Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés gyógyszeres kezelésének bővítése fórum

Pajzsmirigy-alulműködés gyógyszeres kezelésének bővítése (beszélgetős fórum)


2009. okt. 3. 21:15

Most találtam:

Pajzsmirigy alulműködés kezelése kókuszzsírral.


Az alacsony pajzsmirigy működés korunk egyik leggyakoribb egészségi problémájává kezd válni. A pajzsmirigy működésre szakosodott orvosok állítják, hogy a lakosságnak több mint 40%-a érintett valamilyen formában. A pajzsmirigy működésének problémái képesek kihatni a szervezet valamennyi sejtjének és szervének működésére.


Ennek az az oka, hogy a pajzsmirigy szabályozza az anyagcserét. Amikor a pajzsmirigy-működés csökken, a szervezetben zajló valamennyi folyamat lelassul. Lelassul az emésztés, lassabban gyógyulunk, lassabbak az immunválaszok, csökken az enzim és hormontermelődés, leesik a testhőmérséklet, stb. Minden kisebb hatékonysági fokon működik. Következésképp megnő a krónikus betegségek kockázata.


A pajzsmirigy alulműködéséhez a következő tünetek kapcsolódnak:

Túlsúlyosság, hideg kezek és lábak, fáradtság, migrén, posztmenstruációs szindróma

túlérzékenység, vizesedés/folyadék felhalmozás, szorongás és pánik rohamok, súlyos depresszió, csökkent memória, csökkent koncentrációs kézség, csökkent szexuális drive

alacsony testhőmérséklet, székrekedés, álmatlanság, viszketegség, ételintolerancia/ érzékenység, töredezett körmök, lassú felépülés a sérülésekből, könnyű sérülékenység

meleg és hideg intolerancia, alacsony vércukor szint, rendszeres vagy tartós megfázás,

rendszeres húgyúti fertőzések, alacsony immunitás, izületi gyulladások, gyenge koordináció, rendszertelen menstruációs ciklusok.



Ha a felsorolt tünetek közül hárommal vagy többel bírsz, valószínű, hogy alulműködik a pajzsmirigyed. Az alacsony pajzsmirigy működés számos faktor együttjárásának lehet a következménye, mint a genetika, a táplálkozási szokások, az életstílus, betegségek (például autoimmun betegség, rák, stb.). Ha az alacsony pajzsmirigy működés nem genetikus eredetű és nem valamilyen betegség következménye, valószínűleg az étrendben és az életstílusban beállt változásokra adott válasz.



A szervezetünk anyagcseréje alapvetően három szinten működhet: lassan, közepesen és gyorsan. A nap folyamán az anyagcsere szintek számos körülményen múlnak.


Az egészséges, normálisan funkcionáló szervezet váltogatja az anyagcsere három működési módját. Amikor a szervezetet felgyorsító vagy lelassító körülmények megszűnnek, az anyagcsere újra visszatér a normális szintre. Ez így van rendjén. Ugyanakkor, bizonyok körülmények között, a szervezet leragadhat a lassú működésnél. Ez eltarthat hetekig, hónapokig, vagy akár évekig is.



Mi okozhatja, hogy az anyagcsere megreked egy alacsonyabb szinten? A stressz és a rossz táplálkozás kombinációja például okozhatja ezt.

A probléma akkor alakul ki, tulajdonképpen, amikor a stressz nagyobb vagy állandósul, és a szervezet alultáplált, ami igaz a legtöbb emberre, akik előre feldolgozott vagy gyorséttermi ételeket fogyasztanak rendszeresen



Az alultápláltság, vagy inkább nem diagnosztizált alultápláltság nagyon gyakori a mai társadalomban. A sok édesség, a finomított gabonák, a feldolgozott növényi olajok, amik nélkülözik a szükséges vitaminok és ásványi anyagok nagy részét, egy olyan társadalmat hoztak létre, ahol az emberek szinte a szakadék szélén állnak a táplálkozás tekintetében.


A stressz és a rossz táplálkozás következtében kialakuló alacsony pajzsmirigy működés helyreállításában az első lépés az, hogy javítjuk a tápanyag ellátást. Felejtsd el a gyorséttermi kajákat, egyél minél több friss zöldséget és gyümölcsöt, szedj vitamint és ásványi anyag kiegészítőket és kezd el mindennap használni a kókuszzsírt.


Mivel az MCFA növeli az anyagcserét, a kókuszzsír képes stimulálni a pajzsmirigyet is. Bizonyos értelemben, megadja a kezdőrúgást a pajzsmirigynek, így az nagyobb hatékonysági fokon kezd működni. Ha a szervezet megkapja a megfelelő tápanyagokat, a pajzsmirigyműködés teljesen helyreállhat.


Tápláló étrenddel kombinálva egyesek még a pajzsmirigy gyógyszerük szedését is csökkenthetik


Karácsony György kokuszdieta program vezetője

2009. szept. 27. 09:22
A szénsavas üdítővel nincs gond,mert szinte egyáltalán nem iszom.A rostos és az ásványvíz.Mostanában meg a mézes tea.Olvastam,hogy a méz jó immunerősítő na meg kell valami kis édesség a tiltó napokon,de a csokika az mindig jöhet.Norbit meg csak olvasgattam,de nem azt eszem,van egy kajaküldő szolgálat ami házhoz hozza,de sajnálom az 500 Ft-ra és úgy is tudom,hogy kicsi az adag és mást is felfalok mellé.Akkor meg minek.
176. ebandi (válaszként erre: 175. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. szept. 26. 16:44

mjuk én is pont így vok dolgokkal:csoki,ameddig van,addig eszem,aztán eszembe se jut, szénsavas üdítőt nagyon ritkán iszom, de 1/2l-t képes vok egy nap alatt elpusztítani.

mostanában találtam egy kellemes ízű teát, mecsek fogyi tea, abból készítek 2*101/2l-t,és egész nap azt iszom. nagyon kellemes ízű.

az a baj,hogy a norbit vagy bármit is,ami meghatározott étrend nem tudom betartani,ha nekem kell elkészíteni.na ,ha elém tenné vki, az már jó lenne...:)

175. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 172. - Ebandi)
2009. szept. 26. 13:59
Az a baj amíg tudom,hogy van addig rájárok,viszont vannak olyan napjaim amikor nem is kell.Csak ez kevesebb egy hónapban.Olvastam a Norbisba is lehet hetente 1 szer enni,na ezzel nem is lenne baj,csak az az egy nap akkor nálam reggeltől estig menne.Sajnos
2009. szept. 26. 13:57
Én sem vennék magamnak,de a nagy lányom is és már lassan a kicsik is szeretik.A páromról nem is beszélve,bár ő tudja hol van az,hogy nem eszek belőle többet.
173. ebandi
2009. szept. 25. 12:56
iszok
172. ebandi (válaszként erre: 170. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. szept. 25. 12:56

én sok kis darabra vágdosom, ami csokit meg akarok enni,és úgy járok rá:)

vagy...icok egy cappucinót vagy kakaót vagy 3:1.

imádom az édességet,sajnos:(

2009. szept. 25. 12:34
Engem a műtétnél átállítottak, így azóta szinte nem is eszek csokit, édességet. Már eszembe sem jut, hogy vegyek:))
2009. szept. 25. 12:32
Az a baj,hogy nálam megint elő jött a csoki nassolás és nagyon nehéz megállni,hogy ne egyek.:(
169. a0c1361e44 (válaszként erre: 168. - E787536870)
2009. szept. 25. 08:31
Én is a kívánásra alapozom az étkezésemet:)
2009. szept. 25. 07:35

Sziasztok!

Én sem tartom be a tiltólistán szereplő ételek kerülését. Úgy vélem a szervezet úgyis jelez ha túl sokat ennék belőlük.De jelez ha éppen szükség van valamire. Amikor megkívánom pl. mogyoró, spenot,...igenis megeszem!!!Persze csak mértékkel.

167. csgal (válaszként erre: 148. - A0c1361e44)
2009. szept. 24. 12:48
Sajnos ezekhez a gondolatokhoz csatlakoznom kell, az orvos nekem is azt mondta, hogy a hangulatingadozás, depresszió a betegség tünetei. Nálam is gázos a helyzet.
2009. szept. 24. 12:14

hello..


érdekes az, hogy ezeket az ételeket tiltólistára teszik a pm-nél.. Nekem kifejezetten mondták ezek közül 1-2-t,ami fokozza a pm működését. Pl. lenmag(olaj,pehely...), szója..

165. a0c1361e44 (válaszként erre: 163. - Ebandi)
2009. szept. 24. 11:17

Én is valami hasonlóan eszegetek. Igaz, amióta megműtöttek, hagyok el dolgokat, mert nem kell már:) Pl. csokit eszek, de már nincs csoki függőségem, így havonta néhány kockát, szalonnát nagyon szerettem, de már hónapok óta nem ettem, kukoricát nem szerettem a főtt csöves kukoricát, hát mostanában megeszem. A hús sem nagyon megy. A csirkét megeszem, de ritkán, a sertés húst csak darált formában eszem meg (fasirt, vagy bolognai szerüen elkészítve), a marhát sehogy, pedig imádtam szószókkal. Nem kellenek a sütik sem, se a kávémat még mindig sok cukorral iszom, a zöldségek közül a sárgarépát, karfiolt z. borsót szeretem csak, a gyümölcs az más, azt több félét is szívesen eszek, de csak reggel. Régen csak este és kaja után fogyasztottam.

Nem tudom melyik a jobb. Én sokszor egyoldalúnak tartom az étkezésemet, de ezeket kívánom csak. Érdekes, hogy a paradicsom paprika elveim megmaradtak. paradicsomot június végétől, augusztus közepéig eszek, paprikát meg csak aug. közepétől október végéig. Nem jöttem még rá, hogy miért.

2009. szept. 24. 11:15

Az étkezés szerintem is változatosnak kell lenni,mindig a mértékre kell figyelni.

Nekem ezt az endo dokim mondta és szerintem nagyon helyesen.

"Nem azért élünk,hogy együnk,hanem azért eszünk,hogy éljünk".

Ennek a szellemében próbálok élni.Bár vannak nekem is napjaim amikor elcsábulok,de az szerintem természetes.Az asztalt mindig én foglalom el utolsónak és én hagyom el elsőnek.

163. ebandi (válaszként erre: 162. - A0c1361e44)
2009. szept. 24. 11:02

amíg nincs tudományos magyarázata......

változatosság,sztem is!

a túlzott cukor,fehér liszt fogyasztását kerülni kell,ez sem újság.

én előnyben részesítem a szárnyast,sovány sertést,sonkát,de ha megkívánok egy kis szalonnát vagy tepertőt,azt is megeszem:)

kenyeret csak reggelre eszek,vagy otthon sütök (rozsliszt,búzakorpa,csíra...),de ha ráunok az otthoni ízére,veszek boltit.

rizst kukoricával szoktam, vagy zöldségesen. a barnát nem tudtam eddig elkészíteni.

imádom a szójás tésztát!

szóval,semmi extra,próbálok figyelni,több-kevesebb sikerrel.

sajnos, a zöldséggel-gyümölccsel hadilábon állok, gyerekkorom óta,ez ellen nem tudok mit tenni.

2009. szept. 24. 10:25

Én nem diétázok!

Szerintem az étkezésünknek változatosnak kell lennie, és minden félét kell ennünk.

Csak így lehetünk egészségesek. Ha mindazt kihagyjuk az étrendünkből, amit Éva írt, akkor mit is ehetnénk? Szinte semmit. A szóját sem tudjuk kikerülni, hiszen minden felvágottban benne van, és arról ne is beszéljünk, hogy mit esznek azok az állatok, amiket mi megeszünk. Tehát nem nagyon tudunk úgy kerülni ennyi féle ételt, hogy az étkezésünk ne váljon egyoldalúvá. Ha mégis megtesszük, akkor valószínű, hogy más hiány betegségünk kialakulhatna. Ez az én véleményem, más?

161. ebandi (válaszként erre: 159. - 6b959121ac)
2009. szept. 24. 10:06

engem is érdekelne,h miért nem lehet ezeket fogyasztani? ez tilos vagy mértékkel?

én használok szóját (fele hús-fele sz.granulátum),szójaszószt,eszek mogyorót is...

betartja ezt szigorúan vki?

160. 6b959121ac (válaszként erre: 159. - 6b959121ac)
2009. szept. 24. 09:52

Mivel a pm. alul működés mellékhatása a magas koleszterinszint, még inkább kételkedem:


[link]

159. 6b959121ac (válaszként erre: 158. - E787536870)
2009. szept. 24. 09:49

Sziasztok!


Azért kíváncsi lennék ennek a magyarázatára:


"Nézzük meg először is, hogy mit nem ehetnek a pajzsmirigy alulműködésben szenvedők: természetesen a szokásos tiltó lista alcohol, cukor, fehér kenyér és péksütemény, tésztafélék, rizs, koffeintartalmű italok, szénsavas üditő italok. De kerülniük kell a káposztafélék, brokkóli, retekfélék,spenót, sárgarépa, szója termékek, lenmag, fenyőmag, mogyoró, kukorica, búza, őszibarack, földieper fogyasztását is."


A felsoroltak fele tele van vitaminnal, hasznos olajokkal.

Én pl. jó ideje minden reggel megeszek egy kanál lenmagot, és a hormonszintem teljesen rendben van /holott 70 TSH-val kezdtem/.

2009. szept. 24. 07:50

Sziasztok!

Akit érdekel itt elolvashatja mik a tiltott ételek a pm. alulműködésnél: www.gyogyulasutjai.hu

157. ebandi (válaszként erre: 155. - 4ece112af0)
2009. szept. 23. 13:57

közben elővettem a régi leleteimet:)

amikor az 50mg euthyroxból vettem be 2*,akkor voltak hasonló tüneteim.azt a 60as tsh-ra írták ki,és közben 0,6lett,akkor jött a szédelgés stb.egy ideig nekem sem kellett szednem semmit,aztán szép fokozatosan 75mg-ig mentem fel.

szerencsém volt,a terhesség alatt sem volt panaszom,akkor 25mg tartotta szinten.

most váltott az orvos letroxra.

tényleg borzasztó,h soká kap az ember időpontot.emléxem,régebben elég volt egy telefon,h most nem tudok menni,majd a jövő7en,és simán belefértem a rendelésbe...

2009. szept. 23. 13:55

Az időpont kérés nálunk is ilyen hosszadalmas ráadásul csak napra kapsz,tehát ha oda mész "érkezési sorrend"

Reggel fél 6 indulás,fél 8-ra be is érek a rendelőbe,így esetleg 11-re bejutok és még a vissza út.Tekintettel nincsenek amikor nagy pocakkal 8 hónapos terhesen és amikor vinni kellet a kicsiket,mert 6 órát nem bírtak ki nélkülem,mivel szoptak akkor sem engedtek előre.

Bár itt megtanultam nyugodtan várni,mai elég nagy szó nálam aki szinte mindig pörög,siet.

2009. szept. 23. 13:43

Ja, és közben kiderült hogy krónikus pm gyulladásom is van, meg hogy egyszer alul egyszer túlműködöm.

Ezt meg nehéz beállítani(főleg, hogy 1-2 hónapra kapok időpontot ellenőrzésre :S)

2009. szept. 23. 13:37

Mikor kiderült a pm alulműködés, akkor a tsh-m 6 volt..

1 hónapig szedtem 25mg euthyroxot. aztán vérvétel.

A tsh-m lement 0,1-re. Ami túlműködés. Az 1 hónap

Közben nagyon sokat szédelegtem, és a dokim azt mondta hagyjam abba pár napra.. 4 nap után olyan rosszul lettem, hogy fel sem bírtam kelni az ágyból. Akkor azt mondta a doki, hogy szedjek 12,5mg-t.Azóta ennyit szedek.

Jövő pénteken megyek újra vérvételre...

2009. szept. 23. 13:32
Valamilyen szinten függ a gyógyszer adagtól is, de inkább azt mondanám, hogy a bevett gyógyszernek felszívódási/felhasználási szakaszai vannak, így a hormonszintünk nem mindig azonos, épp úgy, mint a jólműködő pm-nél sem.
2009. szept. 23. 13:31

Én sem gondoltam,hogy ezért sőt még a babák születése előtt citromfű teát ittam,de most még szopnak a kicsik nem mertem újra inni.

Az a baj,hogy ez olyan gyorsan változik,amikor meg a dokinál leveszik a vért pont jó passzban vagyok szinte mindig.

151. ebandi (válaszként erre: 149. - 4ece112af0)
2009. szept. 23. 13:31
a szédülésre,ájulástól való félelemre gondolok
150. ebandi (válaszként erre: 149. - 4ece112af0)
2009. szept. 23. 13:30
jól van beállítva a gyógyszered?nekem akkor volt ilyen,amikor túl nagy adagot szedtem,holott mint később kiderült,elég volt a negyede is!
2009. szept. 23. 13:18

Hangulat ingadozásom nekem is van. Egyik percben semmi gond, másikban már sírok, utána meg tök jó kedvem van. Sajnos ez is a pm-el jár.


Depresszió, meg pánikbetegség kialakulhat a pm miatt.

Én pl. sokat szédülök, és ezért vannak napok amikor egyszerűen nem merek lemenni az utcára, mert parálok hogy elájulok. És ha ez hosszabb távon így van, akkor simán kialakulhat az embernél a depresszió, pánikbetegség...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook