Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthonszülés! Geréb Ágnes fórum

Otthonszülés! Geréb Ágnes (beszélgetés)


10368. Beautykiss (válaszként erre: 10367. - Beautykiss)
2011. ápr. 19. 22:12
Persze Te döntésed! Mindenki azt csinálja ami Neki jól esik!
10367. Beautykiss (válaszként erre: 10363. - Mágika75)
2011. ápr. 19. 22:10
Igaz lehet én vagyok a régimódi de nekem a szülés kórházban ágyon fekve történik! Nem vízben nem állva nem székben. Igaz mindenkinek a saját dolga,hogyan dönt a saját és gyermekének a sorsáról! Ha Nektek ez biztonságos csináljátok!
10366. Mágika75 (válaszként erre: 10358. - Beautykiss)
2011. ápr. 19. 22:08

???

Mi mindent tettél meg a gyermekedért?

Másik orvos vagy másik kórház, másik személyzet, másik testhelyzet, stb. talán megmenthette volna vagy ha itthon maradunk. Nekem ez járna a fejemben egész életemben.

Az én döntésem, az én felelősségem, akár kórház, akár intézeten kívül.

10365. Beautykiss (válaszként erre: 10364. - Méz111)
2011. ápr. 19. 22:08
Ja talán abban nem tesz kárt:) Vagy ha mégis vesz egy másikat. De életet nem lehet!
10364. Méz111 (válaszként erre: 10360. - Beautykiss)
2011. ápr. 19. 22:04
Most csak távirányítozni tud...Már az is haladás.
10363. Mágika75 (válaszként erre: 10361. - Beautykiss)
2011. ápr. 19. 22:04
60 éve hagyományos...
10362. Mágika75 (válaszként erre: 10350. - Beautykiss)
2011. ápr. 19. 22:02

A TE biztonágérzeted.

De van, aki nem érzi magát nagyobb biztonságban a kórházba, mint otthon.


Az alapján, amit írsz a kórházakban (felszereltség és segítség kéznél) soha, egy baba vagy mama nem sérül vagy nem hal meg. Tudjuk, hogy ez nem igaz. Sajnos. Akkor mégis mitől jobb a kórház, mint a tervezett otthon vagy születésházban szülés?

Az elmaradott Kanada, USA, Németország, Hollandia, Anglia, stb. "felelőtlen" asszonyai évente többtízezer gyermeket hoznak világra otthonukbban. Azok a nők mivel másabbak, mint mi, magyar nők? Mi miért csak kórházba tudnánk egészséges babát világrahozni?

Pláne, hogy élek a gyanuperrel, hogy ezekben az országokban a kórház kicsit jobban el van látva, kényelmesebb, stb... Mégis a gyermekek közel 1/3-a nem kórházban születik.


A siófoki kórházról konkrtan tudom, hogy egy kismama csináltatott szülőszéket, mert a kórházban nem volt, soha nem láttak szülőszéket, ill. azon vajúdást, szülést.

A budapesti kórházakban sem általános a kád, a bordásfal, szülőszék. Viszont általános a kötelező fekve vajúdás, infúzióval indított, burokrepesztéssel gyorsított (biztos van rá megfelelő szakszó... indikált?) szülés és "az első babánál KELL a gátmetszés, anyuka". Csak itt portálon nézz szét. Elszomorító.

10361. Beautykiss (válaszként erre: 10356. - Rizsa31)
2011. ápr. 19. 22:00
Lehet de a hagyományos szülésről annál több!
10360. Beautykiss (válaszként erre: 10357. - Méz111)
2011. ápr. 19. 21:55
Ok!:) Remélem minél hamarabb eljön az az idő csak addig még hány emberéletet fog tönkretenni?:(
10359. Alkeszosz (válaszként erre: 10353. - Rizsa31)
2011. ápr. 19. 21:54

Nem kell a "rizsa"!


Ebben a stílusban nem volt semmi extra.

Nem használtam sértő szavakat, és semmi olyat ami miatt ez a hsz ne lenne ide való.


Ez a privát véleményem. Nem követem az eseményt, de látom hogy még mindig van a sirató, meg a jogosan érvelő tábor.


Nem kívánok részt venni a vitában, mert tényekről nincs értelme vitázni. Bűncselekmény történt. Ennyi!!!


Én is csak egy vagyok a sok közül, aki betorkolt már attól, hogy G Ágnes a törvénnyel szembe megy és kockáztatja a magzatok életét a sajátos felfogásával meg hátterével.


Már pont itt volt az ideje, hogy odakerüljön, ahová minden hasonló tragédiával végződő "baki" elkövetője.


Remélem hogy a Jog, egy időre nem ad lehetőséget arra, hogy újjabb párnak "segítsen".


Nem vitázok. Nem fogok válaszolni.

Védjétek szeressétek! Vigyetek neki csomagot a beszélőre.


Aki meg úgy vélekedik mint én, az ha megtudja az ítéletet, tájékoztasson. Tényleg megünnepelném.

10358. Beautykiss (válaszként erre: 10344. - DODICA)
2011. ápr. 19. 21:52
És igen elképzelem azt is amikor vki a kórházban veszíti el a babáját sajnos előfordul ez is de ebben az esetben nem magamat okolnám hanem max az orvosokat és tudnám,hogy én mindent megtettem a gyermekem egészségéért!
10357. Méz111
2011. ápr. 19. 21:49
Én is beszállok a közös pezsgőzésbe! :)))
10356. rizsa31 (válaszként erre: 10354. - Beautykiss)
2011. ápr. 19. 21:48
Az alternatív dolgokról 0 a tudásod.
10355. rizsa31 (válaszként erre: 10352. - Beautykiss)
2011. ápr. 19. 21:47

Geréb Ágnes egy rendes ember,még ha hibázott is!

Jönnek a keselyűk!

10354. Beautykiss (válaszként erre: 10343. - DODICA)
2011. ápr. 19. 21:47
Szerintem többet tudok a témáról mint Te! Nem butaság buta embereket lebutázni:D
10353. rizsa31 (válaszként erre: 10349. - Alkeszosz)
2011. ápr. 19. 21:46
Én nem vélekedek hasonlóan.Ezzel a stílussal mehetnél az indexre.A hoxa portáltól nem vártam ilyen szintet.
10352. Beautykiss (válaszként erre: 10349. - Alkeszosz)
2011. ápr. 19. 21:44
Ott a pont!:D Sajna a tv-ben nem fogom hallani max a neten de remélem eljön az az idő! Én is bontok egy pezsgőt!:)
10351. rizsa31
2011. ápr. 19. 21:44

Nekem még az jutott eszembe,hogy a Waldorf iskolák is jó hatással vannak a sima iskolákra,és az osz is ilyen frankón figyelemirányító dolog a kórházi szülésre,mint témára.Ha minél több kismama kérné a gátvédelmet,meg a függőleges pozíciókat stb...csak az a baj,hogy az emberek tájékozatlanok.


Ez most nem OFF.Híres OCD-sek:Loyolai Szent Ignác,Luther Márton,Howard Hughes.


A kognitív viselkedésterápiát,ami az egyetlen hatékony megoldás kényszerre,alig csinálják Magyarországon.És a betegek nem is tudnak róla!Én véletlen találtam a könyvtárban az egyetlen (angolból fordított) önterápiás könyvet.Beszéltem a fordító pszichológussal,és mondta,hogy megdöbbentő,de az orvosok nem igazán ismerik.Szóval nekünk,a betegeknek kell mindent kiharcolni magunknak.Pestre járok a kevés szakorvos egyikéhez,és eleve az utazás 5000-be kerül.Az óradíj átlagos,de van ahol 5 számjegyű.


A tudományból úgy látom,hogy az igazán jó dolgok nem mennek át a hétköznapokba.Az alternatív szülési módszerek is tudományosan bizonyítottak sztem,csak nem terjednek.

10350. Beautykiss (válaszként erre: 10347. - Mágika75)
2011. ápr. 19. 21:42
Én ezeket is megértem,hogy háborítatlanság nyugalom stb..Senki nem szeret kórházba járni de ma már tényleg vannak olyan kórházak ahol törekednek arra,hogy a kismamák otthonosan érezzék magukat egyágyas kórtermek is vannak ott a doki és szülésznőválasztás..A biztonság nem arról szól,ha tudom,hogy akármi baj lehet ott van a segítség a felszereltség stb..ez otthon nincs meg:(
10349. Alkeszosz
2011. ápr. 19. 21:39

Majd üzenjen már valaki, ha kimaradna az a Híradó, ahol Geréb Ágnes jogerős ítéletéről tájékoztatnak.


Nem vagyok kárörvendő, de egy pezsgőt felbontanék azon újszülöttek, kismamák, családok egészségére, akiknek a börtönbüntetés miatt nem lesz lehetőségük találkozni G. Ágnessel.


Bízom abban, hogy letöltendő börtönbüntetést kap. Aki hasonlóan vélekedik, az üzenjen ha elítélték!


Szép estét!

10348. Beautykiss (válaszként erre: 10345. - E458602baf)
2011. ápr. 19. 21:35
Kórházban láttam mivel szakmám szerint szülésznő vagyok és a gyakorlatom alatt láttam pár szerencsétlen esetet akiket ugye hová hoztak be (mert a Geréb Ágnes nem csinálta meg a gátmetszést) a kórházba!!! Nem a médiában hallottam ahogy említettem és igenis a média kórházban történő szerencsétlen esetekről is beszámol! Nem azt mondtam,hogy a kórház az szent és sérthetetlen és 200%-ban biztonságos szó sincs erről ott is megtörténhet a baj az orvosok is követnek el hibát sajnos de ott a műtő , műszerek amik sokszor segítenek és ez egy kényelmes otthonban nincs meg! Csak arról beszéltem végig,hogy a Geréb Ágnes mondjuk nem végezhet olyan beavatkozást mit egy kórházban igen és nem lenne baj. Amit ki lehetne védeni és otthon nem tudunk legalább azt előzzük meg!
10347. Mágika75 (válaszként erre: 10339. - Beautykiss)
2011. ápr. 19. 21:14

Azt hajtogatjátok, hogy az osz a szülő asszony kényelméről szól.

DE EZ NEM IGAZ!

Tessék elfogadni, hogy a biztonságról szól az osz, a háborítatlanságről, a FELESLEGES beavatkozástól mentes, méltósággal teli szülésről/születésről szól az osz.

Hogy az otthoni ágy/heverő/szék/akármi esetleg kényelmesebb, mint a kórházi, az csak bónusz.

Az osz azért merül fel LEHETŐSÉGként, mert az anya a kórházban nem érzi magát és a gyermekét biztonságban. Aki így érez, az felelőtlen lenne, ha tényleg kórházba menne (ha nincs eü probléma). Aki viszont a kórházban érzi bitonságban magát, az felelőtlen lenne, ha TERVEZTTEN mégsem kórházan szülne. Egyszerű.

10346. Méz111 (válaszként erre: 10342. - DODICA)
2011. ápr. 19. 21:07
Ha érti a gyerek,akkor nem az anyjára ütött! :))))
10345. e458602baf (válaszként erre: 10339. - Beautykiss)
2011. ápr. 19. 21:06

Hol láttad ezt a pár szerencsétlenül végződött otthonszülést? A média által vagy részt vettél esetleg ilyenen?

Szerinted a kórházban nincsen ugyanennyi szerencsétlenül végződött eset? Szerintem van, csak azt a média nem emeli így ki.

És én úgy tudom, hogy van olyan nő, aki utána is bevállalta az otthonszülést.

Egyáltalán nem tudatlanok és buták. Nem is értem hogy ítélkezhet valaki így valakiről, akit nem ismer. Ezek a nők rengeteg utána nézés és a téma többszöri körbejárása után döntenek így ahogy... így megkockáztatom hogy sokszor sokkal több információjuk van a szülés területén. Az ami nekünk nem jó, az attól még másnak lehet az.

Nekem még iskolába megtanították hogy az ételre amit nem szeretek ne mondjam azt hogy szar, hanem hogy nekem nem ízlik. Szerintem ezt mindenki le tudja vezetni akár erre a témára is.

Szép estét mindenkinek!

10344. DODICA (válaszként erre: 10340. - Beautykiss)
2011. ápr. 19. 20:59
Ugyanilyen alapon azt is nyugodtan képzeld el, hogy aki a kórházi szülés miatt veszíti el a gyerekét, vagy kell egy életen át sérült gyerekkel kínlódnia, az vajon mit érez, s mennyire akarja vajon a következő gyerekét is kórházban szülni! Sokan közülük újfent kórházban szülnek, sokan viszont más megoldást keresnek. Olyat, ahol számukra (ebbe a gyerek nyilván beletartozik) biztonságosabb a szülés!
10343. DODICA (válaszként erre: 10339. - Beautykiss)
2011. ápr. 19. 20:55

Sajnos a butaságodról épp te tettél tanúbizonyságot. Csak a tudatlanok ítélkeznek minden alap nélkül. :)


Arra azért kíváncsi lennék, hol és hány osz-en vettél részt, s milyen minőségben. Gyanítom, csak duma a részedről...

10342. DODICA (válaszként erre: 10337. - Méz111)
2011. ápr. 19. 20:53

Még mindig neked vannak szövegértési gondjaid. :)


Tisztában voltam eddig is az elsődleges okkal, meg a többivel is. Én sose mondtam, hogy csak az az oka, amiről írtam. Egy részletről beszéltem csupán, így aztán semmi okod nem volt azt feltételezni, hogy az ismereteim hiányosak, mert nem az egész témát veséztem ki.


Az utolsó beszólásodat meg pont egy pedagógusnak mondod. :P Akinek a gyereke is érti.

10341. DODICA (válaszként erre: 10335. - 69490619ae)
2011. ápr. 19. 20:48

Tudod, ki neked a bogarad! Én ugyan nem!


Veled ellentétben én viszont nemcsak hallomásból tudok valamit az osz-ről. :)

10340. Beautykiss
2011. ápr. 19. 20:44
Senkit nem bántani akarok de ez egy olyan téma ami nem olyan,hogy kihívod házhoz a fodrászodat vagy a kozmetikust manikűröst stb...hanem a gyarekedről van szó! És nem hiszem,hogy azok az Anyukák mégegyszer az otthonszülést vállalnák akik mondjuk az első babát pont azért vesztették el!
10339. Beautykiss (válaszként erre: 10333. - DODICA)
2011. ápr. 19. 20:42
Én is felelőtlennek tartom az otthonszülő anyukákat! És még el is ítélem Őket ha ez kell! Felelőtlenek, buták, tudatlanok és önzők! Pont azért mert csak magukat nézik a SAJÁT kényelmüket nem a gyermekükét! És ezt nem azért mondom mert én egy szemét alak vagyok aki mást lenéz, nem így van egészen addig nem háborított fel ennyire ez a téma amíg nem láttam pár szerencsétlenül végződött otthonszülést. Ugye ilyenkor amikor az otthonszülést emlegetik a nők, az a példa jön elő,hogy dehát régen is megszültek a nők minden segítség nélkül..igen igaz csak többen meg is haltak mint ma!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2025, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook