Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ötödik gyermek fórum

Ötödik gyermek (beszélgetős fórum)


1 2
24. globus (válaszként erre: 18. - Papája)
2022. ápr. 2. 14:53
Nagyanyáink korában nem volt kötelező 40 év munkaviszony. Valami pénzecskét mindenki kapott, sőt át lehetett íratni éveket más embertől, hogy meglegyen.
23. 8d00a82c06 (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
2022. ápr. 2. 14:53

Nem.

Csak szeretne!!!

22. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - 8d00a82c06)
2022. ápr. 2. 14:46

Ne mondd már!

Egy tini menni akar bulizni, pedig nem kell. A legújabb koptatott farmert akarja, pedig nem kell!! Soroljam még? Ezek az "akarja" azon felül jelentkezik, ami mindenképp "kell".

21. 8d00a82c06 (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2022. ápr. 2. 13:36

Nem akar... Kell!

Mondjuk egy pár hónapos gyereknek nem kell iskolaszer, edzőcucc, osztálypénz stb...

Minél nagyobb annál több a kiadás ez tény, de nem azért mert akar ..

20. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - 621bb5db60)
2022. ápr. 2. 13:34
Felénk a "kis gond", "nagy gond" kifejezést a dolgok anyagi oldalára mondják, mondjuk. Kis gyerek igényeit könnyebb, olcsóbb megteremteni, mint a nagyobb gyerekekét. A nagyobb gyerek már több mindent akar!
19. Scherlock (válaszként erre: 15. - C85d1d200b)
2022. ápr. 2. 12:41
Mi köze ennek a fórumhoz?
18. papája (válaszként erre: 17. - Mallow)
2022. ápr. 2. 12:07

Majd élnek, ahogy sikerül, ahogy tudnak. Nagyanyáink korában is voltak családok, ahol felnőtt akár 10-12 gyerek is (valahogy) és ember lett belőlük. Talán még különb is, mint a mai egykék.

Eldöntik, nem ők lesznek az egyetlenek. Sok sikert hozzá.

17. mallow
2022. ápr. 2. 11:17

Nem igazán értem sokszor a hozzászólókat. Egyik embernek nekiesnek, hogy a mai világban hogy vállalhat sokadik gyereket, itt meg nem is egy családról van szó. 30 körül 4 gyerek, 2 apától...

Ha kicsit számolunk, akkor FI nagyjából végig gyesen lehetett a gyerekekkel, dehát a férjének, vagy párjának kell tudnia, hogy tud-e vállalni anyagilag, és egyéb tekintetben még egy gyermeket. Szerintem ez óriási teher, nem tudom, hogy lehet 5 kisgyereket egyszerre koordinálni. Segítség nélkül biztos nem. Nehezen tudom ezt a helyzetet elképzelni.

16. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 10:29

Szerintem nem önzőség. Ha vállalni tudjátok (fizikailag, anyagilag, lelkileg, szellemileg) akkor hajrá!


34 éves nő nálam még bőven a fiatal kategória.

15. c85d1d200b (válaszként erre: 10. - Scherlock)
2022. ápr. 2. 10:10
Azert megnezem, hogy fest vagy teljesit egy gyerektelen mellett....
14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 09:58

"kb 34 lennék mire ideális lenne minden hozzá"


Mit tartasz ideálisnak hozzá? Mire kell itt gondolnunk?

13. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 09:31
Ha szeretnéd, vállald!
12. 621bb5db60 (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2022. ápr. 2. 09:26

Sosem értettem egyet a kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond mondással. Inkább úgy mondanám, h a kis gyerek és a nagy gyerek is MÁSFÉLE gond.


Amúgy vannak, akiknek gond nélkül megy a sok gyerek nevelése is, ők a tipikus anya típusok. Inkább ilyen helyre jöjjön a többedik gyerek.


Én személy szerint a gyerekeket is megkérdezném, h akarnak-e még tesót. Mert sokszor az idősebb gyerekre testálják a kicsiket, pedig nem az ő dolguk lenne a nevelésük.

11. Sz123
2022. ápr. 2. 09:18
Hát, ha már 4 van... 4 és 5 között nincs akkora különbség se anyagilag, se egyéb terhekben, mint 1 és 2 között.
10. Scherlock (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2022. ápr. 2. 08:59
Szerintem egy 34 éves nő igencsak fiatal.
9. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Globus)
2022. ápr. 2. 08:58

Azért annyira már nem lehet FI fiatal, hiszen eddig már megszült 4 gyermeket. Kettőt a korábbi kapcsolatában, kettőt a jelenlegiben.

Tisztában kell lennie azzal, hogy nem elég megszülni és babusgatni. Régen úgy mondták: kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Úgy vélem, az első négy majd most kezd igazán felnőni, majd most sorakoznak velük kapcsolatban a nagyobb gondok. Középiskola, egyetem, esetleg ezek mellé nekik albérlet, több zsebpénz, hasonlók... át kell ezt gondolni alaposan.

8. babyapocakban (válaszként erre: 6. - Globus)
2022. ápr. 2. 08:49
Pont leírtad, amire gondolok.
2022. ápr. 2. 08:38

Jó reggelt, sziasztok!


Sose értettem, miért számít mások véleménye, ha valaki akar valamit. :/


Ha Te gyereket akarsz, és a Párod is, akkor ahhoz kinek mi köze?


Egy döntés sose jó vagy rossz. A következmények teszik utólag ezzé vagy azzá. :)

2022. ápr. 2. 08:03

Mai világban kettőt is meggondolnék, de ez én vagyok.

Hosszú távon tervezz, tudtok-e segíteni elindulni a nagybetűs életbe? Iskoláztatás, kis útravaló önálló élet felé. Tartalékképzésre is jusson. Fiatalok vagytok, jelen szelek főleg ďolgozók hajóját fújdogálják, de bármikor változhat szélirány. Erre ne építsetek, csak saját magatokra számítsatok.

2022. ápr. 2. 07:49
Szerintem a te dolgod, meg a párodé. Ha anyagilag, fizikailag bírjátok, senkinek semmi köze hozzá. A többieknek meg akkor, ha igénybe veszitek őket.
4. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 07:46

Mikor leszel 34? :)


Ez teljesen a ti kettőtök döntése kell, hogy legyen. Őszintén és alaposan fontoljatok meg mindent, és beszéljétek át. Az rendben van, hogy meghallgatod mások véleményét is, de ne hagyd magad befolyásolni külső emberek által, ez a ti életetek. Ahogy ti érzitek.

Egyébként mi lenne ebben az önzőség?

3. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 07:36

Nem értem, mi lenne benne az önzőség.

Komoly vállalás, nem mondom, de a helyzeteteket Te ismered. Úgy érzem a szavaidból, hogy nem hirtelen fellángolás az ötlet, és elég megfontoltnak tűnsz.

A párod mit szól hozzá? Ha valóban minden adott, akkor sok sikert, jó egészséget hozzá! :)

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 07:26

Szép kis család vagytok már így is, ha még egy gyermek születik, vele együtt heten lesztek. Ha kerestek annyit, hogy gond nélkül tudjátok nevelni őket,... sajnos a mai világban ezt is számításba kell venni, öt gyermeknek étkezés, ruházkodás, iskoláztatás...

Alaposan átgondolnám ezt a részét is döntés előtt.

2022. ápr. 2. 07:14

Sziasztok!

A helyzet a következő.

Van két gyermekem az előző kapcsolatomból és a jelenlegiből is született kettő.

Elgondolkoztam hogy szeretnék még egy babát,kb 34 lennék mire ideális lenne minden hozzá.

Szerintetek ez önzőség lenne ?

Vagy jó döntés lenne vállalni még egy babát?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook