Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Padlószőnyeg vagy laminált padló? fórum

Padlószőnyeg vagy laminált padló? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. máj. 13. 22:51
lamináltra szavazok... A szőnyeget tisztítani kell, csak porfogó
2012. máj. 13. 22:44
Lamináltat
68. becseiagi (válaszként erre: 67. - MMea)
2009. máj. 23. 09:12

Remek ötlet ez a csoki barna ülő gondolat, és igazad is van! A zöld falhoz biztosan passzolna a csoki szín. Meg hát úgy is csoki mániás vagyok! :))


De ahhoz megy a narancsságra sötétítő függöny? Milyen kiegészítőket ajánlanál a csoki ülőhöz? És milyen színű padlószőnyeget vagy lamináltat?

67. MMea (válaszként erre: 65. - Becseiagi)
2009. máj. 21. 16:10
Ajánlanám a csokibarna ülőgarnitúrát az remekül megy a zöldhöz, nekem is az van a nappaliban az almazöld falamhoz és terrakotta színű a járólap. A zöld falhoz a kék ülőgarnítúra szerintem nem lenne összhangban, főleg ha a falnak egy ilyen erős színt választottatok, egy lágyabb finomabb szín jobban passzolna mint a kék.
66. mama35
2009. máj. 20. 20:04
A laminált a jobb. Könnyü lerakni, tisztántartani, és van már olyan amit vizesblokkban használnak. És ami nem mellékes, hogy ez a leg kedvezőbb árfekvésű.
2009. máj. 20. 09:03
Nálunk a nagy szobában a padlószőnyeg mellett döntöttünk, de kéne egy segítség színben. A fal olyan kiwis színű lesz, a bútorunk juhar színű, és sötétkék színű ülőgarnitúrát szeretnénk. De milyen színű legyen a padlószőnyeg?????????
2009. máj. 19. 22:56
Laminált padlót rakatnék le.
63. becseiagi (válaszként erre: 61. - Yulcsy)
2009. máj. 16. 08:50
Igen, én is erre gondoltam, hogy láttam újságban olyat, hogy a fürdőben is az volt. Ugyan mi a vizes blokkoknál járólapot teszünk majd le, de a folyosóra nem akartam azt, otthonosabb szerintem a laminált, hangulatosabb. Ha nem akarom, hogy rámenjen a gatyánk is (meg hogy az eladó valamit ránk sózzon), milyet érdemes venni? Hány mm-est?
2009. máj. 16. 08:46
Nagyon aranyosak vagytok! Köszönöm szépen! PVCT sehova nem szeretnék rakni, mert bár választék az nagy van belőle, de nem hiszem, hogy olyan stapa bíró lenne, mint a járólap vagy a laminált padló. Pl.: ha leesik egy kés vagy valami, a PVC-t felsértheti vagy kilyukaszthatja úgy, utána esetleg felmosásnál átfolyik a víz. De ez a ajárólapnál vagy a laminált padlónál nem történhet meg.
61. Yulcsy (válaszként erre: 57. - Becseiagi)
2009. máj. 16. 08:37
Szerintem nyugodtan vehettek a folyosóra is lamináltat.Már olyat is árulnak amit fürdőszobába is lehet használni.Amikor veszitek kérjétek az eladó segítségét.
60. Yulcsy (válaszként erre: 51. - Marjann)
2009. máj. 16. 08:35

Szia!

Mi öntapadósat vettünk, és már másfél éve bírja, pedig rendszeresen használjuk a székeket.Mi olyan helyen vettük, ahol a konyhai munkalapot árusították.De szerintem sok helyen lehet kapni.

59. MMea (válaszként erre: 57. - Becseiagi)
2009. máj. 15. 19:25
PVC-t nem raknék sehova. Szüleimnél az előszobában és a konyhában is laminált padló van és néha lecsöppen ez-az véletlenül, de könnyen fel lehet törölni. Kb 1 éve van meg nekik és semmi baja, bírja a strapát, az előszobában is.
58. Kleona (válaszként erre: 57. - Becseiagi)
2009. máj. 15. 15:45
Én tutira nem raknék lamináltat folyosóra,olyan nagy a választék a pvc.ből vagy járólapból azok biztos jobban tűrik a vizet mint a laminált szerintem.
2009. máj. 15. 14:28
Köszönöm a hozzászólásokat! A végére még egy dolog: A folyosóra úgy döntöttünk, hogy laminált megy, a szobákba padlószőnyeg. A folyosón a padló a bejárati ajtóig ér majd, de nem árt a padlónak, ha a bejáratin vizes cipővel megyünk be esetleg vagy ilyesmi?
56. Hexike
2009. máj. 15. 09:55
Laminált padló. Könnyebb tisztán tartani.
55. McKenzi (válaszként erre: 51. - Marjann)
2009. máj. 15. 09:53
filc anyagról beszélsz? Azt szerintem rá kell ragasztani.
2009. máj. 15. 09:44
Laminált padló!!!Nekem volt padlószőnyegem,most van nagy,meg kis szőnyegem is.Porszívózás után kiviszem,(és ha a párom nem tünteti el a prakkert)Akkor prakkerrel még annyi port verek ki belőle,hogy a párom csak lesett!Pedig azt hitte,hogy tiszta a szőnyeg!
53. MMea
2009. máj. 15. 06:48
Nálunk a kisszobában laminált padló van egy kissebb szőnyeggel, ami most vendégszoba, ha gyerekszoba lesz, akkor biztos berakunk egy nagy szőnyeget, a hálóban padlószőnyeg van, mert meleg hálószobát szerettem volna, jó minőségű, nem kopik és vigyázunk rá, mivel háló nem eszünk bent. A nappaliban járólap van, mert egybe van a konyhával így oda a kanapé elő vettünk egy nagy ovális szőnyeget, ami meleg és nagyon mutatós is. Szerintem attól függ, hogy milyen helyiség.
52. geridina (válaszként erre: 17. - Kathlee)
2009. máj. 14. 14:29
iigen, pont ez volt nekem is a bajom, hogy a hajszálakat nem tudtam az istennek se felszedni belőle, a felmosóval meg csak ide-oda mázolod:)
2009. máj. 14. 14:13

Tényleg, nem tudjátok hol lehet jó bútorvédőt kapni? Arra gondolok, amit pl a szék lábára kell ragasztani, hogy ne karcoljon. Mi akárhol vettünk, vékonyat, vastagot, simán leesett. Vagy rá kéne ragasztani pillanatragasztóval?

A gépnél már teljesen felkarcolta a padlót:(

50. Marjann (válaszként erre: 48. - Kleona)
2009. máj. 14. 14:12

Akkor visszavonom:) Én csak unokaöcséimnél láttam olyat, bár igaz, hogy nem állandó jelleggel volt, ha nem játszottak vele, akkor elrakták.


Mi panelban lakunk, én gyorsan megszoktam a parkettát, járólapot. Eleinte hideg volt, de most már simán járkálok rajta. Mondjuk az is igaz, hogy papucsot hordok.

49. Kleona (válaszként erre: 45. - Drnéni)
2009. máj. 14. 14:09
Szerintem nyáronsem jó mer igencsak föllehet fázni a csupasz talpról is sajnos tapasztalat.
48. Kleona (válaszként erre: 44. - Marjann)
2009. máj. 14. 14:08
Nemtudom te hogy vagy vele nálunk ezek a kirakós szőnyegek nem jöttek be.Állandóan fölszedte a porszívó elég ha már egy hiányzik belőle már csúnya szerintem nehezen tisztítható.És nem mellesleg iszonyatosan csúszik a laminált padlón.
47. kattyus (válaszként erre: 42. - Yulcsy)
2009. máj. 14. 14:07
A miénk is parketta-mintás. Tök jól néz ki!!!!
2009. máj. 14. 14:06
laminált padló+szőnyeg
2009. máj. 14. 14:01
Ja, és az, hogy hűvös a padló, az nyáron elég jó ám!
44. Marjann (válaszként erre: 17. - Kathlee)
2009. máj. 14. 13:43

Nekünk sötét van, az is mindig poros. Persze, szar naponta takarítani, de gondolj bele, hogy a szőnyegben ugyanúgy ott lenne ez a sok mocsok, csak észre sem veszed. Inkább beszívod.

Amúgy igen, rühellem, hogy hetente 2-3szor kell(ene) porszívózni, de ahol kisgyerek van, gondolom úgyis gyakran takarítanak. És még így is inkább ez, mint a szürkülő szőnyegpadló.

Áthidaló megoldás: parketta+szőnyeg, tisztítható, cserélhető, nem hideg, nem csúszik. Gyerek szobába meg szerintem szuperek ezek a puzzle szerű pvc játszószőnyegek.

43. Kleona
2009. máj. 14. 13:28
Sziasztok! Nálunk a laminált padlón szőnyegvan,azért mert hideg és nagyon csúszik.Egyébként szerintem a szőnyeget sem nehéz tisztántartani,nálunk is van két gyerek a kisebb most lesz 3 éves úgyhogy van tapasztalat.Én a vizes porszívóra szavazok mióta ezt használom lényegesen kevesebb a szálló por.A szőnyegeket pedig fölcsavarom leviszem az udvarra a napon megéled takarítógéppel átmosatom aztán olyan mint az új.
42. Yulcsy (válaszként erre: 36. - Kattyus)
2009. máj. 14. 13:24
Mikor mi újítottuk fel a lakásunkat, én nagyon meglepődtem, hogy PVC-ből mekkora választék van.Szuper jó mintákat lehet kapni.
41. pemete (válaszként erre: 40. - Drnéni)
2009. máj. 14. 13:22
Pont akartam írni, hogy nem olyan kemény az a lamináltpadló, hogy betörjön rajta a gyerek feje:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook