Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Orvost perelni? Hogy kezdjük? fórum

Orvost perelni? Hogy kezdjük? (tudásbázis kérdés)

1 2
42. struki
2009. dec. 1. 12:50

Közben arra a döntére jutottunk, hogy nem perelünk. Ők idősek már ahhoz, hogy ügyvédtől ügyvédig járjanak.

Én kisbabával vagyok itthon (egy éves), ővele nem nagyon tudok mozogni. A család többi tagja is dolgozik, örülünk, ha pár órát együtt tölthetünk valamikor is.

Az anyagi része nem érdekel, a lelkiismereti részén meg talán majd átjutok, ha bemegyek és beszélek a doktornővel.


Nem tudom mi lesz egyébként a kezével, mert iszonyatosan néz ki, én még ilyet nem láttam. Ereket vettek ki, hgoy lesz e még vérkeringés az aújjaiba, nem tudom, de egyenlőre elképzelhetetlen számomra, hogy bármit is tud majd csinálni a bal kezével.

Egyedül maradt a mama a nagy házra, a nagy kertre, az állatokra (falun élnek). Nem tudom mi lesz így velük.

És ugye mi bajuk lenne, ha ez nem történik meg. Köszönet érte egy doktornőnek, és egy ápolónőnek.


Köszönöm mindenkinek a segítséget! Rendesek vagytok, hgo


Rendesek vagytok, hogy írtatok, sokat segítettetek.

41. struki (válaszként erre: 34. - 625b4da9ec)
2009. dec. 1. 12:43

Szia!


Nem három éve kap kemot, hanem 3 éve jöttek rá a leukémiára. Akkor kapott 4 kezelést, és ettől helyre is jött. 2 évig tünetmentes volt, és most újból a doktornő javasolt két kezelést. Nagyon jól reagál a szervezete a kezelésekre, most is a kezét leszámítva teljesen jól van.

40. 625b4da9ec (válaszként erre: 39. - Mézgapaula)
2009. dec. 1. 09:03

Ebben teljesen igazad van.

Sőt!

Bármilyen infúziót, vénás injekciót kap a beteg és dagad a szúrás körül a keze, azonnal ki kell húzni és másik helyet kell keresni.

39. mézgapaula (válaszként erre: 34. - 625b4da9ec)
2009. dec. 1. 08:34

Szia,

van olyan kemoterápiás szer, amit szigorúan_tilos véna mellé adni, mert nagyon komoly szövetkárosodást okoz. Ha ilyet kapott a bácsi és szólt, hogy duzzad a keze, akkor kutyakötelességük lett volna másik vénát keresni és mindent megtenni a későbbiek elkerülésére. Ha nem ilyet kapott, akkor rá lehet fogni a szervezetére. Ennyi.

2009. nov. 30. 21:24
Kíváncsian várom a minimális hozzáértértést is nélkülöző, elképesztő és laikusok számára totál felháborító, ugyanakkor az egészségügyisek ellen lázító további történeteket.
2009. nov. 30. 21:18

Én nem csodálkozom semmit már.A párom nagyapja úgy halt meg a kórházban 85 évesen, hogy minden lelete totál negatív volt.

Prkinsonos volt,volt egy kis láza amitől az agya elgágyult és bevitték a kórházba.(nem kellett volna)._Ott az infúziót kitépkedte magából és persze végig káromkodott mindent mert már eléggé elbutult állapotban volt a parkinson miatt.Lekötözték hogy ne rugdosson meg ne tépje ki az infúziót.Onnantól kezdve nem evett.Lenyomták neki a csövet mert nem hagyhatják élhenhalni.(elég lett volna ha elengedik meg adtak volna neki egy kis polivitaplexet mindjárt lett volna étvágya is.Na szóval ez ment 2 hétig aztán egyszer csak meghalt.Úgy,hogy MINDEN létező lelete negatív volt.

36. kristály csillár (válaszként erre: 5. - Struki)
2009. nov. 30. 21:14
nézzél be a jogiforum.hu-ra ott vannak jogászok különböző szakokra specializálódva és talán kapsz választ is(ritkán de járnak és válaszolnak is)
2009. nov. 30. 19:43

a másik, ha nővér kötötte be az infúziót, akkor orvost nem lehet perelni miatta :(


legfeljebb a nővért kirúgják, hogy a család megnyugodjon, sőt az oda járó többi beteg is.

2009. nov. 30. 18:31

A részletek apránként állnak össze elöttem.

Ha jól értettem, 3 éve kap a nagypapa kemoterápiát.?

Azt tudni kell, hogy minden szúrás hegesedéssel gyógyul az érfalakon, amit tovább ront a kemo.

Én nem hiszem, hogy egy esetleges perből a beteg "jönne ki jól".

Egy idős betegnél átereszthet a véna és még számos egyéb dolog is lehet az oka.

Sajnálom, ami a bácsival történt, de nem hiszem, hogy ez orvosi műhiba kategóriába sorolható.

33. globus (válaszként erre: 32. - 625b4da9ec)
2009. nov. 30. 18:12
Régen nem így volt, ezek szerint megváltozott.
32. 625b4da9ec (válaszként erre: 25. - Globus)
2009. nov. 30. 18:04
Nem szabálytalan!
31. struki (válaszként erre: 26. - Jency83)
2009. nov. 30. 12:20

Azért viszont irigyellek, hogy csecsemőket ápolsz!

Amióta megszültem, rájöttem, hogy pályát tévesztettem, és nekem is ezt kéne csinálnom. :)

Nagyon szép munkád van.

30. struki (válaszként erre: 23. - Katinkaboszi)
2009. nov. 30. 12:17

Ezt meg kell kérdeznem tőle. Amint megtudom, megírom.

Köszi előre is.

29. struki (válaszként erre: 26. - Jency83)
2009. nov. 30. 12:16

Sajnálom, ami anyukáddal történt. Szörnyű lehetett. Nincs ennél rosszabb, amikor az ember nem tud mit tenni, és még az orvosokra sem támaszkodhat az ember. Meert ha már segíteni nem bírnak, legalább legyenek kedvesek.

Én elhiszem, hogy fáradtak, és ki van a t... a sok túlórától, és nem keresik halálra magukat. De a hálapénz szeirntem kompenzálja a fizetésük, és igazából ők erre esküdtek fel. Én is dologzom 12-13 órát, mert sajnos manapság a 8 órás munkából nem lehet megélni. Mégsem várom el a megbízottaktól, hogy adjanak egy kis hálapénzt, mert esetleg szombaton id solgoztam a szaros adóbevallásukkal 5-6 órát.

Igaz, ha elcseszem, nem emberéletről van szó, hanem anyagi kárról. Ez tény. De akkor legalább figyeljenek oda az emberéletekre.


És igenis legyen pár kedves szava az emberhez, ha haldoklik a hozzátartozója.

28. struki (válaszként erre: 27. - Jency83)
2009. nov. 30. 12:12

Ez a 400 ágyasba rörtént.

Leukémiás egyébként, és hál isten messze van a haláltól. 3 éve derült ki, de még annyira kezdeti stádiumban volt, hogy 4 kezeléstől helyre jött. Minden évben ugye jár a kontrollra, és most mondta a doki, hogy kéne megint kapnia két kezelést, ami persze ismét teljesen rendben van, és megint teljesen jó az állapota. Olyan a vérképe, hogy még én is meggirigyelhetném szerintem.

2009. nov. 30. 11:36
Jah és, azt ne mondtam, hogy ez is Pécsett volt!Anya a Tüdőszaniba járt, aztán mikor az lekerült a Megyeibe, akkor oda!A Te Papád?
2009. nov. 30. 11:31

Sziasztok!Én ápolónő vagyok, de végigéltem hasonló helyzetet az Édesanyámmal, aki szintén daganatos volt...ő is kapott kemót!Szóval ismerem mindkét oldalt!Sajnos azt kell, hogy mondjam(én csecsemőket ápolok és ez teljesen más világ!!!), hogy a felnőtt osztályokon az ápolók és orvosok nagy része úgy sz*rja le a az idős és halálos betegeket, ahogyan azt nem szégyellik!Mondván, neki már úgyis mindegy...Amikor anyukám az utolsó óráit élte, és már nehezen vette a levegőt, kértük őket, hogy adjanak valamit, ami segít..erre el sem mondták, hogy pontosan mit kap, csak benyomtak valamit és azt mondták, hogy vagy jobb lesz vagy nem és elviharzottak(orvos és ápoló)és utána egyre rosszabb lett Anya állapota, kb 1 órára rá meghalt...Igen, valóban ígyis-úgyis meghalt volna, de nem mindegy, hogy hogyan...és hadd nem mondjam, hogy hogy az ápolása is milyen egy kritikán aluli volt!!!Pedig sok ismerős volt az osztályon, kaptak pénzt is ezt is azt is , én meg sajnos nem lehettem mindig mellette...

Úgyhogy ezzel csak azt akartam mondani, hogy mivel nagypapád idős is, daganatos is...ne számíts túl sok jóra...Ez a mai szégyenteljes magyar helyzet!!!

25. globus (válaszként erre: 22. - Struki)
2009. nov. 30. 11:25
Hát ez bizony eléggé szabálytalan!
24. Katinkaboszi (válaszként erre: 22. - Struki)
2009. nov. 30. 11:24
Nagyon régen, egyszer fordult valami hasonló ilyesmi elő nálunk is, akkor még nem dolgoztam ott, azóta csak orvos adhat be komolyabb dolgokat, infúziót is és injekciót is.
23. Katinkaboszi (válaszként erre: 21. - Struki)
2009. nov. 30. 11:22

Nálunk, mert én is eüben dolgozom, bár irodában, az ilyen tipusú betegeknek olyan szerkezetet raknak be , amitől egyáltalán nem kell félni, hiszen nem kell minden alkalommal újra szúrni, stb.

Sajnos a sok szúrás következtében az érfal tiszta seb lesz, még ha nem is látszik,


Attól még megkérdezheted mennyi a cukra?

Nekem gyanús

22. struki (válaszként erre: 19. - Katinkaboszi)
2009. nov. 30. 11:11
Az infúziót az ápolónő adta be. Nem orvos adja be.
21. struki (válaszként erre: 19. - Katinkaboszi)
2009. nov. 30. 11:10

Biztos megnézték a vércukrát, mert minden alkalommal vérvétellel kezdenek.

Szegény már egyébként a vérvételtől is rettegett, ugyanis minden egyes alkalommal úgy szétroncsolták a vénáját, hogy amikor ment a következő vérvételre, már nem tudták honnan vegyenek vért, mert annyira sebes volt minkét keze.

20. struki (válaszként erre: 17. - Fbogi)
2009. nov. 30. 11:05

Köszi a jó szavakat, rendes vagy.

Hát remélem én is hatással lesz rájuk a beszámolóm. Bár azért nem akarok durva sem lenni, mert valószínű kell még kezelésekre mennie. Bár ő szegényem azt mondta, oda soha többet nem megy. De hát persze mindenki tudja, ez nem így lesz.


Egyébként másik nagypapám azért halt meg, mert a kórházba leesett az ágyból.

Apukámat évekkel ezelőtt megoperálták sérvvel. Az orvos úgy elcseszte, hogy utánn kétszer meg kellett operálni bélelzáródással, ugyanis összekutyulta a beleit úgy, hogy egy évig szenvedett. Viiszament ahhoz is, hogy valami nem stimmel, az meg egy évig szedette vele a nyugtatót, mert szeirnte depressziós lett, és nincs semmi baja. Egy év után elérte a körzetinél, hogy beutalta vastagbél tükrözésre, ahol azt mondta a doki, hgoy azonnal műtőasztal.


Szóval túlvagyunk már pár ilyen jó kis orvosi esten, persze eddig eszünkbe se jutott perelni. De ez most már azért eléggé tetőzik.


Most azt hiszem iszonyat szerencsésnek mondhatom magam, hogy amikor szültem, minden a legnagyobb rendben ment, és semmi komplikáció nálkül teljesen egészségesek maradtunk mindketten. (Bár én még mindig az orvosom híve vagyok, és ha ő nincs, ki tudja velem is mi történik :))

19. Katinkaboszi (válaszként erre: 16. - Struki)
2009. nov. 30. 11:00

szia,

ha nem osztályos orvos, hanem csak ügyeletes, esetleg helyettesítő volt aki beadta ilyen szerencsétlenül az infúziót, akkor simán kimagyarázzák.

Viszont én azzal kezdeném,hogy a helyetekben megkeresném az ottani osztály főorvosát és elmagyaráznám a helyzetet, nem a pénz miatt pereltek, mert az nem adja vissza a papád kezét, hanem amiatt, hogy többé ilyen ezen az osztályon és a kórházban máshol se forduljon elő.

Lehet ők fogják ajánlani a peren kivüli megegyezést.

Valaki megnézte már a papád vércukrát? Véletlenül nem azt is kellene kezelni, ha már ennyire csúnya lett? Nénikémnél úgy jöttek rá, hogy cukros, nem akart gyógyulni egyáltalán a műtött sebe.

Ezzel is próbálkozhatsz.

18. struki (válaszként erre: 15. - Globus)
2009. nov. 30. 10:57

Igen, ez sajnos így van :)

Nekem sem sikerült még találkoznom olyan iparossal, akit ne cseszett volna el valamit.

Csak ugye itt életekről van szó. És ha egy sebész hibázik műtét közben, ahol makromilliméterektől van szó, az is hagy kivánnivalót maga után, de annál azt mondom, persze, hibázik ő is.

De hogy egy szaros tűt ne tudjon valaki normálisan berakni (hozzáteszem nem nézem le egyáltalán, én sem tudnék, ezért nem is csinálom), az ne csináljon ilyet, hanem ágytálazzon.

17. fbogi (válaszként erre: 16. - Struki)
2009. nov. 30. 10:51
Tényleg nagyon sajnálom a dolgot, ez egy nagyon rossz helyzet. Nem tudom, hogy mi lenne a megoldás, azt viszont tudom, hogy tisztelet a kivételnek, de sok eü. dolgozó az ilyenek után, ha valaki (egyébként jogosan) megmondja, hogy ezt nem kellett volna, a későbbi bánásmódra nagyon is kihatással van! Nehéz itt okosnak lenni! Kívánom nektek a legjobbakat, már ami ebből a helyzetből kisülhet!
16. struki (válaszként erre: 14. - Mézgapaula)
2009. nov. 30. 10:46

Igazából aki beadta neki az infúziót, szerintem nem is tud az egészről.

De lehet annyiba marad a dolog, hogy holnap fogom magam, megkeresem a dokinőt, és az ápolónőt, és finoman elmagyarázom neki, hogy feküdjön le este úgy, és úgy aludjon el, hogy tönkretett egy embert.

Bár nem tudom ennek is van-e értelme. Mert szerintem egyik fülön be, másikon ki.

15. globus (válaszként erre: 13. - Struki)
2009. nov. 30. 10:42

Egy kicsit ez minden szakmában megvan :(

Ha elbukod a pénzt a bankban, úgy jártál... pedig mondhatná egy laikus kívülálló, hogy a pénz = matek, mínusz 20 fokban és plusz 38-ban is. Mégsem ilyen egyszerű.

Én például nem találtam még olyan iparost, aki el ne kúrt volna valamit :))

14. mézgapaula (válaszként erre: 5. - Struki)
2009. nov. 30. 10:39

Szia,

minden korhazban tobb helyen ki van fuggesztve a betegjogi kepviselo elerhetosege, talan egy ilyet meg lehetne kerdezni, hogy mit javasol, az meg nem kerul penzbe. Eleg gaz, ha maga a beteg is jelezte a problemat es megsem tettek semmit, pedig tudniuk kellett, hogy az adott szer nagyon szovetkarosito hatasu. De az onkologia nem egy olyan hely, ahova ne kene visszajarni, gondoljatok meg, hogy a kesobbi kezelesekre el tud -e menni mashova, mert ha nem, nem biztos, hogy erdemes osszerugni az osztallyal a port. Igy meg biztosan lelkiismeretfurdalasuk van es a kesobbiekben talan jobban figyelnek ra.

13. struki
2009. nov. 30. 10:36

Hát ez nem számít figyelemelkerülésnek ,hogy totál feldagad a keze. Nem most kapta az első kezelést, hanem 3 évvel ezelőtt. Aztóa kapott már jópárat (hál isten jól reagált a kezelésekre, két évig tünetmentes is volt).

Ennyi erővel semmi sem számít műhibának, mert ha visszamegy a beteg, és panaszkodik, persze csinálnak vele valamit. Szóval ez nekem magas. A lényeg itt az, hogy elcsesztek egy ember kezet, soha az életében már nem tud a bal kezével csinálni semmit. És ez még a jobbik eset lesz. A rosszabbik eset, hogy az anyag szétmart mindent, és lehet idővel amputálni is kell majd, és utánna ... erről inkább nem is szeretnék beszélni.


De sajnos a családba már volt ilyen eset, hogy influenza elleni oltás után lebénult az illető. Ők is pereltek, de persze vesztettek.


Én nem az anyagi kár miatt szeretnék perelni, hanem azért, hogy ha esetleg már ember kerül oda, annak ne tegyék tönkre az életét egy szaros tűszúrás miatt.

Persze mindenki követ el hibát. De ne oldják meg ennyivel, hogy borogassa. Aztán majd vagy levágják a kezét, vagy sem.

Eltelt egy hónap a kezelés, és a bőrátültetés között.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook