Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ötletbörze - utazásötletek fórum

Ötletbörze - utazásötletek (beszélgetős fórum)


1 2
30. nullpointer (válaszként erre: 27. - Jooeva)
2023. jan. 8. 23:12

Köszi, ezek tényleg remek helyek!


Pont most olvastam, hogy sajnos Mikolctapolcát bezárják ismét :(

29. Sütikee (válaszként erre: 27. - Jooeva)
2023. jan. 8. 23:04
És ne felejtsük el Ópusztaszert sem a sorból! 😉🥰
28. Ildi (válaszként erre: 12. - Nullpointer)
2023. jan. 8. 21:08
👍✊💥🎶🥳
27. jooeva (válaszként erre: 15. - Nullpointer)
2023. jan. 8. 15:22

Mi azt valljuk, hogy ismerjük meg hazánkat, csodaszép helyek vannak!

Minket nem vonz a wellness, strand, vízpart, fürdőzés.

Szeretünk városokat megnézni, helyi nevezetességeket, várakat, közeli túrautakat, kilátókat, vízeséseket, patakparton vezető hosszú sétákat az erdőben.

2 éve Tolcsván volt a szállásunk (általában kis településen keresünk apartmant vagy különálló házat, nincs igényünk 5 csillagra és napi 3szori étkezésre). Tokaj környéke.

Mi általában úgy 50-100km-es körzetben nézelődünk, voltunk várakban: Regéc, Boldogkőváralja, Fűzér, Hollókő, tengerszemből is van kettő a környéken, kalandpark, ott a Tokajhegyaljai borvidék, őspince-sor, finom borok.

Pécs és környéke, Mecsek csodaszép tavasszal és nyáron is, Óbánya - Ferde vízesés, Mecseknásasd, kissé nyugatra Abaliget, Orfű, malmok és cseppkőbarlangok, tavak, kilátók. Harkány, Siklós, Villány, Mohács. Vannak fürdők is.

Eger és környéke szintén sok lehetőséget nyújt, Ilona-vízesés, Egerszalók, Apc-tengerszem, Szilvásvárad, Kékes-tető, Csörgő patak, Mezőkövesd, Siroki vár

Visegrád, Esztergom, Szentendre-skanzenek, retro kiállítás. Dobogókő, Rám-szakadék, mi onnan lementünk a Velencei-tóhoz, Székesfehérvár- Bory-vár, Veszprém-állatkert.

Sopron, na ott is van látnivaló, Fertő-tó, Fertőrákos-kőfejtő, át lehet menni Bécsbe - Sissi kastély, kastélypark, voltunk Kismartonban és megnéztük Frakno várát. Lementünk egészen Sárvárig és Sümegig.


Én hódmezővásárhelyi vagyok, szép város Szeged, Gyula, Békéscsaba, Szabadkígyóson szép kastély, Gyulán vár és fürdő, Csongrád, Mártély és Mindszent, ott a Tisza. Mórahalom és Makó fürdőhelyek, Mórahalmon bivalyrezervátum és mini magyarország makettek, ahogy Szarvason is.

26. andi6020 (válaszként erre: 20. - Sirga)
2023. jan. 8. 13:21
Kas Törökországban van.
25. Sütikee (válaszként erre: 5. - Nullpointer)
2023. jan. 8. 12:19
Szeged ❤️
24. andi6020 (válaszként erre: 1. - Nullpointer)
2023. jan. 8. 12:11
Mexikó, Brazília pl.
23. Borian
2023. jan. 8. 11:33

Mi Olaszország fan-ok vagyunk, szép lassan próbáljuk bejárni az egészet (bár ez lehetetlen küldetés).


Nagy kedvencünk Toscana, a Cinque Terre, az Amalfi-part, Como-i tó.

Sziciliában és Calabriában még nem jártunk, de ezek is rajta vannak a listán.

22. Sirga (válaszként erre: 20. - Sirga)
2023. jan. 8. 09:11
Köszi, megvan. :)
2023. jan. 8. 09:08

Európa 40 országában jártunk, többször is. 6.000-12.000 km-es lakókocsis 2-3 hetes körutazások és repülős, 7-10 napos főváros látogatások egyaránt szerepelnek a listánkon. Ezek mind egyéni szervezésű utak a gyerekekkel, vagy kettesben.

A legszebb helyekre többször is elmentünk.


A legszebb, amit mindenkinek látni kellene Hollandia és benne Keukenhof, a tulipános park és a tulipánföldek.

Nagy élmény volt a UK, Skócia, Írországi út és Norvégia túl a sarkkörön.

Mindegyik program egyedi, felfedező és ettől izgalmas.

20. Sirga (válaszként erre: 18. - Soufflet)
2023. jan. 8. 09:05
Ez hol van? A neten nem találom. Kas a neve?
2023. jan. 8. 08:46
Az Alföldön: Cserkeszőlő strand, stb. Mórahalom gyógyfürdő, (=ízületi panaszok, hasonlók) Gyopárosfürdő strand, csónakázó tó. Élővíz: Csongrád Tisza part, Körös-torok. Van még északabbra a "Tisza tó", azt nem ismerem. Keress rájuk.
18. Soufflet (válaszként erre: 2. - Timycat)
2023. jan. 8. 01:13

Ha Kas nem volt meg meg oda is el kell menni. Foleg, amilyen cicas vagy. Ott mindenhol macskahazak vannak az utcan meg itatotalak nekik.

A dobra felmenve eszmeletlen a kilatas, es egy gorog szigetre is at lehet ugrani komppal. Meg lugucdolni lehet egy barlangban, ahol a fenytores leven ninden elenk kek.

17. bnedora (válaszként erre: 15. - Nullpointer)
2023. jan. 7. 23:12
Ennek alapján nehéz ötleteket adni. Az egész világ gyönyörű, bárhová lehet menni.
16. handymandy (válaszként erre: 15. - Nullpointer)
2023. jan. 7. 22:57

De mégis milyen régió érdekel? Én írtam neked párat,de nem reagáltál.

Ha van amiről konkrétan is akarsz infót, kérdezz. Legyen először Magyarország. Én elég sokféle jártam pár év alatt. Alföld kivételével.

15. nullpointer (válaszként erre: 14. - Bnedora)
2023. jan. 7. 22:15
Nincs igényem, pont ez benne a vacak :) az összes keresőmotor kategorizál, de én inkább ötletbörzéznék :D
2023. jan. 7. 22:03
Milyen az igényed: vízpart, wellness, erdő, kirándulás, stb.?
13. handymandy (válaszként erre: 8. - Sanyinak)
2023. jan. 7. 21:57

Ez attól függhet ki mit akar egy utazástól. Lehet luxi Hévízen annyi, mint egy 3 napos repülős út Prágába.

Mondjuk másfél milliót nem vagyok hajlandó kifizetni 1 hét Törökországért. De ugyennyit egy izgalmas, felfedezős, több helyen alvós, helyi kajákat evős 2 hetet már nem sajnálok.

12. nullpointer (válaszként erre: 11. - Ildi)
2023. jan. 7. 21:38
Háh, ez nagyon jó, ide lehet tavasszal is menni!
11. Ildi
2023. jan. 7. 21:29
Hollandia: Reverse,Defqon 🔥🔥
10. handymandy (válaszként erre: 5. - Nullpointer)
2023. jan. 7. 21:26
Az elmúlt 2 évben végigjártunk sok hazai régiót. Nekem egyik kedvencem, Eger és környéke, Miskolctapolca, Zalakaros és környéke (télen-nyaron) és Veszprém és környéke.
9. nullpointer (válaszként erre: 8. - Sanyinak)
2023. jan. 7. 21:24
Változó. Nyilván egy villányi hétvégéért nem fizetnék ki annyit, mint a francia Riviéráért. De más sem.
8. sanyinak (válaszként erre: 1. - Nullpointer)
2023. jan. 7. 21:18
No de mennyi pénzből?!
2023. jan. 7. 21:08

Prága, Monaco, akárhányszor bármikor visszamennék.


Hazai viszonylatban nem tudom turista szemmel nézni a városokat. :)


Idén tervbe van Catania, Monaco, a Genfi-tó és környéke, valamint Nizza.

6. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 5. - Nullpointer)
2023. jan. 7. 20:58
akkor Gyula, nekem nagyon tetszett..-)
2023. jan. 7. 20:33
Belföldi utak esetleg? Lillafüred nagyon felkapott, szeretem is a környéket, de már sokszor voltam...
4. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Nullpointer)
2023. jan. 7. 20:12
Coogee Beach, ahol a homok lágy érintése simogatja a testedet.
3. handymandy (válaszként erre: 1. - Nullpointer)
2023. jan. 7. 20:02

Még csak újév után jöttünk haza 2 hét nyaralásból, de már én is azon töröm a fejem,hogy merre hova idén.☺️


Málta gondoltam elvinni 2 kiskamaszt,szerintem azt élveznèk ők is.


Ezen kívül szeretnék még menni Olaszországba (Nápoly, Róma vagy Szicília) még esetleg ezaak felé.


Plusz még itthon megyünk majd erre-arra, hegyekbe hosszú hétvégézni.

2. timycat (válaszként erre: 1. - Nullpointer)
2023. jan. 7. 19:54
Nekem idén Törökország csípődött be. Antalya, előtte vagy utána pár nap Isztambul.
2023. jan. 7. 19:50
Tudom, hogy csak most kezdődött az év, és messze a szabadságolási szezon, de azért elkezdenék ötletbörzézni - ki milyen belföldi és külföldi uticélt javasol ahol már volt és szívesen visszamenne?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook