Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ötödik császár...? fórum

Ötödik császár...? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ötödik császár...?

1 2 3 4 5
101. csigu77
2010. szept. 30. 14:52
Nem írtam egyszer sem, hogy nem fogadom el az enyémmel ellenkező véleményeket.
100. Tamianyu (válaszként erre: 99. - Csigu77)
2010. szept. 30. 14:43

Természetesen Te döntesz,a Te családodról életetekről van szó.De Te írtad a cikkedet,így fogadd el a hsz-at,akkor is ha a Te véleményeddel ellenkeznek.Bizonyos dolgokat másképp ítélünk meg,de ez nem hiszem,hogy baj.A kockázatot neked kell vállalnod,nem másnak.Sok szerencsét erőt kívánok hozzá ha összejön az óhajtott baba.De ettől a véleményem még ugyan az.Felelőtlenség ekkora kockázatot vállalni 4 gyerek mellett,akiknek szükségük van rád.

Szép napot neked is!

2010. szept. 30. 14:35

Sziasztok!

Elolvasom mindenki véleményét, ahogy ti is a cikket.

Szerintem mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit szeretne a párjával, aki nem akar, az ne szüljön.

Nálunk nem a pénzen múlott hogy hány született. Nem vagyunk gazdagok, de mindent megkapnak, és nem szenvednek hiányt semmiben azért, mert többen vannak.

Aki nem érti hogy miért gratulálnak, annak csak ajánlom, szüljön, nevelje, és megtudja.

Egyébként nem a gyerekek száma határozza meg, hogy én gratulálok-e vagy se. Minden anyuka tudja miről beszélek.

A felelőtlenségről írtam (86.hsz.).

Nekem mást jelent a felelőtlenség. Nem azt, hogy több orvossal átbeszélve az előzmények tudatában vállalunk/vállalnánk egy babát - ami még egyáltalán nem biztos, hogy össze fog jönni.

Szép délutánt!

98. Tamianyu (válaszként erre: 97. - Gavrilo1)
2010. szept. 30. 12:37

Akkor bocsi,félre értettem.Én nem a gyerekekre gondoltam,hogy felelőtlenség lenne egy akár 5-ik,hanem a terhességre és a császárra ilyen előzményekkel.Hogy ki mennyi gyereket tud kar vállalni,azt mindenkinek magának kell tudni.Amíg a saját erejéből képes eltartani felnevelni,addig hajrá.De ez már más téma.

Biztos,hogy nem az itteni hsz-ok alapján fog dönteni,itt max véleményeket olvashat másoktól.

97. Gavrilo1 (válaszként erre: 96. - Tamianyu)
2010. szept. 30. 12:32

Hát én meg egyáltalán nem az 5. császárról beszéltem, hanem csupén arra az előző hsz.re reagáltam. Mert manapség igenis bárorság több gyreket vállalni. Különösen ha az emberek sokszor rosszalló megjegyzéseit hallod (természetesen a hátad mögött).

Az hogy konkrétan itt az 5. felelőtlenség vagy nem azt nem tudom megitélni, mert nem ismerem a pontos szituációt. Remélem nem a mi hszeink alapján akar dönteni,

96. Tamianyu (válaszként erre: 95. - Loch ness)
2010. szept. 30. 12:00

Én meg arra,amelyik a 90-es hsz-ból indult.

Hogy a gyerekekhez,és a bátorsághoz.

Erre írta @ntea,hogy az elsőt megérti, a másodikat nem,és Te arra válaszoltál.Én azért értek egyet vele,mert a gyerekekhez tényleg csak gratulálni lehet,viszont a bátorság nem egyenlő a felelőtlenséggel.Mert én ekkora kockázatot annak neveznék.De ez csak az én véleményem.

95. loch ness (válaszként erre: 94. - Tamianyu)
2010. szept. 30. 11:50

Két dologról beszélünk. Antea ezt írta: "Egyebkent mihez gratulalnak az emberek ennyi gyerekhez?

Ennyit vallalt, ez becsulendobb, mint amikor valaki csak egyet, kettot?"


Én erre válaszoltam. Itt nem esett szó az ötödik császárról, csak a több gyerekről.

94. Tamianyu (válaszként erre: 92. - Loch ness)
2010. szept. 30. 11:32

Pedig számomra is érthetetlen.Mármint a "második".

Nagyon szép és nemes dolog az anyai hivatás,és tényleg vannak erre kifejezetten alkalmas nők.

Nekik én is csak gratulálni tudok.De,hogy mit nem lehet azon megérteni,hogy ekkora kockázat egy 4-5-ik császár...,és mekkora felelőtlenség,hát számomra meg ez érthetetlen.Lehet itt példálózni kirívó esetekkel,de ez mind egyedi.És örüljenek,hogy élnek.Vannak olyanok is,akik kettőt sem éltek túl,vagy már az elsőnél komplikációk voltak,és ott maradtak.Ezt még egy orvos sem tudja előre megmondani mi lesz.

Ha van 4 csodaszép és egészséges gyerekem,akkor nem kockáztatnám meg,hogy ne adj Isten árván maradjanak,csak mert én újra férjhez mentem,és szülni akarok egy közöset.Nagyon magas a kockázat,pláne,hogy még volt hasi műtétje is.

Oké,mindenki éljenezne és gratulálna ha sikerülne még egy babát császárral egészségesen a világra hoznia.De ha nem így lesz?Ha mindketten ott maradnának???Jó esély lenne rá.Természetesen Ő dönt,azt csinál amit akar,és csak drukkolni lehet neki bárhogy is dönt,de,hogy felelőtlenség,ezt nem kell kétségbe vonni,és felháborodni rajt.Aki tud gondolkozni ésszerűen az nem dugja homokba a fejét.

2010. szept. 30. 09:55

én csak gratulálni tudok még egyszer. bár amit a fájdalomról irtál, engemis meglepett.

Nekem abszolút nincs rossz élményem egyik császárról sem!

Az első nap nem túl kellemes, főleg az első felkelések, de másnapra nekem kutyabajom sem volt! Egyikkel sem! Mivel nem tapasztalhattam meg, milyen a természetes szülés (ezért kicsit fájis a szivem, de csak egy icipicit) nem tudom pontosan milyen érzés lehet végigcsinálni. A kislányommal 4éjszakán át vajúdtam, reggelre mindig elmúltak a fájások. 10percesekig jutottam mindig. Nekem ez is elég volt, baromira fájt.

Viszont akórházban láttam olyan anyukákat, akik a 4-5napon még menni is alig tudtak, véres szemmel tántorogtak, úgyhogy utólag örülök, hogy minden gond nélkül simán csináltam végig. most készülök a harmadik császárra (más már nem lehet), tudommi vár rám, de a fokozódó fájdalmat és kínokat én eddig nem éltem meg.

remélem most sem fogom, mindkét gyerekemmel a 4.napon mehettünk haza, csak a varratszedés miatt kellett visszamenni. Nóri péntek délben született és héfőn délben már otthon voltunk.

92. loch ness (válaszként erre: 91. - B486c9cf7d)
2010. szept. 30. 09:38
Több gyereket nevelni általában több energiát, áldozatot jelent, mint kevesebbet. Ha valaki ezt vállalja (pláne, így, hogy örül nekik és élvezi őket), az külön elismerést érdemel, pláne manapság. Nem kötekedésből mondom, de nem értem, mi olyan érthetetlen ezen.
91. b486c9cf7d (válaszként erre: 90. - Gavrilo1)
2010. szept. 30. 08:56
Az elsot megertem, a masodikat sajnos nem.
90. Gavrilo1 (válaszként erre: 89. - B486c9cf7d)
2010. szept. 30. 08:44
A gyerekeihez és a bátorságához gratulálnak az emberek.
2010. szept. 30. 08:33

Egyebkent mihez gratulalnak az emberek ennyi gyerekhez?

Ennyit vallalt, ez becsulendobb, mint amikor valaki csak egyet, kettot?

88. anyu70
2010. szept. 29. 22:40
Engem is elkötött az orvosom a 3. után, de a saját kérésemre. Ő azt mondta, akár tizet is szülhetnék, ezek a mai császárok már annyira biztonságosak. Pedig az elsőt még a hagyományos hosszanti vágással csinálták, de semmi problémám nem volt vele. Sok sikert nektek.
87. Cis77
2010. szept. 29. 20:10

Önamgában felelőtlenségnek tartom az 5. császárt, de ha Ti szeretnétek, akkor sikerüljön.


amit hozzátennék, nekem ugyan csak 2 császárom volt, és jól viseltem az elsőt is, de a másodiknál szinte azonnal szaladtam, nagyon lazán viesltem, mert tudtam mi vár rám. szerintem harmadikra még könnyebb lesz.

ezért meglepett, amit a fájdalomról írtál.

2010. szept. 29. 16:36

Sziasztok Mindenkinek, aki elolvasta, és írt a cikkemre!

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat!

És azt, hogy senki se írt bántó dolgokat.

Megértem mindkét oldalt. Sok kérdés felmerült, próbálok mindegyikre válaszolni. Az elmúlt 12 évet nem lehetett leírni, sok minden kimaradt.

Aki lebeszélne róla, vagy nem vállalná...igen, nagyon nagy a felelősség, kockázat.

De tudom hogy mit vállalok - ha sikerül - és az orvos is. Tudom hogy itt a 4 gyerek, és nem azért születtek, mert nem akartam unatkozni. Én nagyon élvezem az anyaságot - azt mondják tyúkanyó vagyok - szeretem ahogy nyüzsögnek körülöttem.


A volt férjemmel 3 babát szerettünk volna, és 8 hónapos volt Robi, amikor gyógyszer mellett teherbe estem Fannival.

Éjszakákat nem aludtam, a volt férjemmel megbeszéltük, megvárjuk mit mond az orvos. Azt mondta, bírni fogom. A 4.-nél nem lett volna kötelező hogy lekössenek, de nekem nem ezt mondták - bár akkor még azt se tudtam hogy el fogok válni. A lekötés után közel 20 műtétem volt az állandó vérzés miatt, ezért 2 éven keresztül átvizsgáltak a létező összes módon. Nincsenek összenövéseim (ami szinte csoda) a méhem és a petefészkek teljesen egészségesek. Ha sikerülne teherbe esnem, - figyelve a vérnyomásra, és a hasfal vastagságára (a méhfaléra is) - végig ki lehet hordani a babát - amit nálam a 36.hétig engednek. Márk után a többi terhességet nagyon tudatosan csináltam végig.

Szerintem a felelőtlenség az, amikor a kismama végigdohányozza vagy drogozza a 9 hónapot, minden lelkiismeret furdalás nélkül. Láttam 300,500grammos koraszülött babákat, akiknek küzdöttek az életéért, mert kábítószer- vagy nikotin függőségben szenvedtek, vagy az oxigénhiány miatt vak volt, süket, egy keze volt, vagy lába, veleszületett szívelégtelensége volt......és még sorolhatnám.

Én Márkkal megjártam a poklot, pedig mindent megtettem érte, hogy egészséges legyen.


A biztatásokat és jókívánságokat nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!!!!

85. Szabokisandi (válaszként erre: 82. - Lola81)
2010. szept. 29. 16:09

A két nagy mikor pici volt, néha kiakadtam, mire elindultunk, de valóban bele lehet jönni.

Most már csak a kicsit kell öltöztetni, a többieknek csak szólni kell időben. A nagylányomnak kb egy órával hamarabb :DD

84. bujuli (válaszként erre: 82. - Lola81)
2010. szept. 29. 15:37
Hát logisztika kell hozzá az biztos.
83. grotto
2010. szept. 29. 15:26
Minden elismerésem a bátorságodé és a kitartásodért! És milyen csodálatos, hogy 4 gyerkőccel is képes voltál új életet kezdeni és találtál magad mellé egy párt, aki elfogad így :)
82. lola81 (válaszként erre: 81. - Szabokisandi)
2010. szept. 29. 15:18

Háát igen! Mi eléggé hogy is mondjam konformisták vagyunk a férjemmel! ;) De legalább felismertük magunkban ezt!

Egyébként elismerésem nem is tudom sokszor elképzelni, hogy honnan merítitek az energiát! Néha elképzelem, hogy pl. elinduláskor plusz még egy-két gyereket kéne valahogy felöltöztetnem és fogalmam sincs, hogy oldanám meg. Persze nyílván bele lehet jönni, de én néha így is hullának érzem magam, pedig egy rossz szavam sem lehet a gyerekemre! (Kopp-kopp!)

81. Szabokisandi (válaszként erre: 76. - Bujuli)
2010. szept. 29. 15:08

Ezzel abszolút egyet értek. Mindenki maga dönti el (na és persze a körülmények), hogy milyen életszínvonal neki a megfelelő. Ha előről kezdeném, sem állnék meg egy gyereknél. Talán nagyobb lenne a korkülönbség, mint most és később kezdeném, de biztosan vállalnám újra a hármat.

De ezt mindenki maga kell, hogy eldöntse. Inkább legyen egy gyereknek jó anyukája, mint többnek türelmetlen és ideges anyukája. Nem?

Ha valaki csak egyet szeretne, az az ő dolga. Én sosem ítélném el ezért.

Ha valaki nem akar, megértem, bár mindenképp megpróbálnám meggyőzni, hogy idősebb korában lehet, hogy nagyon fogja sajnálni.

Aki pedig többet vállal, az úgyis tudja, hogy nem a wellness hétvégékről fog szólni az élete :))

De én bírom, hogy csicseregnek körülöttem és zajlik az életünk.

2010. szept. 29. 15:07
Óriási felelőtlenségre és butaságra vall ezen gondolkozni szerintem.
79. bujuli
2010. szept. 29. 15:04
sőt, amikor az első gyerekem megszületett én sem akartam többet, azt mondtam, hogy nem oszthatom meg más gyerekkel is, amit akkor éreztem. Ma már hálás vagyok, hogy még kettő született azóta. Nagyon sok örömöm van bennük, a férjem külön köszöni sokszor mindegyiket, ezért értem meg Csigut.
78. 471f3bbb7a (válaszként erre: 75. - Cb53e790b2)
2010. szept. 29. 15:03

Nem, nem gondolom, h nem akad olyan orvos.

De a legtöbb orvos mégiscsak le akarja beszélni az anyukákat, a sokadik császiról és ez talán nem véletlen.


Azt gondolom, hogy a 4 gyerekkel szemben igenis felelőtlenség egy anyának kockáztatni az életét.

2010. szept. 29. 15:01

Nekem 4 gyerekem van 3x volt császárom,az utolsó terhességem ikerterhesség.Mivel ez nem volt tervezett én nem szeretnék több gyermeket,ezért leköttettem magam.Nem voltak nagy bajok a terhességeknél,(magas vérnyomás+terhességi cukorbetegség)nem is éltem meg a császárokat rossznak,jó fájt,de túléltem...Tudtam csak pár nap és jobban leszek.Csak az első felkeléshez kellett hatalmas erő,a többi már magától "beindult".De az hogy én mégegyszer szüljek? Semmi pénzért sem!

Nem tudom mennyire érdemes egy 5.baba miatt ekkora hatalmas kockázatot vállalni...Az anyukának,babának egyaránt veszélyes lehet az egész terhesség.És mi lesz ha ottmarad "apuka" anya nélkül esetleg egy kisbabával?

Az kinek lenne jó?

Vagy egy pici elvesztése ...borzalmas fájdalom lehet...!!!

76. bujuli (válaszként erre: 68. - Lola81)
2010. szept. 29. 14:58
nem, dehogy, nem neked céloztam! Csak sokszor ítélkeztek már fölöttünk, vagy egyszerűen lenéztek, mert sok a gyerek, pl. a családunkban is előfordult ilyen, meg amikor 7 személyes autót vettünk. Ezért mondtam, hogy akinek gond, ne vállaljon, akinek öröm, miért ne. Én soha nem mondtam, hogy egy gyerek nem gyerek, mi sokat szerettünk volna, lett, hála Istennek, és sokkal több az öröm velük, mint a gond, amiről beszélnek sokan.
75. cb53e790b2 (válaszként erre: 70. - 471f3bbb7a)
2010. szept. 29. 14:52
ha már pocakban van a baba gondolod olyan orvos nem akad aki világra segítenééé?? és gondolod olyan orvos akadna ha már pocakban van a baba hogy a szülők akarata elenére el venné azt a babát töllük ?? tehát kutya kötelessége lenne a dokonak a mama döntését tiszteletben tartani azért szólok bele mert pontosan mi is eBben a helyzetben vagyunk -leszünk nem soká csak mi várunk még egy picit a babával viszont nekem a 4. császárom lessz ha össze jön a baba ugy ,hogy a 3 császárnál ki nyílt a sebem TEJJESEN !!!!! NEKEM IS MEG MONDTÁK HOGY NEM lehet de mivel nem kötött el ..... ILLETVE ÉLETVESZÉJES LENNE A KÖV .
74. lola81
2010. szept. 29. 14:52

Egyébként minden elismerésem azoké, akik előre tudják, hogy császár és bátran beválalják! Én a szülésnél attól rettegtem a legjobban, nehogy császár legyen vagy legalább ne epidurális érzéstelenítésel (tudom, hogy csak így csinálják):

Szerencsére mindkettőt megúsztam.

73. lola81
2010. szept. 29. 14:49
Hogy kell érteni azt, hogy mindegyik császár egyre jobban fáj? "Csak" a lábadozás fájdalmasabb, hosszabb, vagy már a terhesség alatt is fájnak a hegek vagy ilyesmi?
72. Tamianyu (válaszként erre: 62. - Loch ness)
2010. szept. 29. 14:45

Persze,hogy nem a sok gyerek a baj.Hanem az,hogy ez nem az Ő döntésük,nem az adott házaspáré.Ez pedig igenis baj!Egyébként én is úgy tudtam nem szekta,meg csak jót hallottam róluk régebben,vagyis inkább az adakozásaikról.De ahogy ide belelátok,látom,hogy színház,és sokat adnak a látszatra,nagyon malnipulatívak.Pl az nagyon fontos,hogy a világ másik végén támogassák a rászorulókat,még a gyerekeket is arra biztatják ajánljanak fel a zsebpénzükből nekik,de simán elnézik ha a szomszéd éhezik nélkülöz.Persze,mert azt nem lehet kiplakátolni,nem veregetik a vállukat érte.

Beszabályozzák még azt is,hogy a tagok kivel állhatnak szóba és kivel nem.Aki nem tetszik nekik,nem hódol be 100%-ban,azt kitúrják a köreikből.Aki hozzájuk tartozik,el kell kötelezze magát feléjük,be kell merítkezzen.

Voltunk egyszer egy alkalmon,amikor a barátaink kisbabájának volt a bemutatása.Na akkor láttuk csak igazán mi megy ott.Olyan mintha lenne a vezetőség az atyaúristen, a többiek meg az alatt valóik,akik kötelesek minden hülyeségüknek eleget tenni.Nem tudom a többi ilyen gyüli milyen,de ezek ilyenek.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook