Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ötödik császár...? fórum

Ötödik császár...? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ötödik császár...?

1 2 3 4 5
2013. jan. 15. 23:52
Dr. Czeizel Endrével beszéltem személyesen telefonon. Azt mondja, a mai technikával már a 8 császár is lazán kivitelezhető. Ne aggódjál! Sok sikert a babához! :)
2011. jan. 7. 10:51

Kedves csigu! Kívánok Nektek minden jót,erőt és egészséget,hogy beköltözzön,és megszülessen a várva várt Baba az életetekbe!

Én is magas vérnyomásos vagyok,eddig két császárom volt,most lesz Májusban a 3. Totál ki van a környezetem akadva,és felelőtlennek tartanak,hogy bevállaltuk a 3. gyereket is.Nem kimondottan az anyagiak miatt,bár többeknek ez a bajuk...hanem hogy már a 2. császárom se volt komplikáció mentes.. de eltelt 5 év,és úgy érzem megcsinálom!! :) Váltottam orvost,Ő ezerrel biztat,és nagyon magabiztosan kitart mellettünk. Sok erőt ad a dokim is. Programozott lesz,és az időpont bizonytalan.Attól függ,mikor elégeli meg a szervezetem. Az előnél a 36. hétig bírtam, a másodiknál már kihúztuk a 40. hétig. Ez ad még nagyobb erőt!! Hogy ha akkor ügyesek voltunk,most is sikerülni fog. Eszem a gyógyszereket,mérem napi szinten a vérnyomásomat,súlyomat/ami alapból nem kevés/ diéta...és bízunk benne,hogy minden a legnagyobb rendben lesz. A császártól tartok,mert mint írtam azzal voltak gondok,és az össze növésekkel....de ügyes az én orvosom!! :) Csak így lehet,csupa pozitívan gondolkozni,és akkor tuti teljesül régi vágyunk a férjemmel,nagycsaládosok leszünk Májusban! :)

129. 471f3bbb7a (válaszként erre: 126. - Tupecné)
2010. nov. 22. 22:41

Gratulálok neked és sok boldogságot!!


Neked is sok boldogságot csigu, bárhogy is alakul, lesz 5. baba vagy nem, kívánom, hogy minden a lehető legjobban alakuljon és boldogan éljetek a gyerekekkel!!

128. csigu77 (válaszként erre: 127. - Erika691230)
2010. nov. 19. 16:24
Köszönöm szépen! :)
127. erika691230 (válaszként erre: 126. - Tupecné)
2010. nov. 15. 07:52
Jó egészséget,boldog,problémamentes babavárást,és szülést kívánok! :-)
126. tupecné (válaszként erre: 78. - 471f3bbb7a)
2010. nov. 14. 14:04
zsuliett volnék !!! csak ki tíltottak ... bizonyos pasi miatt :( át gondoltuk be vállaltuk pocakban van :))))))))))
125. Nyháza
2010. okt. 6. 09:33

Sziasztok!

Mi most várjuk a 4. babánkat és nekem is eddig mind a 3 császár volt. Annak idején, amikor összeházasodtunk 4 babáról beszéltünk, de most hogy jön a 4. gyakran beszélünk róla hogy lehet mi is majd persze pár év múlva bevállalunk egy 5. is. A császárokra VISSZATÉRVE, nagyon orvos függő. Nekem 3 barátnőm van, akinek már 4 császára van. Az én dokim is azt mondta hogy odafigyeléssel nem lesz semmi gond. Bár nekem azért volt mind császár, mert egy cm-t sem tágultam. Szóval nekem probléma mentesek voltak a babavárások. Remélem a mostanival sem lesznek gondok. Persze van olyan ismerősöm is, akinek a 3. után a doki azt mondta hogy nem lehet többett szülnie és elkötötték. Itt jegyzem azért meg, hogy nem biztos, hogy ez a drasztikus megoldás az egyetlen. Meg az egyik doki azt mondja, a másiok meg azt. Nekem is feltették a kérdést (mint egy lehetőséget)legalább 10*, de nem akartam és most sem fogom kérni. Kitartást, mert a gyerekeknél nincs csodálatosabb dolog! Megéri minden fájdalom. Nekem amúgy minden császár egyre jobb lett. A legrosszabb az első volt. A többiből sokkal hamarabb épültem fel. Hajrá.

124. Gavrilo1 (válaszként erre: 123. - Csibe7606)
2010. okt. 6. 08:31
Én szeretném a hatodikat, de a férjem jelenleg kevésbé. Remélem meg tudom győzni, mert már nincs sok időnk. (bár nálam egy sem volt császáros)
123. csibe7606 (válaszként erre: 113. - Csigu77)
2010. okt. 5. 21:34
az valóban annyi de lehet kevesebb.én is ezen gondolkozom,a férjem viszont nem szeretne,még egyett,és ez el szomorit
122. csibe7606 (válaszként erre: 116. - Csigu77)
2010. okt. 5. 21:31
igazad van,nekem sokszor mondják,.-szegény ennyi gyereke,van.Na most aki ilyet mond az ne szüljön,csemetéket.S valóban ugy van hogy,3 felé nehéz figyelni,mert mind másfelé megy de igy szeretjük öket.
2010. okt. 5. 21:28

Szia

nekem 3 császár után kötöttek,el,és ugy érzem,hogy kell az a negyedik.De tudjuk,hogy nagyon sokba kerül,mert én már utána jártam,olvasgattam.Veszélyes ez tény.De az érzés csodálatos,hogy az ember lánya megint anya lessz.Kitarás,neked.

120. Kriszta0930 (válaszként erre: 117. - 240309c047)
2010. okt. 5. 11:44
Nekem is 2császárom volt és ugyanott vágtak,mert szinte nem is látszott,hogy hol vágtak elsőnek,de engem varrtak,de csak 6öltéssel és nagyon szép a helye nem látszik!
119. loch ness (válaszként erre: 115. - Kriszta0930)
2010. okt. 5. 10:11
Akkor csak hajrá, töltsétek be az üres helyet! :)
2010. okt. 5. 08:51

Én első lépésként a magas vérnyomást kezelném. A magas vérnyomás sokszor elfojtott érzelmeket, haragot jelent.

Az orvostudomány nem tud vele mit kezdeni, mert nem ismeri el az emberi testben a meridiánok létezését. Márpedig a magas vérnyomás ügyében ott van a kutya elásva!

De vannak már olyan módszerek, például az ÉFT (Érzelmi Felszabadítás Technika), ami képes ezt gyógyítani.

2010. okt. 1. 12:39

Nekem 2 császárom volt eddig és nem is lesz több,mert a második után megmondta az orvos,hogy teljesen egyértelmű,hogy a 3. is császár lenne, azt viszont nem igazán lenne jó megkockáztatni mert eléggé veszélyes rám nézve.

A 2. műtétnél már nem vartak,hanem kapcsok voltak bennem,mert ugyanott vágtak ahol először. A doki szerint hiába 12 éve volt az első császárom, akkor is szétvállhat a seb. Szóval én felfogtam, megértettem és beletörődtem. Igy már csak hálát adok a Jóistennek,hogy van 2 egézséges fiam, én is az vagyok és semmi más dolgom nincs,minthogy szeressem és neveljem fel őket.

116. csigu77 (válaszként erre: 115. - Kriszta0930)
2010. okt. 1. 12:36

Ezt én is tapasztaltam! a mai világban, aki 2-nél több gyereket vállal, az nem normális - sokak szerint.

Akkor te is tudd, milyen az, amikor 4-en 8 felé mennek... :)))

Gratulálok a családodhoz!

115. Kriszta0930 (válaszként erre: 112. - Csigu77)
2010. okt. 1. 09:13
Nekem keresztanyám beszólt mikor a picivel voltam terhes,hogy mit fognak majd az emberek szólni,hogy 4gyerekem van!Nagyon fájt ez!De engem senki nem érdekel elvégre nem másnak hanem magamnak és páromnak hoztam őket a világra!!!Soha nem bántam és nem is fogom,hogy 4gyerkőcöm van!!!:-)))Azt is észrevettem,hogy ha kocsival megyünk valahova ami ugye 7személyes(még egy baba beférne:-))úgy bámulnak,hogy vajon hányan szállunk ki belőle!Ez olyan érdekes dolog!!:-)
114. loch ness (válaszként erre: 112. - Csigu77)
2010. okt. 1. 08:46
Igen, azok más idők voltak. Háború, éhezés, menekülés... Csak akkor nem keverték össze a boldogságot a "mindent megadni a gyereknek" bálványával. Én is mindent megkaptam, ami egy gyereknek szükséges - szeretetet, fészekmeleget, közösen töltött napokat, kirándulásokat, és nem hiányzott semmi. Pedig sokmindent nem tudtunk megvenni, bár mi csak ketten voltunk anyukám betegsége miatt (különben lettünk volna többen is). De felnőttem, diplomát szereztem, és nem maradtam le semmiről. Na jó, nem jutott minden nap Túró Rudi, de nem attól fognak kezelni a pszichiátrián :)
113. csigu77 (válaszként erre: 111. - Letti76)
2010. szept. 30. 18:10

Igen, tudom. 33 vagyok, és közöset szeretnénk a párommal, de még az se biztos, hogy sikerül.

Ne értsen félre senki, nem azt mondom hogy : MINDENÁRON, CSAK AZÉRT IS! Nem erről van szó.

Ez még sok mindenen múlik. Először is 600.000.-Ft.

Lehet, hogy soha nem lesz rá pénzünk.

112. csigu77 (válaszként erre: 110. - Loch ness)
2010. szept. 30. 18:05

Először még nagyon furcsálltam, hogy sok helyen nagyon megnéznek, és méregetnek minket, összesúgnak, és láttam ahogy számolják őket, ujjal mutogatnak ránk. Amikor busszal jártunk, volt aki megkérdezte, hogy normális vagyok-e, hogy így közlekedünk. Viszont sok pozitív dolgot is tapasztaltunk, idősebbektől, és szintén nagycsaládosoktól. A nagymama korúak, és a még idősebbek mosolyogva jöttek oda gratulálni, és hogy milyen jó, hogy nagy család vagyunk. (a családfámat átnézve az 1800-as évektől, nagyon sokszor előfordult, hogy 4-6-8 gyerek volt, bár azok még más idők voltak) Ez kicsit más életforma, 4 gyerekkel. Minden sokszorozódik, és néha nagy a zűrzavar. Öröm, bánat, tennivaló, munka, kiadás, de boldogság is. Nem bántam meg, hogy ,,ennyien,, vagyunk, és soha nem is fogom.

KÖSZÖNÖM

111. Letti76
2010. szept. 30. 17:49

Ne kockáztass szerintem.A lombik, a hasi műtét mind nagy teher a szervezetnek. nem szólva a magas vérnyomásról.

Ha 4 gyermeked van, akkor valószínűleg több vagy 35 évesnél, s akkor ehhez még hozzáadódik a magzati rendellenességek gyakoriságának megugrása, pl.down-kór.

Szerintem fontos igazság, amit egyszer egy öreg nénitől hallottam az orvosi váróban:

-Lehet sok vágyunk-álmunk az életben, de figyelembe kell venni, hogy mennyit bír el ezekből a test, amiben élünk! És, hogy az életben bizony történnek olyan váratlan dolgok, amiket ha előre tudnánk, azt a napot megélni se akarnánk.


Én csecsemő örökbefogadását javasolnám Nektek.

110. loch ness (válaszként erre: 105. - Csigu77)
2010. szept. 30. 17:15
Egyébként sok gyerektémát olvastam itt a hoxán is, de arra valahogy senki nem gondol, hogy kb. 4 gyerek kellene ahhoz, hogy a népesség legalább stagnáljon, vagy kicsit növekedjen. Mert a két szülő helyére beáll két gyerek, de ennyi nem elég, mert nagy a meddőség - most olvastam, hogy a párok közel ötöde meddő. És sok embernek olyan természetes, hogy két gyereket akar, mert NEKI ennyi kell. Mostanra sikeresen kiverték az emberek fejéből azt a gondolkodást, hogy kis családunkon kívül van egy Magyarország meg egy magyar nép is, aminek fenn kéne maradnia. Pl. a sötétebb bőrűek problémáját azzal is meg lehetne oldani, ha nem csak ők szülnének, hanem a magyarok is. És pl. Németország egy-két városában nem kerülnének kisebbségbe a német gyerekek, akiket a többségi arab és hasonló gyerekek terrorizálnak és gúnyolnak. Úgyhogy igenis: tisztelet a többgyerekeseknek, mert amellett, hogy szeretik a gyerekeket és személyesen is öröm nekik a vállalás, az egész magyar népességnek is érdeke, hogy legyenek.
109. loch ness (válaszként erre: 106. - B486c9cf7d)
2010. szept. 30. 17:09
Te ragadsz le folyton. De jó, továbblépek, nekem is elég volt.
108. csigu77 (válaszként erre: 107. - B486c9cf7d)
2010. szept. 30. 15:50
Tudom. Köszönöm.
107. b486c9cf7d (válaszként erre: 105. - Csigu77)
2010. szept. 30. 15:44

Remelem a legjobb dontest hozzatok mindanyiotok szamara, kiveteles peldakat mindig lehet hozni, azert vannak, mert kivetelesek, de a dontes felelossege sajnos a tied.

Sok szerencset hozza!

106. b486c9cf7d (válaszként erre: 104. - Loch ness)
2010. szept. 30. 15:42
Tovabblepnel?
105. csigu77 (válaszként erre: 104. - Loch ness)
2010. szept. 30. 15:41

Már megszoktuk, hogy úgy néznek ránk mindenhol, mintha világító fejű UFO-k lennénk.

:DDDDD

És azt a kérdést szeretem nagyon: És mind a tiéd???

(Neeeem.Kettőt kölcsönkértem a szomszédból) :)))

104. loch ness (válaszként erre: 102. - B486c9cf7d)
2010. szept. 30. 15:38
Ismétlem, te azt kérdezted, miért gratulálunk neki a több gyerekhez. Azért, mert az ilyen - ahogy ő négyet nevel - az tiszteletet érdemel. Ez nem a kétgyerekes anyukák lefokozása, hanem a mai világban szokatlanabb többnek az elismerése. Ezen mit ne lehetne érteni? A hozzászólásodban nem volt szó az ötödik császárról, csak a több gyerekről. Én arra válaszoltam. Ha arra is gondoltál, akkor azt is le kellett volna írnod, és nem lett volna ez a félreértés többünknél.
103. tixtina (válaszként erre: 101. - Csigu77)
2010. szept. 30. 15:32

Szia!

Ne haragudj-privátban igértél nekem egy mosógépet.

Szeretném megkérdezni,hogy áll-e még .

Írtam két privát levelet-Köszi:)

102. b486c9cf7d (válaszként erre: 95. - Loch ness)
2010. szept. 30. 15:13

Vegigfutottam a hozzaszolasokat, azert fogalmazodott meg bennem, hogy mihez gratulalnak?

Mindenki biztatja, hozzak a pozitiv peldakat, de a tobb gyerek, tobb felelosseg is.

Igen, tenyleg erthetetlen, ha valakinek van mar gyermeke es az a gyerek elveszitheti az anyjat, akkor miert kockaztat? Ha csak egy van, akkor is, nemhogy tobb eseteben.

Es reszemrol a ketgyerekes anyuka is ugyanolyan anyuka, mint akinek negy kapaszkodik a szoknyajaba. O is ugyanazt a 24 orat osztja fel a gyerekei kozott, mint akinek tobb gyerek kozott kell vagy kevesebb, nem kisebb dolog.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook