Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orvosi karton fórum

Orvosi karton (beszélgetős fórum)


2010. febr. 25. 13:59

Ja és nálunk a körzeti védőnő intézi a papírokat,

az iskola orvosi vizsgálatok nyilvántartását, mert a körzeti orvos az üzemorvos, iskolaorvos, gyerekorvos, felülvizsgálóorvos is.

Ezért jár a fél falu szanaszét megánrendelésekre, de ez már más téma.

16. b620454efe (válaszként erre: 15. - Youlcsi)
2010. febr. 25. 13:56

Kértem!!! Többször is! Az oltások benne vannak az oltási könyvben,amit be is kértek, a többi papírt is bemutattam, de nem fogadják el, nekik a karton kell!

Egyébként mivel a rendelőben nincs fénymásoló, a szomszédos teleházban másolnak, ingyen!

15. youlcsi (válaszként erre: 13. - B620454efe)
2010. febr. 24. 09:18
és másolatot nem KELLENE hogy kapjál róla, hanem KELLENE elsősorban kérned, aztán kifizetheted a másolás ktg-eit (ami nem biztos, hogy ugyanannyi, mint egy sima fénymásolás, vsz drágább)...
14. youlcsi (válaszként erre: 13. - B620454efe)
2010. febr. 24. 09:17

a tetanusról, törésről, lúdtalpról neked kellene, hogy legyen neked otthon papírod, ami az AMBULÁNS LAP, vagy ha volt bentfekvés (p a törésnél) akkor zárójelentés.


mi köze ezeknek a papíroknak a körzeti védőnőhöz??? (mert ha jól értem, akkor ő nem akarja kiadni)

2010. febr. 24. 08:48
Ezek szerint, esetünkben a középiskolai iskolaorvos kérte, a kartont nem vihetem el, de másolatot kellene kapnom róla! És el magyarázhatom, ha másfél éve (többszöri kérésre sem) nem küldik el, hogy nem igazán arra a kartonlapra van szükségem, mert papír van otthon több kiló, hanem a rajta szereplő adatokra:amiből az iskolaorvos esetleg tudná, hogy a gyerek mikor kapott utolsára tetanuszt pl, vagy hogy eltört a csuklója, illetve nem küldene el feleslegesen ortopédiára, mondván a gyerek lúdtalpas;. Mert hogy 10 éve betétet hord. Szóval a magyarázkodást ott kezdjem: feltaláltak egy gépet: a neve fénymásoló.......
2010. febr. 22. 14:32
igen
11. youlcsi (válaszként erre: 10. - 9242a6388c)
2010. febr. 22. 14:25

"Az egészségügyi dokumentációval az egészségügyi szolgáltató, az adatokkal a beteg rendelkezik"


azaz megnézheti, másolatot kérhet, de nem kaphatja meg... ha jól értem.

2010. febr. 22. 14:12

Azt jelenti, hogy a beteg jogosult tájékoztatást kapni:


a betegségéről, kezeléséről,


a rá vonatkozó adatokról,


az egészségügyi dokumentációról (abba bele is tekinthet),


a fekvőbeteg intézményből való távozásakor zárójelentést kapni,


az adataival összefüggésben összefoglaló írásos orvosi véleményt is kérni.


Az egészségügyi dokumentációval az egészségügyi szolgáltató, az adatokkal a beteg rendelkezik.


A fentiekből következően az olyan adatszolgáltatás, ami az ellátó intézményre többletterhet ró - fénymásolás, írásos orvosi vélemény készítése -, annak költségeit a betegnek meg kell fizetnie.

2010. febr. 22. 14:11
Szerintem jogosult a beteg betekinteni a saját dokumentációjába...legalábbis ez rémlik, amit betegjogból tanultam...
2010. febr. 22. 11:04

a kartont nem is adják oda.

saját ktg-edre kérhetsz róla másolatot.


nem azért nem adják ki a kezükből, mert nincs hozzá közöd (hiszen a tied! v. adott esetben kiskorú gyermekedé), hanem mert nem vállalhatják be azt a kockázatot, hogy valami eltűnik, megrongálódik...

2010. febr. 22. 10:40
Fel vagyok háborodva!!! KI volt az a normálatlan aki ezt kitalálta???
2010. febr. 22. 10:39
Ha netán bírósági ügyhöz kell??? Rajtam kívül mindenki tudni fogja, hogy milyen nemi betegségem van???(csak a példa kedvéért)
2010. febr. 22. 10:35

A kartonon az ÉN adataim vannak a legszemélyesebb, leginkább intim, a személyiségi jogaimmal mi van????

Ki jogosult betekinteni, ha nem én???

2010. febr. 22. 10:04
Mikor én háziorvost váltottam, gyerekről felnőtre, akkor is csak az asszisztens vihette át a karton egyik helységből a másikba. b 20méter van a két rendelő között.
2010. febr. 22. 09:57

Nekünk postai úton küldte el a doki a másik dokinak.

Igaz többszöri felszólításra,mert mindig"elfelejtette"

2010. febr. 22. 09:57
Ez máshol is így működik. Én egy háziorvos mellett dolgozom és mi sem adjuk a beteg kezébe a karton.
2010. febr. 22. 09:53

A gyermekem orvosi kartonját az iskolai védőnő kérte, de a körzeti védőnő szerint adatvédelmi okokból nekem nem adhatja ki.

Szerintem jogom van kikérni, de a védőnő szerint, csak ők ketten egymás közt adhatják át.

Szerintetek???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook