Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ötödik gyermek fórum

Ötödik gyermek (beszélgetős fórum)


1 2
2022. ápr. 5. 22:55
Ha vágytok rá és fel tudjátok nevelni, hajrá! :)
53. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 21:40
Ha azért szülnél, hogy újra babàzhass, igen , kicsit önzőség. Mert a baba megnő és ő is szeretne új ruhàkat, telefont, szàmítógépet, stb.mint a nagy tesòk. Ha úgy gondolod, hogy a következő 20 évben ő is meg fog kapni annyi szülői gondoskodàst időben, anyagiakban, mint az első 2, vagy 3.4., akkor miért ne? Én mondjuk elképzelni sem tudom, 2 gyerek mellett, hogy tudnàm màsik 3-nak is megadni ugyanazt, hiszen akkor mindenből kevesebb jutna mind az ötnek.
52. fildus
2022. ápr. 4. 16:17
4 gyerekem van két apától, ha fiatalabb lennék simán vállalnék még gyermeket. De 41 évesen megálltam a négy gyermeknél. Saját egszisztenciával rendelkezem, van két lakásom, autóm és ha netán egyedül maradnék sem lennék ráutalva senkire (szerencsére). Segítség egyébként sincs, nincs már nagyszülő.
51. birebora (válaszként erre: 50. - Mallow)
2022. ápr. 3. 16:45
Igazad van, igy gondolom én is.
50. mallow (válaszként erre: 48. - Birebora)
2022. ápr. 3. 15:38

Nem vagyok a sok gyermek ellen egy családban, de ez így azért nem teljesen igaz. Az 5. gyerek az pont eggyel több, mint a 4. Még egy élet, még egy felelősség.

Ezt most általánosságban mondom, de nehezen tudom elfogadni, hogy a "gyerekeinkre" úgy tekintünk, mint valami eszközre, és nem egy önálló személyiségre, akit ugyan kötelességünk nevelni és alakítani, de vannak neki is jogai, vágyai. Felelősséggel tartozunk irántuk, hogy egy kiegyensúlyozott környezetet és jövőt tudjunk számukra biztosítani.

49. mallow (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 15:31

Kedves Fórumindító!

Elnézést, ha megbántott, amit írtam. Valójában nem ítélkeztem, nem mondtam kritikát, csak az általad leírtakat összegeztem.

Azért azt kérdezd meg magadtól, hogy miért így tetted fel a kérdést, biztosan nem véletlenül. Egyébként köszönöm, hogy leírtad a körülményeidet, úgy hiszem, így fer, máskülönben nem tudunk véleményt, tanácsot mondani, vagy nem tudom igazán, mit vársz.

Azért az elgondolkodtató, hogy 10 évig egyedül nevelted a 2 gyermekedet. Tehát nem sokáig és nem régóta voltál/vagy párkapcsolatban. Ne haragudj meg a kérdésért, de mivel már a nyitószövegből is úgy tűnt nem vagy férjnél, nem érzed egy kicsit nagyobb felelősségnek így az 5. gyermek vállalását? Főleg, hogy semmilyen egyéb segítséged nincs.

Hát ennyi, ennél jobban nem mennék bele, igazából semmi közöm hozzá. Ahogy itt többen írták a te/ti döntésed/döntésetek.

2022. ápr. 3. 08:40

És, hogy a témához is hozzászólják, szerintem ahol van 4 gyerek, elfér az 5. is. De lehet, hogy nincs igazam.

Csak majd az élet inditásnál lesz kicsit nehezebb.

47. birebora (válaszként erre: 46. - Ágio8405)
2022. ápr. 3. 08:36

Lehet, hogy dolgozik mellette?


Én nem tudom. Három olyan távoli és még távolabbi ismerősöm van (nők) akik 50-60+ és életükben nem dolgoztak. Tudom, hogy nincs tartalékuk a férj fizetéséből élnek. Vannak gyerekek mindegyiknél.

46. Ágio8405 (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 08:24
Mármint a 200 ezer gyeded több mint amit a párod keres?
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Mallow)
2022. ápr. 2. 21:55

Kedves Mallow!

Kissé rosszul estek a szavait,hogy így ismeretlenül itelkezel.

Röviden a tisztán látás végett:

Nem voltam végig gyesen....

Korán született az első kettő gyermekem,akiket utána 10évig egyedül nevelt,segítség (mint anyagi és más jellegű) nélkül.

Jelenleg többet keresek a paromnál,úgy hogy GYEDen vagyok...

Nem várnám el Tőle soha hogy csak ő gürizzen!

Mellesleg nincs segítségem most sem,ugyanis a nagyszülők tojnak az unokákra.De úgy szervezzük a dolgainkat hogy mindenkinek jó legyen.

44. 8d00a82c06 (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 21:53

Ne....

Azért mert valakinek nem lehet, te szülj csak annyit amennyivel elbírsz!

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2022. ápr. 2. 21:50
A közeljövőben szeretnénk kialakítani saját vállalkozasunkat,hogy magunk urai lehessünk.
42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Sirga)
2022. ápr. 2. 21:48

Csak azért,mert sokan szeretnének gyermeket akiknek nem lehet

Nekem pedig van már 4 egészséges gyermekem, tehát szerencsés vagyok így is úgy érzem.

41. papája (válaszként erre: 40. - Globus)
2022. ápr. 2. 20:05
Én is igazságtalannak tarom, de él a jogszabály. A szomszédasszony 78 éves. Arra is törvény van, hogy a gyerek tartsa el a szülőt ha kell, mégsem ez történik.
40. globus (válaszként erre: 39. - Papája)
2022. ápr. 2. 19:52

Ezt ma már nem lehet megcsinálni.

Anyun röhögött a lánykori barátnője, hogy "hosszútávfutó", amikor rohant a buszra fél ötkor, miután már megetette otthon a malacot.

Neki is sikerült kiügyeskednie, és tovább vihogott azon, hogy alig kevesebb, mint anyué, "azért nem volt érdemes eljárni dolgozni".

39. papája (válaszként erre: 38. - Globus)
2022. ápr. 2. 19:26

Jó kérdés. Ahogy vesszük. Sokáig tanyán éltek, 2-3 tehenet tartottak a tejet eladták. A férj dolgozni járt, 2 gyereket neveltek. Beköltöztek a tanyáról, de itt is teheneket tartottak, majd semmit. Elvolt mint a befőtt munkába járás nélkül. 50-es évei elején súlyos beteg lett, már nem lett volna alkalmas munkavégzésre.

Ő azt mondja nagyon szerencsés, mert van miből élnie.

38. globus (válaszként erre: 25. - Papája)
2022. ápr. 2. 19:02
Most akkor ő szerencsés vagy szerencsétlen?
37. papája (válaszként erre: 34. - Aszparagusz)
2022. ápr. 2. 18:50

Utánanéztem, olvasd el.

"Milyen mértékű az özvegyi nyugdíj" kiemelt címszó alatt találod a választ.


[link]

36. papája (válaszként erre: 34. - Aszparagusz)
2022. ápr. 2. 18:36

30. Papája (válaszként erre: 26. - 55Judit)

ma 16:40

Azért kap ennyit élete végéig, mert saját jogút nem szerzett, mivel soha nem dolgozott.


Mint írtam, ez annak jár , akinek nincs saját jogú nyugdíja.


Akinek van saját, az özvegyen kap 60, majd 30%-ot.

35. aszparagusz (válaszként erre: 28. - Levarosbukta)
2022. ápr. 2. 17:38
60 % 1 évig jár. Utána a 30 % annak, aki már szintén nyugdíjjogosult.
34. aszparagusz (válaszként erre: 31. - Papája)
2022. ápr. 2. 17:37

A 60 %-os özvegyi nyugdíj 1 évig jár.

Nézz utána, mielőtt hülyeséget írsz.

33. Sz123 (válaszként erre: 27. - _Berry_)
2022. ápr. 2. 17:36
Persze, de ha mind az 5 gyerek ugyanazt kapja, akkor az ötödikre jutó pár tízezer már nem akkora tétel. Arányaiban nézve persze!
32. 55Judit (válaszként erre: 31. - Papája)
2022. ápr. 2. 17:15
Köszönöm.
31. papája (válaszként erre: 28. - Levarosbukta)
2022. ápr. 2. 16:42
Fél év után sajnos csak 30% jár, a saját jogú mellé.
30. papája (válaszként erre: 26. - 55Judit)
2022. ápr. 2. 16:40
Azért kap ennyit élete végéig, mert saját jogút nem szerzett, mivel soha nem dolgozott.
29. 55Judit (válaszként erre: 28. - Levarosbukta)
2022. ápr. 2. 15:41
Fél év után? Nem valami sok.
28. levarosbukta (válaszként erre: 26. - 55Judit)
2022. ápr. 2. 15:39
40 %, legalábbis nővérem ennyit kap.
27. _Berry_ (válaszként erre: 11. - Sz123)
2022. ápr. 2. 15:21
Szerintem ez nem így van, ha a cél több, mint majd a ruhát egymástól öröklik, meg majd jutnak az iskolában, amire jutnak. Pl. a jelenlegi oktatást nézve, ha valaki olyan iskolában tanul, ahol a nyelvet a tornatanár oktatja, akinek nincs ebből képesítése, akkor kelleni fog magántanár. Ez azért +1 gyerek esetében máris több 10 ezret jelent. Aztán a sport, vagy egyéb tehetséget fejlesztő tevékenységek sem olcsó dolgok.
26. 55Judit (válaszként erre: 25. - Papája)
2022. ápr. 2. 15:21
A 60% özvegyi nem csak fél évig jár? Úgy tudtam, azon túl kevesebb.
25. papája (válaszként erre: 24. - Globus)
2022. ápr. 2. 15:19

Szomszédasszonyom 1 napot sem dolgozott életében, ami nyugdíjra jogosítaná. Özvegy lett, a férje nyugdíjának 60%-át kapja. Számára ez épp elég mindenre. Ő a tipikus kisnyugdíjas, közgyógy, olcsó ebéd, tŰzifa, stb.

Szerencsére szerethető jó asszony, jó szomszéd.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook