Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvónő :( Ti mit tennétek? fórum

Óvónő :( Ti mit tennétek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2011. máj. 27. 13:13
Szia Fuge!!! Visszaolvasok es majd jovok, mar azt hittem eltuntel! Csinos vagy az adatlapodon (te vagy ugye?) :)))
128. a14deb9047 (válaszként erre: 127. - Füge 67)
2011. máj. 26. 19:37
Gratulálok! Ez nagyon jó hír!!!!!!!!!!!!
2011. máj. 26. 19:36

Zsóka!

a nagylányom ma első lett a népdalversenyen :))))

126. Füge 67 (válaszként erre: 124. - Szabobabo)
2011. máj. 26. 19:33

kb. egy korúak...én inkább arra gyanítok, hogy a kisfőnök szerepért mehet a harc, vagy esetleg szimplán más a munkastílusuk... nem tudom...két különböző felfogású ember...az egyik régóta it van, a másik gyesről jött, de előtte nem ebben a részében dolgozott az ovinak


ma én értem utoljára az oviba , így hazahoztam az óvónénit, hogy ne kelljen buszoznia, de nem hoztam szóba a dolgot mert szerintem úgy korrekt ha mindketten ott vannak

2011. máj. 26. 12:01

No, még valami reagálás erre:

"...ha óvónéni azt gondolja, hogy az ő gyereke fontosabb mások gyerekénél..." szerintem ez egyértelmű, hogy fontosabb a saját gyereke.

Miért, kinek nem?!

124. szabobabo (válaszként erre: 116. - Füge 67)
2011. máj. 26. 11:55

Szia!


Igen, óvónő vagyok. Én tudtam, hogy a vezető fog neked segíteni!!! (különös tekintettel arra, hogy egyedül vagy a gyerekekkel)

Azért ilyet nem szoktak csinálni egy családbarát oviban...egyértelmű, hogy a kavarás megy a két óvónő közt...meg a kommunikáció hiánya.

Nincs véletlenül köztük nagy korkülönbség? vagy valami miatt nem illenek össze!Ezért alakulhat ki ilyen, de ezt a vezetőnek észre kellene venni.

Nálunk az anyák napját kész káosz megoldani az oviban:) ballagással még nem volt gond:)


Szóval jól tetted, hogy a vezetőhöz fordultál, még időben!

Remélem minden rendben lesz!

123. Füge 67 (válaszként erre: 118. - Martin3)
2011. máj. 26. 11:52

köszönöm :)


igen jól látod valami nincs rendben köztük, persze ezt igyekeznek nem az orromra kötni...ám itt az év vége és most nincs veszteni valóm, lehet hogy mindkettejüket félrehívom egy beszélgetésre


külön-külön nézve egyikkel sincs baj...csak épp együtt dolgozni nem tudnak...ha az egyik javasol valamit azt a másik lefújja...oda-vissza

a legkisebbem még oda fog járni, ergo rendet kell tenni

122. Füge 67 (válaszként erre: 119. - Ac808a6b30)
2011. máj. 26. 11:48
én is nagyon örülök :) remélem az óvónénik közti feszültséget is sikerül áthidalni, mert nem szaladgálhatok folyton a vezető óvónőhöz, bár meg kell hagyni nagyon emberséges...kár hogy ritkán van alkalom találkozni vele.
121. Füge 67 (válaszként erre: 117. - A14deb9047)
2011. máj. 26. 11:46

Szia Zsóka!


nem válaszoltál, pedig írtam neked :(

120. ac808a6b30 (válaszként erre: 9. - Pethoevi)
2011. máj. 26. 08:32
Ja, csak ha óvónéni azt gondolja, hogy az ő gyereke fontosabb mások gyerekénél, akkor ez a hsz, amire így reagáltál, nagyon is megállja a helyét! Óvónéni miatt lett az első időpont változtatás, még sincs semmi empatikus készsége? Pont egy óvónőnek?
119. ac808a6b30 (válaszként erre: 114. - Füge 67)
2011. máj. 26. 08:29
Na ez a normális hozzáállás:)
118. martin3 (válaszként erre: 114. - Füge 67)
2011. máj. 25. 23:57

na ennek tényleg örülök! és valóban kérdés a 2 óvónő miért nem akart rugalmas lenni, vagy úgy tűnik egymással sincsenek túl jó viszonyban? (az elején egyébként úgy tűnt, mintha közöttük valamiféle "kommunikációszavar" lenne, nem?

sok sikert a további élethez és egy hős vagy, kitartást!

2011. máj. 25. 23:03
Füge!!! Üdv a klubban újra!
2011. máj. 25. 22:58
szabobabo... te óvónő vagy...mi a véleményed?
2011. máj. 25. 22:55

ülök itt és azon gondolkodom, hogy ez az igazgatónő nélkül miért is nem volt megoldható..

azt hiszem nagyobb lehet a baj a két óvónéni között mint amennyire látszik

2011. máj. 25. 22:53

sziasztok

megszületett a megoldás.

Délelőtt bementem az óvodavezetőhöz, gondoltam egy próbát megér.

Azzal fogadott, hogy sikerült-e megoldani a másodikát....mondtam neki hogy keresek valakit aki elviszi a kislányt és így ott tud lenni a ballagáson...


erre ő!

arról szó sem lehet, hogy a gyerek az anyukája nélkül ballagjon,egyetlen kisgyereket sem érhet lelki trauma ilyesmi miatt, 31.-e szabad, senki sem jelezte hogy nem érne rá, akkor lesz a ballagás


hát nem kicsit esett jól, főleg hogy neki számít a gyerek lelke


most csak abban bízok, hogy tényleg mindenkinek jó, mert nem szeretnék keresztbe tenni senkinek, ez holnapra ki fog derülni.

113. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Füge 67)
2011. máj. 25. 06:38
Az iakolai ballagásokat sem lehet olyan időre tenni, ami mindenkinek egyformán jó, de aki ott akar elnni, megoldja. Sajnálom, hogy a másik gyermeked éppen kórházban lesz, de úgy gondolom, egy órára nyugodtan ott hagyhatod, hiszen amíg te a kórházban vagy, az ovis elhelyezését is megoldod.
112. Zkelah
2011. máj. 25. 02:02

De most komolyan. A szülőit senki nem fogja számonkérni rajtad. Minden egyes tanárnak van fogadóórája, sorry neked nem volt jó, mikor tartották, majd bemégy egy fogadóórán és megtudod mi kell. Gondolom nem év végén megy új iskolába szeptemberig ráérsz kideríteni mire van szükség. Felnőtt 6 gyerekes anyuka vagy, nehogy már be legyél tojva egy osztályfőnöktől vagy mit tudom én mitől.


A 16 éves meg igazán el tudja vinni az óvodásat a ballagására. Valahogy biztos meg lehet oldani, ne arra építs, hogy akkor majd átszervezik, mert ha ez most tényleg megfelel majd mindenki másnak, akkor nem valószínű, hogy miattad fogják borongatni, ha egy óráról van szó, ha nem. Ha meg igen, akkor nagyon jó, de tényleg ne arra számíts, mert nagy csalódás lesz, ha napokkal később jutsz oda, hogy na most aztán valamit tényleg szervezned kellene arra, hogy oldod meg a dolgokat.

111. Füge 67 (válaszként erre: 102. - Martin3)
2011. máj. 24. 23:09
nekünk is írták, hogy balettcipő meg karakterszoknya stb. kell...aztán a többit meg a szülőin
110. Füge 67 (válaszként erre: 106. - Füge 67)
2011. máj. 24. 23:06
amúgy félek tőle, hogy ilyen helyen nem épp az összetartás lesz a jellemző...inkább a szerepért hajtás, taposás..de ezt még nem tudom, nincs tapasztalatom, csak tartok tőle
109. Füge 67 (válaszként erre: 107. - Martin3)
2011. máj. 24. 22:58
nézd meg a másik fórumom...egyből tudni fogod...
108. Füge 67 (válaszként erre: 105. - 91d4989ab9)
2011. máj. 24. 22:58
szerintem nem elképzelhetetlen, hiszen az időpont jelenleg celeb anyuka és az óvónéni idejéhez van igazítva egyetlen órával talán mi is beleférünk, és rajtunk kívül a többi szülő még nem is tudja az időpontot. Én is csak onnan tudom, hogy szóltam hogy nem megyünk aznap ...akkor mondta óvónéni, hogy az nem jó nekik
107. martin3 (válaszként erre: 106. - Füge 67)
2011. máj. 24. 22:56
komolyan nem irigyellek, hol a manóban van az apuka??? rá tényleg még ennyiben sem tudsz számítani?
106. Füge 67 (válaszként erre: 102. - Martin3)
2011. máj. 24. 22:55

színművészeti szakközép, fontos információk lesznek, pl. a fellépési, szereplési lehetőségek , feltételek, elvárások és az első két évad darabjai..

osztálytársak lesznek az ország minden részéről, de egyenlőre senkit sem ismerünk, majd talán most lesz ismeretség

2011. máj. 24. 22:55
de szerintem az ovivezető max csak együttérezni tud veled nem tudom elképzelni hogy tologatnák a ballagást miattad:(
104. 91d4989ab9 (válaszként erre: 103. - Füge 67)
2011. máj. 24. 22:54
hát nem semmi helyzet
103. Füge 67 (válaszként erre: 99. - 91d4989ab9)
2011. máj. 24. 22:52
természetesen vannak barátnőim...zöme külföldön, a maradék meg dolgozik, gyereket és férjet nevel őket kérdeztem már. Szomszédbácsi van, minden délben látom..alig bír kitotyogni az ebédjéért, cirka 80-90 éves lehet, amúgy egy tünemény..kapaszkodik a botjába és beszámol az aktuális sorozatról :D de nem hinném hogy versenyképes lenne a gyerekek mellé...a többi szomszédot nem nagyon ismerem nem olyan régen költöztünk ide a városba ( faluból)
102. martin3 (válaszként erre: 97. - Füge 67)
2011. máj. 24. 22:52

a szülőire minek akarsz elmenni??? semmi értelme, nem fogsz lemaradni semmi lényegesről! mond meg a leendő tanárnéniteknek, hogy bocs, de nem tudtál részt venni és küldje el emailbe mit kell tudni!

nekünk ma volt az első szülői, 2 órás volt és halálra untam magam, semmi érdemleges nem volt!!! kaptunk egy paírt, amin rajta volt, mit kell venni elsőbe és ennyi...na ezt ki tudják neked postázni! és a mi szülőinken is hiányzott 1 kisfiú anyukája/apukája, valószínű ők is értesülnek majd arról, hogy hogyan lesz az első nap, mikor lesz az ébnyitó ilyesmi. Vagy megkérdezed más szülőtől, akivel egy osztályban lesztek(ha van ilyen)

101. martin3 (válaszként erre: 88. - Füge 67)
2011. máj. 24. 22:49

tényleg nem akartalak bántani, ne értsd félre. de hogy őszinte legyek, egy percig se sajnáld, ha a férjed lelépett a nagy ő-vel...milyen apa az ilyen? mert ok, te nem jöttél be neki, éppen más kell neki, de a gyerekemet soha nem hagyom el olyan értelemben, ha szüksége van rám, akkor legalább ennyit segítek! micsoda ember az ilyen! legyártani letudta, de gondoskodni már nem képes róluk??!(és most nem is az anyagiakra gonolok ugyebár)

mint írtam sajnos nekünk is csak 1 nagypapa van már(illetve a szüleim élnek, de segítség szempontjából ők nullák) szóval nekünk sem könnyű, én el sem tudom képzelni, hogy te ezt (magát az életet) hogyan oldod meg egyedül, minden tiszteletem a tied! de tényleg. Viszont 6 gyereket a mai világban vállalni...húzós! és nem csak anyagilag, több gyerekkel mindig több a gond, probléma, mint ha csak 1-2 van. Nálunk is 4 van, de győzöm kapkodni a fejem, hogy kinek milyen különóra, program stb van, ahol nekem is meg kell jelenni, és igenis nem várhatom se az ovitól, se a sulitól, hogy miattunk átpakolják a dátumokat...ez van, ez egyéni szoc probléma, mindenkinek saját magának kell ezt megoldania...senki nem fog segíteni, se az óvoda, se a suli(legalábbis nekem eszembe sem jut ilyen miatt az ovit/iskolát hibáztatni)

A műtétet amúgy nem tudod elhalsztani? nagyon fontos dologról van szó?

2011. máj. 24. 22:48
mára ennyi a megoldás: holnap bemegyek az óvodavezetőhöz...elmondom neki a problémát ( kihagyva az óvónők egymásra mutogatását) és megkérem hogy segítsen megoldást találni ő. Vagy egy másik nap, vagy egy órával hamarabb..
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook