Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Őszi méregtelenítés léböjttel fórum

Őszi méregtelenítés léböjttel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. okt. 30. 07:33
Az első, és végiggondolva ez alkalommal az egyetlen hét léböjt ma letelik. Holnaptól a visszaállást a fehérjeturmixszal csinálom lassan, hogy az anyagcserét felgyorítsam, és az esetleg leépült izmaim (bár ez nem hiszem, hogy sok lenne, mármint leépült, nem úgy egyáltalán)felépítsem, és kb. egy hét után, jövő hét végén kezdek szilárdat enni, és a teljes visszaállást kb. mához két hétre tervezem elérni.
2008. okt. 29. 07:07

Jó reggelt, itt a hatodik nap kezdete.

Minden nagyjából jó, a pozitív életérzés egész nap tartott. Délután voltam újra futni, ma szauna van munka után tervbe véve.

Egy kicsit át kell most lelkileg állnom, eddig a böjtölésnek főleg a testi oldalára figyeltem, az elmélyülés, befelé fordulás elmaradt.

Persze a munka, meg az otthoni teendők mellett néha nehéz azt mondani, hogy sziasztok, én most elmegyek egy kicsit meditálni, imádkozni. Na de majd hétvégén.

Ma reggel viszont eléggé mérges voltam, a tegnapi mínusz három kilóhoz képest ma fél kilóval nehezebb voltam. Remélem, hogy ez csak a pénteken elvileg beköszöntő mikulás általi vízvisszatartást mutatja.

2008. okt. 28. 07:24

Jó reggelt,

negyedik nap is eltelt. Tegnap délután voltam először futni a böjt kezdete óta, jól ment, a vérkeringés is normalizálódik. Aludni melegítő palackkal feküdtem le, segített. Végül is ajánlják a máj melegítését a méregtelenítés elősegítésére. Ma reggel először itt van az eufória. Na nem rohangálok le-fel kiabálva, hanem egy mély belső öröm és megelégedettség.

A négy nap eredménye mínusz 3 kg.

2008. okt. 27. 07:53

A harmadik napom is eltelt, eddig 2,6 kg-mal vagyok könnyebb.

A fázékonyságom tegnap a szaunában egy időre elmúlt, jót tett a vérkeringésemnek is, semmilyen probléma nem volt. Lassan az élvezhetőbb időszaknak kell jönnie, amikor az endorfinok felszabadulnak, stb....

Éhes az első naptól kezdve nem vagyok, persze néha-néha kívánások jönnek, de a hétvége, a főzés elmúlt, ezt legközelebb pénteken-szombaton kell újra.

2008. okt. 26. 21:21

Valcsi,

3 dl víz, 2 evőkanál keserűsó, 1 citrom leve. Ez kb. 1 óra múlva hat, és kb. három óra alatt teljesen lecseng.

16. valcsi (válaszként erre: 15. - Ericika2)
2008. okt. 26. 19:37
köszi ericika!A hashajtás keserűsóval, de mennyit kell meginni, hogy kibírjam a wécéig?
15. ericika2 (válaszként erre: 13. - Valcsi)
2008. okt. 26. 19:33
Valcsi, az előző válasz neked ment, csak nem ütöttem be a gombot.
2008. okt. 26. 19:32

Tegnap kb. 4 dl anyukám féle paradicsomlé ebédre, vacsira pedig 2 dl frissen préselt szőlőlé. Ma 4 dl szőlőlét ittam vacsira, délben pedig a ma készült zöldséglevesből, annak a levéből fél litert, só nélkül. Sok-sok teát és vitzet, kb összesen napi 5 liter folyadékot.

Ma reggel egy kávét is ittam, mert a vérnyomásom nagyon lement. (Ezt nem szabadna igazándiból, de úgy akarom csinálni, hogy nekem jó legyen, ne feltétlen a szabályokra figyeljek.)

Az elején a hashajtást ne felejtsd el, sok sikert, örülök, hogy van kivel csinálni.

Sok sikert, holnap várlak.

13. valcsi
2008. okt. 26. 11:50
légyszi írjad minden nap , hogy miket iszol? hétfőtöl én is beszállok
2008. okt. 26. 08:40
Az első két nap léböjt eltelt 2 kg-mal lettem könnyebb.
2008. okt. 25. 11:57
Másfél napon túl vagyok, nem vagyok éhes, a vérnyomásom van a béka feneke alatt, és fázom bent is, de délután tornászom egy picit majd, holnap délelőtt a futást is megpróbálom, délután meg szaunázni megyünk, remélem a vérkeringés helyreáll.
2008. okt. 24. 11:47

Lányok, hol vagytok?????

Az első napomból a fele már majdnem eltelt, a hasmenés elmúlt, fejfájás, éhség, egyéb rossz érzés nincs. Igaz, hogy eddig legalább 3 liter teát ittam, mate, zöld, aloe verás, szóval mindenfélét. Nagyon jó a csalátea ilyenkor, azt majd otthon, szárított csalánból, munkahelyen csak tasakosat tudok csinálni - itt nálunk ma is munkanap van, sajnos.

Előre örülök a délutáni frissen csavart narancslének. Ma megfőzöm a levest, párom azt eszi most két napig, pontosabban csak a zöldséget, a leve az enyém. Holnap almalé lesz, utána szőlőlé.

Azt hiszem, ma ablakot fogok pucolni, hogy eltereljem a figyelmemet, ne gondoljak az evésre. Úgyis be kell fejezni az őszi nagytakarítást.

2008. okt. 24. 08:57

Csak a biztonság kedvéért én nem a különböző helyeken szervezett, képzett vezető mellett megtartott böjtök ellen beszélek, ezek nagyon jók, rögtön választ lehet kapni a kérdésekre, probléma esetén van kihez fordulni, én csak azt akartam mondani, hogy egészségesen otthon is meg lehet csinálni, főleg ha valaki nem extrém hosszú időben gondolkozik.

Az otthonihoz biztos, hogy több erő és kitartás kell, de mindenképpen kevesebb pénz.

2008. okt. 24. 08:38

Kedves Cintia000, Vadóc, Are, ahogy láttam, mindnyájan harmincon túl vagyunk. (Nem mintha ez sokat jelentene.)

Az én célom a böjttel a méregtelenítés így tél előtt, és mivel utóbbi időben kiderült, hogy laktóz(tejcukor) intoleranciám van, és vashiány miatti vérszegénységem, az emésztőrendszert szeretném megerősíteni, rendbetenni, hogy utána a tápanyagok felszívása hatásosabb legyen, és a böjt különböző betegségeknél is segíthet.

De nem fogok megharagudni, hogyha pár kilóval kevesebb leszek utána. Most 75,5 kg vagyok, a 6-ossal kezdődő tartományba szeretnék bekerülni. A böjt elején, ami lemegy, főleg béltartalom és víz, a zsír felhasználása 3-4 nap után indul el, hogy a szervezet az energiaszükségletét belülről fedezi. Fontos, hogy mozogjatok, hogy az izomzat ne épüljön le, illetőleg ne azt használja fel a szervezet, de ez egy hetes böjtnél még abszolút nem jelent veszélyt.(Két hetesnél sem.)

Elég, ha sétáltok, de én futni is szoktam kétnaponta kb. félórát, és a szaunalátogatás is nagyon jó az első néhány nap után.

Ezek a böjtös hetek a különböző szállodákban olyan drágák, és mást ott sem mondanak, illetve adnak hozzá, csak hasonszőrűek társaságában van az ember, ami sokat segít. Hát mi így a neten odahaza ajándékozzuk magunknak-egymásnak ezt a pár napot belső-külső megszépülésre.

Valamit elengedünk magunktól- az evést és ízeket- és külső-belső szépséget kapunk érte cserébe.

Egyébként, az első egy-két nap kivételével főzni is szoktam a családnak, csak a kóstolásra kérem meg a páromat. Sőt, hogy mazochista hajlamaimat teljesen kiéljem, az asztalnál is ott ülök, de ha a fejben megtörtént az átkattanás, abszolút nem jelent problémát.

2008. okt. 24. 08:20

:)

bevallom sosem csináltam még ilyet!

pontosan azért mert semmihez nincs kitartásom:)

úgyértem elkezdek valamit,és egy idő után meg unom!

mindennel így vagyok!


de ha többen lennénk,talán könnyebb lenne:))

6. b4a3a4979d (válaszként erre: 5. - 120c31c524)
2008. okt. 24. 08:16
Kedves Are, csak örülünk, ahogy az elején írtam, jól jön a lelki támogatás a többiektől mindenkinek, és jó, ha gyenge pillanatokban valaki nem a hűtőt nézegeti, hanem inkább leül a géphez megosztani a keserveit - vagy optimális esetben a pozitív élményeit.
2008. okt. 24. 08:11

sziasztok!

ide beszállnék énis:)ha lehet!

2008. okt. 24. 07:59

Olvassátok el a május 5-ei "Méregtelenítés böjttel" című cikket. (Megtaláljátok gyorsan ha bemásoljátok: [link] )

Itt nagy általánosságban le van írva, egyébként igen nagy az irodalma a böjtölésnek, nektek magatoknak kell kiválasztani, melyik a számotokra igazán megfelelő. Persze ez csak úgy megy, ha kipróbáljátok.

A lényeg, hogy a szervezet szilárd táplálék felvétele hiányában egy idő után belső energiafelvételre áll át. Ha szilárdat eszel közben, ez megszűnik, és rögtön éhes is leszel. Az éhségérzet az első egy-két-három nap alatt elmúlik. (Nekem már az első nap végén el szokott, minél többet iszik valaki, és főleg, ha az elején a béltisztítás megvan, tehát nincsenek a bélrendszerben salakanyagok, annál gyorsabban.)

A hashajtás a bélrendszer kiürítésére kell, hogy ez az átállás minél előbb megtörténjen, az emésztőrendszer minél hamarabb kiürüljön, ezáltal az éhségérzet is hamarabb megszűnik. Történhet Hunyadi vízzel, savanyúkáposztalével vagy keserűsóval.

Nagyon fontos sokat inni, napi 3-4 litert legalább.

Nekem a léböjtkúra vált be, amikor a tea (gyógynövény-, zöld-) és víz mellé napi 2-3 dl valamilyen frissen préselt levet iszol a vitaminpótlás miatt, illetve zöldségleves levét -só nélkül!!!-.

Fontos, hogy a tényleges böjt előtti 1-2 napon főleg csak zöldséget, gyümölcsöt, rizst, főtt krumplit egyen valaki, a böjt megszűnése után pedig lassan, folyamatosan álljon át az evésre, mintegy felépítse a leendő- remélhetőleg a böjt előttinél egészségesebb - étkezését, és elkerülje a jojó-hatást, meg az emésztőrendszer stresszelését.

Általában úgy mondják, hogy a felépítő napok hossza kb. fele annyi legyen, mint a böjtös napok száma. Azt szokták ajánlani, hogy először érdemes az egy heteset kipróbálni, mert nem túl hosszú, de már lehet érezni a böjt áldásos hatásait. Tehát mondjuk egy nap átállás, egy hét böjt, 4 nap felépítés.

Én kétszer egy heteset és egyszer két heteset csináltam már, csak pozitívat tudok mondani. Csak elkezdeni nehéz.

Ahogy írtam, az első napomat ma elkezdtem, a hétvége jó lehet a hashajtáshoz, és az első egy-két nap átvészeléséhez, ami sokszor nem egy leányálom. (Éhség, fejfájás, ingerültség.)

Sok sikert a kipróbáláshoz.

2008. okt. 24. 06:57
Szivesen csatlakoznmék én is, ha lenne egy terv, vagy valamilyen leírás
2. Cintia000 (válaszként erre: 1. - B4a3a4979d)
2008. okt. 24. 06:54
én szivesen csatlakoznák hozzád,de van egy meghatározott terved,vagy bevállt modszered?ha igen leirnád?köszi!
2008. okt. 24. 06:52
Ma kezdtem a legalább kéthetesre tervezett böjtömet. Társakkal könnyebb. Böjtöl valaki mostanság?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook