Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodába járunk, de egy kicsit még szokatlan fórum

Óvodába járunk, de egy kicsit még szokatlan (beszélgetős fórum)


2011. márc. 28. 19:23

Sziasztok!


Hát, érdekes dolgok... Az biztos, hogy hozzá kell szokni az ovis élethez, és bármilyen jó is az ovi, kompromisszumok nélkül nem megy.


Zászló: szerintem a gyerekek nem ruházzák fel még ezeket a jelképeket felnőttes tartalommal, nem hiszem, hogy különösebben megviselne egy 3 évest, hogy lyukas a zászló. Viszont megszokja esetleg, hogy annak a forradalomnak az a jelképe. Kár szerintem ennek több jelentőséget tulajdonítani, mint ami van neki :) Más példa: a gyerekek egy része Húsvét táján nemcsak nyuszival, hanem pl. feszülettel, vagy más Jézus-ábrázolással is találkozik mint a Húsvét jelképével. Nyilván az Ő szintjén magyarázod el ami érdekli belőle, így nem viseli meg a dolog. Viszont nem baj, ha lassacskán megtanulják melyik ünnephez melyik jelképek tartoznak. Szerintem nincs baj a lyukas zászlóval, azzal már inkább, ha "sokkolják" a gyerekeket azzal, hogy mikor hány bácsi halt meg. Bár a halálhoz való viszonyulást is tanítani kell nekik, a koruknak megfelelő módon. Szóval szerintem nem a zászló a fő kérdés, vagy más jelképek, hanem hogy mit és hogyan tanítgatnak róla a gyerekeknek.


Gyümölcsnap, óvodai igények: az önkormányzati finanszírozás nem teszi lehetővé, hogy ne kelljen semmit bevinni. Amúgy meg az ember a saját gyerekének viszi... Az én lányom alapítványi oviba jár, ott tiszta sor, mindenki egyenlően fizet és plusz dolgokat nem kérnek. Váltóruhát, cipőt, fogkefét, fogkrémet mindenki viszi természetesen a maga gyerekének, nem is értem miért kell ezen felháborodni. Ha nem lenne ovis, akkor is kellene neki ruha, cipő, fogkefe... nem? Tudom, hogy a legtöbb családnak nem könnyű manapság, nekünk sem. De úgy gondolom, a gyerek alapvető szükségleteit kötelessége a szülőnek kielégítenie.


Szobatisztaság: biztos, hogy a szülő tagadta le? Sok gyereknél van visszaesés ezügyben az ovi elején. Az én lányom pl. stabilan szobatiszta volt majdnem egy éve mire ovis lett, sőt otthon már éjszakára is, mégis megviselte a bölcsiből ovira váltás annyira hogy pár hétig akár naponta többször bepisilt, sőt be is kakilt nem egyszer. Nem támadtak érte minket, tudták, hogy ez előfordul, jobban odafigyeltek, többet szeretgették és a probléma megszűnt. Bárkivel előfordulhat, a legtökéletesebb szülővel is.

25. alann (válaszként erre: 1. - Bálnafogyi)
2011. márc. 27. 22:09
Te is ovis vagy?
24. andix
2008. nov. 22. 18:13

Megdöbbentő dologra vittem pénteken a gyerekeket oviba.Előtte este betörtek az oviba.Nagyon felháborító hogy ide jutott a világ hogy még az oviba is betörők járnak.

Így sem halad sehova az ovi de ha még besegítenek akkor tényleg nem marad semmi a gyerekeknek.

23. andix (válaszként erre: 22. - Bálnafogyi)
2008. nov. 12. 19:40

Nagyon érdekes amit leírtál.Erre nem tudok mit mondani.A mi ovinkba csak annyit mondanak hogy mindenki abból hozzon egy kicsit ami van otthon és ne vegyünk semmit mert nem arról szól hogy ki tud jobban az óvonő kedvében járni.

A szobatisztaságról pedig csak annyit hogy az anyuka szégyelje el magát ha más nyakába varrja azt a feladatot amit neki kellene csinálni.Nem az óvoda feladata szobatisztaságra nevelni a gyereket.Épp elég feladat nekik az egész napi irányítás a gyerekekkel,mert ismerjük be hogy nincs könnyű feladatuk.

2008. okt. 25. 20:20

Újabb infoim vannak a gyümölcsnapokról. Mindig kijelölnek mást és mást , hogy hozzon a szülő gyümit. Egy példa XY konkrét napon 1kg sárgarépa. YZ 3 doboz mackósajt. Hol itt az egyenlőség és a gyümölcsnap. Sajnos ami ovink a környéken mindenki szerint a legfurább. nevelókre ediig még nem volt panasz. Bár volt a zászlón kivül még furcsaság amit a gyerekek érdekeit felügyelö ovónő kivizsgált de eredmény még nem született. Az eset a következő:

-adott egy szülő aki eltitkolja hogy gyereke még nem szoba tiszta

- az ovóda felveszi

- a gyerek rendszeresen bepisil bekakil

- almaszüretre mennek az ovodások

- ovónő megtagadja gyerek elvitelét

- szülő felháborodik

- esetet még vizsgálják

Mi a véleményetek?

21. andix
2008. okt. 22. 22:09

Most olvastam a hozzászólásaitokat.

Elmondhatom hogy az én gyerekeim szerencsések mert nekik se lyukas zászló,se kezdőcsomag nem kell.

Mindig nagy örömmel jönnek haza dalolva mikor ünnepség van náluk.

A csomagra visszatérve pedig a váltóruhán kívül nem kell semmi(kivétel:wc papír,zsepi,szalvéta)de minden szülő néhanapján automatikusan visz be egy pár dolgot amit tudnak hasznosítani a gyerekek.

Az ovónéni mindig azt mondja hogy amit mi szemétnek gondolunk az óvodának kincs.

Tavaly pl.wc gurigából,parafadugóból készítettek nekünk szülőknek ajándékot és nagyon édesek voltak

20. serendipity (válaszként erre: 19. - Kata óvónéni)
2008. okt. 22. 21:56

Kata!

Tökéletesen egyetértek Veled MINDENBEN!

Pontosan ez az, ami az ilyen piciknek való... Nem a lyukas zászló... :) És pontosan azért, mert nem tudják még felfogni... Történelmet tanulni ráérnek majd az iskolában... :)

2008. okt. 22. 21:53

Sziasztok!

Először is a zászlóról:én nem adok ilyet egy gyermek kezébe sem,fel sem tudják még fogni(mármint lyukas zászlót)...március 15.alkalmával festünk kis zászlót,kitűzzük a lovasszobornál,énekelünk(Aki nem lép egyszerre...ének pont megfelelő a kicsiknek).Ez már maga élmény a gyereknek,a többit-mármint a történelmet-ráér megtudni és ami fő,megérteni!!!

A "beadásokról":sajnos ilyen ez a világ,ilyen ez a magyar kormány,ilyen a fenntartó,az önkormányzat:(nem adnak semmit és ezért kérjük a szülőktől.Higgyétek el,nekünk sem jó ez,kifejezetten kellemetlen,de ha nincsenek eszközök,akkor mivel dolgozzunk a gyerekekkel??

18. 372f7e7275 (válaszként erre: 17. - Bálnafogyi)
2008. okt. 22. 21:28
Ez minden oviban más,önkormányzatfüggő többnyire,valahol olvastam hogy kinti/benti ruha és külön kabát cipő stb is kellett....nálunk szegény ovi,szegény gyerekek,úgysem vinné be a többség,az önkormányzat kiadta parancsba hogy nem kérhetnek semmit de elfogadhatnak....tornaruhát,tehát nacit,pólót kell vinni és tornacipőt de ha olyasmi a benti cipője akkor nem kell...kérnek fogkefét,fésüt,de semmi mást,csak oviszsákot még és bele egy akármilyen váltóruhát ha valamilyen kis baleset éri.
2008. okt. 22. 21:25
más. Az ovikezdésre igen komoly csomagot kellet megvásárolni. Kétféle rajzlap. zsirkréta gyurma rajzapok szinezők festék. tornacuccok. váltóruhák ágynemü stb. jaj nehezem szokom. bölcsiben nem voltak ilyen csuda történések majd hozzászokik a cslád.
16. serendipity (válaszként erre: 13. - 372f7e7275)
2008. okt. 22. 21:25
Ha szerinted az a normális társalgás, hogy a másikra rápirítasz, hogy ugyan tudja-e, hogy miért is lyukas az 56-os zászló? Szerinted ez nem volt kötekedő mondat? Én részemről itt lezártam a dolgot, mert nem vitatkozni járok ide...
15. 372f7e7275 (válaszként erre: 14. - Serendipity)
2008. okt. 22. 21:25
nem futottam felesleges kört,nekem nem morbid,csak nem megszokott,ez tény.....szerintem ma a forradalomra emlékeztek ovodákban,iskolákban többek között,talán ez lehet az oka...
14. serendipity (válaszként erre: 12. - 372f7e7275)
2008. okt. 22. 21:23
Látod Jutka, Te is azt mondod, hogy furcsálltad volna... Akkor miért kellett felesleges köröket futni? Én is erről beszéltem... Furcsállottam, és morbidnak tartom, hiszen a lyukas zászló a forradalom jelképe, vagy nem?
13. 372f7e7275 (válaszként erre: 11. - Serendipity)
2008. okt. 22. 21:22

Úgy érzem normálisan társalgok és válaszoltam,leirtam a véleményemet.

Olvastam a tied is és elfogadom hogy te így gondolod...ennyi...

12. 372f7e7275 (válaszként erre: 10. - Bálnafogyi)
2008. okt. 22. 21:21
Azt szerintem sem,mert még kicsik hozzá,mármint a komoly történelemhez....ha megemlékeznek bármiröl akkor viszont lehet beszélgetni velük a maguk szintjén,évröl évre többet értenek meg belőlle.Magát a lyukas zászlót lehet én is furcsáltam volna,mert oviban tényleg nem a megszokott,viszont semmi rosszat nem látok benne,óvónénik valószinüleg nem rossz szándékbol készitették vagy készíttették...egyszerüen ez egy jelkép,ami lehet hogy furcsa egy kisgyerek kezében nekünk....
2008. okt. 22. 21:16
Jutka, szerintem nem így kellene viselkedni, mert nem biztos, hogy ez mindenkinek tetszik, pl. nekem sem... Én normálisan társalogtam, ehhez képest Te...? Érdekes módon én még csak olyan ovisokat láttam zászlókkal a kezükben, ami nem volt kivágott, még akkor sem, ha 56-ban így történt... Minden évben látom az ovisokat, ugyanis itt az utcánkban van egy emlékmű... :)
10. bálnafogyi (válaszként erre: 5. - 372f7e7275)
2008. okt. 22. 21:15
Én ezt elfogadom, de kérem szóljanak erröl és ne csak úgy szembesüljek vele. amugy szerintem az oviban ne történelmet tanuljanak.
2008. okt. 22. 21:14
De, tökéletesen értelek...
8. 372f7e7275 (válaszként erre: 6. - Serendipity)
2008. okt. 22. 21:14
szerinted miért kivágott az 56os zászló?:)
7. 372f7e7275 (válaszként erre: 6. - Serendipity)
2008. okt. 22. 21:13
én értem,de te nem értesz engem:)
2008. okt. 22. 21:13

Jutka!

Nem a zászlózással van baj... Szerintem ott a probléma, hogy miért kivágott?

2008. okt. 22. 21:11

Nem tudom,én ilyet konkrétan nem tapasztaltam,de pl mikor 48 ra emlékeznek,többnyire mennek kis zászlókkal koszorúzni,a legtöbb ovis.....még senki nem volt felháborodva miatta....az sem feltétlenül 4 évesnek való dolog,az én kisfiam pl zokogott mert óvónéni mondta hogy Petőfi Sándor bácsi meghalt nagyon fiatalon,és egy másik bácsi is meghalt nem olyan fiatalon,és még sokan...neki először ennyi maradt meg....

de megszokják,megértik hogy vannak ilyen ünnepek és emlékezések,és évröl évre többet tudnak róla....

4. serendipity (válaszként erre: 3. - Bálnafogyi)
2008. okt. 22. 21:07
Én sem gondolom, hogy az lenne... Ez elég morbid...
3. bálnafogyi (válaszként erre: 2. - Serendipity)
2008. okt. 22. 21:05
ugy gondolom hétfőn megkérdezem az ovónőt erröl. perzse a gyerek nem ért belöle semmit, de úgy érzem ez nem az ovodai "tananyag"
2008. okt. 22. 21:01
Nem hiszem, hogy ez normális lenne... Nem is tudom, most talán sokkot kaptam... :) Kivágott magyar zászlót? Egy 4 éves kissrác az OVIBAN? Jesszus!
2008. okt. 22. 20:58
én nem tudom, normális dolog az, hogy a 4 éves gyerekem az ovodába egy magyar zászlót kap kivágott középpel/cimer helye/. egy kicsit lehidaltam. azonkivűl rengeteg érdekesség történt még mióta oviba járunk a kisfiammal..... beszélgessünk róla

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook