Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mióta óvodás lett, utál itthon lenni :( fórum

Mióta óvodás lett, utál itthon lenni :( (beszélgetős fórum)


30. jacqueeline (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2010. okt. 5. 15:21
nos, nem tudom. azt mondták, ők mindent megtettek, hogy megnyugtassák, de nem sikerült. végül elaludt, gondolom kifáradt a sok sírástól, de 10 perc múlva már ébresztés volt. akkor már ott voltam, és akkor kezdett sírni mikor meglátott. szóval biztos nagyon rossz volt neki, ezért is nem erőltetem. itthon is csak úgy alszik el, ha mellé fekszek, tehát nem is vártam, hogy ott majd hipp-hopp elalszik. de azért ekkora bőgésre nem számítottam. az a baj, hogy pontosan nem tudom mi volt a sírás oka. csak gondolom, hogy az, hogy nem voltam ott. mert ha lefekszik, mint a többiek, előbb-utóbb úgyis elalszik, ahogy itthon is, ha képes 5 percet csendben és nyugton maradni :). de ez nála nehéz dolog, hogy ő feküdjön nyugodtan :). pedig a következő próbálkozásnál már azt is tudná, hogy ott leszek mikor felébred, nem félne, hogy nem megyek érte, ha esetleg ettől félt először. de hallani sem akar a dologról :(.
29. trapiti (válaszként erre: 28. - Jacqueeline)
2010. okt. 5. 14:47

Hát azért nem hinném hogy nincs más megoldás, mint hogy ordít. Az én lányomnak volt hogy a bölcsivezetö néni mesélt külön mesét, és olyan is volt, hogy az Ö szobájában aludt, mert mindenképpen énekelni akart. De sosem mondták, hogy ne vigyem inkább...


Ráadásul gondolom munkát is könnyebb úgy keresni, hogy nem kell délre rohannod az oviba...

28. jacqueeline (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2010. okt. 5. 14:25
teljesen igazad van! de valahol őket is meg lehet érteni, hogy az én gyerekem miatt napokig, vagy akár hetekig nem alszik a többi gyerek sem. mondták nekem is, hogy megoldják ők a dolgot HA elmegyek dolgozni. de amíg itthon vagyok jobb lenne, ha itthon aludna, "mert itthon legalább alszik". tehát ilyen alapon elmegyek újságkihordónak, vagy amit leghamarabb találok melót, vagy azt hazudom, hogy dolgozok. és akkor ők megoldják, mert muszáj... :/.
27. trapiti (válaszként erre: 26. - Jacqueeline)
2010. okt. 5. 14:11

Nem hiszem, hogy a Te dolgod lenne az óvodában felmerülö helyzeteket megoldani. Arra van ott az óvónö. A Te dolgod legjobb tudásod szerint nevelni otthon, meg szeretni, meg rohanni érte ha megbetegszik, meg hazavinni délután. De ami az óvodában történik, az nem. Az óvónö dolga, hogy a családdal együttmüködve nevelje a gyereket, segítsen neki a napi dolgokban. Az oviban felmerülö helyzeteket neki kell ott megoldania, nem a szülönek a munkahelyéröl. És az nem megoldás, hogy vidd haza. Vannak gyerekek, akik egyáltalán nem alszanak... akkor velük mi legyen? Zárjuk ki az oviból? Az óvónö dolga lenne, hogy szépen fokozatosan megtanítsa a kislányodnak, hogy pihenöidö alatt, ha nem is alszik de nem zavarhatja a többieket.

Az én gyerekem bölcsis kora elött sosem aludt napközben itthon, de minden délután letettem az ágyba egy órácskára. Ezalatt énekelt, játszott, a legritkább esetben aludt el. FÉltem a bölcsitöl, hogy mi lesz, de azt mondták, bízzam csak rájuk - mondták, ez az Ö dolguk, azért vannak, hogy megoldják. Nem telt bele egy hét, a lányom rendesen aludt a bölcsiben és most az oviban is. Pedig otthon 2 év alatt nem tudtam rávenni. A lényeg: egyszerüen nem akarnak bajlódni vele, egyszerübb hazaküldeni :( Csak az a baj, hogy a végén a gyerek issza meg a levét :((((

26. jacqueeline (válaszként erre: 20. - Davider)
2010. okt. 5. 14:02
nem az volt a baj, hogy nem aludt, hanem hogy üvöltött végig :(. óvónénik nem repestek túlzottan, sőt eléggé úgy tűnt nekem, hogy nem tapasztaltak még ilyet :). (nem is értem miért nem hívtak fel, hogy menjek érte mert nem bírnak vele.) így nem is szorgalmazzák a következő próbálkozást.
25. jacqueeline (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2010. okt. 5. 14:00
próbáltuk az ott alvást, de 2 órás üvöltés lett belőle :(. itthon is nehéz lefekvésre bírni ebéd után (este szerencsére nem), gondolom ott is ez lehetett a gond. na meg hogy én nem voltam ott...
24. jacqueeline (válaszként erre: 13. - 5bfba16667)
2010. okt. 5. 13:56
a szomszéd kölkök mind az oviban alszanak, délután meg jól elvannak otthon. nem akarom rájuk erőltetni a gyerekemet. hétvégén meg gondolom örülnek, hogy együtt a család. nekünk meg még apa sincs, csak 5-6 hetente, mert külföldön dolgozik :(.
23. jacqueeline (válaszként erre: 12. - Db78bacc4f)
2010. okt. 5. 13:55
remélem, hogy kinövi, na de mikor??? :)
22. jacqueeline (válaszként erre: 9. - Gigi13)
2010. okt. 5. 13:54
mondtam már neki, hogy alvás után még ott maradhatna játszani a többi gyerekkel, de hallani sem akar az ott alvásról :(. erőszakkal meg nem akarom. az óvónő szerint menjek el dolgozni, mert ha a gyerek tudja, hogy nincs otthon anya, akkor jobban elvan az oviban.
21. jacqueeline (válaszként erre: 8. - ALLICS)
2010. okt. 5. 13:53
nos, végigüvöltötte a 2 órás alvásidőt, így senki nem aludt (a másik csoportban sem :)! így az óvónéni tanácsára egyelőre hanyagoljuk a dolgot. ők arra várnak, hogy elmenjek dolgozni, és muszáj legyen ott aludnia a gyereknek. én meg megvárnám, míg önként akar ott aludni...
2010. okt. 5. 13:52

Szerintem is ott kellenne aludnia:)


Kislányom első nap nem aludt 2.nap 15 percet,3 nap félorát de sokáig dumált ő aludt el legkésőbb és ő kelt elöször ma már ő alszik el legelöször:-D


probálkozni kellenne ovonénik engedik ?

19. jacqueeline (válaszként erre: 4. - Hemos)
2010. okt. 5. 13:51
van játszóház, na de mindennap kicsit költséges lenne... :).
18. jacqueeline (válaszként erre: 3. - Woroscsaj)
2010. okt. 5. 13:49
sajnos fogalmam sincs, mit játszanak az oviban. de megpróbálhatom. bár én nem tudok 23 gyerek lenni... :).
17. jacqueeline (válaszként erre: 2. - Klarici)
2010. okt. 5. 13:48
én is örülök ennek a részének, hogy nem sír (már, mert olyan is volt) mikor otthagyom reggel. sőt, ha a kedvenc óvónénije van reggel, akkor még haza is vagyok küldve :)!
16. trapiti (válaszként erre: 1. - Jacqueeline)
2010. okt. 5. 13:39

Szia!


Lehet hogy úgy érzi, kimarad valamiböl amit a többiek csinálhatnak. Próbáld ki, hogy csak délután mész érte, aludjon-uzyonnázzon ott a többiekkel, amúgy is egy hónap után már böven itt az ideje :)


Az én kislányom is hasonlóan társasági ember, tegnap volt elöször oviban (elötte bölcsis volt ugyanott, tehát már mindenkit ismer korábbról). Tegnap volt az elsö napja, délután fél 4-ig volt, minden simán ment, alud, evett, játszott (nálunk a saját bölcsiseknek nincs különösebb szoktatás, fölösleges is...) Ma 9-kor érte kellett mennem, mert fáj a füle és lázas, de egész nap azzal nyúz hogy vigyem vissza az oviba, ill. hogy mikor mehet újra :) SZerintem ez azt jelenti hogy tetszik neki :)

15. puritan (válaszként erre: 1. - Jacqueeline)
2010. okt. 5. 12:06
próbáld meg kilesni az oviban, ki van hasonló helyzetben (kit visznek haza ebéd után) és talán összejöhetnétek délutánonként egyszer-egyszer...
14. 90b84d226e (válaszként erre: 13. - 5bfba16667)
2010. okt. 5. 12:06
Szegény hörcsög! :))))
2010. okt. 5. 12:04

Amikor nincs ovi, nem lehet összehozni őt az ovis barátokkal? Vagy szomszéd kölkökkel? Egyik nap nálatok, másnap náluk?


Vagy esetleg lefoglalni egy hörcsöggel? Najó, nem tudom, mennyire élné túl, vagy nem..


WSzóval nem lehet neki szervezni egy mini ovit?

2010. okt. 5. 12:04
Szerintem ez nem katasztrófa, legalább szeret barátkozni, stb. Majd kinövi és a helyére kerül az is hogy otthon is jó.
2010. okt. 5. 11:57

Szerintem is az lenne a megoldás, ha ottaludna. Akkor délután is játszhatna a társaival. Nem tudod neki elmagyarázni, hogy aludjon az oviba, és akkor játszhat? Biztos megértené.

Örülj neki, hogy nem azért visít, mert nem akar oviba menni.

10. Gigi13
2010. okt. 5. 11:55
bocsi, a kislányod!!! :-)
2010. okt. 5. 11:54
magyarázd el neki, hogy ha oviban szeretne tölteni minél több időt, akkor bizony aludnia kell, ez a szabály. A gyerekek nagyon okosak, és mindent megtesznek azért, amire vágynak.. Az egyik unokaöcsém pl. végig nem tudott aludni, vagy csak nagyon ritkán sikerült neki, de megbeszélték az anyukájával, és kitalálták, hogy hogyan töltse el azt az időt, ha nem is sikerül elaludni... De talán az ovónéni is segíthet ebben... hátha van valami ötlete, vagy nem-alvó-gyerekek-csoport az oviban... Hajrá!! Éééés, szerintem örülj neki, nagyon jó, h a kisfiad ilyen szociális, barátkozó. Sokkal rosszabb lenne, a másik verzió...
2010. okt. 5. 11:47
Szerintem próbáljátok meg ismét az ott alvást.Miért nem sikerült elsőre?
7. kitta73 (válaszként erre: 4. - Hemos)
2010. okt. 5. 11:47

Szia!


Nincs minden városba játszóház sajnos,nálunk legalábbis nincs:-(Ilyen rossz időbe ha nem oviba van,akkor itthon kell lennünk.

2010. okt. 5. 11:45
alszik....
5. 90b84d226e (válaszként erre: 1. - Jacqueeline)
2010. okt. 5. 11:45
Egy hónapja jár és nem alszi ott? Miért?
2010. okt. 5. 11:43

Gondolom ilyen időben a játszóház a megoldás, ott rosszidőben is vannak gyerekek!

Kitartás!

2010. okt. 5. 11:41

Szia! Mi még nem járunk oviba, de ha gyerek társaságot lát, nem lehet távol tartani tőlük a majd 2,5éves kislányomat. Sajnos nálunk a bölcsi annyira túl zsúfolt hogy nem vették fel, ezért én is állandóan jártam vele a játszókat. Bár annyiban szerencsés vagyok hogy itthon nincs vele gond. Eljátszik még egyedül is:)) Próbálj vele olyanokat játszani mint az oviban.vagy próbáljátok ki hogy most te vagy a kis ovis, ő meg az óvónő:)


Biztos tetszene neki a szerepjáték:)

2. klarici (válaszként erre: 1. - Jacqueeline)
2010. okt. 5. 11:40

Szia,

nálunk vmi hasonló a helyzet. Szerintem ez normális. Én örülök neki, hogy ilyen jól elvan a társaival. Az én lányom egész nyáron nyaggatott, hogy mikor lesz már ovi. Most, hogy már jár, gyakran letol a lábamról, hogy miért megyek érte olyan korán. Uzsi után hozom el pedig. És nem tudja megérteni azt sem, hogy hétvégén miért nem mehetünk:) De szerintem inkább ilyen legyen, mint akit visítva kell betuszkolni az ovi ajtaján.

2010. okt. 5. 11:35
sziasztok! lányom most szeptemberben kezdte az ovit, és annyira imádja, hogy azóta nem szeret itthon lenni. ott aludni az oviban nem akar még,(1x próbáltuk de nem jött össze...) ezért ebéd után megyek érte. azóta a délutánok (a hétvégéről ne is beszéljünk) katasztrofálisak. állandóan menne az oviba, vagy a játszótérre, tehát gyerekek közé. nem játszik itthon semmivel, csak rosszalkodik és ellenkezik velem. nem tudok mit kezdeni a helyzettel, kínomban már gyerekpszichológusnak is írtam. szerinte normális a gyerek :), csak van, aki ennyire igényli más gyerekek társaságát, járjunk sokat játszótérre. na igen, de már senki nem jár játszótérre mióta ilyen hideg van, és egyedül ott is unatkozik a gyerekem, nem csak itthon. más is van ilyen helyzetben, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen :)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook