Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodás lett:(:) fórum

Óvodás lett:(:) (beszélgetős fórum)


1 2
39. jacqueeline (válaszként erre: 38. - Davider)
2010. okt. 8. 11:38
akkor jó ötlet volt az oviváltás! de miért is kellett váltanotok? mi volt a baj az előzővel?
2010. okt. 2. 19:22

Igen igen:)


Továbbra is nagy a szerelem az ovonénikel imádja őket és naponta emlegeti őket teljessen másképp viszonyul hozzájuk mint a régiekhez ugy érzem jo döntés volt nagyon:-DD

és láttom Lidin is,hogy nem csak az ovit imádja :))

37. pethoevi (válaszként erre: 36. - Davider)
2010. okt. 1. 21:40

ó ez nagyon jó hír!!!

így biztosan nyugodtabb leszel!:-)

2010. okt. 1. 15:11

Sziasztok:)


nekünk sikerült ovit válltani egy fantasztikus uj helyre került két elbüvőlő ovonénivel:-DD


nagyon örülök,hogy válltottam:)

2010. okt. 1. 11:05
sziasztok! mi szeptember 1-én kezdtük az ovit, és 2 hétig volt csak sírás! azóta örömmel megy oviba a lányom. azon a héten, mikor a kedvenc óvónénije van reggel, akkor egyenesen rohanva megyünk :). ha a másik óvónéni van, akkor annyira nem nagy a jókedv, de szívesen megy akkor is :).
34. pteri (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. szept. 25. 14:50
Sziasztok. Olvas még valaki, többiekkel mi a helyzet? A kisfiam 2 hét után beteg lett. Azt hittem pihenés után még rosszabb lesz visszavinni, de alig várta, hogy mehessen, nem sírt azóta és azt mondja , túl korán megyek érte. Egyre több gyereket emleget, kezdi feltalálni magát. eszik egy csomó dolgot, amit itthon meg se kóstol, vizet iszik, szóval nagyon jó dolog az ovi, rájöttünk mid a ketten.
2010. szept. 16. 14:24

Igen igen most azt gondoltam,hogy majd megnézem a másik mini csoportos ovo néniket és majd ha jobbnak láttom megkérdem átmehetne-e .....csak akkor meg ha az jobb és nem tudják átvenni akkor az lesz a rossz.....mindegy szét nézek kérdezősködöm és meglátjuk.

Én is pont azt szeretném,hogy ez a 4 év szépen,vidáman jol teljen és esetleg szép emlékekkel távozzon majd:)))

Az tuti,hogy ők viszik álltalábban végig 4 éven át őket.

2010. szept. 16. 13:54

az egyik volt osztálytáram megcsinálta,mert a gyerek sírt mindig és az óvónők sem úgy álltak a dolgokhoz,ahogy kellett volna.

A kisfiú azóta teljesen megváltozott.imádja az ovit.

szerintem ez egy kellemetlen lépés nekünk,de a gyereknek jobb lesz.De csak akkor,ha tényleg olyan óvónőt találsz!:-) mert minden évben nem viheted másik oviba.

2010. szept. 16. 13:01

Hát igen pont ettől félek itt van még 4 állami ovi de ha átviszem és átis veszik akkor majd mi leszünk azok a szülök akik átrakták a gyereket plusz ha mégkérdezem és nincs hely és maradni kell akkor a fülükbe jut annyira nehéz ebben dönteni de ugy érzem itt nem lesz szép,jo 4 éve és beleszakadok teljessen nem jo szivvel hagyom ott.

Ő szeret bemegy de ovonénire azt mondta nem szereti sokszor mondta magátol,mert előtte nem mondok ovirol negativ dolgot(pl.apjával beszélgetünk)szoval mondta nézzünk másikat ebbe nem akar menni másikba akar.

Szoval nem tudom mit tegyek annyira tanácstalan vagyok...:(

30. pethoevi (válaszként erre: 27. - Sicike)
2010. szept. 16. 11:08
gondolj arra,h ha szeret menni,akkor biztos,h szeretetet kap.vagyis szeretik azt a kis "lényt",akit te hoztál a világra és Te neveltél olyannak,amilyen most!Ez nagy dicsőség neked!:-)))
29. pethoevi (válaszként erre: 28. - Szilvamama)
2010. szept. 16. 11:06
naaa!Ez nagyon jó hír!Nagyon ügyesek vagytok!:-)))
28. Szilvamama (válaszként erre: 23. - Pethoevi)
2010. szept. 16. 10:21
:( Ma már jobb volt, csak 1x szaladt vissza puszira, és nem sírt.
27. Sicike
2010. szept. 16. 10:07

Hát,mi is múlt héten hétfőn kezdtük.

A sírás,tiltakozás és hiszti eddig elmaradt.

Csüt. belázasodott,így azóta itthon van velem.

Hétfőn megy újra.

Remélem nem kell újra beszoknia,és a lelkesedése továbbra is töretlen marad.

Én nehezebben viselem,mint a csajom.

De azt javasolták ne lássa rajtam,így jól leplezem.

Első héten azért töntetett,mikor mnet érte 3-ra,negyedik nap,hogy menjek még 1 kört és 1 óra múlva menjek érte.

A fiamnál ez anno nagyon nehezen ment.

Nincs 2 egyforma gyerek....

És még nálunk is lehetnek gondok..... de egyenlőre nem gondolok rá.

De nekem nagyon rossz,én nehezen viselem.

Így is,hogy akar menni.....

2010. szept. 16. 08:43

Az én lányom nagyon szereti az ovit.Most kezdtük mi is,bár többet volt beteg mint amnnyit járt még az oviba:S

Szóval tökre örül mikor viszem és mikor megyek érte akkor meg nem akar eljönni,de nem eszik semmit.

Semmit nem eszik meg,hozzá sem nyúl az ételhez.Totál ki vagyok akadva.Azt hiszik azért mert etetve van,de nem alapból nem hajlandó elfogadni az ovis kaját.Miért?

25. pethoevi (válaszként erre: 24. - Davider)
2010. szept. 15. 22:19

igen,én vagyok,jól emlékszel!

Bevallom,ebben nem tudok segíteni (szerencsére),mert sosem voltam ilyen szituban.Sajnos nem tudom,hol kell kérvényezni,de ha találtál egy ovit,akkor oda menj be a vezetőhöz és ő fog tudni segíteni!!!És talán nem jut idő előtt a mostani ovi vezetőinek a fülébe.

sok sikert!:-)

2010. szept. 15. 17:43

Ovoda én kislányom is most kezdett .....


és mi van ha nem vagy az ovivval,ovonénikkel megelégedve???


pethoevi ha jol emlékszem te irtad ovo néni vagy ha már elkezdtük de nem nagyon szereti a gyermek az ovonéniket akkor átlehet menni másik oviba tutsz erről vallamit mi a menete????

23. pethoevi (válaszként erre: 20. - Szilvamama)
2010. szept. 15. 16:04
ja és azt elfelejtettem,h minden hétfő kemény...sajnos van,h még középsőben is.
22. pethoevi (válaszként erre: 20. - Szilvamama)
2010. szept. 15. 16:03

ó istenem,nem szabad!

Ügyes vagy,h nem látja rajtad a kicsi.ez nagyon fontos!:-)

21. pethoevi (válaszként erre: 19. - Nyecsus)
2010. szept. 15. 16:03

én is imádom a gyerekeket,sajnos most nem dolgozom benne,vagyis majdnem.Bébiszitter vagyok egy családnál minden nap.Imádom őket,állandóan haza akarom őket hozni (mi 10 hónapja próbálkozunk a babával-de ez más téma).

A gy.védelem azért keményebb...nem irigyellek,bár szép és nemes szakma.:-)

20. Szilvamama (válaszként erre: 17. - Pethoevi)
2010. szept. 15. 15:37
Egy-két napig kínoztam magam, hallgattam a becsukott ajtó mögül a hangokat, de akkor egész nap depressziós voltam. Most becsukom az ajtót és eljövök, az óvónők szerint minden rendben van, csak a reggeli elválás a nehéz, de nagyon remélem, hogy napról-napra jobb lesz, már nem olyan durva, mint a múlt héten volt.
19. nyecsus (válaszként erre: 16. - Pethoevi)
2010. szept. 15. 15:36
:))) igen...szerintem is! Biztos ügyes lesz és okos:))) én is óvónéni akartam lenni, fel is vettek szegedre, aztán állapotos lettem Dáviddal, és így váltottam, most szocmunkásnak tanulok, de maradtam a gyermekvédelemnél:) legalább itt is gyerekekkel foglalkozhatok...
18. ada52
2010. szept. 15. 15:36

Sziasztok!Bár tapasztalatlan vagyok hozzátok képest,hiszen nekem nincs gyerekem,de azért a témához hozzászólnék,talán hasznát veszitek...Tanultuk ezt a jelenséget pszichológiából.Úgy hívják szeparációs félelem és jellemzően azokban a kapcsolatokban fordul elő ahol szoros az anya és a gyermek közötti kapcsolat.-ezzel nem azt akarom mondani hogy akinél ez kimarad az valamit rosszul csinál,de mi így tanultuk.-A kisgyerek attól fél,hogy a szülő ott hagyja,nem megy vissza érte.De elvileg ez néhány nap,max egy-két hét alatt elmúlik,mikor látja hogy minden nap megy érte a szülő.A tanárnő szerint a legjobb ami tehető,hogy megnyugtatjuk a kicsit,hogy anya nagyon szereti és délután érte jön,de most mennie kell dolgozni...És aztán otthagyni úgy,hogy ne lássa rajtunk,hogy ez minket mennyire megvisel.(Gondolom ezt nem könnyű kivitelezni..)


Nem tudom hogy mennyit segítettem,de talán hasznos volt...:)

17. pethoevi (válaszként erre: 15. - Szilvamama)
2010. szept. 15. 15:33
ó,ezt nagyon nehéz lehet hallgatni...:-(((
16. pethoevi (válaszként erre: 13. - Nyecsus)
2010. szept. 15. 15:33

teljesen megértem,hiszen 3 évig össze voltatok nőve!ez így természetes!Hidd el,jó kezekben van és olyan ügyes lesz,h majd meglepődsz!:-)

az ovi egy varázslatos világ!:-)))

15. Szilvamama (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. szept. 15. 15:29
Anya ne hagyj itt, anya gyere vissza, anya hiányzol és társai. Mi is ebben a cipőben járunk, csak remélni tudom, hogy hamarosann jobb lesz! Kitartás mindnyájunknak!!!!!
2010. szept. 15. 15:28
de lehet, hogy talán az anyukáknak nehezebb az elválás főleg, ha sír a pici...nem??? mert ő öt perc után már nem arra figyel, hogy elment anya, hanem akkor már játszik a többiekkel, de én pl. egész nap rá gondoltam, ezért gondolom, hogy a szülőnek nehezebb.
13. nyecsus (válaszként erre: 7. - Pethoevi)
2010. szept. 15. 15:25
mondta az ovónéni, hogy nem sírt utánna, csak abban a pillanatban olyan rossz volt... ez volt az elsőú sírós napunk...és hát...kissé megrendített a dolog:((
12. pethoevi (válaszként erre: 11. - Nyecsus)
2010. szept. 15. 15:25

akkor nagyon ügyes voltál!:-)))))

sok anyuka nem tudja ezt megtenni,szorítja a gyereket és puszilgatja:még egy utolsót meg még egy utolsót-pedig sokkal jobban megnehezíti vele a gyerek dolgát.

2010. szept. 15. 15:21
igen, teljesen ugyan ezt érzem, és Dávid is tök lelkesen mesél... csak reggel volt gond:)ugye milyen rossz??? jujj..tudtam, hogy nem lesz könnyű, de ennyire... ő nem vettem észre, mert mosolyogva elköszöntem, aztán léptem is
10. pethoevi (válaszként erre: 8. - Pteri)
2010. szept. 15. 15:19
teljesen igaz!:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook