Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Összeköltőzési pánik fórum

Összeköltőzési pánik (beszélgetős fórum)


2011. máj. 17. 15:25

Sikerült:)


Még nincs minden kész, és még nincs minden cucc itt, dehát nem hajt a tatár:D

Max szeretném ha már egy normálisat lehetne takarítani:)


Veletek?

141. FiliDigi (válaszként erre: 140. - 5bfba16667)
2011. máj. 3. 16:32

szia,


Na sikerült a bútorozás?


Hát most átvittem még2 napi cuccot:-) Majd kiderül, próbálok lazább lenni. Ha görcsölök még jobban lehet elijeszti!:-(

140. 5bfba16667 (válaszként erre: 139. - FiliDigi)
2011. máj. 2. 17:29

Lehet, hogy kéne:)

Vaaaagy, szimplán csak elviszel sok napi rucit hozzá, és kijelented, hogy most pár napot vele akarsz tölteni, kipróbálni valamit:D


passz.


Mi 1 óra múlva megyünk bútorozni. jupppííí:)

139. FiliDigi (válaszként erre: 137. - 5bfba16667)
2011. máj. 2. 16:32

ez jól hangzik.

Ő most vesz lámpát és kérte menjek vele, mert számít a véleményem ,meg én is használom.

Tényleg olyan mintha együtt élnénk ,de ott van a mintha:-(

Lehet lazítanom kéne? Ha nem gondolnék rá, akkor előbb eljönne?

2011. máj. 2. 14:54

Szerintem csak vannak félelmeid bizonyos dolgok miatt , amit rávetítesz erre a helyzetre és emiatt nem látod a fától erdőt!:)


Tök jó vár otthon valaki.

Ha szereted, szívesen takarítasz és mosol rá, és főzől.

Főzni lehet együtt is az nagyon mókás tud lenni, közben beszélgetni, vagy közben bármi is lehet:)))

Meg lehet oldani, hogy legyen magadra időd, ez csak szervezés kérdése, nem kell hogy mindent Te csinálj, csak beszéljétek ezt meg!

Az hogy ne 'háziasszonyosodj' el az rajtad múlik. Járj edzeni, tartsd formában magad. Ha szeret a párod, akkor ez neki is fontos. Nekem 7 év volt a leghosszabb kapcsolatom, bár nem éltünk végig együtt, de nem anyásodtam be, mert együtt sportoltunk 7végén és ez természetes volt. Szerintem akkor néztem ki a legjobban....:)

És az is nagyon jó, hogy bármikor ott van, megölelheted, megpuszilhatod, meglepheted:)


Próbáld a jó dolgokat szemelőtt tartani, nézz szembe a félelmeiddel. Bár ezt könnyű mondani, ezért is írtam néhány dolgot, amire esetleg gondolhatsz, amikor rád tőr a félelem, a pánik:)

2011. máj. 2. 14:39

Áhh, én is pont itt vagyok, hello:)


Mi most költözünk. VAgyis Ő hozzám, albérletbe.. Ma megyünk bútort nézni:D:D

Annyira izgi:D

136. FiliDigi (válaszként erre: 132. - 5bfba16667)
2011. máj. 2. 14:39

Na jól van na!


Mi sehogy illetve ugyan ott! Nem kerül ez a téma szóba!

Nem tudom mivel inspiráljam ,vagy várjak türelemmel. Mert ezen kívül minden 100%-osan jó:-)

135. FiliDigi (válaszként erre: 133. - Adelaine)
2011. máj. 2. 14:37

Grat!


Igen szerintem vásárolj élelmiszert meg tisztítószert. Azt úgyis elfogadják nem fogják azt mondani, hogy nem eszik meg:-)


Sok sikert!

134. 5bfba16667 (válaszként erre: 133. - Adelaine)
2011. ápr. 30. 18:42

Hello!!


Gratula a költözéshez!!!

Én semmi ilyesmit nem hagynék, h mindent ők álljanak. Eléggé önérzetes vagyok ilyen téren, az írásodból úgy ítélem, Te is:)


Viszont én ilyen szituba sem kerülnék, mert nem tartom egészségesnek a sok sok generáció, család együtt élését. Természetesen a kényszer nagy úr, de amíg ez nincs meg, addig semmiképp!


Sok sikert, hogy boldogulj az anyóssal:P

2011. ápr. 30. 10:52

sziasztok, én jövőhét végén költözöm a barátomhoz, ahol még az ö szülei is ott laknak, meg a nővére és annak a családja, nagy ház.Jól kijövök velük, remélem nem lesz semmi gond:)

viszont ti hogy vagytok ezzel, aki ilyen cipőben van, a párom anyukája nem engedi hogy beszálljak a kiadásokba, én meg ezt igy nem szeretném. Ti mit tennétek?

ha nem engedi hogy pénzt adjak,akkor vásárolok a konyhára,...

2011. ápr. 28. 21:18

Végül megbeszéltük és kibékültünk. Kedden meg költözünk v mi...:S

NAgyon izgulok, félek, rettegek, hogy milyen lesz:)


Hogy álltok?

131. FiliDigi (válaszként erre: 130. - 5bfba16667)
2011. ápr. 17. 21:18

Mi történt?

Elmeséled?

Én hétvégén kiborultam ,mert megint csak ott voltunk sokat, és mondtam hazamennék ,az volt a válasz, hogy ha így akarom ok. Nem tud mit kezdeni az én bajommal ,hogy honvágyam van!

Na? aztán este felhívott elmesélte kitakarított minden rendben és holnap akkor aludjunk nálam.

Na ezt rakja össze valaki.

Én kezdem nem érteni őt.

2011. ápr. 14. 22:13

No, mi gyorsban szakítottunk, úgy h nincsen több pánik.

Most Ti jöttök. Mármint a pánikban..

129. FiliDigi (válaszként erre: 128. - 5bfba16667)
2011. ápr. 13. 10:54

Szia,


Na az már nincs messze, csak tényleg találni kell valami jó helyet.

Nálunk semmi változás. Cuccolás ide-oda. Most már ezen nem idegeskedek, inkább azon gondolkodom ,megkér-e valaha hogy költözzünk össze? Vagy neki ez nagyon kényelmes?

A beszélgetéseinkből kiderül akar családot, esküvőt meg minden, de valahogy arra nem kanyarodik a dolog hogy konkrétan beszéljünk az összeköltözésről.

azt mondta vegyünk házat és éljünk együtt. Erre mondtam ,jó én benne lennék. De arról nem beszélt, hogy addig is lakjunk-e együtt.

Azon gondolkodtam, hogy ha következőnek valami ilyet mond, akkor megkérdem ,nem az lenne az első lépés hogy összeköltözzünk? Csak nem tudom erre hogy reagálna. Az biztos, nem anyagi könnyebbség miatt fogunk összeköltözni ,mert erről volt szó! Hanem mert akarja mindkét fél. Én akarnám ,de nem tudom az ő fejében mi jár? Hisz minden időnket tényleg együtt töltjük vagy nála vagy nálam.


szóval passz.


De ne stesszelj az nem old meg semmit, csak lazán ügyesen!

Ha az elhatározás megvan az nagyon jó.

Mi mindketten tudjuk hogy működne valószínűleg, de valahogy ő mégse mondja ki. Ti jobb helyzetbe vagytok.

2011. ápr. 11. 20:27

Hahó!


Van itt még valaki?

Nekem 3 hét és költözés. Már csak alapvető problémáink vannak. Pl, hogy nincs albérlet, egyszerűen nem találunk semmit sem:S

Aztán hogy milyen lesz, hogy lesz, hogy fog menni, hogy fogunk kijönni, mind együtt, mind anyagilag, és stb.


3 hét.. minden nap egy stressz.

2011. márc. 7. 17:15

Sehogy.

Jeleztem neki, hogy ez nekem így nem jó hogy csak itt vagyunk és csak én cuccoljak. Erre azt mondta igen megérti, akkor legyen fele fele. Ez 2 hete volt. azóta ezt betartja és mindig együtt vagyunk, de tényleg vagy nála vagy nálam.

2011. márc. 4. 16:38

Én még mindig:)


Hogy álltok?

2011. febr. 25. 10:56

Hahó!

Van itt még valaki? Vagy már senki sem pánikol?

124. FiliDigi (válaszként erre: 122. - 5bfba16667)
2011. jan. 24. 14:07

Szia,


Sehogy. Cipekedés ide-oda:-(

Ma megkérdezte reggel, miért nem a vastagabb kabim van rajtam. Mondtam ,hogy mert csütin ebbe jöttem el hozzád és azóta nem voltam otthon és nem hordhatok több kabátot magammal. Erre a válasz: Jó értem!

Na? Ebből mi a következtetés?


És ti?

2011. jan. 23. 11:01

Az összeköltözés 5 fontos szabálya


Hogy ne érjen csalódás!


Minden pár életében eljön az idő, amikor az összebútorozás mellett dönt. De mire érdemes ügyelned?


Míg korábban elképzelhetetlen volt a házasság nélküli együttélés, addig ma már inkább azokra néznek furcsán, akik nem vallják a "lakva ismerszik meg a másik" elvét.


Pedig az összeköltözés nem nagy dolog, sokszor szinte spontán történik: a párok vagy praktikussági okokból együtt keresnek albérletet, vagy egyszer csak azt veszik észre, hogy már hónapok óta nem voltak külön, és hogy a bútorkatalógus egyre gyakrabban forog valamelyikük kezében.


Abban a kérdésben, hogy melyik összeköltözési módszer a jobb, nem tisztünk dönteni, azt azonban fontos hangsúlyoznunk, hogy mindkét esetben érdemes néha levenni a rózsaszín szemüveget, és felelősségteljesen viselkedni a részleteket illetően.


A legfontosabb kérdés: hol?

Külön cikket érdemelne, milyen nehéz is ma önálló életet kezdenie egy fiatal párnak, hiszen hiába szeretnék minden idejüket együtt tölteni, a közös életnek komoly anyagi vonzatai vannak. A szerencsésebbek persze rögtön saját lakásban kezdhetnek, a többség azonban kénytelen köztes megoldásra hagyatkozni. A döntést minden esetben érdemes alaposan átgondolni, és szem előtt tartani, hogy mindig jó, ha a bajban van hová "hazamenni".


A szülői ház

Valódi túlélő-show több generáció együttélése. Igazi türelemjáték, ahol minden feltétel adott a "ki kinek megy hamarabb az agyára" témájú vetélkedőhöz. Bár sok szempontból praktikus és gazdaságos megoldás, csak olyanoknak ajánlott, akik kiegyensúlyozott kapcsolatban állnak a szülőkkel, magyarán legalább egy közös nyaraláson részt vettek már veszekedés nélkül.


Az albérlet

Látszólag ez a legjobb megoldás, hiszen egyértelmű, hogy felesben kell fizetni mindent, a lakás senkié, mégis mindkettőtök birodalma.

Kiváló átmeneti megoldás lehet, ahol megismerhetitek a másik eddig esetleg rejtett oldalát. Problémát csak az jelenthet, hogy kidobott pénznek tűnhet a ma már igencsak borsos bérleti díj.


Az egyik fél saját lakása

A gyors összeköltözések akkor történnek, amikor az egyik fél egyedül él - lehetőleg saját lakásban. Ebben az esetben látszólag ideális megoldás lehet az összeköltözés, viszont ez esetben semmi sem garantálja, hogy nem hangzik el az a bizonyos tulajdonjog-emlegetés. Pedig nem szabad elfelejteni, hogy amikor felajánlod a párodnak, hogy otthon érezheti magát a lakásodban, akkor az nemcsak azt jelenti, hogy ő is járkálhat meztelenül a lakásban - a te legnagyobb örömödre -, hanem azt is, hogy amíg részt vesz a háztartás dolgaiban, addig egyenlő félnek tekinted.


A közös lakás

Nem ismeretlen, amikor egy pár az érzelmek viharában már néhány hónap után hitelfelvételbe bonyolódik, majd az egyik fél mással avatja fel a közös otthon közös ágyát...

Éppen ezért a közös hitelfelvételt nagyon fontos kétszer is meggondolni, ám ugyanez a helyzet akkor is, ha saját pénzből vásárolnátok - szétválásnál ez is ugyanolyan alapot adhat a vitára, mint a hitel esetében.


A második legfontosabb kérdés: mikor?

Ahogy a szerelemben semmire, így erre a kérdésre sincs kőbe vésett szabály. Kérdezz meg bárkit, a válasz ugyanaz lesz: se túl korán, se túl későn, vagy akkor, ha mindketten szeretnétek. Ám a párok többsége ennek ellenére a végleteket választja, azaz vagy már az első naptól kezdve együtt élnek, vagy még évek múltán is képesek az összeköltözés ellen szóló indokokat előásni. Az előbbi többnyire vérmérséklet kérdése, az utóbbi esetében viszont nagy valószínűséggel a kapcsolatban van a hiba.

2011. jan. 19. 22:39
Hogy álltok?
121. FiliDigi (válaszként erre: 120. - 5bfba16667)
2011. jan. 11. 13:03

Hát akkor van még mit intézni addig. Kitartást és ügyesen.


Nem, semmi konkrétumot. Olyanokat mondott csak hogy a "a te polcod", a " mi ágyunk" de hát ez nem ugyan az.

Szeretném nagyon titkon, de tényleg nem jó ha sürgetem, ebben biztos vagyok. Ha kell, akkor eljön ennek is az ideje, biztos vagyok benne.

Most síelést tervezünk. szépen lassan haladunk.

2011. jan. 11. 12:01

Hahó:)


Mi meg keresgélünk lakást, de nem igazán nagy a szórás azon a helyen, ahol mi keresünk.

Vagy túl nagy, vagy iszonyú drága, vagy nem klappol valami..

De még van jópár hónap.. Nemsoká lejár a mostani egy éves szerződésem, úgy hogy happy:D


Örülök, ha most így jó neked..

Még nem ajánlgatott semmitse?

2011. jan. 10. 11:04

Na ismét vagyok, csak sok volt a dolog:-(


Miért májusra tervezitek? Előbb nem lehet?

Mitől félsz a legjobban?


Nálunk semmi változás, csak kicsit érzékeltettem vele, hogy néha lehetnénk nálam is. Most felváltva vagyunk itt-ott.


Mást most nem akarok erőltetni ,mert tudom az nem vezet jóra. Azt akarom, hogy ő ajánlja fel:-)

118. 5bfba16667 (válaszként erre: 117. - FiliDigi)
2011. jan. 4. 16:46
Elhittem:)
117. FiliDigi (válaszként erre: 116. - 5bfba16667)
2011. jan. 4. 16:39
El jön az hidd el hamarosan:-)
116. 5bfba16667 (válaszként erre: 115. - FiliDigi)
2011. jan. 4. 16:30
Csak ügyesen:) Bárcsak eljönne már az április, május:)
115. FiliDigi (válaszként erre: 114. - 5bfba16667)
2011. jan. 4. 16:28
Köszi, remélem ,mert nagyon jól megvagyunk és szerintem ez jól működhetne, ezért lebeg a szemem előtt hogy nem kapkodni!:-)
114. 5bfba16667 (válaszként erre: 113. - FiliDigi)
2011. jan. 4. 16:09
Tökjó:) szerintem is gondolkodhat már rajta, ha olyanokat mond. jó nektek:) drukkolok:)
113. FiliDigi (válaszként erre: 112. - 5bfba16667)
2011. jan. 4. 16:08

Hát ilyen volt, mikor céloztam rá, hogy nehéz cipelgetni a dolgaim. Erre a válasz: megértem.

Kaptam egy polc részt:-)

De ugye ez nem ugyan az ,de már egy lépés!

Lehet tényleg óvatosan célozgathatok, de tényleg apránként. Bevallom úgy érzem már ő neki is jár ezen az agya, csak még nem határozott.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook