Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Óvodapedagógust keresek Pécsen, de nem találok. Tudtok ajánlani? fórum

Óvodapedagógust keresek Pécsen, de nem találok. Tudtok ajánlani? (tudásbázis kérdés)

12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Vapi)
2011. aug. 8. 19:33

éppen ezért ajánlottam logopédust!


a beszéd meg nem szorulhat háttérbe, mert annak is van egy ideális ideje, amikor megtanulható azon a szinten, amire majd épülhet az olvasás-írás megtanulása.

11. vapi
2011. aug. 8. 19:31
jelenleg nem a beszéd a legfontosabb, bár az is fontos. A lényeg, hogy teljes egészében fejlődjön, önállóbb legyen.
2011. júl. 26. 17:59
És mielőbbi teljes gyógyulást kívánok a Lányodnak!!!
9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Vapi)
2011. júl. 26. 17:58

Ajánlom, hogy inkább logopédussal vedd fel a kapcsolatot!

A beszédet is és az összes részfunkciót fejleszteni tudja, gondolom, a Te kislányodnál elsősorban a megkésett beszédfejlődés terápiájához hasonlóval, és azért is jobb logopédus, mert nekik van afázia-vagy dizartria terápiához is tudásuk, s mivel a lányodnál az agy érintett, így lehet, hogy speciálisabb megközelítésre lesz szükség a beszéd terápiájában.

8. vapi
2011. júl. 26. 17:47

Sziasztok!

A gyógytornászunk (konduktor)mondta, hogy óvodapedagógus. Szerintem ugyanúgy a fejlesztő pedagógusra is gondolt egyben. Lánykám le van maradva beszédben és ebből kifolyólag értelmileg is. A mozgással már haladunk.... A félreértések elkerülése végett elmondom (leírom), hogy agydaganatos lett 10 hónaposan,vissza is esett már, így rengeteg mindenen van túl. Nem véletlen, hogy le van maradva és ezt szeretnénk valahogy javítani.

7. Bun Csilla (válaszként erre: 6. - 5070cf4016)
2011. júl. 26. 14:03
Ebben egyetértek, én is óvodapedagógusként végeztem, és most kezdem szeptembertől a fejlesztő pedet mert csak ők tudnak igazán foglalkozni a gyerekekkel. De nem mindegy milyen gyereknek van szüksége fejlesztésre, hisz a fejlesztő pedagógus lemaradt fejlettségű, hiperaktív.... gyerekekkel foglalkozik,(fejlesztése azokra a gyermekekre terjed ki, akik legalább normál intelligencia övezetben helyezhetők el, ép érzékszervekkel rendelkeznek, s érésbeli lemaradásuk vagy tanulási nehézségeik első sorban a környezeti károsító hatásokkal indokolható. ) A gyógypedagógus az értelmi, érzékszervi, beszéd- és mozgásfogyatékos személyek (sérült, akadályozott fejlődésű gyermekek, fiatalok és felnőttek) nevelésére, oktatására, fejlesztésére, rehabilitációjára, gyógypedagógiai terápiájára. Tehát ezt kell eldönteni melyikre van szükség.
2011. júl. 25. 21:03
azt hiszem, neked nem óvodapedagógusra lenne szükséged, hanem fejlesztőpedagógusra. nem tudom milyen stádiumában vagytok a tájékozódásnak, hogy voltatok-e már képességfelmérésen. gondolom igen, úgyhogy attól függően tudsz fejlesztőt keresni, hogy milyen funkciókban találtak problémát (pl. kognitív, mozgás, stb.) az óvodapedagógusokat nem igazán képezik ki fejlesztésre, max. arra, hogy felismerjék, ha valamelyik gyermek nem tipikus fejlődésű.
5. vapi
2011. júl. 25. 20:57
Igen, fejlesztés miatt keresek.
2011. júl. 25. 20:57
ó, értem. :( azt hittem gyermekfelügyelet miatt. gondolom esetleg fejlesztés miatt lenne rá szükséged. remélem jelentkezik valaki, aki tud neked/nektek segíteni :(
3. vapi
2011. júl. 25. 20:55
Beteg négy éves kislányomnak lenne rá szüksége.
2011. júl. 25. 20:53
milyen célból keresel, ha szabad érdeklődni?
1. vapi
2011. júl. 25. 20:51
Óvodapedagógust keresek Pécsen, de nem találok. SEGÍTSÉG!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook