Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Orvost perelni? Hogy kezdjük? fórum

Orvost perelni? Hogy kezdjük? (tudásbázis kérdés)

1 2
12. fbogi
2009. nov. 30. 10:35

Szia!

Én orvos vagyok! Szerintem a kezelés előtt beleegyező nyilatkozatot kellett aláírni, hogy a kezeléssel járó kockázatot elmondták neki, és vállalja a kezelést ezek ismeretében. A kemoterápiás szerek nekrózist okozó mellékhatása ismert, ezért ez is tuti benne volt a beleegyezőben. Az más kérdés, hogy ha szól a beteg, hogy gond van, akko oda lehetett volna figyelni, bár megjegyzem, ha már pukli van, akkor már tulajdonképpen mindegy, mert a szer, már mellément, onnan kiszedni nem lehet! Nehéz ügy, de szerintem az eü. dolgozók javára dőlne a dolog! Nagyon sajnálom a nagypapádat! Bár az orvosoknak sincsen egyszerű helyzete, én is adtam már be ilyen szert, hát nem egyszerű dolog!

11. globus (válaszként erre: 5. - Struki)
2009. nov. 30. 10:27

Úgy tudom, hogy akkor érdemes perelni, ha az orvos nem megfelelő gondossággal járt el. Konkrétan nevesítve: elkerülte valami a figyelmét, vagy hanyag volt. A beavatkozások lehetséges szövődményeit nem sorolják ide, pl. ha valamilyen tükrözéskor kilyukad a szerv, még azt sem, mert ez mindig benne lehet a pakliban. Amennyiben a problémát megpróbálják orvosolni (bőrklinikára küldték), attól tartok, nem lesz sikeres a per :(

Ha nem reagáltak volna rá semmiképpen, és a bőrklinika is elküldené, az már alapos ok, hogy mulasztás tényét ki lehessen jelenteni.

2009. nov. 30. 10:24
Keresd fel az egészségbiztosítási felügyeletet ill minden kórháznak van ügyvédje akihez a betegek fordulhatnak.de valóban készülj fel rá hogy nem lesz egyszerű eset...
9. globus (válaszként erre: 2. - Simple)
2009. nov. 30. 10:24
Bocsi, ez rossz helyre ment.
8. struki (válaszként erre: 7. - Mothertiger)
2009. nov. 30. 10:23

Igen, ettől félek én is.


Csak az a fura, hogy ő szólt, miközbe kapta az infúziót, hogy feldagad a keze a tűszúrás helyén, de azt mondták, hogy ez nem baj.

A doktornőnek is mutatta végén (hozzteszem kapott már nem kevés pénzt), az is azt mondta, hogy nem baj, csak borogassa.

De persze ezt hogy bizonyítsa szerencsétlen kis öreg.

2009. nov. 30. 10:20
Az orvosokat és a kórházi dolgozókat nagyon védik. Hivatkozhatnak arra is, hogy a Papád mocorgott, és kicsúszott a tű...stb... Nehéz rájuk bizonyítani, ha vétettek.
6. Nagy Moni (válaszként erre: 5. - Struki)
2009. nov. 30. 10:19
Privát üziben küldtem egy címet akik erre szakosodtak.De kellene szerintem egy olyan orvosi papír is amiben egy doki igazolja hogy valóban a félre szúrt tű miatt ill.a nem megfelelő kezelés miatt következett be az eset.
2009. nov. 30. 10:16

Nagypapám egy pécsi korházba infúzis (kemoterápia) kezelés kapott. A tűt rossz helyre szúrták, így az anyag kiszivárgott a kezébe. A kezelés után a keze feldagadt, de azt mondták, borogassa, majd elmúlik. Otthon feldagadt a keze, kisebesedett, nem bírt aludni a fájdalomtól. Visszament, adtak rá krémet, ismét hazaküldték.

Természetesen csak rosszabbodott a helyzet, az újjai is feldagadtak, elkezdett gennyezni a keze.

Ezután ismét visszament az intézménybe, ahonnan elküldték a bőrklinikára. Ott azonnal ottfogták, jegelték, és kenték a kezét. Egy hét után onnan is kinegedték.

Egy hét múlva amikor ment vissza kontrollra, (változatlanul nem aludt a fájdalomtól, tovább romlott a keze állapota), azonnal elküldték a HOnvéd korházba, és ott is rögtön ott fogták.

Bőrátültetés kellett csinálni, de a keze már teljesen elhalt, elfeketedett a kézfeje, újjai.

Nem tudjuk mi lesz, valószínű már sosem fog megjavulni a keze, ereket, szöveteket kellett kivenni.


Azt hiszem ezek után perelünk.

Hová kell fordulni ilyenkor? Orvosi kamara? Érdemes egyáltalán perelni?


Előre is köszönöm a válaszokat!

4. globus (válaszként erre: 2. - Simple)
2009. nov. 30. 10:13

Dr. Ibrahim... :))

De ha komolyan érdekel, van rendes neve is, megírjam?

2009. nov. 30. 10:12
Miért akarsz orvost perelni?Műhiba történt?
2009. nov. 30. 10:11
Keresettek egy ügyvédet, aki orvosi esetekre specializálódott.
2009. nov. 30. 10:10
Orvost perelni? Hogy kezdjük?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook