Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai DVD nézés. Mi erről a véleményetek? fórum

Óvodai DVD nézés. Mi erről a véleményetek? (beszélgetős fórum)


24. trapiti (válaszként erre: 23. - Nicole.)
2012. nov. 5. 11:57
Az enyém pl. nagyon-nagyon keveset néz itthon (hét közben be sincs kapcsolva a tv, hét végén fél-egy óra összesen a két nap alatt...), épp emiatt nehezményezném ha az óvodában nem tudnák mással lefoglalni.
23. nicole. (válaszként erre: 23. - Pan Dóra)
2012. nov. 5. 11:44
igazatok van, eleget néznek otthon...de az óvoda kevés ahhoz, hogy mindent ott :(
2012. nov. 4. 22:40
az a véleményem, hogy az óvónőnek kellene ezeket az időket kitölteni értelmes játékokkal, tánccal, énekkel....
21. Krisz42 (válaszként erre: 19. - Nicole.)
2012. nov. 4. 22:12
Dzsungel könyve-szerintem nem nekik való,max.mesekönyvben.Igen,a felnőttek nagyon tudják élvezni,de egy gyerek nem mindig érti mi vicces van néhány jelenetben.Tipikus amerikai sikerfilm.Mindenki bámulja afilmet,ha nem neki való,akkor is.Akinél nincs tv jobban is jár,max. csak az emberekek elvárásainak nem tud megfelelni.
20. 29b34e2b1d (válaszként erre: 17. - F1e23b97ee)
2012. nov. 4. 22:00
Jaj,ezt szerettem nagyon.
19. nicole. (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2012. nov. 4. 21:45
van olyan gyerek aki tv - t sem lát otthon, vagy csapból folyó vizet...nekik óriási élmény és a többieknek sem lesz semmi bajuk egy éveben egyszer attól ha megnéznek egy Dzsungel könyvét amiben sok a zene...fel lehet állni mozogni táncolni, közben is óvónéni az óvónéni élvezhetővé tudja tenni...és ez a tevékenység is kötetlen, ha van kedve a gyereknek felállhat és csendben játszhat asztali játékkal közben, kimehet, ihat...semmi baja nem lesz...tudod nehéz a fanyalgó szülőkkel, ha ültetünk az a baj, ha erdei óvodába készülünk az a baj, ha lucázunk az a baj...valakinek mindig van gondja :(
18. trapiti (válaszként erre: 16. - Nicole.)
2012. nov. 4. 21:37
Tudod mi a baj? Hogy ha értene hozzá, akkor tudná, hogy egy másfél-két órás meseFILM leginkább egyáltalán nem való az óvodás korosztálynak, különösen nem játék, mozgás stb. helyett és különösen nem csapatban amikor lehetősége sincs sem kérdezni, sem kikapcsolni. Ha tetszik, ha nem néznie kell...
17. f1e23b97ee (válaszként erre: 9. - Wencus)
2012. nov. 4. 21:36

Tágas égen andalog

Fénylik, mint a csillagok

Tán egy lámpa?

Á, dehogy!


Tágas égen andalog

Bámulják az angyalok

Tán egy UFO?

Á, dehogy!


Tágas égen andalog

Száz meséjét hallgatod

Tán a dédi?

Á dehogy!


Tágas égen andalog

Tán te vagy, vagy én vagyok

...vagy a Kovács Pisti?!

Á dehogy!


Hát akkor mi?


Egy madárlátta fehér felhő

Égből pottyant ejtőernyő!


...na de hogy lesz ebből mese?


Majd segít rajtunk e mesét rejtő

Szivárványszín ejtőernyő!


A mai nap éppen megfelelő arra

Hogy a hangya Holdra szálljon!

Szánkba cukorkák repüljenek

A varázslat valósággá váljon!


Ettől mindig a hideg rázott, ha láttam a tv-ben :-)))

16. nicole. (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2012. nov. 4. 21:34
meséről van szó és talán akik ott dolgoznak megtudják válogatni mi való a csoport elé...hidd el értenek hozzá...egy picit :)
15. trapiti (válaszként erre: 14. - Nicole.)
2012. nov. 4. 21:32
Hát... én örülök, hogy a mi ovinkban ez senkinek nem jut eszébe. Különösen a nagyon új és népszerű filmekkel kapcsolatban... egyáltalán nem biztos, hogy attól hogy valami népszerű, még akarom hogy a gyerekem lássa... ezt jobban szeretem én eldönteni.
14. nicole. (válaszként erre: 1. - BenKír)
2012. nov. 4. 21:28
nálunk imádták a gyerekek...nem volt túl gyakran, ha valami nagyon új és népszerű filmhez jutott valamelyik gyerek találtunk ár okot hogy jutalomként megnézhessék, vagy arcfestés előtti várakozás vagy ha nagyon rossz idő volt...de tényleg ritkán, teljesen más közösségben DVD-t nézni (hangulatában) mint egyedül, vagy tesóval otthon
13. Krisz42 (válaszként erre: 9. - Wencus)
2012. nov. 4. 21:20
Ez tényleg durva.Az enyém énekelgeti itthon is amit tanult,vagy mondja,h amit énekelünk,azt benn is szokták.Nekem is va itthon két nagy tesò,azoknál látja-hallja milyenek a mai fiatalok,hallja milyen zenét szeretnek,ezért is jó,ha az oviban mást hall,lát és kreatívan foglalkoznak velük.Nekem sincs annyira jó hangom,de annyira van,h lekösse a gyereket.És mondókát mindenki tud,ahhoz hang se kell.
12. tündér74 (válaszként erre: 1. - BenKír)
2012. nov. 4. 18:25
Én nem értek egyet az óvodai tévézéssel. Egy óvónőnek mesélni, bábozni, játszani kell(ene) a gyerekekkel.
2012. nov. 4. 16:45

Szerintem az óvónéniknek megtanítják a fôiskolán/egyetemen,hogy hogyan legyen inpulzív,hogy letudja kötni a gyerekeket bármilyen helyzetben,legyen esô szél,vagy nagylétszámú összevont csoport!

Ha csak azért nyùl a dvd-ért mert az az egyszerûbb megoldás,ellenzem,a gyerek itthon is nézhet dvd-t eleget,nem ezért jár az oviba!

Ha viszont kivételes alkalmakról beszélünk,mondjuk segít feldolgozni a tananyagot,semmi bajom a dologgal!

2012. nov. 4. 16:10

Nagyon nem értek vele egyet, a legtöbb gyerek így is túl sok mesét néz, nem kell hogy még az óvodában is ez legyen. Ez már tényleg olyan gyerekmegörző jellegűvé teszi az ovit.

Üljön le az óvónéni és olvasson mesét, ha nincs jobb ötlete ;)

2012. nov. 4. 15:33
Nálunk nem énekelnek, hanem Gryllus Vilmos cd-t hallgatnak. Ezt én is sérelmezem, 4 év alatt alig tanultak éneket, ez szégyen.
8. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - BenKír)
2012. nov. 4. 15:02
Hát én ezt nem helyeslem, ha nem haragszotok...
7. Krisz42 (válaszként erre: 6. - Sopianae)
2012. nov. 4. 14:58
Nekem a kicsi kisvakondozott,Mazsola és Tádé,Nodi.Most Bob a mester,de az erőszakost egyébként se nézi.Moziban még egyszer se volt,Toystory szerinte nem jó,mert van benne rossz bácsi.4éves és fiú.De a legjobban a nagyfiamnál tudtam megoldani.2éves koráig semmit nem nézett,utána is nagyon keveset.Lányom 2évesen a Szilajt nézte angolul-Kanadában voltunk-de E.T. 4évesen ilyesztő volt neki,nem is nézte meg.
2012. nov. 4. 14:33

Ha szép a mese és nincs benne olyan, hogy egymásra lőnek vagy verekednek, akkor miért ne?

Szerintem mindenki gyerek szereti a mesét. Lányommost a táncoló talpakért van oda.

Ő a 101 kiskutyát szereti, bár Szőrnyellát utálja benne, Vuk, Bambi... Ezek a menők nála és a Mazsola és Tádé. 2,5 éves egyébként.

utóbbi tanulságos is.

Amit nem engedek neki az az oroszlánkirály, Pocahontas... amibe egy csöpp erőszak is van.

Törekszem arra, hogy amíg itthon van, addig csakis én formáljam őt és a legnagyobb örömömre nem nagyon foglalja le a mese. Sokszor nem is nézi vagy kockákkal játszik közben.


Bár valljuk be a mi időnkbe nem volt dvd és videó sem annyira elterjedt és mégsem unatkoztunk az oviba.

Rajzolás, hajtogatás, ragasztás, mondóka tanulás (pl amit mutatni is lehet közben), fogócska, kidobós... Kicsit hasznosabb dolognak tartom. Pl mi a lányommal szoktunk kidobózni még a lakásban is, mert az ő szobája elég nagy és semmi rötékeny nincs bent, de tudja, hogy a konyha, szobánk és egyéb helyek tiltott hely.


Egy szülői értekezlet során plédául lehet mondani, hogy neked nem tetszik és miket javasolnál helyette.

5. Krisz42 (válaszként erre: 1. - BenKír)
2012. nov. 4. 14:32
Attól függ mennyi idősek és mit néznek.Sajnos attól függetlenül,h el vagyunk árasztva rajzfilmekkel,kevés van,ami jó.Azt se értem,az óvonéni miét nem olvas mesét?Vagy csoportösszevonásnál is jól jöhet,ha báboznak,az leköti a gyerekeket.Gondolom,ha tv-re,lejátszóra van pénz,akkor bábra is lehet-az olcsóbb.Végül is nem az ő hibájuk,de a gyerekek nagy része otthon ìgy is túl sokat tv-zik.
2012. nov. 4. 14:28
Néha nálunk is előfordul, rossz idő, vagy valamilyen környezeti témához kapcsolódóan hogy dvd-t nézünk. Az év eleji szülői értekezleten azonban véleményem szerint nem árt tisztázni hogy az ilyesmi az óvodában csak alkalmanként, nevelő célzattal, és kizárólag igényesen válogatott, óvodás korosztálynak szóló filmek nézésére vonatkozik. Így megelőzhető a szülői elégedetlenség.
2012. nov. 4. 14:21
A kislányom óvodájában akkor van dvd nézés, ha sokáig rossz az idő és nem tudnak kimenni, vagy csoportösszevonás van és túl sokan lennének kis helyen. Nem teszik olyan sokszor, hogy zavarna. És még nem volt horrorfilm sem :)
2012. nov. 4. 14:21

Nem vagyok óvónéni, a gyerekem lassan óvodás lesz.

Nekem nem tűnik isten ellen való véteknek, hogy mesét néztek. Az is közösségformáló lehet, hogy utána megbeszélik, eljátsszák stb.

2012. nov. 4. 14:19
Sajnos az egyik tagintézményünkben robbant a bomba, mert DVD-t néztek a gyerekek. Szerintem időközönként egy kedves mese, egy természetfilm bőven belefér az óvodai életbe. Nektek mi a véleményetek erről? Leginkább óvó nénik és gyerekes szülők véleményére számítok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook