Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködést lehet természetes gyógymódokkal helyrebillenteni? fórum

Pajzsmirigy alulműködést lehet természetes gyógymódokkal helyrebillenteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
82. Bözsi néni (válaszként erre: 81. - _Berry_)
2020. jan. 6. 17:32
Tudod, akinek kivették a pajzsmirigyét, elég csekély esélye van a gyógyulásra :-))
81. _Berry_ (válaszként erre: 80. - Channa*)
2020. jan. 6. 10:52
Itt te vagy, aki mutogat másra és anélkül, hogy tájékozódnál beleképzelsz dolgokat és szarnak nyilvánítasz valamit, amiről fogalmad sincs. Kiforgatod mások szavait, hiszen más is leírta már, hogy senki nem ellenzi, hogy ha valaki beteg, akkor orvoshoz menjen, sőt tegye meg. Senki nem mondta itt, hogy ne szedjen valaki gyógyszert amint belekezd valami alternatív dologba, sőt pont, hogy nem szabad attól abbahagyni a gyógyszert, mert ahogy a betegség sem 1 nap alatt alakult ki, úgy a gyógyulás sem 1 nap alatt lesz. Bocs, de ha szerinted egy könyv elolvasásának ajánlása 0 információ a témában, akkor jól megfogalmaztad magadról,tényleg te vagy a hülye. Nekem ha ajánlanak egy könyvet, akkor utánanézek, aztán eldöntöm, hogy az ott leírtak elég információ-e, elég meggyőző, hogy kipróbáljam, vagy esetleg még tovább kutassak. Ha te 200 Ft-os gyógyszerrel (amit valaki nagyon jól megfogalmazott, hogy azzal kampányolsz) akarod magad szinten tartani életed végéig, akkor tegyed, mert gyógyult persze attól nem leszel.
80. Channa* (válaszként erre: 77. - _Berry_)
2020. jan. 6. 08:00

Jó, akkor maradjunk abba, hogy ajánlottál valamit 0 információval úgy, hogy a szomszéd is így csinálja, a végkimenetelről nem tudsz semmit, de ez senkinek nem árthat szerinted, de aztán másokra mutogatsz, hogy ők a hülyék.


Legyen! Én vállalom, hogy vagyok olyan hülye, hogy az orvosomnak a tanácsát fogadom meg és nem a te általad ajánlott étkezéssel és nem egyéb hókuszpókuszokkal próbálkozok;)

79. Guruljka (válaszként erre: 78. - Bözsi néni)
2020. jan. 6. 00:47

Igen.

Biztos, hogy nem költenék ebben az esetben más gyógymódra. Hormonhiányra pont jó a hormonpótlás.

2020. jan. 6. 00:01

Az etedeti kérdés az volt, hogy költsön-e akupuntúrára, az meggyógyítja-e a pm. alulműködést.


Szerintem először is tudni kellene, hogy mi okozza az alulműködést.


Gyógyítani nem fogja, és szerintem felesleges pénzt költeni rá, mikor az alulműködésre adott tabletta pontosan azt az anyagot tartalmazza, amit az emberi pajzsmirigy termel.

77. _Berry_ (válaszként erre: 76. - Channa*)
2020. jan. 5. 23:20

Már az első hozzászólásomban sem írtam, hogy ne lehetne gyümölcsöt és zöldséget enni, ez a te beleképzelésed, ami alapján eldöntötted, hogy ez így nem jó. Pár hozzászólással később írtam is, hogy lehet és aztán pont azért ment el a zöldség és gyümölcs irányába a beszélgetés, mert azt írtam, hogy kétlem, hogy valakinek pár hónapos tejtermék, hús megvonásától tönkre menne a szervezete vagy hiánybetegség alakulna ki.


Az is egy nagy tévedés, hogy a gyümölcs hizlal. Gyümölcs és gyümölcs között is van különbség, mint ahogy zöldség és zöldség között is. Vannak a vizesebbek, amelyeket pont ezért még fogyókúrában is ajánlanak. És nyilván ahogy ha valaki mindent eszik, akkor sem a zabálás az elsődleges, úgy egy diétában is össze lehet válogatni, hogy a napi energiabevitel, szénhidrát, vitamin stb. megfeleljen az adott szervezet számára. És ahogy írod, hogy mit nem ehetnek a pm betegek, látod az is csak elviek, ha te meg rendben vagy. Az elviek valakire vonatkozik és van szervezet, amelyre nem. Gyógyszer is van, amelyik szinten tudja tartani az egyik beteget, míg a másiknak 3-at is ki kell próbálnia, míg megtalálják a megfelelőt.

76. Channa* (válaszként erre: 73. - _Berry_)
2020. jan. 5. 22:53

"Abból a szempontból nagyon szigorú ez a diéta, hogy nem ehetnek semmiféle tejterméket, húst, készételeket, gabonát meg még vagy "100" dolgot a diéta ideje alatt."


Ennyit írtál elsőre. Szerintem ez a diéta vagy mi tarthatatlan.

A 100 dologban benne lehet a gyümölcs és a zöldség, mert gondolom a 100 dologban nem a polip, languszta, csiga, stb. van.

Szerintem a 100 dolog a teljes ételféleséget kimeríti, azaz a diéta szerint semmit nem lehetne enni.


Egyébként én nagyon támogatom a szinte teljes megvonásos diétát. Szerintem a leghatásosabb a napi 600-800 kalória bevitel, de nem pm. működésre, hanem fogyásra.


És amiket elvileg nem ehetnek a pm. betegek, de én eszek és teljesen rendben vagyok:

pl. a keresztesvirágú zöldségeket kerülni kell, illetve a spenótot, kelkáposztát, káposztát, karfiolt, kelbimbót, brokkolit, fehérrépát, krumplit, sült zöldségek, glutént: búza, árpa, rozs és még sorolhatnám, a szója is tiltott.


Egy alulműködő ember én nem javasolnám a gyümölcs fogyasztását napi szinten, hiszen magas a gi-je, így hizlal.


Tehát ennyit arról, hogy zöldségeken, gyümölcsökön és magokon éljen valaki.

75. _Berry_ (válaszként erre: 74. - Guruljka)
2020. jan. 5. 22:22
Felesleges vitatkozni rajta, tekintve, hogy senki nem vitatta és köze sincs az eredeti témához. Aki meg azt gondolja, hogy ha ennyi méreg már úgyis van rajta, akkor nem fog megártani még az élelmiszeripar által az élelmiszerekhez adott egyéb méreg az egyes feldolgozott élelmiszereknél, akkor egye egészséggel. Végül is a hit is sokat számít és van, aki alig eszik zöldséget/gyümölcsöt életében, mégis jól elvan 70 évig.
2020. jan. 5. 21:52

Vitatkozhatunk még egy darabig, de a boltban kapható zöldségfélék közül is a legtöbb eleve vegyszerezett sőt tartósított. Különben nem ehetnénk spanyol szőlőt, török narancsot, chilei áfonyát.

Sőt esetleg a hazai almát is vegyszerezték, hogy jobban bírja a raktározást.

A friss salátanövények is aligha a a bolt szomszédságában termettek.

73. _Berry_ (válaszként erre: 72. - Channa*)
2020. jan. 5. 18:16

Ha azt írtam volna, hogy almát kell enni répával hónapokon át, akkor érteném az érveidet, azonban ma amikor bemész az üzletbe és már egyre több olyan gyümölcs, zöldség vagy zöld található meg (pl. madársaláta, római, rukola stb.) ami mondjuk 10 éve még nem volt az itthoni üzletekben, akkor milyen megvonásokról beszélsz, ami ártalmas lehet? Ráadásul itt nem is arról volt szó, hogy valaki örökre hagyjon fel mondjuk a kenyérrel, tésztával, hiszen ha hasmenésed van akkor is addig hagysz fel dolgokkal és diétázol, amíg meg nem gyógyulsz, nem pedig habosat eszel habbal, hogy még tovább fokozd.


A vegyszerezés meg megint egy más téma. Valóban nincs ma már 100% tisztaságú élelmiszer, de azért nagyon nem mindegy, hogy valaki ízfokozókkal, stabilizátorokkal tömi magát, vagy még mindig a természetesebb élelmiszerekkel.


A gyorsétterem tekintetében meg rossz embert kérdeztél meg, mivel nem szeretem azoknak a műkajáknak még a szagát sem, így nem járok.

72. Channa* (válaszként erre: 70. - _Berry_)
2020. jan. 5. 17:06

Én nem ezt állítottam, hanem azt, hogy az ilyen étel megvonások nem jók.

Szerintem mindent kell enni és, ahogy Bözsi néni is írja, ma már minden vegyszerezve van.


Én bármikor szívesen versenyzek bárkivel étkezésben.

Te pl. hányszor eszel gyorsétteremben, mondjuk 1 év alatt?

71. Bözsi néni (válaszként erre: 70. - _Berry_)
2020. jan. 5. 17:00

A gyümölcsök, zöldségek is vegyszerezve vannak. Még az eső is savas. Ma már semmi sem egészséges.


Ettől függetlenül persze fogyasztani kell zöldséget, gyümölcsöt is.

70. _Berry_ (válaszként erre: 38. - Channa*)
2020. jan. 5. 16:54
Bármilyen betegségtől függetlenül, ha szerinted a gyümölcsök, zöldségek, magvak, növények nem egészségesek, akkor egyél minél több tartósítószeres kaját, elvégre mindenki maga tudja, hogy mivel táplálja vagy éppen rombolja a szervezetét. Az pedig, hogy az emberek miért nem táplálkoznak egészségesen annak nagyon sok oka van.
69. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Vadmacska74)
2020. jan. 5. 16:52

A csökkent pajzsmirigy működésre felírt tablettában pontosan ugyanaz az anyag van, amit az emberi pajzsmirigy termel.


Akkor minek kidobni egy csomó pénzt bizonytalan kimenetelű akupunktúrára?

68. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 66. - Channa*)
2020. jan. 5. 16:32
Alulműködés.
2020. jan. 5. 15:58

Egyébként jókat mosolygok azon, hogy a gyógyszer az ördögtől való, az orvos maga a patás ördög, aki a gyógyszergyárakjal karöltve csak a profitot nézi.


Bezzeg a bio- és gyógynövény boltok, webáruházak csakis tisztán angyógyításnak élnek, nem a minél nagyobb profitra hajtanak. Ja, de, nagyon is jövedelmező üzlet.


Egyébként a gyógyszerek legnagyobb része növényekből készül. Csak szűrve, tisztítva, koncentráltan van az a hatóanyag a tablettában, ami a teában is megvan. Csak a teákban lehetnek olyan növények, anyagok is, amik nem hasznosak, sőt.


Szóval ami egy heti tablettában hatóanyag benne van, az féléves vagy még több teázgatással fogyasztódik esetleg el.


Ezért a fórumindítónak azt javaslom, hogy az orvosával mindenképpen beszélje meg, ha valami alternatív szert alkalmazna, mert az módosíthatja a gyógyszer hatását. És az orvos nem tudja majd, mitől nem jó a gyógyszerelés, és a végén a beteg önmagával szúr ki.


A gyógyteákkal nem árt óvatosnak lenni, csakis garantált minőségűt venni. Volt valamelyik évben nagy vizsgálat a gyógyteákra vonatkozóan, ahol is 10 teából 8 volt szennyezett valamilyen más, mérgező hatású növénnyel. Nyilván pici mennyiségben, ezért nem okozott azonnali gondot. Na de huzamosan iszogatva, apránként?

66. Channa* (válaszként erre: 46. - Bözsi néni)
2020. jan. 5. 15:58

Én már halottam. Jó lenne tudni, hogy Enissa ismerősének milyen pm. betegsége volt.


Nekem túlműködésem volt és időlegesen, néhány hónapos gyógyszeres kezeléssel kordában tudták tartani kb. 10 évig. A műtétem előtt 1 évvel olyan szinten indult be, hogy bár használt valamit a gyógyszer, de nem lettek tökéletesek az értékeim, így a műtét előtt 3 nappal be kellett feküdnöm kórházba, hogy 3 napon keresztül injekcióban kapjam a túlműködős gyógyszert, hogy a negyedik napon meg tudjanak műteni. Abban biztos vagyok, hogy nem methotyrint kaptam, hanem mást, de a nevét nem tudom és most nem akarom előkotorni a zárómat.


Hormonpótlást nem hinném, hogy vénásan adnának. Egy esetet tudok elképzelni, ha életmentés a cél, de még ezt se igen, hiszen a hormon beépülési ideje 4-6 hét.


Én rákerestem, de nem találtam vénásan adható pm. gyógyszert.

65. unom (válaszként erre: 55. - 55Judit)
2020. jan. 5. 15:54
Szerintem is. Kigyógyulni a rákból mindenképpen pozitív, vállalnám a mellékhatásokat is.
64. Channa* (válaszként erre: 62. - 55Judit)
2020. jan. 5. 15:51

Én elhiszem, hogy nagyon beteg voltál/vagy. És biztos nagyon rossz. Az pedig biztos megnyugvást nyújt, ha másra mutogatsz azért, mert nehezen gyógyulsz/gyógyultál meg, de azért nem szabad túlzásokba esni és másnak kívánni saját szenvedésedet.

Legalább ne mond ki!


Ha elcsesztek volna a dokik, akkor nem lennél itt.


Annak idején, amikor még az orvostudomány nem volt annyira előrehaladott mint most, a férjem is rákos volt. 30 éve gyógyult. Kemoterápiával gyógyították meg és 2 műtéttel. Volt aki hasonlóan gondolkodott hozzád és a kemoterápia helyett a dél amerikai kézrátétes gyógyítást választotta. Ő meghalt 1989-ben. Volt olyan 26 éves srác, aki azért halt meg, mert bár ő benne volt a kemóban és be is járt, ha épp ráért, de pénzt kellett keresnie, amikor dolgozott a kemo kimaradt. 26 évesen 1989-ben meghalt.

63. Channa* (válaszként erre: 49. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 5. 15:45

Miért idegesítene?

Költse magára. Én folyamatosan a pajzsmirigy alulműködésről beszélek és annak következményeiről, ha nem kezelik.


55Judit folyamatosan arra buzdít mindenkit, hogy tájékozódjon és ne a gyógyszergyárak profitját növelje, mert őt is elcseszték az orvosok, stb. Ja, és ráadásul fogalma sincs a pajzsmirigy működésről. A vitamin szedése a tuti szerinte, mert ugye azt nem a gyógyszergyárak készítik...

62. 55Judit (válaszként erre: 59. - Lávli)
2020. jan. 5. 15:40
Igazad van. Ugye arról is van véleményed, ha valaki a másikat kigúnyolja betegségében, küzdelmeiben, azért meg megrója ha nem orvos, hanem alternatív gyógymód hozza helyre? Szerintem senkit nem kell provokálni. Ha mégis, az viselje a következményeket. Részemről ennyi volt.
61. Bözsi néni (válaszként erre: 52. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 5. 15:37
Köszönöm.
60. Bözsi néni (válaszként erre: 50. - 55Judit)
2020. jan. 5. 15:35
A hittérítő munkád mellett kell más vélemény is.
59. Lávli (válaszként erre: 57. - 55Judit)
2020. jan. 5. 15:26
Azert, ha lehet, kívánjunk inkább egymásnak jót, vagy ha az nem megy, akkor inkább semmit. 🙄 "Szívből" pláne. :(
2020. jan. 5. 15:24
Na egy szó mint száz, a fórum kérdéssel kapcsolatban én már régebben válaszoltam. A továbbiakban úgy látom, mindenki eltér az eredeti témától. Pedig mással kapcsolatban nyugodtan lehetne egy neki megfelelő fórumot indítani.
57. 55Judit (válaszként erre: 56. - Lávli)
2020. jan. 5. 15:21
Szerintem is. És az is, amire válaszoltam.
56. Lávli (válaszként erre: 55. - 55Judit)
2020. jan. 5. 15:20
Azért ez így elég durva.
55. 55Judit (válaszként erre: 54. - Unom)
2020. jan. 5. 15:13
Szívből kívánom, ha egyszer megbetegszel, úgy gyógyítsanak az orvosok mint engem, és csak annyi maradandó károsodást okozzanak mint nekem. Így pont jó lesz.:)
54. unom (válaszként erre: 51. - Bözsi néni)
2020. jan. 5. 15:07

Ne foglalkozz vele, nem érdemes. Vakhitű, a tények nem zavarják.

Leírta, hogy kigyógyult a rákból, de szerinte ez is a szemét orvosok hibája. Bezzeg a szcientológusok mindent tudnak, az a szentírás.

53. 55Judit (válaszként erre: 52. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 5. 15:04
Már rá is kerestem. Nem kell hogy bizonygasd neki. Ha érdekli, majd megkeresi ő is.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook