Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet tenni a régi padlószőnyegre újat? fórum

Lehet tenni a régi padlószőnyegre újat? (tudásbázis kérdés)


13. szafaripók (válaszként erre: 12. - Luca néni)
2014. márc. 14. 15:17

Hát, én úgy gondolom, bizonyos időközönként nem árt átfutni egy ilyennel a padlószőnyeget. Nálunk mondjuk padlófűtés van, ezért is szoktuk évente (kölcsönzött géppel) így is kitisztítani a padlószőnyegeket.

Igazából ezért sem tartom szerencsésnek a régire rakni az újat. Mert ha nem tud egy ilyen után teljesen kiszáradni, akkor bizony elég kis nedvesség is be tud büdösödni a két réteg között...

12. luca néni (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2014. márc. 14. 15:04
Azt nem tudom, hogy mivel takarítottak, de valószínű igazad lehet :)
11. szafaripók (válaszként erre: 10. - Luca néni)
2014. márc. 14. 15:01
Igen, kell a szigetelés, ha nem padlófűtés van. De én speciel tuti nem tennék kartonpapírt, még ha az kéznél van és olcsó is - gőzölős takarítógép pl. pont tönkrevágná...
2014. márc. 14. 14:13

Egy ismerősöm például tapétás dobozt fektetett le a padlószőnyeg alá, hogy szigeteljen valamennyit. Semmi gondja nem volt vele, az új tulajéknak el is felejtették mondani (mikor eladták a lakást) csak mosolyogtak mikor később találkoztak, mivel az új lakók felszedték a régi padlószőnyeget :))

Náluk is volt kisgyerek, de nem volt gond, ha valami kilötyögött. Legalábbis nekem nem mondták.

Ezért gondoltam, ha a papundekli jó, akkor az öreg szőnyeg miért nem "fér el" alatta ?

De kezdek erősen gondolkodóba esni, a hozzászólások alapján :)

9. youlcsi (válaszként erre: 1. - Luca néni)
2014. márc. 14. 13:55

másik szőnyeget nem tennék rá... de nálunk alapos profi takarítás után a laminált parketta a szőnyegpadlóra került rá.


ezek után mondjuk nem is tudom, mjiért nem tenném rá a másik szőnyeget... :)

2014. márc. 14. 13:54

Mindkettőnek van előnye hátránya.

Ha marad akkor puhább és melegebb a padló.

Hátránya hogy tényleg tele van poratkával nem túl higiénikus.


Felszedném.

2014. márc. 14. 13:51
Én csak arra gondolok, hogy amikor pl. a gyerek kilöttyinti a kakaóját, azt is suvickolom, hogy kijöjjön. Ha lenne alatta plusz egy réteg, amit el se érek rendesen... ááá... tuti nem tenném rá...
6. simple (válaszként erre: 1. - Luca néni)
2014. márc. 14. 13:51
Hát számomra ez nagyon igénytelen megoldás, én biztos felszedném előbb a régit.
2014. márc. 14. 13:50

Mert a régi tele van porral, atkákkal.



Felszedném, az új alá szigetelő anyagot terítenék, és arra az újat.



Ilyen vagyok.

Nem vagyunk egyformák.

2014. márc. 14. 13:49

Miért nem szeditek fel a régit??

Amikor mi beköltöztünk, eszünkbe se jutott a régire fektetni az újat, felszedtük, és kész. Annyira azért nem macera!

2014. márc. 14. 13:49

Miért nem tennéd rá ?

Igen, ráfektetni szeretnénk .

2014. márc. 14. 13:48

Én nem tenném rá. :/


Miért akarjátok csak úgy ráteríteni?

2014. márc. 14. 13:47
Véleményeiteket várom az előnyéről, hátrányáról ha ráfektetjük a régi padlószőnyegre az újat. Nagyon lelapult a régi, magasságban nem okoz gondot rátenni az újat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook