziasztok...itt vagyok megvagyok a tegnap nehéz volt,de ma már reggel óta jövök megyek.nem mondom hogy nem fáj de kilehet -bírni.a csöveket is kiszedtek már az sem vészes.bar nem kérnek m8nden nap 😊sajnos nem engednek haza hétfőnél előbb mert magas a vernyomasom.sokat beszélek...az fáraszt nagyon holnap meg írok.koszonom mindenk8nek a jó k8vamsagokat.
19725. kajcsoka
2018. dec. 7. 17:37
Kriszti még nem tud írni,szegény,ezek után még jobban megijedtem az egésztől.Nyugi tablettát kapott,vagy fájdalma van?Remélem minden rendben van vele.
19724. mando1
2018. dec. 7. 07:28

Remélem Kriszti jól vagy, gondolok rád!!


Én viszont egyre gyengébb vagyok, naponta hőemelkedésem van, nehezen bírja a szervezetem az emelt adagú metothyrint. Vagy nem tudom...Hétfőn ismét labor, már előre félek.

19723. 1Anikó (válaszként erre: 19718. - Nyamitörp)
2018. dec. 6. 22:40
Nekem nagyon mély hangom volt a műtét után, nagyon reménykedtem, hogy alakul, de nekem azt nem is említették a műtét előtt mint kockázat, amire akkor felkaptam a fejem, a fulladás volt a legdurvább műtéti komplikáció.. Az orvos sosem nyugtatott, csak mindig elmondta, hogy nagyon nagy, nagyon komoly műtét lesz, és akkor még mindent nem is tudott... :) Ez nekem sosem megnyugtatás volt, inkább folyamatosan sokkhatások értek, úgy éreztem. Sajnos mindig azt éreztem, hogy nincs idő az ember érzéseire, csak pár szó a tényekről, és kész. Nagyon nehéz volt, örülök, hogy itt Ti segítettek abban, hogy könnyebb legyen. :)
19722. 1Anikó (válaszként erre: 19707. - Balázs Krisztina)
2018. dec. 6. 22:28
Én is nagyrészt végig egyedül voltam egy öt ágyas szobában. Annyira nem bántam, csak ott még TV sem volt, csak a telefonom tudtam babrálni.. :) Aznap a doki csak engem műtött, de jobb is, mert több mint 5 órája ment el rá, utána haza is ment.. De én sem kerültem intenzívre, hanem csak vissza a kórterembe.
19721. 1Anikó
2018. dec. 6. 22:20

Remélem holnap már jelentkezik.

Ha belegondolok, első nap én odáig sem jutottam el, hogy elővegyem a telefonom, csak másnap délelőtt sikerült valamikor.. szerintem jó pár nap eltelt, mire ide is írtam.

Reméljük vele minden rendben lesz, és hamar olvashatjuk, hogy minden rendben volt.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook