Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ötletek a tüdőbe inhalálás/porlasztás útján bejuttatható regenerálókról és azok hatásairól ( gyógyszerek, illóolajok és egyéb csodaszerek ) fórum

Ötletek a tüdőbe inhalálás/porlasztás útján bejuttatható regenerálókról és azok hatásairól ( gyógyszerek, illóolajok és egyéb csodaszerek ) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
41. Cand Ida (válaszként erre: 37. - Marcipan1)
2009. márc. 3. 13:34
Chlamydia pneumoniaet, mycoplasma pn., leginellát és candidát nézték már nála? Mindegyik A-tipusos tüdőgyulladást okoz.
40. Cand Ida (válaszként erre: 34. - Azmatics)
2009. márc. 3. 13:32
Igen, és a legionellára is hat! de mi az, hogy bakteriosztatikus és nem pusztítja? Akkor mit ér el?
39. Cand Ida (válaszként erre: 35. - Azmatics)
2009. márc. 3. 13:30
Magát a fokhagymát a szaga miatt nagy dózisban, rendszeresen nem próbáltam, de tabletta formában 1.5 éve szedem. Nem tudom mi lenne, ha nem szedném...de így se hogy szedem :) Igaz, az is lehet, hogy csak átszalad rajtam, hisz nem természetes...de különösebb jelentősége így nincs.
38. Cand Ida (válaszként erre: 33. - Sznebk2)
2009. márc. 3. 13:28

Köszi, ezt lehet, hogy kipróbálom!

Bár most akupunktúrán voltam és szépen hatott a nyákoldás terén, már egy alkalom is. Hihetetlen!

És a reggelem is könnyebb volt! Egy kezeléstől. Ma volt a második...sokkal kevesebbet köhögök és nincsenek rohamaim :) Az igazi az volna, ha így rendeződne!

2009. márc. 2. 22:37

Az én nagyfiam 17 éves, és kb két éve krónikus tüdőgyulladása van. Nem lázas, stb, de a köpete csúnya, és mindig kitenyészik valamelyik gennykeltő baci. Streptococcus ellen kapott védőoltást, azóta azt nem találtak, de a haemofilius influanzae az mindig kitenyészik. Most a köjálon kerseztül kapott térítésmentesen ez ellen védőoltást, de pont ma vittem be a laborba köpetet, mert megint zöld:( Amig kapja az antibiotikumot 1-2 hétig , akkor rendben van, meg még utána egy-két hétig, aztán megint kezdődik minden előről. Már nem tudom mit tegyek?

Kapott intravénásan is antibiotikumot a Svábhegyen, de az is hetekre oldotta csak meg a problémát:(

Szedett már ( az antib.kívül ACC-t, Fluimucil, MultitabsImmuno-t,Broncho-Vaxom-ot

Szippant jelenleg Symbicort-ot

inhalál Salvussal, inhalált esüst-kolloiddal, de egyik sem használt.

Egyébként nagyon jó testalkatú, sportoló srác, és nem lázsa, stb. Csak köhög sokat, sok váladékkal, és mindig ott a baci:(

Nem zudom mit próbálhatok még ki..:(

36. Sznebk2 (válaszként erre: 35. - Azmatics)
2009. márc. 2. 19:45
Értjük, értjük.:) Igen, jó a fokhagyma, de akkor, ha valaki egyébként egészséges, csak éppen picit erősíteni akar tüdőre. Mi sokat eszünk amúgy, de csak az íze miatt. Gyógyítani kimondottan nem vettem észre, hogy gyógyítana. Viszont más meg annál inkább érzi, ha eszed.:) Inkább mézpárti vagyok.
2009. márc. 2. 19:23
Azoktól kérdezem, akik már mindent kipróbáltak: a fokhagymának tapasztaltak valami hatását? A hatóanyag egy része a tüdőn át választódik ki, és állítólag lokális antimikrobiális hatása is van (talán ez adja a "bűzt"). Ezért mertem itt megemlíteni, bár tkp. kilégéskor hat és nem be- :-) Ezt jól megmagyaráztam :-)
2009. márc. 2. 18:51

Most olvastam, hogy a Bioparoxnak Mycoplasma és Candida ellenes (bár csak bakteriosztatikus, tehát nem pusztítja el őket) hatása is van.


[link]

2009. márc. 2. 18:06
De pl. fluimucilban lehet kapni (vényre) injekciót is, azt is szoktam inhalálni, na az gyorsan hat.
2009. márc. 2. 18:05
Az ACC pezsgőtabletta nekem nem használt, a gyerekeknek sem. Érdekes, mert a fluimucillal azonos a hatóanyaga, mégis. A svábhegyi drnénink is ezt tapasztalta amúgy, meg az én orvosom is. Valamiért a fluimucil hatásosabb. Spirivát én is szedek, meg Seretidet, mellette a nyákoldókat, köptetőket. Így lehet szinten maradni. A ventolin akkor kell, ha fulladunk, gyors segítség. A spirivát meg állandóan (naponta kétszer, vagy egyszer) kell puffogtatni, úgy hatásos. Az egy roham esetén nem használ.
31. azmatics (válaszként erre: 30. - Azmatics)
2009. márc. 2. 17:51
Ja, bocsi, ez tényleg nem inhaláló, OFF voltam :-(
30. azmatics (válaszként erre: 27. - Cand Ida)
2009. márc. 2. 17:51
Ez pezsgőtablettában van. Többet nem tudok róla, a 200-asat régebben már próbáltam, de ezt még nem.
2009. márc. 2. 17:12

Sziasztok!

Az én kislányomnak 90%-os légcsőszűkülete van.Sokat köhög és állandóan váladékos .

Mi a Salvus vizet használjuk inhalálásra 2 reggel,este )x 5ml a gépbe.és emellett még napi 2-3 szor másik fajta köpetőt kap (ACC,Rhinathiol,most jelenleg Ambrobene)

28. Cand Ida (válaszként erre: 26. - Azmatics)
2009. márc. 2. 16:57
Köszi a Spiriva ötletet...utánanéztem. Egy dolog nem tetszik benne: "Spiriva megnövelheti a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát". És mindig ez a problémám...egyik betegségből a másikba, hisz a tüdő miatt a szív amúgyis terhelt. De köszi, még olvasgatok róla.
27. Cand Ida (válaszként erre: 24. - Azmatics)
2009. márc. 2. 16:37
ACC 600 long? Ez egy granulátum? A szokásos ACC vagy inhalálni is lehet vele?
2009. márc. 2. 15:05
Bár már nincs olyan mértékű fulladásom, amit feltétlen kezelni kellene, amikor még volt, nekem a Spiriva nevű porbelégző jött be legjobban. Hosszabb a hatása, mint a Ventolinhoz hasonló szereknek és nem okoz szívdobogást, "nyaklüktetést".
2009. márc. 2. 08:04
2009. márc. 2. 08:03

Szerintem ha jó köptető megoldásokat kerestek, egy cisztás fibrózisos fórumban biztos tudnának jó tippeket adni.


Én is a hígítatalan Salvus (vagy annak megfelelő sós víz) hidegpárásítására esküszöm (kis helyiségben). Szerencsére már nem kell használnom.

Szintén a CF-esek használnak inhalált AB-kat is nagy számban.


A Bioparoxot én is kipróbálom. Ártani talán nem fog.


ACC600 long? Ezt próbáltátok? Ér valamit?


Jó levegőt!

Laci

2009. márc. 1. 22:18

Nálam pedig épp a gyógyszerek szorultak háttérbe, bár AB most is szedek. Én hiszek a gyógyulásban...és ahhoz úgy érzem valami csodaszer szükséges :) és egy lelkiismeretes, jó orvos.

Persze, megtalálják az embert a kuruzslók...csak győzzőn szelektálni, hogy vajon mi segíthet és mi nem?!

22. Cand Ida (válaszként erre: 20. - Sznebk2)
2009. márc. 1. 22:14

Nekem más dolgom sincs...olyan állapotban vagyok. Tehát a tüdő nem játék!

Ugye tejet és cukrot nem fogyasztotok? Mert a tej nagyon nyákosít és sokszor az okozza az asztmát. Több ismerősöm is így szabadult meg az asztmától.

Szegénykék krupposak? :( Szerintem a tejet és a cukrot hagyjátok el...

2009. márc. 1. 21:56
Amúgy nálam már mindent néztek, még külföldre is vittek szövetet a hörgőimből genetikai okok miatt, de ezeket a szervi problémákat nem lehet megoldani, csak szinten tartani. Gyerekkoromban anyuék németországból is hozattak gyógyszert, minden természetgyógyász az algáival, ingájával, vízmérőjével, meg bogyóival, vitaminjaival, jó tanácsaival és füveivel megtalált. Mára maradtak a jól bevált atb-k, ventolin, szóval a gyógyszerek és egyébkénti immunerősítésben hiszek. C vitamin, vas, stb.
2009. márc. 1. 21:51
Napi mennyiiiiiit? Úristen. Ha csak fél órám lenne... De nem is keresek kibúvót, nem is vagyok olyan fegyelmezett. Mikor baj van, nagyon jó beteg vagyok, ráncba szedem magam, aztán odafigyelek max. egy hónapig, aztán elsodornak a mindennapok. Igen, sajnos tudom, hogy hova lehet jutni rossz tüdővel... A 32 évemből 10-11 évet bizonyosan kórházban töltöttem. A negyed gyerekkoromat is. Tudnék mesélni... A két kisfiamnak pedig krónikus bronchitise van, már-már asztmába hajlóan. Szerencsére nem örökölték, csak hát mellettem, a koraszülöttség, stb nem volt jó nekik. Nekik is van állandó gyógyszerük (3x1 fluimucil), singulair, flixotide, na nekik adom rendesen, arra odafigyelek. Krupposak is, szóval muszáj odafigyelni. Ők ki is növik majd, hacsak nem megy át asztmába, de remélem, hogy nem. Még szerencse, hogy a férjem azt sem tudja, mi az, hogy orvos.:)
19. Cand Ida (válaszként erre: 17. - Sznebk2)
2009. márc. 1. 21:41
Pedig ha használ...én pl. napi 8 órát ülök az inhalálón.
18. Cand Ida (válaszként erre: 16. - Sznebk2)
2009. márc. 1. 21:40

Akkor mindenképp meg kell gyógyulnod! :) Vigyázz magadra, nagyon mélyre lehet süllyedni a tüdő miatt...az ember el sem tudja képzelni.

A chlamydia pneumoniaet nézték nálad?

Homeopátiával próbálkoztál?


Lehet, hogy mostmár nálam is a váladék miatt nem tud regenerálódni a tüdőm, de az első 2 évben semmi váladék nem volt és köhögés sem.

2009. márc. 1. 21:07
De ne kérdezd meg, hogy ma inhaláltam-e, vagy bevettem-e a fluimucilt. :(
2009. márc. 1. 21:05
Nekem röviden hörgőtágulatom van, plusz asztma, meg egy ikerterhesség a hátam mögött (szerdán lesznek hét évesek), így az nagyon sokat rombolt az amúgy sem rózsás állapotomon. Hát, ha krónikus tüdőgyulladás van, akkor nálad is lehet, hogy a váladék a ludas, mint nálam. Nekem sajnos folyton van és bizony a gyerekek kihordása, szülése és utána gondozása miatt teljesen elhanyagoltam magam ebből a szempontból. Most robbant a bomba a nyáron. Mivel nem szedtem a váladékoldókat, így gyulladásból gyulladásba mentem, míg nem egy szép júliusi hajnalban csak vért köhögtem fel. Egy hajszál híján az életembe került, bevérzett a tüdőm. Jó sok atb, egy hónap kórház, 3 hónap betegállomány, de itt vagyok és újra a családomé. :)
15. Cand Ida (válaszként erre: 12. - Sznebk2)
2009. márc. 1. 20:50
Folyamatosan próbálgatom őket. Most illóolajokkal inhalálok a porlasztóban és grapefruitmag cseppel...
14. Cand Ida (válaszként erre: 11. - Sznebk2)
2009. márc. 1. 20:49

Köszi. Nem, nem legyintek, de nekem semmit sem használnak ezek. A ventolint is fújtam, majd egy évig...de minek?! Abba is hagytam...

Próbáld meg az ezüst kolloidot a gyógyszerporlasztóba, hideg inhalálóba tenni...nekem sokat dobott az állapotomon. Azt olvastam a hegeken is segít.

Neked mi a gond?

13. Cand Ida (válaszként erre: 9. - Sznebk2)
2009. márc. 1. 20:45
Krónikus tüdőgyulladás.
2009. márc. 1. 20:14
Az ilyen kakukkfüves meg egyéb csodaszereken már gondolom Te is túl vagy. Mert az egy egyébként egészséges embernek lehet, hogy használ egy náthánál, de nekem...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook