Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ötletek a tüdőbe inhalálás/porlasztás útján bejuttatható regenerálókról és azok hatásairól ( gyógyszerek, illóolajok és egyéb csodaszerek ) fórum

Ötletek a tüdőbe inhalálás/porlasztás útján bejuttatható regenerálókról és azok hatásairól ( gyógyszerek, illóolajok és egyéb csodaszerek ) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
71. azmatics (válaszként erre: 67. - Cand Ida)
2009. márc. 8. 23:09

Ennyi idő alatt csak akkor lett volna sikeres tenyésztés, ha gyorsan szaporodó baci (strep, staph) okozza, az AB szedés pedig biztos nem segít rajta. Bár ilyenkor pont azt csinálják (illetve kellene), hogy olyan AB-t tartlmazó táptalajt használnak, ami a te lassan növő bacidra nem hat, de megakadályozza, hogy más gyorsan növő bacik "túlnőjék" a tiedet. Megmondom őszintén, én azért voltam szkeptikus, mert mindenhol azt írják, hogy marha nehéz Cpn-t vagy Mpn-t kitenyészteni és sok idő (több hét, akár 1 hónap). Jó lett volna kellemesen csalódni.


A Bioparox továbbra is csinál valamit és az a gyanúm, nem csak mondjuk egyszerűen irriálja a tüdőm, hanem a nyaki, válli helyeken, ahol a dagadó nyirokcsomók vannak, befájdul. Remélem ez jót jelent, de fogalmam sincs. Egyéb változás nincs az állapotomban.

70. Sznebk2 (válaszként erre: 69. - Cand Ida)
2009. márc. 7. 20:46
Na igen. Nálunk a "bátyus" (2 perccel idősebb) tej, szója, mogyoró és dió allergiás. Az öcsi semmilyen. Úgyhogy én is odafigyelek persze, amennyire muszáj. De pl. Ádinál nem indokolt, hogy elhagyjam a tejet, ő az, aki ráadásul imádja is. A bátyus nem issza, mégis szinte egy szinten vannak, sajnos. Szóval pl. tejallergia esetében lehet asztmás roham is, és ha elhagytátok és javult a helyzet, akkor bizonyára ilyen oka lehetett a rohamoknak. Mára már biztos, hogy nekem is van allergiám (gyermekkoromban nézték utoljára, akkor nem volt), de mivel szteroidos pipákat kapok, fals eredményeket mutatna, így azt mondta az orvos, felesleges is, így is, úgy is vannak rohamok. Nekem rengetegszer volt már úgy, hogy súlyos tüdőgyuszi volt, és nem tenyészett ki semmi. Van ilyen. Főleg, ha már szeded az atb-t, szinte lehetetlen kitenyészteni a bacit. Általában akkor sikerül, ha legalább egy hét, 10 napig nem szeded az atb-t. Nekem is mindig a legújabb, legkombináltabb, legdrágábbat adják, a legtöbb ideig, 10-14-16-20 napig. Ettől persze a gyomrom és a többi kikészül. Nekem is fogy a légzőfelület, ez a betegséggel jár együtt. De pl. gyermekként félrekezeltek, nem adtak állandó gyógyszereket, csak felnőttként, amikor kiharcoltam magamnak. (mármint nem a gyógyszert, a konkrét vizsgálatokat, eredményeket, leleteket) A fiaimnál megvan ez a gondoskodás, így sokkal jobb eséllyel indulnak, mint én valaha. Hiszen ez a feladatunk, nem?
69. Cand Ida (válaszként erre: 66. - Sznebk2)
2009. márc. 7. 18:35

Jobbulást mindannyiótoknak! Nem lehet könnyű ilyen kiskorban betegen...


Nálunk a kicsinek kezdett kialakulni az asztma, kiiktattam a tejet, tejtermékeket és teljesen elmúlt. Csak emiatt ajánlottam, mert egy próbát megérhet és több ismerősömnél is bejött.

Én bizony odafigyelek, hogy mit esznek, bár nem könnyű két kamasz mellett (az egyik cukorbeteg).

Én hiszek a mondásban:

"Az ételed az életed"!

68. Cand Ida (válaszként erre: 63. - Sznebk2)
2009. márc. 7. 18:29

Tüdőgyulladásom van, "semmi más"...csak még nem sikerült kideríteni, hogy mitől. Viszont mindkét tüdő nagyrészét érinti, csak foltokban "ép". Minimális a légzőfelületem, ami nem érdekelne, ha nem gátolna minden pillanatban.

Ha márcsak minimálisan is közel jutok ahhoz a színthez, hogy emberhez méltó életet élhessek, akkor a betegség szót a tudatomból is törlöm :).

67. Cand Ida (válaszként erre: 60. - Azmatics)
2009. márc. 7. 18:13

Mintavétel eredménye: negatív. Ezen csak mosolyogni tudok...ledás: h, k, sz, cs....és az eredménye már a cs.-nek is pénteken reggel megvolt. A doki tudja, hogy antibiotikumot szedek, tehát az alap baktériumok, amik könnyen kimutathatóak, nyilván nincsenek az AB miatt. Ennek a vizsgálatnak semmi értelme nem volt :))) Nesze semmi fogd meg jól! Csináltak valamit, hogy ne mondd azt semmi sem történt :)


Maradok a bioparoxnál én is.


Nálad van változás?

66. Sznebk2 (válaszként erre: 65. - Azmatics)
2009. márc. 6. 20:01
Én PCD-s vagyok, az egyik kisfiam szerencsére nem örökölte, a másikat még mindig nem tudjuk, egy hörgő biopszia, meg két orrnyálkahártya-kefe biopsziából, sajnos nem voltak jók az anyagok. Amúgy nekem Kartagener sy-m van. Ez nagyon ritka, de ez van.:)Így éldegélek immáron 32 éve. A kisfiaimnak pedig helyén a szívük.:) Meg a többi szerv is! :)
2009. márc. 6. 10:46
Sznebk, nálatok mi áll a háttérben, ha szabad kérdezni? CF? PCD?
64. azmatics (válaszként erre: 62. - Sznebk2)
2009. márc. 6. 10:35
köszi, igyekszem.
63. Sznebk2 (válaszként erre: 59. - Cand Ida)
2009. márc. 5. 21:08
Nem, remélem, hogy nem adtad fel, nem is szabad! :) De ha az orvosok lemondtak Rólad, akkor szervi problémád van? Mármint úgy értem, hogy elváltozás, vagy fejlődési rendellenesség, vagy mi? Nem akarok indiszkrét lenni, csak már érdekel, hogy mi lehet az. Ha nem akarod, ne mondd el.
2009. márc. 5. 21:06
azmatics, Neked meg jobbulást! :)
61. Sznebk2 (válaszként erre: 57. - Cand Ida)
2009. márc. 5. 21:05
Szó sincs róla, hogy én azt mondtam, hogy siránkozol. De ha folyton e körül jár az agyad, hogy miért, meg hogyan, akkor mégiscsak azzal foglalkozol, hogy beteg vagy. Az orvosok szerint nem kellene dolgoznom és sokszor úgy érzem, tényleg nem is bírom, de kell. Én 21 évesen lettem rokkantnyugdíjas, de akkor is azért ilyen "későn", mert nem voltam hajlandó elmenni a nyugdíjfolyosítóhoz, mondván, jó-jó, beteg vagyok, de azért rokkant... Ne már! Aztán persze anyagilag okosabb volt megtenni ezt a lépést. A tejet amúgy nem szeretem, az egyik kisfiam meg tejallergiás is. A másik meg imádja, ő issza is. Én nem analizálom azt, amit iszunk, eszünk, mert mindegyik ételben lehet olyan összetevő ami valamire hátrányos, viszont másra meg előnyös. Ha megtartjuk az egyensúlyt, abból nem lehet komoly probléma.
60. azmatics (válaszként erre: 58. - Cand Ida)
2009. márc. 5. 17:40

Igen, egy fujintás nem tölti meg a tüdőt. Én a légvétel közben 3-4x gyorsan befújok, leszívom majd benntartom, mint a többi gyógyszert szokás. Az már istenes :-)) Először köhögést okozhat. Határozottan szárítja a nyálkahártyát, ez kissé irritáló.


Drukkolás viszont :-)


Ja, amíg mintát vesznek tényleg ne használd, mert rendesen bezavarhatja

59. Cand Ida (válaszként erre: 55. - Sznebk2)
2009. márc. 5. 17:27
Lemaradt...én naponta meditálok, gyógyítom magam. A kutatok arra vonatkozik, hogy keresem mi ez, mert az orvosok feladták, lemondtak rólam. Az, hogy élek a hozzáállásomnak és magamnak köszönhetem. Bárcsak én is dolgozhatnék, sportolhatnék, mennék én mindenhova...3 gyerekem van, szerinted feladtam??? SOHA! :)
58. Cand Ida (válaszként erre: 56. - Azmatics)
2009. márc. 5. 17:23

Kiváncsi vagyok, hogy beválik-e neked?! Dolgozik...az biztos. Jó lenne, ha hatna! Drukkolok!

Én csak ma kezdtem, mert köpetet kellett leadnom és nem akartam belezavarni. A befújóval nem megy le elég mélyre :( Valahogy ki kéne nyomni belőle, hogy a tüdőbe bejuttathassam inhalálással...de ötletem sincs hogyan, hisz aeroszol :(

57. Cand Ida (válaszként erre: 55. - Sznebk2)
2009. márc. 5. 17:13

Félreértesz! A miért én, nem azt jelenti, hogy siránkozom...és rágódom! Ez azt jelenti nálam, hogy az okát kutatom, hogy mi vezetett ide...hisz csak azon tudunk változtatni és vértezhetjük fel magunkat ellene, amit tudunk, felismertünk. Ha bedugom a fejem a homokba, akkor változtatni sem tudok! Tehát a változtatáshoz, haladáshoz először felismerésre van szükség! Sosem siránkoztam...sőt, aki lát, azt mondja, hihetetlen, hogy beteg vagyok! Pedig épp ma lettem rokkantnyugdíjas :))))

tejet fogyasztotok? mert anyákododáshoz, huruthoz, asztmához hozzájárul :( És a baktériumoknak is remek táptalaj.

2009. márc. 4. 21:18
Én most 3. napja Bioparoxozok. Még nem tudom, mit fog csinálni, elkiabálni nem akarom. Egyelőre annyit érzek, hogy az érintett gyulladt csontok és nyirokcsomók időnként befájdulnak és mintha egy kis váladék szakadna föl. Azt hiszem, egy kis ACC-val is megtámogatom. Sok folyadék megvan.
2009. márc. 4. 20:19
Nálunk genetikai rendellenesség van, szervi elváltozás. Ez nem lehet lelki eredetű, mivel így születtünk. Én is, a fiúk is. Ha csak nem az őseinknek voltak elfojtott érzelmeik..:)Tehát nekünk ez az alapállapot, hurutos köhögés, nehézlégzés. És erre jön rá a bacik elkapása, a váladék pangása miatt ez gyorsan táptalajt talál és ping-pongozunk egymásnak, mi hárman. Apa meg makk egészséges szerencsére. De az alap-lelkiállapot valóban hozzájárulhat az asztmás rohamok gyakoriságához, meg az ember közérzetéhez. Én úgy gondolom ha folyton az után kutatsz, hogy miért te, miért ez, ettől egy mókuskerékben gyalogolsz. Nem szabadulsz a gondolattól, így pont abba a lelkiállapotba kerülsz, hogy arra koncentrálj, hogy beteg vagy. Én is beteg vagyok, persze, megváltoztatni nem tudom, de ez van. Ezért élek, nevelem a kisfiaimat, egyetemre járok, dolgozom, imádom a férjemet, stb. Igaz, én már tudok a betegségünkről, bizony, sokszor többet, mint mikor egy orvos megvizsgál és ők szokták kérdezni, hogy mit is jelent pontosan?
54. Cand Ida (válaszként erre: 53. - Azmatics)
2009. márc. 4. 19:20

Én rengeteget keresek, kutatok a betegségekkel kapcsolatban. Miért, mikor, miért én és miért épp az? Sajnos a lelki eredet egy náthánál is megvan...és minden nagyobb betegség egy változtatásra kényszerít...és egyre erősebbek leszünk, ahogy leküzdjük az akadályokat.

Ezzel nem azt mondom, hogy egy betegséget csak lelki szinten kell kezelni...testi, lelki, szellemi. Egy komoly betegség egy komplex terápia...sajnos. Csak amiatt vagyok ilyen "okos", mert benne vagyok rendesen és én is ezzel küzdöm.

53. azmatics (válaszként erre: 52. - Cand Ida)
2009. márc. 4. 13:42

Én inkább gyanakszom arra, hogy az egész család ugyanattól a bacitól szenved, esetleg genetikai tüdőhajlam mellett.


Ez a gyanakvás a saját esetünkben is megvan, én tüdős lettem (mondjuk bagóztam is, ez volt a leggyengébb szervem), a párom meg reumás, mindketten húszas éveinkben, már együtt.


Szerintem lelki érintettségre különösen akkor kell gyanakodni, ha -mint ahogy te is írod- rohamok fordulnak elő, hirtelen rosszabbodások és javulások is előfordulnak az állapotban.

52. Cand Ida (válaszként erre: 51. - Sznebk2)
2009. márc. 4. 07:54
Kineziológusnál nem jártatok? Ha ennyire a tüdő érintett a szűk családon belül, akkor ott a lelki okokra jobban oda kell figyelni. A test egy visszajelzése a léleknek...a betegség csak ott tud megtelepedni, ahol a lélek gyengült, s hogy miért épp a tüdő mindannyiótoknál? Na, ezt kéne megnézni. A tüdő a kommunikáció, a ki nem mondott, elfojtott érzelmek, szavak...ha köhögés is társul, akkor az a "visszaugatás"...arra kell figyelni, hogy mikor? Miért, mire reagál így a szervezet? Én figyelem magam...és sajnos egyértelműen látom, hogy mikor fojtom el a véleményemet...köhögök, rohamaim vannak. Nálatok is egy komplex terápiára van szükség, csak a testet gyógyítani kevés...sosem lesz eredményes :(. Remélem ezzel előbbre tudtok lépni, de valószínűleg ezt te is tudod már.
2009. márc. 3. 22:18
A sok erő meg kitartás megvan! Muszáj! :) Köszönöm szépen! Pont holnap lesznek a kisfiaim 7 évesek!!! Akkor születtem újra én is, meg ők is. :) Persze mindhármunknál a tüdő mondta fel a szolgálatot.
50. Sznebk2 (válaszként erre: 49. - Cand Ida)
2009. márc. 3. 22:16
Hát a Korányit inkább hagyjuk! Rémes volt! De a Budai Máv, na az, igen! Igaz, 11 évig tartoztam oda, úgyhogy már jól ismertük egymást, már rám nézett a doki, és kérdezte, sz.rul van, mi? Aztán nevettünk és már adta is vénásan, ami belefér. Végig asszisztálta a lánykoromtól a lombik programomat, az ikerterhességet, majd szülés után tudta, hogy gyors segítség kell. Most is hozzá járok, de csak ambulánsan lehet, mert az osztályt megszüntették. Ha be kell feküdni valahova, csak Törökbálintra lehet, mert Erdőkertesen lakunk. Nincs más választásom. A gyerekeknek meg ugye Svábhegy volt eddig (nekem is anno), de az is megszűnt, de a svábhegyi kft még működik a régi Budai MÁV kórházas helyemen, pont azon az emeleten. Hiába, kicsi a világ...
49. Cand Ida (válaszként erre: 48. - Sznebk2)
2009. márc. 3. 21:42

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok!

Törökbálint? :( Állítólag jobb, mint a Korányi...én egyiket sem szerettem! Sőt! :)

2009. márc. 3. 21:29
Én születésem óta küzdök, úgy, mint ahogy marcipán írja a fiáról. Már 32 éves vagyok és még mindig ugyanez van nálam. Néha (elég sokszor) kórház, meg az állandó gyógyszerek. Ugyanez van nálam is, ha atb van, akkor minden oké, még utána 2, max. 3 hétig. Aztán jön a "zöldike" és fulladok, stb. Nálam már minden kitenyészett az évek során. Hol ez, hol az. Amit éppen elkaptam valakitől. És igen, folyton nézzük a szívem is, mert hát ha a tüdő nem dolgozik, akkor a szívre hárul a feladat, így nézni kell, hogy minden oké-e. Az még rendben van.:) Hát, ha fel kéne sorolnom, hogy hány orvosnál voltam, míg kilyukadtam a budai MÁV-ban. Aztán tavaly előtt azt is megszüntették, csak úgy, mint a Svábhegyet. Így nyáron a mentő már Törökbálintra vitt a bevérzett tüdőmmel. Rémes volt! Már mint nem Törökbálint, hanem az egész helyzet. Más orvos, kiszolgáltatottva, de ez ismerős. Szerencsére ott is olyan orvosom lett, hogy érti a dolgát. De én egyszerűen nem hagyom magam ebben élni. 32 éve másról sem szólhatna az életem, mint inhalálás, meg oxigén. Nem. Most készítem a szakdolgozatomat két figyelemzavaros-hiperaktív, krónikus bronchitises ikerfiú anyukájaként egy nagyszerű (egészséges) férj mellett, anyagi küzdéssel, leszázalékolva, de dolgozom is az egyetem mellett. Szóval igenis élek, élni akarok és muszáj. Igen, odafigyelek, hogy ne fázzak meg, béres cseppezek, és ennyi. Ha beteg vagyok, akkor sajnos nagyon az vagyok, kórház, stb, de mindig meggyógyulok és meg is fogok. Én elhatároztam, hogy sokáig fogok élni ilyen tüdővel. Csak az a ciki, ha köhögök, tudjátok, olyan, mint aki 100 éve dohányzik, olyan hurutos. Lépten nyomon izélgetnek, hogy mi lenne, ha letenném a cigit. (nem dohányzom, örülök, ha levegőt kapok). Ilyenkor mosolyogva mondom, hogy allergia. Hát mit mondjak?
47. Cand Ida (válaszként erre: 45. - Marcipan1)
2009. márc. 3. 21:19

Van a hagymatea, ezüst kolloid, de azt írtad, hogy adod. És vannak nagyon jó immunerősítők, amik egyben bioinformációt is tartalmaznak, ha érdekel, szívesen írok priviben. Én a gyerekeim immunrendszerét ezekkel erősítettem.

Vagy ott van a colostrum és a homeopátiás szerek.

Ismerek egy homeos tüdőgyógyász drnőt.

46. Cand Ida (válaszként erre: 44. - Marcipan1)
2009. márc. 3. 21:14

Próbáljatok másik orvost keresni...mostmár tudom, nem szabad leragadni.

A chlamydia pn. és a mycplasma pn. is baktéium, de külön kell kérni a tenéysztést, mert általánosan nem csinálják.

László Kh-ban jártatok? Nekem a candidát köpetből ott tenyésztették ki.

2009. márc. 3. 17:40
A fokhagymán kívül( Bano -féle fokhagyma drazsét adok a fiamnak ) milyen TERMÉSZETES antibiotikum van? Vagy ami baktériumölő hatású?
44. marcipan1 (válaszként erre: 41. - Cand Ida)
2009. márc. 3. 17:39
Nem néztek nála semmiilyesmit, csak baktériumot tenyészettek ki a köpetből. :(
43. Cand Ida (válaszként erre: 42. - Azmatics)
2009. márc. 3. 15:38
Nagyon köszönöm :)
42. azmatics (válaszként erre: 40. - Cand Ida)
2009. márc. 3. 15:29
Megállítja/lassítja a szaporodásukat. Ha immunválasz, vagy más AB is segítségére van, akkor hatásos igazán.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook