Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A legújabb orvosi vélemény szerint a Siesta cipők nem jók a baba lábnak. Te hogy tudod? fórum

A legújabb orvosi vélemény szerint a Siesta cipők nem jók a baba lábnak. Te hogy tudod? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. dec. 31. 11:55

Nem tudom mi ahivatalos állásfoglalás, csak a tapasztalatomat tudom leirni.


Soha semmilyen ciő nem törte fel a gyerekem lábát, a Siesta igen!! Utálta, levette, nehéz, kényelmetleg,dörzsöl.

Télen és az átmeneti időszakban zoknival harival ne mvolt gond, de nyáron a szandálokat utálta!!! Elég kicsi volt még, hogy ne ösztönösen tudja, hogy nem jó neki, de ha ráadtam sirt és levette. Legalább 3 szandált vettem mire rájöttem, hogy egy kalap car és soha többet nem vennék egyetlen egyet sem.

79. trapiti (válaszként erre: 78. - Zsazsa1971)
2012. okt. 8. 16:07

Mezítláb járni az egyenetlen talajon jó, ami gyakorlatilag csak nyáron lehetséges. Sík talajon, padlón sokkal jobb cipőben mint nélküle.

A szupinált cipők közül azok, amelyek kereskedelemben kaphatóak, 3-4 mm-es sarokék van, ennél nagyobb emelést csak az ortopéd orvos javaslata alapján készített cipőkbe tesznek.

2012. okt. 8. 15:40
én úgy tudom, hogy a supinált cipőknél min. 4 m a szupináció,ilyenek közé a supy, supyids cipők tartoznak, és elég gyakran akcióznak is:)Minden picinek legjobb csak úgy mezítláb járni, ha persze kivitelezhető.
77. mkriszti81 (válaszként erre: 76. - Trapiti)
2012. máj. 23. 14:10

Köszi!

Tudnál adni a termékekhez egy linket? Biztos én vagyok a béna, de csak arctisztítás, kesztyű, fájdalomcsillapítás, bolhariasztás stb témákban látok 1-1 terméket... :)


Nem ortopéd orvos mondta, hogy kell, hanem a gyógytornászunk (már nem kell hozzá járni), hogy befelé terhel a bokája, és szétállnak a lábfejek, ezen ő nme tud segíteni, hanem szupinált cipő kell majd ha elkezd rendesen járni.


Tényleg még egy kérdés: itt bent a szobában érdemes ráadni valami cipőcskét, vagy elég, ha zokniban van?

76. trapiti (válaszként erre: 75. - Mkriszti81)
2012. máj. 22. 20:34

Szia!

A Salus oldalán is meg lehet nézni a modelleket, de náluk nincs webáruház, viszont megtalálod a forgalmazók listáját. A Hétmérföldes gyerekcipő webáruhűzban is elég nagy választék van, többféle gyártótól.

Ha a "standard" 3mm-es sarokemelésnél több kell, akkor azt fel kell iratni, viszont ahogy én tudom, jóval drágább a csináltatott, inkább a 20.000-hez közelít. Ha elég a 3mm, akkor nem érdemes csináltatni. A 8000.- kb. reális ár, talán a Maus-t lehet olcsóbban megkapni. A teszveszen is érdemes rákeresni, sok új is van fent.

2012. máj. 22. 20:24

sziasztok!


Nekünk is szupinált cipő fog kelleni hamarosan, a salus oldalán nem lehet megnézni, hogy milyenek vannak? Vagy hol nézhetném meg a választékot?


Csak ortopéd orvos írhatja fel, ugye?

Milyen árban vannak, érdemes egyáltalán felíratni? (2009-ben azt írták, alig olcsóbb csak és sokat kell várni rá)


supy-kat néztem a weboldalukon, szépek, de kicsit drágállom 8000-ért

74. trapiti (válaszként erre: 73. - Kingi7)
2012. ápr. 25. 16:49
Hát ha már az bölcsiben bent és legalább hétvégente otthon ilyenben van, már az is egész jó... Aztán meglátod, lehet hogy szeretni fogja, az én lányom 2 éves kora óta nem hajlandó más cipőt felvenni tartósabban, mert ez a jó a lábának, ez a kényelmes is :)
73. kingi7 (válaszként erre: 72. - Trapiti)
2012. ápr. 25. 16:40

Szoktam nézni.

A lányom a bölcsiben jelenleg egy sportcipőben homokozik,motorozik az udvaron-játszós- amig elviszem, kb 5 perc a bölcsi, addig is az van rajta.

Itthonra meg bentre akkor célszerű lenne venni, elmenős, nem nagyon használná ki.A lakásban mezítláb rohangál, nem tudok semmit ráimádkozni. A lényeg,hogy kb napi x órát legyen rajta?

72. trapiti (válaszként erre: 70. - Kingi7)
2012. ápr. 25. 16:32
Arra a kis időre amíg homokozik, én is sportcipőt adok. Ha bentre szupinált szandálja van, meg nyáron esetleg az udavrra is mert akkor szinte egész nap kint vannak, az elég. Én 3 párat szoktam venni, egy szandi bentre, egy itthonra és egy évszaknak megfelelő cipő utcára... De ennyi a többiből is kell szerintem... Ezen kívül érdemes nézni az aukciós oldalakat, alig hordott darabokat is ki lehet fogni jó áron, azok jók játszósnak az udvarra, ha nincs széttaposva.
71. kingi7
2012. ápr. 25. 15:21
Neked mik a tapasztalataid? :)
70. kingi7 (válaszként erre: 67. - Trapiti)
2012. ápr. 25. 15:20
Értem, csak ugye a bölcsibe a homokozóba mibe megy? Ezek utcai cipők. A szandi még bentinek jó
2012. ápr. 25. 14:56
Amiket leírtam. A maus és a szamos gyárt nem szupináltat is, a salus, supi+ és asupy csak szupináltat is.
68. kingi7
2012. ápr. 25. 14:52
Melyek még a supinált cipők?
67. trapiti (válaszként erre: 65. - Kingi7)
2012. ápr. 25. 13:16

Hát, szerintem nem csúnyák... Sportcipő szerintem elég ritkán kell egy 2-3 évesnek és nem is igazán jó... Bőr cipők, szandál, magasszárú, bundás bakancs, csizma és szandálcipö a választék.


A sz upinált cipő teljesen rendbehozhatja...

66. kingi7
2012. ápr. 25. 12:56
És tényleg használ?
65. kingi7
2012. ápr. 25. 12:56
Ha most elkezdem a szupinált cipőt használni, sokat javulhat? Kicsit X lábú is :S az a baj, hogy olyan csúnyácskák ezek a cipők, igazából szandit láttam meg magasszárú cipőt. Mi van, ha sportcipő kell? Vagy olyan amihez nem jó a bőrcipő? mert ezek azok, nem? Nem megy hamar tönkre-lerúgja vagy motorozza-
64. trapiti (válaszként erre: 62. - Kingi7)
2012. ápr. 25. 11:46
Mezítláb csak göröngyös talajon jó, lakásban szupinált szandál. És papucs csak ameddig muszáj, uszodában, strandon. Ha csak lehet legyen rajta szupinált cipő. Egyébként annyira jók belül is, hogy a kislányom egész nyáron zokni nélkül hordja a salus szandit. Nem izzad bele és sosem töri fel a lábát.
63. trapiti (válaszként erre: 61. - Kingi7)
2012. ápr. 25. 11:42
Gyógyászati segédeszköz boltok forgalmazzák, ill. webáruházak, 7-8000 körüli áron. A siesta, asso jóval drágább.Én a Salus-t szeretem legjobban, a Szupi + és a Supy is jó, a Maus szerintem gyengébb valamivel, a Szamos kicsit szebb de drágább.
62. kingi7
2012. ápr. 25. 11:08
Ja és mondjuk a nyári papuccsal mi van? Az is van? Most a mezitlábas járás jó lakásban is vagy csak kint?
61. kingi7 (válaszként erre: 60. - Trapiti)
2012. ápr. 25. 11:08
Idáig többnyire mezei cipőkben járt( semmi extra) az utóbbi időben vettem neki siestát, assot tényleg fogalmam sincs :( a szupináltról hallottam, melyik ami jó abból és elfogadható áron van? Az ember nem tud kiigazodni rajta...
60. trapiti (válaszként erre: 59. - Kingi7)
2012. ápr. 25. 11:03
Szupinált cipővel többre mentek az biztos. Elsősorban a boka bedőlését kell korrigálni hogy kialakulhassanak a normál boltozatok.
59. kingi7 (válaszként erre: 58. - Trapiti)
2012. ápr. 25. 10:57

Anamnesis: Pes planus?

status: Mko hossz és harántboltozat süllyedés, mko boka befelé dől.

diagnosis: M2140 Lúdtalp( pes planus) (szerzett)

therápia: Szendvics szerkezetű betét viselése szükséges. Tanácsadás,tip, jav, próba


Ennyi, nem hiszem, hogy a talpbetét a jó megoldás...

58. trapiti (válaszként erre: 57. - Kingi7)
2012. ápr. 25. 10:47
Mit kell kinőnie? Ez elég kevés info... Talpbetét rengeteg féle van, nem írták le, hogy milyen kell? Mit írtak a leleten? Talán tudok segíteni értelmezni...
57. kingi7
2012. ápr. 25. 10:43
Kellene egy kis segítség a lányom 2,5 éves múlt. Ma voltunk az ortopédián és szendvics szerkezetű talpbetétet ajánlottak. Nos nekiestem a netnek... annyi félét olvastam, hogy nincs is több alternatíva... Szóval mi a legjobb, hogy "kinője"?
56. trapiti (válaszként erre: 55. - Beleba)
2012. ápr. 16. 13:40

Szia!

Attól függ, mekkora emelést írt fel? A készen kapható szupinált cipőkben 3mm-es sarokék van, ha ennél nagyobb döntés kell a kicsi lábának akkor mindenképp csináltass, ha elég ekkora akkor szerintem nyugodtan vegyél Salus-t. Amennyire tudom (óvodás társaktól) a csináltatott kb. a duplájába kerül, 16.000 körül van, de lehet hogy azóta több. Amit látok rajta, hogy még a Salus-nál is magasabb a kérge azoknak amiket csináltattak.

55. beleba (válaszként erre: 54. - Krisztigabor)
2012. ápr. 16. 13:29

Sziasztok!


Nekünk ugyan felírt a doki receptre egy supi cipőt, de nem tudom hogy csináltassunk-e ( 4 hét) vagy vegyek egy salust pl..Szerintetek? Van különbség? Bár gondolom annyi, hogy amit csinálnak, az mindenhol passzol, mert rá készítik.

54. krisztigabor (válaszként erre: 2. - Ezti)
2009. szept. 6. 21:22

Én a Salus cipőket, szandikat ajánlom. Nekünk az ortopéd orvos írta fel, de bárki hordhatja, sőt, kimondottan ajánlják. [link] - ezeket szupinális talpú cipőknek hívják.

De nem csak a Salus gyárt ilyeneket, Pl. itt is rendelhetőek: [link]

53. drnéni (válaszként erre: 50. - 5e48d37001)
2009. máj. 8. 14:32
A mi családunkban minden gyerek vékonyka volt (én is), mégis szinte mindenki lúdtalpas. Tuti genetika.
52. tkgabi (válaszként erre: 35. - McKenzi)
2009. máj. 2. 16:48
A gyógyászati segédeszköz boltban,ahová szupináló sarkú cipőért küldött az ortopédus,Salus és Supy cipők voltak.Mi Salust vettünk,és nagyon jól megy benne a lányom.A zárt cipő 7300 Ft volt,a szandi 6800Ft.Szerintem jó áron megkaptuk.Újpesten van.Ha valakit érdekel,a címet megírom.
51. McKenzi (válaszként erre: 50. - 5e48d37001)
2009. ápr. 8. 10:40

Nekem lazák a szalagjaim valószínű ez is hozzájárult, hogy általános iskolában bokasüllyedésem lett - ami még közrejátszhatott az a hirtelen növekedés (és talán a nehéz iskolatáska?, mert nagyon vékony voltam, tehát elhízás nem volt az okok között) rossz cipők, így együtt.

A lábam állandóan fájt, a járásomról meg nem is beszéljünk :)))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook