Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés gyógyszeres kezelésének bővítése fórum

Pajzsmirigy-alulműködés gyógyszeres kezelésének bővítése (beszélgetős fórum)


208. Martian
2009. okt. 12. 20:14
sziasztok a sok közül melyik a fő pajzsmirigy fórum? :)
207. csgal
2009. okt. 12. 20:01
Ritkán írok, de mindig olvaslak titeket és nekem is hihetetlen, hogy ennyi mindenki szenved. Néha olyan, mintha az én számból jönnének ki a panaszok. Egyébként én holnap megyek vissza vérvételre, hogy megnézzék, hogy áll a szintem, meg elküldtek neurológiára, hogy kizárjunk minden mást.
206. a0c1361e44 (válaszként erre: 204. - Farika)
2009. okt. 12. 16:37
Örülök, hogy benéztél a másik fórumra! Gyre többszőr:)))
2009. okt. 12. 16:36

Ne aggódjatok Lányok, nem vagytok egyedül!

Ezen mind átmegyünk.

204. Farika (válaszként erre: 203. - 9bbc382386)
2009. okt. 12. 15:26

Sajnálom, hogy Te is ezekkel küzdessz. De így legalább tudom nem vagyok egyedül, mert attól paráztam eddig, hogy még valami más bajom is van.

Örülök hogy VAGYTOK, köszönöm hogy írtok, nekem ez sokat jelent!

203. 9bbc382386 (válaszként erre: 202. - Farika)
2009. okt. 12. 15:23

Rossz napok nálam elég gyakran előfordulnak.Már kitapasztaltam,kb.peteérés környékén 1-3 nap,és ciklus előtt szintén 1-3 nap amikor úgy érzem sokszor: feladom!

Nagyon komoly idegállapot,mély depresszió,mellkasnál fura érzés,sokszor meg sem bírok mozdulni,mert ha megteszem meghalok érzés jön.

Szóval nálam így néz ki.

Ha meg nincs tünet,akkor madarat lehet velem fogatni,imádok mindent:-)

202. Farika (válaszként erre: 200. - A0c1361e44)
2009. okt. 12. 12:56
Igen, próbálok én nem rá gondolni, de nem nagyon sikerül!
2009. okt. 12. 12:11
Lányok! Én valahol itt olvastam, h a vashiány is okozhatja ezt a nehézlégzést. Van benne valami, mióta szedem a vasat, jobb.
2009. okt. 12. 12:06

Rossz napok: Rossz a hangulatom. A hormon ingadozás nagyon befolyásolja a hangulatomat. Ha rossz a kedvem, akkor elvonulok mindenkitől. Sosem voltam ilyen.

A nehéz légzés szerintem örökös dolog. Valahogy meg kell próbálni nem rágondolni. Én ezt teszem. Terhelésnél a pulzus megemelkedik. Ez nem csak nekünk, hanem az egészséges embereknek is. Nekem a vérnyomásom is felmegy ilyenkor. A dokim azt mondta ez természetes. Nem szabad mindig a betegségre gondolni, mert akkor azok vagyunk.

Farika, neked nehéz emelni a gyógyszert, ugye?

199. Farika (válaszként erre: 195. - A0c1361e44)
2009. okt. 12. 09:46
Mit jelent az hogy " vannak rossz napjaim"? Csak szeretném minél könnyebben felfogni ezt az egészet, de nem nagyon sikerül! Én szinte állandóan szarul érzem magam, vannak pozitívumok is amelyeknek nagyon örülök, de a rosszullétek mindig elterelik a figyelmemet, hiába próbálok én ellene küzdeni! Terhelésre rettenetesen megy a szívem, közben a vérnyomásom meg nagyon alacsony ált. mindig 90/60 körül van, vagy még rosszabb. a mellkasom is sokszor fáj, meg nehéz légzésem is van. Mit tegyek segítsetek, tanácsokat várnék.
198. a0c1361e44 (válaszként erre: 197. - Syria)
2009. okt. 12. 09:46

Szerintem jobb, hogy megműtöttek. Így ha beállítják a gyógyszer adagodat, akkor jól leszel. Csak sajnos sok orvos elég béna.

50mg-val milyen volt a TSH-d?

Egyébként a súlyunk szertint is kell nézni a gyógyszer adagot. Elképzelhető, hogy régebben kisebb volt a súlyod és ahhoz elég volt az az adag.

kb. 6 hét kell ahhoz, hogy kiderüljön elég e az adag.

197. syria (válaszként erre: 195. - A0c1361e44)
2009. okt. 12. 09:40

Akkor lehet, hogy nem is kell bánkódnom, hogy nem kísérleteztünk a gyógyszerrel való beállítással, hanem egyből jött a műtét?

Nem értem, hogy évekig miért volt elég a TSH-m szinten tartásához az 50 mg?

Vajon mennyi idő alatt reagál a szervezetem a megemelt dózisra?

196. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 194. - Syria)
2009. okt. 11. 16:56

Teljesen átérzem.

2003-ban én is így voltam,azt a koplalást amit le kellett nyomni,nem igazán szeretném újra.A családnak külön főzni,borzasztó volt.

Igaz az asztalhoz én ülök le legutoljára és én kelek fel leghamarabb,ez most is így van.

195. a0c1361e44 (válaszként erre: 192. - Syria)
2009. okt. 11. 08:53

Szia!

Szerintem kevés a gyógyszered! Ez a magas TSH-ból is látszik. Én 69 kg vagyok és 175mg t szedek. Így az alsó referencia környékén van a TSH-m. Nekem is kivették a pm-mem. Nekem is túlműködés miatt, mert kiújúlt többszőr. Volt, hogy gyógyszerrel rendeződött, de ilyenkor mindig alulműködő lettem és híztam, majd újra túlműködő és fogytam. Az utolsónál nem csak fogyásom volt gyors és sok, hanem más tüneteim is voltak. Nem tudták beállítani a működésemet, így műtétet javasoltak. A műtét óta jól vagyok. Vannak rossz napjaim, de ez a műtét előtt is volt. Kibírható. Az orvosom nekem is csak annyi gyógyszert írt fel, mint neked, de tovább híztam, így elkezdtem magamnak adagolni a gyógyszert. A feleslegem felét letornáztam már, és elindult a második feléből is, így már csak 4-5 kg feleslegem van:)

Keress egy másik orvost. A 6,28 as TSH nagyon magas. A mi laborunkban 4,7 a felső határ. Nem csoda, ha nem tudsz fogyni, és nem érzed jól magad. Nekem a műtét után 80 körüli volt a TSH-m és elég rosszul éreztem magam. kb. 1 hónap alatt híztam 10 kg-ot. Nagyon el voltam keseredve. A hízás mellett fáradt voltam, nem tudtam koncetrálni semmire, száraz volt a bőröm, a hajam, kiütéses lettem, stb. De, ahogy a gyógyszer megfelelő adagú lett ismét jól érzem magam. Nem hízok, sőt fogytam sokat azóta, a bőröm rendeződött, és nagyon pörgős is lettem újra!

Tehét igen! Egészséges leszel!!!! Csak kellene egy jobb orvos, meg Te is nézesd önállóan a TSH-dat és adagold esetleg a gyógyszert!

194. syria (válaszként erre: 193. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. okt. 11. 07:42

Attól a háziorvostól egyszer s mindenkorra megszabadultam azzal, hogy átment F...SZ-es politikusba. A mostani tényleg törődik velem, de szerintem nincs tisztában ezzel a kórsággal.

Tudod, igazán nem bánnám, ha a betegségemből annyi maradna, hogy naponta be kell szednem a bogyókat. De ez a túlsúly! Ááááá! Túl azon, hogy utálom a testem, itt a magas vérnyomás, magas koleszterin, s vele együtt a csökkent életesélyek.

193. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 192. - Syria)
2009. okt. 10. 14:19

A háziorvosod tényleg gagyi.

Az enyém odaad beutalót ahova kérek.Nagyon rendes.

A betegség meg csak enyhül majd,de tökéletes sosem lesz.

192. syria (válaszként erre: 190. - A0c1361e44)
2009. okt. 10. 14:08

Persze, hogy szoktam nézetni a TSH-t. 2009.09.15-én 6,128 volt. 0,75-ös L-Thyroxint javasoltak, 3 hónap múlva kontroll. Most a magam szakállára felváltva szedek 100-0,75-öt. A 160 cm-hez, hosszas kínlódás után 84 kg vagyok (Nemrég már a 90-et súroltam.)

1996 november végén műtöttek, mert a bal oldali annyira túlműködött, hogy teljesen elnyomta a jobb oldalit. Baloldalon már olyan volt a nyakam, mint egy díjbirkózónak, csak nem vettem észre, mert nem szoktam magam nézegetni. Viszont emlékszem, hogy abban az időben tiszta hülye voltam. (Meg 58 kg, és nagyon csinos.)

MINDEN idegesített. Még az is, amikor felajánlottam egy hetilapot egy kolléganőmnek, mert találtam benne egy cikket, amiről tudtam, hogy érdekli, olvassa el. Mikor eltelt „már” 2 perc és még mindig nem adta vissza, majd felrobbantam. Ha esett az eső, akkor az volt a baj, hogy nem süt a nap, ha elállt, akkor meg az. Azt hittem, hogy szimplán hülye vagyok, pedig „csak” beteg voltam. Most is hasonlóan feszült vagyok, ezt értettem a zizi alatt.

Az orvos azzal a felkiáltással javasolta a műtétet, hogy fiatal vagyok még az életen át tartó gyógyszerszedéshez (vélemény: dekompenzáció határán álló autonom adenoma). Kicsit hibáztatom, hogy rám bízta a döntést. Szerintem neki kellett volna javasolnia, hogy adjunk egy esélyt a gyógyszerrel való csökkentésnek. A sebész meg szinte az egész bal oldalit kiszedte, mondván, hogy majd a jobb oldali átveszi a működést; ha meg mégsem, a hiány pótolható. Késő bánat, ebgondolat!

A műtétre való felkészülés előtt, meg utána is Xanaxot kellett szednem. Elméretezték a dózist, alig bírtam „lejönni” róla. Végül is Andaxinnal sikerült. Borzalmas volt.

Aztán 1998 nyarán ugyanolyan tüneteim lettek, mint a műtét előtt. A hülye háziorvosom (azóta eladta a praxisát, helyette a parlamentben rontja a levegőt; gyakran látható a TV-ben) meg nem akart beutalót adni a vizsgálatra, merthogy az pénzbe kerül, ő „ok nélkül” nem adhat csak úgy beutalót! Nem kis energiámba került, mire elértem, hogy legyen egy izotópos vizsgálat. Azóta gyógyszert szedek, 3-6 havonta kontroll, és baromira nem érzem jól magam.

Mikor élhetek végre úgy, mint egy egészséges ember? Egyáltalán: leszek egészséges valaha?

191. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 189. - Syria)
2009. okt. 9. 20:08

Az egyik barátnőm mondta és nagyon tetszik:

"Amíg tudom,hogy bolond vagyok addig nincs gond,csak ha nem tudom és nem is érzem hogy az vagyok akkor már baj van."

190. a0c1361e44 (válaszként erre: 189. - Syria)
2009. okt. 9. 18:54
Szoktad nézetni a TSH-dat? Mennyi és milyen gyógyszert szedsz? Ja és hány kg vagy? És mikor műtöttek? Miért?
189. syria (válaszként erre: 185. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. okt. 9. 18:52
Na ez az! Egy ideje megint ugyanolyan zizinek érzem magam, mint a műtét előtt. Kíváncsi vagyok, nekem mikorra tudják végre rendesen beállítani.
188. Farika (válaszként erre: 187. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. okt. 9. 10:09
nekem is így van, ezeknek az óráknak rettenetesen örülök!
187. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 186. - Farika)
2009. okt. 9. 09:37
Vannak viszont olyan napok amikor annyira nyugodt vagyok,hogy semmi nem idegesít,viszont van olyan,hogy kicsi dolgon annyira felidegesítem magam,hogy bőgni tudnék.
186. Farika (válaszként erre: 185. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. okt. 8. 10:06
Most is már három napja, hogy nagyon rosszul alszom, fúrcsa igazán semmi bajom, csak ez a megmagyarázhatatlan feszültség a mellkasomban nagyon rossz! Megértelek, ezek a tünetek borzasztóak!
185. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 184. - Syria)
2009. okt. 8. 09:56

Nekem szerencse a dokim jól beállította.

A szapora szívverés mellett nekem az izzadás az idegesség ami inkább zavar.

184. syria (válaszként erre: 183. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. okt. 8. 08:25

Hát igen, végül is megnyugtató, hogy a ketyegőm rendben. Ez az ocsmány betegség sokszor nyilvánul meg szapora szívveréssel is.

Már nagyon unom, hogy ha bármi bajom van, az orvosok mindig oda lyukadnak ki: pajzsmirigy probléma.

A mai eszemmel nagyon bánom, hogy 13 évvel ezelőtt a műtét mellett döntöttem és nem adtam esélyt arra, hogy gyógyszerrel próbáljuk meg a működést féken tartani. Az orvosnak az volt a véleménye, hogy fiatal vagyok ahhoz, hogy egész életen át gyógyszert szedjek. Megműtöttek, és a végeredmény: életem végéig gyógyszert szedek, ráadásul nem is vagyok rendben.

183. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 182. - Syria)
2009. okt. 7. 18:53
A vizesedés a szívtől is eredhet ezért küldött a dokid oda.Ezzel a betegséggel együtt lehet élni,viszont ha a szívednek lett volna baja akkor rosszabb lenne.Vigasztald ezzel magad.
182. syria (válaszként erre: 178. - 4b6a2525df)
2009. okt. 7. 13:01

Kár, hogy a háziorvosom nem olvasta. Akkor talán rögtön tudta volna, hogy mitől vizesedek, és nem küldött volna kardiológushoz.

Egyébként már rohadtul unom ezt a betegséget, minden bajom forrását.

Utoljára 6,8 lett a TSH-m 0,5 és 0,75-ös Euthyrox szedése mellett. Ezért napi 0,75-öt javasoltak, de a saját szakállamra 0,75 és 100-at szedek.

181. 4b6a2525df (válaszként erre: 179. - A0c1361e44)
2009. okt. 4. 22:33

Igazából kókuszolaj, csak ha hűtőbe teszed, akkor olyan fehér zsírrá alakul a hideg hatására, Nem is igazán jó hűtőbe tartani, mert bitang kemény lesz,

Egyébként semmi különleges íze nincs.

Én egy hónapja használom, mindent azzal főzök.

Sütni még nem sütöttem benne húst,vagyis rántott húst nem készítettem, wokban már sütöttem benne csirkemellet.

Szóval izre semmiben nem különbözik a másfajta olajoktól.

Én a Herbaházba vettem.

2009. okt. 4. 09:11
Rám is igazak voltak a felsoroltak kivéve a gyorsétterem.A stressz a kevés étkezés sőt inkább az egyoldalúság.Viszont mostanában egyáltalán nem igaz rám és még is rosszul érzem magam.Bár a pajzsmirigy működést majd csak novemberbe tudom meg,de szerintem pont akkor jó lesz.
179. a0c1361e44 (válaszként erre: 178. - 4b6a2525df)
2009. okt. 4. 08:37

Köszönjük a cikket:))

Biztos sok igazság van benne.

Én pl. nem eszek gyorsétterni kajákat szinte soha. Évente egyszer eszek 1 hamburgert.

Már írtam az enyém genetikai alapont alakult ki. Kókusz zsír? Mi az hogy kell használni? Milyen íze van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook