Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködést lehet természetes gyógymódokkal helyrebillenteni? fórum

Pajzsmirigy alulműködést lehet természetes gyógymódokkal helyrebillenteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
52. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 46. - Bözsi néni)
2020. jan. 5. 15:02
Megírom neked, megkérdezem. Nagyon ramaty állapotban volt már. Nem Magyarországon él az illető.
51. Bözsi néni (válaszként erre: 27. - 55Judit)
2020. jan. 5. 15:02

" Az pedig igaz lehet hogy amit orvos ír fel krónikus betegségre, bármire, az még soha, senkit nem gyógyított meg semmiből."


Hát ez azért meglehetősen túlzó kijelentés. Nevetséges.

50. 55Judit (válaszként erre: 44. - Bözsi néni)
2020. jan. 5. 15:00
Te sem a fórumtémára válaszoltál. Kit érdekel hogy te mit hiszel?
49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - Channa*)
2020. jan. 5. 15:00

Most vegyél egy nagy levegőt, gondold végig a témát, tedd a szívedre a kezed és írd már le, miért idegesít téged, ha valaki netán hatszázezer Ft-ot költ/hó magára? Keresd azt a bejegyzést is meg, ki írta, hogy ne szedjen valaki gyógyszert?!

Ennél több mondanivalóm nincs.

Fórumindító, bocsánat , hogy elkanyarodtam a témától.

Jó egészséget!

48. Bözsi néni (válaszként erre: 47. - Bözsi néni)
2020. jan. 5. 15:00
*pontosan
47. Bözsi néni (válaszként erre: 27. - 55Judit)
2020. jan. 5. 14:58

"A gyógyítás megöli a profitot, így ez nem is lehet vita tárgya."


És ez pontisan igaz minden alternatív szerre!

46. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 5. 14:56

Még nem is hallottam soha, hogy a pajzsmirigy hormont vénásan adnák. Tabletta szokott lenni, akinek teljes eltávolítás volt, annak is.


Mit kapott?

45. 55Judit (válaszként erre: 43. - Channa*)
2020. jan. 5. 14:56

Jól van, én értelek. Ne túrázd magad tovább tényleg.


A kérdés a következő volt: Pajzsmirigy alulműködést lehet természetes gyógymódokkal helyrebillenteni? Ehhez képest te másról írsz folyamatosan.

44. Bözsi néni (válaszként erre: 24. - 55Judit)
2020. jan. 5. 14:55

Szendi Gábor megmondóember cikkeinek én egyáltalán nem hiszek.


Nem orvos, de persze mindent tud, mindenhez ért.

43. Channa* (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2020. jan. 5. 14:53

Nem túráztam fel magam, de könnyű más farkával verni a csalánt.


Én a pajzsmirigy alulműködésről beszélek folyamatosan úgy, hogy 20 éve vagyok pm. beteg, az utóbbi 10 évben nincs is már pm-em, azaz tudom, hogy miről beszélek.


De, mint írtam: én jól vagyok, és ha valaki próbálkozni akar, akkor tegye. Szerencsére ez az én közérzetemet nem befolyásolja.

A segítség részemről annyi, hogy elárultam, nem ördögtől való a pm. alulműködésre szedhető tabletta.

42. Channa* (válaszként erre: 40. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 5. 14:48
Egy olcsó és olyan gyógyszer mellett, ami pont azt teszi, amit kell.
41. 55Judit (válaszként erre: 39. - Channa*)
2020. jan. 5. 14:44
Annyira feltúráztad már magad, hogy észre sem veszed, a fórumtéma teljesen más. Amiről te írsz, annak légyszi nyiss egy külön témát!
40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39. - Channa*)
2020. jan. 5. 14:36

Miért húztad ezen ennyire fel magad?

Felmegy a vérnyomásod így, ha ennyire a szívedre veszed, hogy van akinek bejön valamilyen más alternatíva is.


'És bezzeg Gyuri bácsi, egy fillért sem kap a teák árából;)'

Nem hiszem, hogy itt valaki azt írta, hogy Gyuri bácsinak ezen nincs nyeresége.

Majdnem mindenki megdolgozik, fizikailag, vagy szellemileg a pénzéért. Ingyen nem igazán kapunk semmit.

Akit érint egy-egy betegség, az meg nagyon jól tudja milyen tünetekkel jár.

De, itt senki nem írta, hogy ne szedjenek gyógyszert, viszont te CSAK az 'ócsó gyógyszerek mellett kampányolsz.

2020. jan. 5. 14:13

És, hogy ne hegyezzük ki ezt a betegséget csak arra, hogy meghízhat, kihullhat a haja.


Ennek a hormonnak a hiánya a teljes hormonháztartást vezényli, ha nincs akkor az egész hormonháztartás felborul, aminek nem csak az lesz a következménye, hogy állandóan fáradt, megritkul a haja, felszed 50 kg-ot és bamba képpel tekint a világra, hanem az is, hogy tönkre mennek a szervei. És nem "csak" a petefészek és a méh, hanem a vese, mert a mellékvese hormon sem fog megfelelően termelődni, a csontja, mert ilyenkor jellemzően a mellék pajzsmirigy sem működik megfelelően, így a kálcium feldolgozása nem működik megfelelően. A hasnyálmirigy nem megfelelő működés léphet fel, ami nem "csak" egy laza cukorbetegséggel járhat, hanem tönkre mehet a máj. Na jó tudom, létezik májtranszplantáció, de minek az? Van gyógytea a világon. Meg sem említem, hogy a nem megfelelő hasnyálmirigy működés következményeként a szervezet méregtelenítése teljesen felborul, emelkedik a koleszterinszint, ami miatt az erek tönkremennek és jöhet egy jó kis szívinfarktus, vagy strók. Ja, ez is nudli, mert van májvédőtea, amiből 1 heti adag kb. 1 eFt. Nem drága valóban, de mellé meg kell venni a koleszterinszint beállító teát, a vesevédőteát, a szíverősítő teát, kell a vérnyomásra egy kis fehérfagyöngy+fokhagyma kapszula, ami 1 havi adagja kb. 4 eFt, ja és majd el felejtettem a pajzsmirigyre való teát is. A havi adag kb. 20 ezerből jönne ki, és mellette a kókler természetgyógyászokat is meg kell fizetni. Mennyit is írt a fórumindító? Alkalmanként 18 eFt?


Ez tényleg sokkal olcsóbb, mint a 3 havi adag, ami 200 Ft alatt van. És tényleg nem gazdagítjuk a gyógyszergyárak a 3 havonta kiadott 200 Ft-al. Mert tuti erre utaznak! A mi havi 66 Ft-ra:DDD

És bezzeg Gyuri bácsi, egy fillért sem kap a teák árából;)


Egyébként felőlem mindenki azt tesz, amit akar. Ha valakinek megéri, hogy játszik a testével és életével, akkor tegye.


Azért kíváncsi lennénk rá, hogy hányan teszitek le azokat az életmentő gyógyszereket, amelyek ellen annyira kampányoltok...

38. Channa* (válaszként erre: 35. - _Berry_)
2020. jan. 5. 13:57

Az egészséges valóban nem árt, de az általad felvázolt nem egészségesnek tűnik.


És nem mellesleg, ha az egészséges étkezés és az alternatív kezelések annyira jók, akkor vajon miért szednek az emberek vérnyomás csökkentőt, miért mennek el kemoterápiára, miért mennek bele operációkba? Nem lenne elég csak meginni 1-2 teát naponta, néhány hónapig és közben egészségesen táplálkozni?

37. 826302286d (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 5. 11:41
Az utolsó mondatodat vastagon kiemelném!!👍
36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - 826302286d)
2020. jan. 5. 10:51

"Konzultáció az orvossal szükséges ,mielőtt természetes terápiát alkalmazna... szerintem."


Ez lenne a logikus, de aki elvből elutasítja a természetes gyógymódokat, az nem is engedi a páciensét, hogy kipróbálja.


Ezt úgy lehet, ahogy az ismerősöm a pajzsmirigyére itta pl. a teát, hogy a gyógyszer mellett kezdte el. Majd a labor miatt az orvos csökkentette, majd elhagyta az injekciót.

A vércukorcsökkentésére meg otthon is tudja mérni a beteg, mennyit csökken a cukor a vérében.

Nyilván annyival kevesebb gyógyszert kezd majd el szedni, ha hat.


A legtöbb orvos nem hisz ezekben.

Viszont csakis elhagyni a gyógyszert és bármi mást használni is életveszélyes, tehát csakis ésszel fokozatosan szabad átállni!

35. _Berry_ (válaszként erre: 21. - Channa*)
2020. jan. 5. 10:44
Te mi a fenéről beszélsz? Olvassál már mielőtt nekem támadsz. Annyit írtam csak, hogy van ez a könyv, olvassa el és próbálja ki, ha úgy gondolja. Az egészséges étkezés senkinek nem fog megártani alapból sem. Nem írtam, hogy mellette ne járjon orvoshoz, ne szedjen gyógyszert, nem kívánt itt senki szomszéd tehén döglést.
34. 55Judit (válaszként erre: 33. - 826302286d)
2020. jan. 5. 10:43
Veled egyetértek. Valóban van sok esetben mikor csak az orvosi beavatkozás segíthet. De ugye ez is kideríthető hogy kinél mit kell, vagy lehet alkalmazni. Akinél kiderül hogy lehetséges a teljes gyógyulás, akkor le lehet szokni a tüneti kezelésről. Megint csak magamból indultam ki.
33. 826302286d (válaszként erre: 31. - 55Judit)
2020. jan. 5. 10:36

Már említettem ,nekem nem opcionális a gyógyszer szedése.

Kell szednem!Nincs pajzsmirigyem.


A posztoló eldönti, hogy a bejegyzésekből mit hasznosít és mit nem.

Én csak a tapasztalataim írtam le.


Konzultáció az orvossal szükséges ,mielőtt természetes terápiát alkalmazna... szerintem.

32. 55Judit (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 5. 10:10
Egyszerre írtunk. :))
31. 55Judit (válaszként erre: 29. - 826302286d)
2020. jan. 5. 10:07

Alternatív gyógymód nagyon sokféle létezik minden betegségre. Azért mert a te doktornőd mellényúlt, nem szabad általánosítani.

Van aki azt választja, hogy élete végéig gyógyszert szed. Csak az orvosi segítségben bízik. Bár látja hogy csak a tüneteket nyomja el, de akkor is. Nincs ezzel semmi baj. De aki másban hisz, és még bízik a teljes gyógyulásban, azt ugyanúgy nem szabad lebeszélni az alternatívákról. Had tájékozódjon mindenki! Úgysem egy hoxás fórumbejegyzés alapján fog senki beleugrani valami idegenbe. Tájékozódni meg szabad sok irányba, és a mai világba kell is. Ha jól gondolom, ez a téma is az érdeklődés jegyében indult.

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Channa*)
2020. jan. 5. 10:06

Na jó, de ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor miért is a gyógyszert favorizálják?


Erre nem válaszoltam az előbb. Nem tudom, egyik ezért, a másik azért.

Van sok orvosismerősöm. Vannak vezetőbeosztásúak és beosztottak. Közülük van olyan, aki csakis a gyógyszerre esküszik, van aki gyógyszerellenes, amit lehet gyógynövényekkel gyógyít önmagán, családján és betegeinek is meri ajánlani.

Az orvos is ugyanolyan ember, mint mi. Más-más elvekkel, van aki utána jár egy-egy betegség okának és az okot próbálja megszüntetni, van aki a betegség tüneteit elnyomni.

Van ismerősöm, aki a baleseti sebészetén dolgozott, nem keresett ott sem rosszul, de elment gyógyszerügynöknek, ott hülyére keresi magát, tehát ez is nagy üzlet. Nekem régebben volt egy fantasztikus háziorvosom, aki azt mondta felírta ezt a gyógyszert, vegyek be belőle 1/4, vagy 1/2 szemet. Ő a dobozra az egy szemet fogja felírni, mert az a kötelező, de mivel ezeket a gyógyszereket amikor próbálták, statisztikát vontak és azok alapján határozták meg az adagot, nem is lehetne minden egyénre külön szabni tudjuk, lehetetlen, de ha van egy nagyon lelkiismeretes orvosod, az majd személyre szabja.

Erről a témáról lehetne oldalakat írni, de semmi értelme, pont azért, mert egyikünknek ez jött, míg másoknak meg más, megint mások hisznek más dolgokban pl. szellemsebészet, kézrátét, energia küldés, istenbe vetet hit és a jó ég tudja még ki és miben hisz.

Olvastam Dr. Máté Gábor A test lázadása című könyvét, abban is van igazság, ő vallja a háziorvosnak ki kellene térni a beteg lelkének az állapotára is, mert sokszor ott van a kutya elásva.

A lényeg senkit és semmiről nem állt szándékomban győzködni, leírtam és mindenki belátása szerint teszi a "polcára" az olvasottakat.

29. 826302286d (válaszként erre: 23. - Channa*)
2020. jan. 5. 09:56

Kb.3 hétig nem szedtem a gyógyszert,mert a házidokinéni azt mondta ,hogy olyanok az értékeim.


Doktornő az alternatív gyógymódok híve volt.

Tüneteim gyógyszer leàllás után:felpuffadt arc ( mint egy alkesznak)


Bellassult mozgás és gondolkodás.


Bamba arckifejezés 😁ezt a férjem mondta ,lehet szívatott ,de nem biztos.



Egy hónapig tartott ,heti vérvétellel egy másik dokinő beàllította a hormont.

28. 55Judit (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 5. 09:52
Én örülök a teás sikernek! Gratulálok! Én is ittam már Gyuri bácsi teáját, másra, és nekem is elmúlt a panaszom tőle. Azt hiszem 3-4 hópap kellett de megérte. Ha "gyógyszert" szedtem volna, ennyi idő elteltével már azok mellékhatásaira is elkezdhettem volna szedni a további tablettákat.
27. 55Judit (válaszként erre: 21. - Channa*)
2020. jan. 5. 09:49
Ne magyarázd bele hogy Berry bármire is buzdítaná a fórumnyitót! Attól hogy mutat neki valaki valamiféle irányt, azzal nem beszéli rá semmire. Had tájékozódjon! Én magamból indulok ki, ezért elnézést kérek mindenkitől. Ha nekem adódik valamiféle egészségügyi problémám, a felmerülő gyógymódokat több irányból körbejárom, a legszélesebb körben igyekszem tájékozódni. Lehet hogy azért mert nekem sajnos sokat ártottak már műtéttel is, félrekezeléssel is orvosok, nem tudom. de ez van. Az pedig igaz lehet hogy amit orvos ír fel krónikus betegségre, bármire, az még soha, senkit nem gyógyított meg semmiből. Kezelnek. A gyógyítás megöli a profitot, így ez nem is lehet vita tárgya.
26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Channa*)
2020. jan. 5. 09:40

Nézd, én nem akarlak se téged, se mást meggyőzni semmiről. Én leírtam egy családon belüli tapasztalatot. Aztán ezt vagy elhiszi valaki, vagy nem.

Nem tudom mennyire horror ár egyeseknek, egy 800 Ft-os tea, pajzsmirigyre 2 fajta kell, az 1600 Ft összesen, tovább tart egy hónapnál, átszámítva cigire (nem dohányzom) egy doboz cigaretta ára.

Sajnos nem minden gyógyszert adnak 200 Ft-ért.

Ez is saját tapasztalat, vannak olyan gyógyszerek, amik klinikaiszakorvos ajánlásával is közel 10.000,- Ft.

25. 55Judit (válaszként erre: 8. - _Berry_)
2020. jan. 5. 09:37
Te nagyon jól beszélsz.
24. 55Judit (válaszként erre: 1. - Vadmacska74)
2020. jan. 5. 09:35

Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket:

[link]

De nagyon érdemes lenne szintén az oldalon, a bal oldalon található cikk archivumban megnézni milyen írások vannak pajzsmirigy címszó alatt. Én innen sok év alatt nagyon sokat tanultam.

23. Channa* (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 5. 09:24

Na jó, de ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor miért is a gyógyszert favorizálják?

Nekem mindig ezek a problémáim.


Egyébként a hormon amit adnak úm. természetes szer és mint írtam 3 havi adag ára 200 Ft alatt van.


De pl. Gyuri bácsi teái és bogyói horror áron kaphatóak és ugye nem 1-2 hét alatt használnak, hanem több hónap fogyasztás után kezdhetik el kifejteni a hatásukat, ha hatásos egyáltalán.


Nekem a hajam fele kb. 1 hét alatt hullott ki. Ha néhány hónapig próbálkozgatok ezekkel az alternatív szerekkel, akkor már 12 éve kopaszon élném az életemet, ha egyáltalán élnék.


Illetve úgy tudják mondani az elhízott emberek, hogy ők bizony pm. betegek és a víztől is híznak (ez nem igaz egyébként) és néhány hét/hónap alatt szedtek fel 30-50 kg felesleget és képtelenek leadni.

Szerintetek tényleg meg kell várni ezt az állapotot? Nem egyszerűbb és biztonságosabb kiváltani a 3 havi gyógyszer adagot, aminek semmi mellékhatása nincs, és nem elhízni, megkopaszodni, elbutulni?


Egyszerűen nem értem az embereket.


Bezzeg ha arról van szó, hogy a menopauza ne következzen be 50 évesen, akkor nagyon sok nő képes magába nyomatni olyan hormonokat, amelyeknek nem csak mellékhatásai vannak, hanem hosszútávon akár betegséget is okozhatnak...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook