Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Laminált padló, vagy padlószőnyeg, melyik vált be nektek? fórum

Laminált padló, vagy padlószőnyeg, melyik vált be nektek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
66. MelisUK (válaszként erre: 65. - Anatita81)
2010. ápr. 15. 16:38
Nem hencegésből írtam, hogy milyet vettünk, hanem szemléltetésül, hogy hiába a drágábbat, a fát vettük meg belőle, azzal se voltunk megelégedve, mi nagyon szőnyeg pártiak vagyunk.
65. Anatita81 (válaszként erre: 61. - MelisUK)
2010. ápr. 15. 15:41
Nem is gondolta senki, hogy ti bármiből is olcsót vagy gagyit vesztek! :D
64. sajert
2010. ápr. 15. 15:40

Nekem laminált padlón van egy-két könnyen kimosható szőnyegdarab, mert nagyon hideg a padló.

Az én álmom a parafa-padló. Nővéreméknél az van, és melegnek érezni, könnyű takarítani (utóbbi érvényes a lamináltra is).

Mondjuk esztétikailag én a szőnyeget jobban szerettem.

63. mama35
2010. ápr. 15. 15:28
Mi a régi elhasznált parkettra raktuk a lamináltat. Nagyon jó és szép a mainapig. Gondozni kell úgy mint bármelyiket.7-év! Ez biztos, hogy nem deformálódik. A szőnyegpadlót nem lehet úgy kiporszívózni, hogy teljesen pormentes legyen.
62. 8c73a5832e (válaszként erre: 55. - Anatita81)
2010. ápr. 14. 11:32
Akkor volt munka!:) Én is elterveztem,mit hogy kéne, hogy praktikusabb legyen.Csak sajnos az én férjem olyan mint az aludttej, szeret punnyadni.Semmit se akar változtatni,hiába rágom a fülét, hogy praktikusabb,megfelelöbb volna úgy:((
61. MelisUK (válaszként erre: 59. - Beu79)
2010. ápr. 14. 11:29

Ha szőnyegre rakod a laminált lapot, akkor nincs rá garancia. Ha bármi gond lesz, akkor nem jár se pénz, se új laminált lap.


Mi laminált lapból is igyekeztünk a legjobbat megvenni, így nem ilyen gagyi műanyagot vettünk, amire úgy van rányomva a minta, hanem igazi fát. Jó drága volt, erre nem volt rendesen kiszárítva a fa és a meleg szobában kissé eldeformálódott... Még jó, hogy volt garancia, így adtak másikat helyette...

2010. ápr. 14. 11:26

Szőnyeg és szőnyeg között extra sok különbség van. Abból is a minőséget kell megvenni. Ma már vannak olyan szőnyegek, amiket még porszívózni se kell, annyira extra sűrű a szövésük, hogy semmi nem megy bele, simán le lehet seperni és fel is lehet mosni. Soknak még a fehérítős vizes felmosás sem árt, nem szívja ki!

Ezek a szőnyegek 50 évig is simán kibírják, azt mondják róluk. A laminált padló meg már egy év múlva nem olyan, mint a lerakás után...

Nekem csak a konyhába van laminált parketta, a fürdőbe kő van, mindenhol máshol pedig szőnyeg. Ja, és mind a konyhába, mind a fürdőbe ilyen kisebb beszegett darab szőnyeg van, mert mind a kő, mind a laminált lap kemény és hideg.

A konyhában ráadásul olyan darab szőnyeg van, aminek gumis a hátulja, így nem csúszik és be lehet dobni a mosógépbe is.

59. beu79
2010. ápr. 14. 11:22
A szőnyegre is rá lehet tenni a lamináltat, ha jól tudom, nekünk valaki egyszer ezt mondta, és akkor nem kell szigetelő sem alá. Ettől függetlenül nekem valahogy a szőnyeg otthonosabb, de mindegyiknek van előnye és hátránya.
58. MelisUK (válaszként erre: 13. - 8c73a5832e)
2010. ápr. 14. 11:18
Nekünk is hajópadló van minden helységben, azon van a szőnyeg is és a laminált lap is. A lényeg az, hogy a szőnyeget fel kell szedni, utána jöhet a laminált, nem kell betonozni. A laminált lap alá is lehet venni alá való szigeteltő, akárcsak a szőnyeg alá, úgy a tuti.
57. MelisUK (válaszként erre: 9. - Csodapók)
2010. ápr. 14. 11:15

A porszívóba lehet venni olyan illatosítót, ami nemcsak illatossá teszi a lakást porszívózáskor, hanem elöli a poratkátat. Plusz lehet olyan spary-t is venni, ami elöli őket.

Szerintem a kisgyereknek is jobb a puha meleg szőnyegen kúszni-mászni, mint a kemény és hideg laminált padlón.

2010. ápr. 14. 11:11

Padlószőnyeg.

Nekünk van mindkettő és határozottan szőnyeg párti vagyok.

Anyumék is lecserélték a szőnyegeket laminált padlóra, de a szőnyeget jobban szerették.

Egy szép szőnyeg sokkal szebb is, mint a laminált padló. Nem is beszélve arról, hogy nekünk is extra vastag szőnyegünk van és nem mindegy, hogy egy kemény valamin tapicskál az ember, vagy azon a jó puha padlón. Na meg a szőnyeg alatt még van ilyen szőnyeg alá való szigetelő, ami szintén vastag és jó puha, így olyan extra kényelmes a padló, hogy csuda! :D

55. Anatita81 (válaszként erre: 54. - 8c73a5832e)
2010. ápr. 14. 11:08
Nálunk ház alakult át és a régi hátsó bejáratból lett a fő. Ott egy nagyobb helységből (kb. 25 m2 vot) választottunk le gipszkartonnal egy előszobát, a másik fele lett az új konyha. Szóval bafalazásra került a régi bejárat.
54. 8c73a5832e (válaszként erre: 51. - Anatita81)
2010. ápr. 13. 22:11
Én is lakásátalakításon töröm épp a fejem(többek közt),és látom előszobából lett nálad szoba. Hogyan,ott jöttök be,nem, és onnan nyílnak az ajtók is. Hogy csináltátok, és mekkora lett?
53. Anatita81 (válaszként erre: 51. - Anatita81)
2010. ápr. 13. 21:43
Amúgy laminált, mi is mindenhol arra cseréltük a régi burkolatot!
2010. ápr. 13. 21:23

Laminált padló, mert szerintem szebb is és könnyebb is tisztán tartani.

A szőnyedpadló színe jó ha megy a többi berendezés tárgyhoz a laminálttal szabadabban "garázdálkodhatsz".

2010. ápr. 13. 14:54

Valahol azt olvastam, hogy a közhiedelemmel ellentétben a szőnyegpadló megköti - így csökkeneti! - a szálló port ééés rendszers, alapos porszívózással ez teljesen eltávolítható. Gondolom ehhez kell az olyan drága porszívó, aminek az árából akár görög márvánnyal beburkoltathatnánk az udvart is...


Nálunk egy szobában még járólap van, mert előszobából lett kialakítva, ott átmenetileg bambusszőnyeget tettünk le. Még elég új, de úgy néz ki beválik! Viszonylag olcsó, meleg és könnyű tisztán tartani.

50. Cservenák Vali (válaszként erre: 49. - F979700a86)
2010. ápr. 12. 11:57
ebben látod teljesen igazad van szia!
49. f979700a86 (válaszként erre: 43. - Cservenák Vali)
2010. ápr. 12. 11:45
Amíg a padlószőnyeg volt,akkor is másnaponta pórszívóztam.Amikor festés volt,kiszedtük a padlószőnyeget.Ami por abból kijött....Egyszóval,hiába szívózod,marad abban nem is kevés.
48. Cservenák Vali (válaszként erre: 47. - Jolie)
2010. ápr. 12. 11:44
Ha egyszer lesz lakásod akkor csináltasság padlófütész olcsóbb is és melegebb is mindenképpen ezt tanácsolom neked,ha lesz választási lehetőséged,hallgass rám én már ebben a dologban képzett vagyok és nagyon jól megtudom itélni,hogy melyik a jobb.Szia
47. jolie (válaszként erre: 46. - Cservenák Vali)
2010. ápr. 12. 11:18
Én most még a szüleimmel élek, de ha lesz egyszer saját lakásom nem igazán tudnék én se dönteni. Mint már írtam mindegyiknek van előnye és hátránya. Persze figyelembe kell venni van-e a családban gyerek, allergiás stb.
46. Cservenák Vali (válaszként erre: 40. - Jolie)
2010. ápr. 12. 11:09
neked is igazad van egyetértek vele nekem is ez a véleményem
45. Cservenák Vali (válaszként erre: 41. - Jolie)
2010. ápr. 12. 11:08
ez igy igaz!!!
44. Cservenák Vali (válaszként erre: 42. - F979700a86)
2010. ápr. 12. 11:08
EZ IGY VAN NÁLAM IS A KÖRE TETTÜK AS LAMINÁLTAT. ÉS MELEGEBB IS MINT A CSEMPE.
2010. ápr. 12. 11:07
Nálunk is laminált van a z étkezőben és a konyhában csak mindennap 5x kell takarítani mert a koszmót rendesen vonza állandóan 1 lapát koszt seprek össze. mINDEN NAP TÖBBSZÖR FELKELL TÖRÖLNÖM MERT CSAK AKKOR TISZTA. a PADLÓSZÖNYEGET MEG EGYSZER EGY HÉTEL FELPORSZÍVÓZOM A HÁLÓBAN ÉS KÉSZ. EZÉRT GONDOLTAM A HÁLÓBAN A PADLÓSZŐNYEGET. dE MINDENKI MAGA DÖNTSE EL,HOGY MELYIK A LEGJOBB SZÁMÁRA,EZEK CSAK TÁMPONTOK AMIKET LEIRUNK.
42. f979700a86 (válaszként erre: 32. - Sztolyka)
2010. ápr. 12. 09:25
Nincs a hajópadlóval semmi gond.Nagyon is jó.Csak a miénk nagyon csúnya foghíjas volt.Azért került rá padlószőnyeg.Most pedig arra a laminált.Igaz a laminálton is vannak kisebb szőnyegek,de azokat könnyen tisztán tudom tartani.
41. jolie (válaszként erre: 39. - Sztolyka)
2010. ápr. 12. 09:15
Így van. Nálunk is van rajta szőnyeg, és így melegebb meg fel is dobja a szobát.
40. jolie
2010. ápr. 12. 09:14
Nekünk van mindkettő. A laminált nagyon hideg, és az ágy görgője beszakítja, minden meglátszik rajta. A padlószőnyeg puha , meleg. A szobában nem nagyon eszünk iszunk így nem adjuk meg az esélyt annak hogy bármi rácseppenjen. Az biztos hogy tökéletesen tiszta sosem lesz. Szóval mint mindennek ezeknek is van előnyük és hátrányuk.
39. sztolyka (válaszként erre: 38. - Jolie)
2010. ápr. 12. 09:11
igazad van,de egy két szőnyeg elég,szerintem.
38. jolie (válaszként erre: 29. - Sztolyka)
2010. ápr. 12. 09:09
Én már nem vagyok kicsi mégis könnyen felfázom.
2010. ápr. 12. 09:08
Az ára mennyi volt kb - lányok? Szakemberrel ,vagy házilag oldottátok meg?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook