Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Londoni magyarok, hogyan kezdjük a kinti életet? fórum

Londoni magyarok, hogyan kezdjük a kinti életet? (tudásbázis kérdés)

2012. aug. 27. 10:22

Az így semmi esetre sem korrekt, hogy a 3. zónáig biztonságos. Én például az 5. zónán belül lakom egy nagyon kellemes és felettébb biztonságos helyen. Ha valami esetleg amellett szól, hogy esetleg beljebb próbálkozzatok az az, hogy nagyobb a mozgásteretek, talán könnyebben találtok fizikailag elérhető állást. Persze, amikor én legutóbb nézelődtem, akkor egy szoba Claphamben, havi min. egy £100 fonttal került többe, mint itt. Bár azóta mi eléggé megragadtunk itt és a párom biciklivel jár be dolgozni, én meg be tudtam gyalogolni.Szerintem előbb-utóbb úgyis arrafelé fogtok lakni, amerre dolgoztok.

Területek, amiket nem tudok jó szívvel ajánlani: Penge,Peckham, Lewisham, Brixton - főleg a lakosság összetétele miatt. Forrest Hills, Sydenham, Crystal Palace - vannak elég rötyi, de jobb részei is. Nagyon sok magyar él Croydonban, ahol tavaly lelkesen csatároztak a kisebbségiek. Ennek a déli - South Croydon- része élhető, viszont a West Croydon rész, karöltve a szomszédos Thorton Heath-tel szerintem, elég rossz. Arrafelé messze kisebbségben vannak az angol és az európaiak (még együtt is), és mivel szerte a világról sokan landolnak ott elég nagy a verseny a munkaerő piacon. Viszont az East Croydon vasutállomásról 20 perc alatt bent vagy a Victoria pályaudvaron. Mi 2 évet laktunk Croydon belvárosához közel. Hát nagyon nem sírom vissza, viszont kezdetnek, mert hát valahonnan el kell indulni, akár az is jó lehet. Őszintén, még az utca is számít, de azt a távolból ugysem lehet látni.

Az angol munkaközvetítők nem fognak tőletek pénzt kérni, sőt meg sem fordul az agyukban. Ez csak olyan magyaros dolog.

Ti eredetileg mivel foglalkoztok? Mert gyakran érdemes az ember saját szakmájában próbálkozni. A kitchen porterség és a szobalányi munka fizikailag nagyon megterhelő. Ha van más lehetőség, én nagyon kerülném.

A menet különben, ha még nem mondták volna:

1. Valami szállás, mert lakcím és szerződés kell a munkapapírok intézéséhez.

2. Bejelentkezni egy ügynökséghez nagyon sürgősen. Ez akkor is jó, ha nem ad rögtön munkát, mert a regisztrációs papírral mehetsz a National Insurrance interjúra, amire akár még Magyarországról is foglalhatsz időpontot. Ez a kártya kell az elhelyezkedéshez. Az ügynökség szerintem beregisztrál akkor is, ha megmondjátok, hogy folyamatban van az intézése.

3. Az ügynökségi regisztrációs papírral vagy kártyával, bérleti szerződéssel lehet menni a bankba bankszámlát nyitni. Lényeges, mert itt minden tisztességes munkaadó bankszámlára fizet.


Ezek a legelső fontos lépések. Ha van további kérdésed, dobj egy privit.

2012. aug. 26. 19:39

Az a baj az ismerőssel aki kint él,hogy kb. 10nap alatt se válaszol az üzeneteimre, meg elég lekoptatósan, ha ír valamit is. Most ott tartok,hogy 12 napja(!!) nem írt az e-mailemre.

Tudom hogy közvetítőknek nem szabad pénzt kérniük, mert jogellenes, meg magyaroknak se nagyon higyjek, mert ők húznak le a legjobban... szóval gyakorlatilag ott tartok,hogy senkise megbízható..ez eléggé megnehezíti a dolgokat.

Igazából mindegy hol lesz szállásunk( vagyis olvastam,hogy az a 3as zónáig biztonságos, ezt te is megtudod erősíteni? :) ) ÉS véleményed is szívesen meghallgatnám dél Londonról! :)

3. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Nikike91)
2012. aug. 24. 19:25

Elég sok mindent kérdeztél.

Először is baráti tanácsom, hogy zaklasd a távoli ismerőseidet,még ha távolabbiak is, mert ők több információt és segítséget adhatnak, mint a főleg (tömeg)szálláskiadással foglalkozó weboldalak. Saját tapasztalatból beszélek. Őrizkedjetek az olyan hírdetésektől - ebből az iwiwen lehetett régebben Dunát rekeszteni -, ahol a szállás mellé beajánlják, hogy segítenek nektek állást találni. Ezekben ált. csak a lakáslehetőség igaz, és esetleg a kezetekbe nyomnak a listát az átmeneti munkákat közvetitő ügynökségek címeivel.

Hogy hol az elég nagy kérdés, mivel London elég nagy. Nyilvánvalóan a szorosan vett központ felejtős az árak miatt. Én Nagy London déli részén élek és csak arról tudok infot adni, ha érdekel.

Az ügynökségek nagy lutri. Általában megbízhatóak, mármint az Angliai angol ügynökségek, nem a magyar Angliába munkát szervezők, mert azokról nem sok jót hallottam. Sajnos valamilyen szinten szimpátia kérdése is, mert néha az egyik ügynökség állandó munkát biztosít az egyik embernek, a másikat meg sohasem hívja, még akkor sem, ha legalább olyan jól dolgozik vagy beszél angolul.Ettől függetlenül, ha megvannak a papírjaitok és bankszámla, akkor lehet, hogy a regisztrálást követő napon dolgozhatsz. Hogy tudtok angolul az jó, mert manapság nehéz elhelyezkedni nyelvtudás nélkül. Kérdezz nyugodtan.

2012. aug. 24. 18:56
www.iranylondon.hu
2012. aug. 24. 18:49

Sziasztok!

A párommal szeptember végén megyünk ki Londonba, és már nagyba bújjuk az internetes oldalakt, hogyan lehetne ott a legjobban boldogulni. Él kint pár ismerősünk, de sajnos nem túl közeliek, így nem szeretnénk őket sokat "zaklatni".

Viszont már nem tudok miben hinni ebben az információ áradatban, amit az interneten találok, meg nem is túl frissek a dolgok, ezért úgy döntöttem megkérdezlek titeket...:)

Igazából a szállás és munka terén érdekelnének a dolgok..szállásunk ELVILEG lesz, bár még nincs meg a konkrét, de egyik ismerősünk megígérte,hogy néz nekünk és lefoglalja addigra majd, de már több mint egy hete nem válaszol nekünk,szóval kéne egy B terv...:) Azt kérdezném, ha mondjuk úgy alakul hogy nekünk kell mégis itthonról foglalni, akkor mi alapján tegyük? zónák,árak,feltételek? Érdekelnének esetleges tapasztalatok is, veletek hogyan történt.. :)

A másik az a munkával kapcsolatban lenne,hogy melyik ügynökséget tudnátok ajánlani ami megbízható? Vagy tényleg gyorsan tud munkát adni? A gyors alatt mondjuk pár hetet értek... Igazából az angolunk olyan középszintű..nagyrészt megértem amit mondanak, és meg is értetem magam. De az elején még csak kisebb munkákat vállalnék, mondjuk szobalány, kitchen porter, vagy ilyesmit.

Nagyon megköszönök minden segítséget, mert nagyon jól jön!:)) Köszönöm szépen :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook